Otázky a odpovědi pro nováčky

Personální odbor má na starosti zapojování dobrovolníků do činností strany, zejména práci s nováčky a dobrovolníky a koordinaci úkolů.

Moderátor: Personální odbor - celý

Odpovědět
Uživatelský avatar
ItoldYouSo7227
Uživatel fóra – není člen Pirátů
Příspěvky: 2710
Registrován: 14 črc 2012, 00:45
Bydliště: London
Dal poděkování: 3183 poděkování
Dostal poděkování: 2614 poděkování

Otázky a odpovědi pro nováčky

Příspěvek od ItoldYouSo7227 »

Zde se mohou jak nováčci tak i starší ale nezkušení členové popř. příznivci ptát na otázky ohledně Pirátů, Pirátské strany, Pirátského fóra a tak dále. Jelikož ne ve všech krajích je dostatek průvodců nováčků, bere se toto i jako částečná náhrada.
Tito uživatelé poděkovali autorovi ItoldYouSo7227 za příspěvky (celkem 8):
Helena.Jarolimkova, Lubos.Hero, Ivan.Sirko, Voj, Pavel.Moravec, vicmac, Martin.Smida, Tomas.Hesek
Nikdy plně nezměníte věci bojem s existující realitou. Abyste něco změnili, vytvořte nový model, který udělá současný model zastaralým. -- z článku o bitcoinu
Uživatelský avatar
Zdenek.Frolec
Uživatel fóra – není člen Pirátů
Příspěvky: 592
Registrován: 28 říj 2013, 16:02
Profese: IT technik pro MU Kyjov.
Dal poděkování: 158 poděkování
Dostal poděkování: 217 poděkování

Re: Otázky a odpovědi pro nováčky

Příspěvek od Zdenek.Frolec »

Ahoj a předem se omlouvám, ale bohužel jsem nikde nenašel odpověď na ty to otázky.

1) Kolik členů je nutno, aby se mohlo v malém městečku do 15K kandidovat v komunálních volbách? ( OFFTOPIC(máme 27 sedadel v Zas. čili vím že je potřeba 27 lidí na kandidátku a tradičně si berou aj lidi kterým mohou věřit a nejsou v žádné straně.)
Myslím si že toto je odpověď ze stanov Čl. 7 Oblastní sdružení. Ale nikde není napsané jak ho založit. Nebo je automaticky založené, když v daném městě jsou 3 členové ?

2) Je povoleno vzít si na kandidátku nestranný lidi co podobně smýšlejí, ale nechtějí vstoupit do strany?

3) Mohu jako pouhý člen organizovat v městě např. 1/měsíc posezení v knihovně, abych ukázal aj starším lidem, že piráti nejsou zloději atd... Jelikož to si vždy vybaví.
Nebo potřebuji na to písemný souhlas jak je v St. bodu 14.

4) V případě, že ve volbách získáme křesla je na Oblastním sdružení prodiskutovat s kým a či vůbec půjde do koalice, nebo budou jen podporovat návrhy, které budou v souladu se stanovy PS?

5) Je někde celkový seznam s členama PS, abych věděl, jestli jsou tu další piráti v okolí. Bohužel na mapu né každý dá povolení zobrazovat.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Zdenek.Frolec za příspěvek:
Dalibor.Zahora
Zakládající a první Předseda MS SLovácka.
Měl jsem snahu změnit politiku, bohužel lidi v ní mě zlomili.
Bacha na IVO Vašíčka. Slíbil u sebe doma, že odejde ze strany jakmile se to stane politikaření. Že to dělá JEN pro radost. A když sám přiznal že už je to politikaření, tak si naráz nevzpomíná, že něco takového vůbec říkal. A to i přes svědky Petra, Ríši, Karla, Toma a jeho Ženy. (Byl to ten den kdy jsme plánovali rozlohu oblasti MS Slovácko.)
Že jsem měl štěstí poznám, až potkám smůlu. - Já :D
Uživatelský avatar
Roman.Kucera
Člen KS Praha
Příspěvky: 15254
Registrován: 14 zář 2010, 10:04
Profese: IT
Bydliště: Praha, Letná
Dal poděkování: 9815 poděkování
Dostal poděkování: 18113 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Otázky a odpovědi pro nováčky

Příspěvek od Roman.Kucera »

1) Kolik členů je nutno, aby se mohlo v malém městečku do 15K kandidovat v komunálních volbách? ( OFFTOPIC
Myslím si že toto je odpověď ze stanov Čl. 7 Oblastní sdružení. Ale nikde není napsané jak ho založit. Nebo je automaticky založené, když v daném městě jsou 3 členové ?

V zásadě to není nikde stanoveno a není k tomu vůbec nutné zakládat místní sdružení, oblastním sdružením je myšleno sdružení krajské, které už ve všech krajích je.

2) Je povoleno vzít si na kandidátku nestranný lidi co podobně smýšlejí, ale nechtějí vstoupit do strany?

Je to nejen povoleno, je to dokonce žádoucí, ale přebíráš za ně zodpovědnost. Aspoň tu politickou :-)

3) Mohu jako pouhý člen organizovat v městě např. 1/měsíc posezení v knihovně, abych ukázal aj starším lidem, že piráti nejsou zloději atd... Jelikož to si vždy vybaví.
Nebo potřebuji na to písemný souhlas jak je v St. bodu 14.

Na takovou aktivitu souhlas nepotřebuješ, to je přímo jádro pirátské činnosti. Jinak stačí to prejednat s někým z kraje, on ti poradí

4) V případě, že ve volbách získáme křesla je na Oblastním sdružení prodiskutovat s kým a či vůbec půjde do koalice, nebo budou jen podporovat návrhy, které budou v souladu se stanovy PS?

Za toto nese zodpovědnost Krajské sdružení a v případě nějakých pochybností může zasáhnout i Republikový výbor třeba na popud Republikového předsednictva.

5) Je někde celkový seznam s členama PS, abych věděl, jestli jsou tu další piráti v okolí. Bohužel na mapu né každý dá povolení zobrazovat.

To je trvalý problém, obrať se na Krajské předsednictvo, mělo by mít přehled, kdo odkud je a jak je aktivní.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Roman.Kucera za příspěvky (celkem 6):
Pavel.Moravec, Helena.Jarolimkova, Dalibor.Zahora, David.Kral, ItoldYouSo7227, Tomas.Hesek
Pirátem se člověk nestává, pirátem se rodí!
Uživatelský avatar
Zdenek.Frolec
Uživatel fóra – není člen Pirátů
Příspěvky: 592
Registrován: 28 říj 2013, 16:02
Profese: IT technik pro MU Kyjov.
Dal poděkování: 158 poděkování
Dostal poděkování: 217 poděkování

Re: Otázky a odpovědi pro nováčky

Příspěvek od Zdenek.Frolec »

Děkuji za odpověď
Zakládající a první Předseda MS SLovácka.
Měl jsem snahu změnit politiku, bohužel lidi v ní mě zlomili.
Bacha na IVO Vašíčka. Slíbil u sebe doma, že odejde ze strany jakmile se to stane politikaření. Že to dělá JEN pro radost. A když sám přiznal že už je to politikaření, tak si naráz nevzpomíná, že něco takového vůbec říkal. A to i přes svědky Petra, Ríši, Karla, Toma a jeho Ženy. (Byl to ten den kdy jsme plánovali rozlohu oblasti MS Slovácko.)
Že jsem měl štěstí poznám, až potkám smůlu. - Já :D
Odpovědět

Zpět na „Personální odbor“