Vize: Jiří Rezek

Diskuse členů a příznivců o věcech přesahujících působnost orgánů, netýkajících se programu nebo o straně jako celku.

Moderátor: Odbor - administrativni

Pravidla fóra
Než napíšete nový příspěvek, zamyslete se, zda má takovou hodnotu, aby ho musely číst stovky lidí.
  • Aktuální politické kauzy lze řešit v příslušné části veřejné diskuze.
  • Části programu, současné či budoucí, diskutujte na fóru Pirátský program.
  • Podání orgánům a jednoduché návrhy čiňte v příslušné podatelně.
  • Pokud chcete něco rozhodnout(usnést, zvolit, odvolat, přijmout), podejte členský podnět. Ale nejdřív zvažte, jestli by na to nestačil třeba republikový výbor.
  • Povídat o čemkoli si můžete v Podpalubí, což je skrytá část fóra otevřená všem zájemcům. (Je třeba se přidat do skupiny "Zobrazit - Podpalubí".)
Dodržujte prosím pravidla fóra.
Zamčeno
Uživatelský avatar
Jiri.Rezek
Republikový výbor
Příspěvky: 4413
Registrován: 23 čer 2009, 19:35
Profese: výzkumný pracovník
Bydliště: Sokolovská, Plzeň
Dal poděkování: 967 poděkování
Dostal poděkování: 1720 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Vize: Jiří Rezek

Příspěvek od Jiri.Rezek » 01 říj 2009, 21:08

Zdravím, přátelé!
Po dlouhém uvažování jsem se rozhodl přijmout kandidaturu do předsednictva ČPS. Rád se budu ucházet o místo předsedy. Ne proto, abych byl do počtu a vytvořil alternativu ke Kamilovi. Kamilovo práce si vážím a upřímně-smekám klobouk, protože počátky (a vlastně i součastnost) ČPS jsou velmi bouřlivé. Pro mnohé z vás se mohu zdát příliš mladý (26 let), avšak, budu rád, když si přečtete těchto pár řádek:
Směřování ČPS
V případě mého zvolení budu vždy zastávat Prvotní Pirátskou Myšlenku: tedy ČPS musí hájit především Svobodu na internetu a vůbec. Všechno ostatní je o úroveň níže. Programové priority do voleb 2010 bych rád viděl neměnné, tj. současné Čtyři artikuly pirátské. Nicméně, pro úspěch ve volbách považuji za nuté, aby se ČPS vyjádřila alepsoň okrajově (a třeba i obecně) i na jiné oblasti (zdravotnictví, soc. politika, zahraniční politika,...). Pro spoustu lidí jsme nevolitelní jen proto,, že jsme nečitelní v jiných oblastech. Za nezbytné považuji rozpracování stávajích čtyř programových pilířů do formy, aby z ní bylo možno po úpravách vytvořit potřebné legislativní úpravy= předložit konkrétní řešení


Vedení ČPS
Netajím se tím, že zastávám Machiavellistické "rozděl a panuj." Při mém pohybu na fóru jsem si, myslím, udělal obrázek o většině členů a zjistil jejich přednosti. Tyto se pak budu snažit využít ve prospěch ČPS,reps. České republiky.

Nejbližší priority
Ty jsou jasné: 1) rozšířit členskou základnu
2) ustanovit funkční týmy-komise v rámci ČPS, které budou vyvíjet aktivní činnost.
3) propagace-především zajistit, abychom v mainetreamu přestali být za ty,co chtějí "stahovat zadarmo". Musíme ukázat lidem, že jsme skupina nadprůměrně inteligentních lidí, kterým není lhostjená budoucnot našich dětí.
Děkuji za pozornost.

