Jiří Ulip – PŘIJAT

V tomto fóru se představují příznivci Pirátů, kteří se chtějí stát členy.

Moderátoři: Personální odbor - celý, PKS Jihomoravský kraj, KoKS Jihomoravský kraj

Pravidla fóra
V tomto vlákně se prosím ostatním členům stručně představte:
  1. Představení vložíte kliknutím na ikonu Obrázek, která se zobrazuje, pokud jste přihlášeni.
  2. Do předmětu napište svoje jméno a příjmení.
  3. V textu se nám prosím stručně představte a napište nám, co vás vede k zájmu o členství v Pirátech. Budeme rádi, když nám zároveň řeknete, jak byste se chtěli do činnosti strany zapojit a jaké máte zájmy, schopnosti a dovednosti.
Krajské předsednictvo vás bude informovat o nejbližší schůzi v tomto tématu nebo jiným vhodným způsobem.
Členství vznikne, jakmile na schůzi podáte písemnou přihlášku, budete přijati předsednictvem a zaplatíte členský příspěvek na transparentní bankovní účet (podrobnosti).
Odpovědět
Uživatelský avatar
Jiri.Ulip
Člen KS Jihomoravský kraj
Příspěvky: 926
Registrován: 02 říj 2013, 23:52
Profese: Growth Technology Architect
Bydliště: Brno - Krpole
Dal poděkování: 6700 poděkování
Dostal poděkování: 1070 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Jiří Ulip – PŘIJAT

Příspěvek od Jiri.Ulip »

Dobrý večer ve spolek,
nejprve něco málo o mně – jmenuji se Jiří Ulip, jsem ženatý, asimilovaný brňák a je mi něco přes třicet. Moje alma mater je zdejší MU, kde jsem vystudoval anglistiku – specializoval jsem se na překlad, kterým jsem se i poměrně dlouho živil, a v podstatě se jím zprostředkovaně živím i nyní, protože pracuji v lokalizační firmě jako Solutions Architect. Pozice možná zní komplikovaně, ale v podstatě spočívá v tom, že člověk pomáhá obchodníkům prodat něco, co pak bude výroba schopná vyrobit, a na druhou stranu ať už obchodník prodal cokoliv, tak člověk zase pomáhá výrobě tu službu poskytnout. Odjakživa jsem měl vcelku blízko k technologiím (mezi typické piráty tím dost možná úplně nezapadnu, ale mám slabost pro MS (a opravdu tim nemyslim Mistni sdruzeni ;) ), tedy alespoň ve firemním prostředí) a na své pozici je mám možnost kombinovat s business procesy, project managementem, trochou marketingu, jazyka a schodou okolností i administrací našeho CRM systému. Ze sociálních sítí jsem z poměrně prozaických důvodů jen na Google+.

Takže to by bylo něco o mně a teď k důvodům, proč se chci dát k Pirátům. Od osmnácti jsem vynechal jen velmi málo voleb, nicméně i v případě, že jsem volil stranu, která se nakonec podílela na vládě (nebo se aspoň dostala do Parlamentu), byl jsem z jejího působení nakonec poměrně značně rozčarovaný. Poslední kapka bylo zvýšení daní rádoby pravicovou vládou – vůbec dělení na levici a pravici mne v dnešní době vcelku irituje. V posledních krajských volbách jsem se tedy konečně rozhodl nevolit menší zlo a hodil jsem to Pirátům, protože můj povětšinou liberální pohled na svět se překrývá s dvanácterem a do do značné míry i s programem. Jsem rozhodnutý v téhle pěkné tradici pokračovat, ale myslím, že by bylo na místě, abych se zapojil i osobně a pomohl dostat pirátské myšlenky do širšího povědomí.

Jak jsem se dozvěděl od svého kamaráda Jirky Pertla, který už je nějakou dobu na palubě, přesunula se čtvrteční schůze do Blanska, což je trochu z ruky (Šelepku mám kousek a navíc rum nejde dohromady s kormidlováním), takže si nejsem úplně jistý, že se tam zvládnu zjevit. To ale samozřejmě nijak nesnižuje moje odhodlní nalodit se :).

Jirka
propagátor otevřených dat, bývalý zastupitel a radní v Brně

Ever tried. Ever failed. No matter. Try again. Fail again. Fail better.
-- Samuel Beckett
Uživatelský avatar
ItoldYouSo7227
Návštěvník – nepatří k Pirátům
Příspěvky: 2710
Registrován: 14 črc 2012, 00:45
Bydliště: London
Dal poděkování: 3183 poděkování
Dostal poděkování: 2614 poděkování

Re: Jiří Ulip

Příspěvek od ItoldYouSo7227 »

Ahoj Jirko!

Jménem Pirátů Ti děkuji, že jsi projevil zájem stát se jedním z nás!
Ještě se zeptám jestli máš představu co bys u Pirátů rád dělal za činnosti?

K přijetí tě za člena je třeba, aby ses setkal osobně s předsednictvem, nejlépe na schůzi krajského sdružení. Bohužel teď nevím, kdy se koná příští schůze po té čtvrteční přesunuté, ale předsednictvo, zde určitě napoví.

Každopádně na místě pak vyplníme písemnou přihlášku.

Na stránce skupin se přidej prosím mezi registrované příznivce našeho kraje - skupina RegP JmK (zaškrtnout a potvrdit odeslat), ať máš přehled o dění v Jihomoravském kraji a konání schůzí. Získáš tím i plný přístup do různých částí fóra.