Jiří Rezek
člen RV, tel.: 72tri 175 03devet

Ondrej Malek
Uživatel fóra – není člen Pirátů
Příspěvky: 419
Registrován: 22 dub 2009, 22:48
Profese: _
Bydliště: Havlíčkův Brod
Dostal poděkování: 8 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Vize: Jiří Rezek

Příspěvek od Ondrej Malek » 01 říj 2009, 23:14

Tak jsem porovnal tvoji a Kamilovu vizi. Zdá se mi, že si v ničem neodporují a v hlavních bodech se shodujete. Proč bych dle tvého názoru měl dát hlas tobě a ne Kamilovi? V čem jsi lepší? V Čem bude tvůj přínos pro ČPS větší?

Vaclav.Fortik
Člen KS Praha
Příspěvky: 2014
Registrován: 02 črc 2009, 22:39
Profese: manager
Dal poděkování: 3083 poděkování
Dostal poděkování: 3442 poděkování

Re: Vize: Jiří Rezek

Příspěvek od Vaclav.Fortik » 02 říj 2009, 00:35

Tak jsem porovnal tvoji a Kamilovu vizi. Zdá se mi, že si v ničem neodporují a v hlavních bodech se shodujete. Proč bych dle tvého názoru měl dát hlas tobě a ne Kamilovi? V čem jsi lepší? V Čem bude tvůj přínos pro ČPS větší?
Ondřeji, mýlíš se. Toto je vize (alespoň její náznak) a zdánlivě se od Kamilovi neliší, ale je zde několik podstatných rozdílů - ten největší je věta o zmapování si členů z hlediska jejich dosavadní aktivity a působení na fóru - to je dle mého prozatím největší slabina strany.
Na Kamilovu a Lubošovu ? vizi zatím čekám - respektive doufám, že se všichni 3 pochlapí a své představy ještě rozvedou (v předsednictvu si je asi dovedu představit všechny, ale od předsedy očekávám trochu více než od místopředsedů - bez ohledu na stanovy, kde ten rozdíl je celkem malý.

Na Jirku bych měl doplňující dotaz, zda si dovede představit množství práce (hlavně buzerující administrativně technické záležitosti), kterou by jako předseda musel zvládat a kterou si myslím Kamil zvládá.

Uživatelský avatar
Zdenek.Pech
Člen KS Plzeňský kraj
Příspěvky: 690
Registrován: 05 kvě 2009, 14:07
Profese: ICT specialista
Bydliště: Plzeň
Dal poděkování: 11 poděkování
Dostal poděkování: 45 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Vize: Jiří Rezek

Příspěvek od Zdenek.Pech » 02 říj 2009, 01:29

Vaclav Fortik píše:...
Na Jirku bych měl doplňující dotaz, zda si dovede představit množství práce (hlavně buzerující administrativně technické záležitosti), kterou by jako předseda musel zvládat a kterou si myslím Kamil zvládá.
Tady si dovolím trochu intervenovat - ohledně představy šílené buzerace a všeho kolem, stávající stav se mi nejeví jako úplně ideální. Ano, klobouk dolů před Kamilem a jeho nasazením v otázce administrativy. Ale smekl bych ještě níže, kdyby se podařilo vybudovat a nastavit něco, čemu se v moderních organizacích říká "týmová práce". Takže ne že jeden, dva, tři lidi padají na hubu a ostatní se vezou, ale každý má svoje povinnosti v ROZUMNÉM rozsahu a hlavně je v rámci týmu i zastupitelný, do důsledku i nahraditelný. Tohle budu prosazovat a považuju to osobně za podstatnou věc. A Jirka má (nejen) moji plnou podporu.
Obrázek || jednatel PPC s.r.o. || Pirát tělem i duší
------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Uživatelský avatar
Jiri.Rezek
Republikový výbor
Příspěvky: 4413
Registrován: 23 čer 2009, 19:35
Profese: výzkumný pracovník
Bydliště: Sokolovská, Plzeň
Dal poděkování: 967 poděkování
Dostal poděkování: 1720 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Vize: Jiří Rezek

Příspěvek od Jiri.Rezek » 02 říj 2009, 09:07

Díky za názory, pokusím se odpovědět:

Ondřej: Proč bys měl dát hlas mě nebo Kamilovi? To opravdu nevím. A popravdě, když bude zvolen předsedou Kamil, pro mě to vůbec nic měnit nebude. I tak se budu snažit co pracovat co nejvíce na bodech, kterí jsem zde nastínil. Pozici předsedy ČPS neberu jako pozici "krále". Je to podle mě naopak pozice "vrchního sloužícího". Svou kandidaturou chci dát najevo, že to s ČPS opravdu myslím vážně a neváhám, pro ni obětovat podstatnou část volného času.

Václav: Ano, množství organizačních a adminitrativích problémů je myslím důvod, proč na pozici předsedy moc kandiátů není. Ruku na srdce, Roberte, Michale Z. :) Není to tak? Pokud je jiný důvod, tak se na mě nezlobte.:)
Administrativa bude skutečně to, na co se nejméně těším. I proto bych si v případě mého zvolění našel mezi námi spřízněnou duši, která by s tím pomáhala.

Zdeněk: Díky. Právě rozdělení úkolů (a trvání na jejich plnění) považuju za nejduležitější.
člen RV, tel.: 72tri 175 03devet

Michal Zdrazil
Uživatel fóra – není člen Pirátů
Příspěvky: 1016
Registrován: 02 kvě 2009, 23:32
Profese: Grafik
Bydliště: Lazecká 44, Olomouc
Dostal poděkování: 1 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Vize: Jiří Rezek

Příspěvek od Michal Zdrazil » 02 říj 2009, 09:11

Proč si mám dávat ruku na srdce, proč já? Co sem ti udělal :cry:

ale jo jinak s tebou souhlasím, já bych do předsedy nešel, protože bych to nedával ani časově ani finančně. Rozhodně ti držím palce (i když můj hlas dostane Kamil)...
Vert

Vesmír změtřit jde, lidskou blbost nikoliv
Use brain! Prevent shitstem!!

Uživatelský avatar
Jiri.Kaderavek
Člen KS Jihomoravský kraj
Příspěvky: 7670
Registrován: 21 dub 2009, 12:58
Profese: programátor, analytik, manažer, trenér
Dal poděkování: 2430 poděkování
Dostal poděkování: 6749 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Vize: Jiří Rezek

Příspěvek od Jiri.Kaderavek » 02 říj 2009, 09:58

Doufám, že když jsem dám pár postřehů z dosavadní činnosti a rad či doporučení z nich vyplývajících, že to bude pro Vás přínos, a to přesto, že jsem nebyl předseda, což může do jisté míry skýtat i trochu nezávislejší pohled na tuto funkci.

1) Je potřebné, aby byl předseda pánem svého času, což znamená, že buď pracuje na sebe, nebo v má v zaměstnání tak silnou pozici, důvěru a podporu, že je mu prostě umožněno se uvolnit v případě potřeby. Mj. to také handicapuje nás s rodinami a dětmi, protože, pokud není možné stranickým věcem věnovat pár hodin přes den, pak to musíte dohnat večer. Rodina je hlavní důvod, proč se nemohu ČPS věnovat tak jako prvních 5 měsíců, bohužel nejsme nikdo v pozici profesionálních politiků královsky placených za politiku. V tomhle zase naopak nízký věk a bezdětnost skýtá jistou výhodu, snažte se, aby Vás politika v ČPS za pár let skutečně živila.

2) Jedna věc je administrativa, druhá systém a organizace sběru a evidence informací. Vyžaduje to jisté zázemí, ideálně asistentku (může to být i nadšená přítelkyně), která zařídí blbosti (nákupy šanonů, posílání pošty, evidenci korespondence, kontrolu stranického emailu, hlídání termínů, přípravu fór), tedy takový malý sekretariát. Těšil jsem se, že už ho budeme mít (za předpokladu nezrušení voleb a zisku >1,5%).