Pokud zatím nevíš co bys u nás dělal za činnost, podívej se na to, co u nás děláme, a kde si můžeš vybrat: Kdybys měl jakékoliv dotazy, obrať se na mě tady, nebo soukromou zprávou, případně použij email: jindrich.bartek@pirati.cz.


A pokud máš chuť, můžeš si zkrátit čekání prohlédnutím důležitých stránek: Hodně zdaru a těšíme se na Tebe!

Jindra Bartek, Personální odbor
Tito uživatelé poděkovali autorovi ItoldYouSo7227 za příspěvky (celkem 4):
Jiri.Ulip, Jaroslav.Kucera, Patrik.Dolezal, Pavel.Moravec
Nikdy plně nezměníte věci bojem s existující realitou. Abyste něco změnili, vytvořte nový model, který udělá současný model zastaralým. -- z článku o bitcoinu
Uživatelský avatar
Jiri.Ulip
Člen KS Jihomoravský kraj
Příspěvky: 926
Registrován: 02 říj 2013, 23:52
Profese: Growth Technology Architect
Bydliště: Brno - Krpole
Dal poděkování: 6700 poděkování
Dostal poděkování: 1070 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Jiří Ulip

Příspěvek od Jiri.Ulip »

Ahoj,
dík za uvítání a hlavně za odkazy, některé mi unikly. Co se mého zapojení týče, viděl bych to ve dvou rovinách - než se trochu rozkoukám, zvolil bych techničtější" záležitosti jako je vývoj/procesy okolo BI nebo CRM (možná to zní strašidelně, ale něco ze sales/marketing metodologií by se možná dalo uplatnit i v propagaci strany), nicméně jsem ale omezený na komerční technologie, takže bych svůj přínos ze začátku viděl spíš v Babel skupině ZO (projdu jejich fóra a ozvu se Adamovi, který to podle všeho řídí). Hlavně myslím, že bych mohl pomoct s překlady do angličtiny, protože jsem svého času dělal i poměrně složité věci (překlad poezie a podobné zhůvěřilosti :) ). Samozřejmě bych se také mohl zapojit do Flagshipu, protože v prácí používám primárně angličtinu, takže nemám problém v ní komunikovat.

Mno a z dlouhodobějšího pohledu bych se chtěl začít aktivně podílet na některých programových bodech, které ještě nemáme dostatečně pokryté (moc jsem toho neviděl třeba o bezpečnostní a zahraniční politice). Argument, který jsem zachytil v médiích, že některé věci nemáme pokryté, mi sice připadá poněkud hloupý (v současno situaci myslím nemusíme mít názor na všechno), ale na druhou stranu, pokud budeme mít kapacitu, tak by nebylo od věci mít to pokryté, už jen kvůli tomu, aby ignoranská média přišla o hůl na bití mořských vlků a abychom se tak víc dostali do povědomí lidí.


Jirka
Tito uživatelé poděkovali autorovi Jiri.Ulip za příspěvky (celkem 7):
Tomas.Kolacny, Ondrej.Kotas, Jaroslav.Kucera, Patrik.Dolezal, ItoldYouSo7227, Pavel.Moravec, Jiri.Pertl
propagátor otevřených dat, bývalý zastupitel a radní v Brně

Ever tried. Ever failed. No matter. Try again. Fail again. Fail better.
-- Samuel Beckett
Uživatelský avatar
ItoldYouSo7227
Návštěvník – nepatří k Pirátům
Příspěvky: 2710
Registrován: 14 črc 2012, 00:45
Bydliště: London
Dal poděkování: 3183 poděkování
Dostal poděkování: 2614 poděkování

Re: Jiří Ulip

Příspěvek od ItoldYouSo7227 »

Jirka Ulip se nám představil na schůzi 9 8.11. a byl přijat za člena hlasováním RP. Po odeslání členského příspěvku na náš účet a odeslání přihlášky PKS se staneš Jirko členem i technicky.

Přidělení průvodce se bude řešit.
Naposledy upravil(a) Tomas.Kolacny dne 12 lis 2013, 09:32, celkem upraveno 2 x.
Důvod: formální úprava data schůze
Tito uživatelé poděkovali autorovi ItoldYouSo7227 za příspěvek:
Jakub.Michalek
Nikdy plně nezměníte věci bojem s existující realitou. Abyste něco změnili, vytvořte nový model, který udělá současný model zastaralým. -- z článku o bitcoinu
Uživatelský avatar
Jiri.Ulip
Člen KS Jihomoravský kraj
Příspěvky: 926
Registrován: 02 říj 2013, 23:52
Profese: Growth Technology Architect
Bydliště: Brno - Krpole
Dal poděkování: 6700 poděkování
Dostal poděkování: 1070 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Jiří Ulip

Příspěvek od Jiri.Ulip »

Poslano :).
Tito uživatelé poděkovali autorovi Jiri.Ulip za příspěvky (celkem 2):
ItoldYouSo7227, Ivo.Vasicek
propagátor otevřených dat, bývalý zastupitel a radní v Brně

Ever tried. Ever failed. No matter. Try again. Fail again. Fail better.
-- Samuel Beckett
Odpovědět

Zpět na „Zájemci o členství Jihomoravský kraj“