3) Při té vší práci Vám nezbude čas na to hlavní, totiž na vedení potřebné ideologické diskuse ve straně, práce na hlavních programových prioritách, budete se věnovat jen tomu, aby se týmy k tomu určené podařilo dokopat k nějaké aktivitě a výsledku. Proto Vám doporučuji, vyberte si jednoho člověka, který bude dohlížet na to, aby strana držela směr, ideovou konzistenci a vyjadřovala se povinně k pirátským otázkám (ostatní volitelně). Nenechte si znechutit lidi, kteří jsou schopni dát promptně myšlenku na papír. Co není na papíře, jako by neexistovalo, vykecávat se můžeme u piva.

Vše výše uvedené limituje jediné, a to jsou prostředky. Než budou, nehrajme si na velkou stranu (organizačně). Existují stovky drobností, se kterými Vás bude někdo honit. Odkažte ho do patřičných míst, velmi, velmi poctivě zvažujte co je skutečně důležité pro získání >1,5%. Např. pro to není důležité získat 6%. Snad mi rozumíte. Nechci nikoho strašit, každý kdo poctivě práci předsedy zastane si zaslouží hluboké uznání, minimálně do doby, než bude strana schopná předsedu a 1 asistenta/asistentku zaplatit. Budujte stranu postupně a prostředky řízení přizpůsobujte její velikosti. Najděte si čas o straně a organizaci v klidu přemýšlet (a dejte ten čas i členům strany). Zatím jsme ho neměli. Zkroťte fórum, rozdělte jej na plkárnu a oficiální prostory, možná si dejte na fóru i úřední hodiny. Nenechte se tlačit kvaltováním lidí, co mají zrovna u komplu "dlouhou chvíli".

Mj. bych byl rád, kdyby nové vedení dostalo nějaký čas na nadechnutí, řekněme do Vánoc omezit aktivitu na to nejnutnější, párkrát se sejít, nastavit procesy a pomalu je rozjíždět. Lidé zde dělají práci dobrovolně, v zápřahu nějaký ten čas vydrží, ale potřebují i oddech. Příští kampaň naplánujte v klidu dopředu (termínově), nechť je spíše kratší než delší a ať víme dopředu (my jako členové), na kdy si připravit čas a síly pro pořádný předvolební finiš. A ještě jedno doporučení po zkušenostech. Kandidátky podejme centrálně doporučeným dopisem. Zmocněnec nechť je jeden pro celou republiku, zbytečně mnoho lidí se věnovalo stejným činnostem, museli jsme se navzájem kontrolovat, stovky příspěvků šli okolo věcí, které mohl vyřešit jeden v administrativě sběhlý člověk a efektivita byla velmi malá.

Přeji všem kandidátům hodně úspěchů a přeji si, aby jimi předložené vize co nejvíce odpovídali původní myšlence strany. Hodně zdaru a díky.
Zakladatel České pirátské strany

Uživatelský avatar
Jan.Safar
Příznivec Pirátů – Pardubický kraj
Příspěvky: 336
Registrován: 22 čer 2009, 15:40
Profese: IT / ERP
Bydliště: Polička / Pardubický kraj
Dal poděkování: 155 poděkování
Dostal poděkování: 117 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Vize: Jiří Rezek

Příspěvek od Jan.Safar » 02 říj 2009, 12:05

Nové předsednictvo se silným mandátem (tedy rozhodně silnějším, než po ÚF ;) ) . By podle mě také mělo dostat určitou "dobu hájení". Děláme velký zásah do strany, která by se tímto měla konsolidovat a dostat dál.
Místopředseda Pardubického kraje
http://politicalcompass.org/printablegr ... &soc=-5.59

Zamčeno

Zpět na „Vnitrostranická diskuse“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 host