Pokud RP nebude komentovat současné dění, tak budou voliči zmatení. Podívejte se na FB na linky o projevu v Letech - kolik se tam objevilo lidí, kteří si asi pletli Piráty a DSSSSSS. Pokud to nemá být jen hra na politiku, tak se musí mydlit hlava nehlava. (BTW nedokážu si představit, jak by mohla nějaká Zemanova informace Putnu poškodit, ztrapnit nebo očernit. Zeman je lhář napojený na ruský cecek a stal se prezidentem; těžko by ho Putna trumfnul.)Já stanovisko chápu jako maximálně aktuální komentář, který nesnese odklad, ikdyby se zpětně přišlo na nějaký průser třeba kvůli nepřesným informacím. Pak se to dá korigovat a dá se s tím dál pracovat.
nejmenování Putny profesorem
Moderátor: Republikove predsednictvo
Pravidla fóra
- Sem vkládejte připomínky k činnosti republikového předsednictva. Ke každému podnětu založte nové téma.
- Na dotazy a podněty odpovídají dobrovolníci, buďte prosím ohleduplní. Svá podání pište slušně a požadavky formulujte dostatečně určitě.
- Místo odkazů do jiných fór citujte celé texty, protože lidé mají zobrazování některých fór vypnuté.
- V podatelně se nediskutuje a jakmile bylo podání vyřešeno, téma se zamyká.
- trinitrofenol
- Příspěvky: 2090
- Registrován: 04 úno 2012, 17:01
- Profese: chemik
- Bydliště: Praha 20
- Dal poděkování: 1344 poděkování
- Dostal poděkování: 3558 poděkování
- Kontaktovat uživatele:
Re: nejmenování Putny profesorem
Jak jsem psal Petrovi Kopačovi:
SMRT MODERACI
Free your hate.
6nula7 547 3nula9
Free your hate.
6nula7 547 3nula9
- Lenka.Wagnerova
- Uživatel fóra – není člen Pirátů
- Příspěvky: 2446
- Registrován: 09 pro 2011, 15:12
- Bydliště: Praha - Vinoř
- Dal poděkování: 4796 poděkování
- Dostal poděkování: 4286 poděkování
Re: nejmenování Putny profesorem
Jirka: jo, na tom něco je.
Vašek: to je sice fajn, ale CF se právě intenzivně zabývá naším odvoláním. A i kdyby ne, tak uplatňování demokratických principů do důsledků vede k protahování naprosto všeho. Potom sice budeme korektní, ale neakční.
Je otázka, jestli se na to nevykašlat....
V tomto případě.
Návrh:
Vašek: to je sice fajn, ale CF se právě intenzivně zabývá naším odvoláním. A i kdyby ne, tak uplatňování demokratických principů do důsledků vede k protahování naprosto všeho. Potom sice budeme korektní, ale neakční.
Je otázka, jestli se na to nevykašlat.... Návrh:
Česká pirátská strana vyjadřujehlubokéznepokojení nad prezidentovým vyjádřením, že nehodlá jmenovat Martina C. Putnu profesorem. Vzhledem k tomu, že Martin C. Putna vyhověl požadavkům akademické obce kobhájeníudělení tohoto titulu, bylo by těžké najít obhajitelné důvody pro nečinnost prezidenta Miloše Zemana, kterou vnímáme jako svévolné a hrubé porušení akademických svobod a nakročení k totalitním praktikám.
Piráti též nesouhlasí se způsobem, kterým se prezident angažuje v záležitostech, ve kterých není kompetentní rozhodovat.JehoVyjádření prezidenta je nepřijatelné z hlediska respektu kakademickým svobodám aautonomii univerzit, stejně jako z hlediska respektu k osobním svobodám, pokud je důvodem prezidentova postoje nesouhlas s orientací a soukromými aktivitami Martina C. Putny. Obsah a okolnosti výroku pana prezidenta v této věci jsou značně sporné rovněž z hlediska kultivovaného vystupování, které by mělo být u hlavy státu samozřejmostí.
- Tito uživatelé poděkovali autorovi Lenka.Wagnerova za příspěvky (celkem 2):
- Petr.Vileta, Ivo.Vasicek
- Vaclav.Malek
- Uživatel fóra – není člen Pirátů
- Příspěvky: 8117
- Registrován: 12 čer 2009, 01:32
- Profese: filozof času, meta-politik
- Dal poděkování: 4877 poděkování
- Dostal poděkování: 8527 poděkování
- Kontaktovat uživatele:
Re: nejmenování Putny profesorem
Jasně... proto také o všem nehlasujeme... ale když bude někdo cítit, že by RV nebo CF udělalo nějaou fatální botu... tak může takové hlasování vyvolat.
- Jiri.Kaderavek
- Krajský zastupitel
- Příspěvky: 7907
- Registrován: 21 dub 2009, 12:58
- Profese: programátor, analytik, manažer, trenér
- Dal poděkování: 2710 poděkování
- Dostal poděkování: 7708 poděkování
- Kontaktovat uživatele:
Re: nejmenování Putny profesorem
@TNT: Souhlasím s tebou v zásadě. Jenže my se bohužel ke klíčovým věcem nevyjadřujeme (např. církevní restituce a mnoho jiných věcí, které nesouvisí s kopírovacím monopolem), zatímco štěky okolo prezidenta by nám šli. Takže to nakonec vypadá tak nějak divně, jako že jsme mimo opravdovou realitu. No a pokud si někdo plete Piráty s DSSS, tak já se s ohledem na naše logo ani moc nedivím
Jinak řečeno, opravdu si myslíme, že komentování mediální kauzy Zeman Putna je to, co nás odliší od DSSS a co lidé od politické strany očekávají? Kde jsou hranice populismu? Na druhou stranu co čekat, když vlastně žádnou mediální politiku nemáme.
- Tito uživatelé poděkovali autorovi Jiri.Kaderavek za příspěvky (celkem 2):
- Vaclav.Malek, Dalibor.Zahora
Zakladatel České pirátské strany
„Svobodu nekoupíte, tu si volíte“
https://lide.pirati.cz/personProfile/96/
„Svobodu nekoupíte, tu si volíte“
https://lide.pirati.cz/personProfile/96/
- Martin.Kucera
- Republikové předsednictvo
- Příspěvky: 15976
- Registrován: 23 dub 2009, 16:41
- Profese: nakladatel
- Dal poděkování: 2162 poděkování
- Dostal poděkování: 28465 poděkování
Re: nejmenování Putny profesorem
Jazykové poznámky:
1) Mělo by být
Obsah a okolnosti výroku pana prezidenta v této věci jsou značně sporné
2) Po vyškrtnutí té pasáže se tam teď opakují akademické svobody dost blízko po sobě.
1) Mělo by být
Obsah a okolnosti výroku pana prezidenta v této věci jsou značně sporné
2) Po vyškrtnutí té pasáže se tam teď opakují akademické svobody dost blízko po sobě.
- Tito uživatelé poděkovali autorovi Martin.Kucera za příspěvky (celkem 2):
- Lenka.Wagnerova, Vojtech.Pikal
tel.: +420 778 702 711; (NEPIŠTE MI NA FACEBOOKU, TÉMĚŘ TAM NECHODÍM)
Jak jednoduchý by byl svět, kdybychom četli a dělali věci hned správně.
-- Lucie Spáčilová
Jak jednoduchý by byl svět, kdybychom četli a dělali věci hned správně.
- Lenka.Wagnerova
- Uživatel fóra – není člen Pirátů
- Příspěvky: 2446
- Registrován: 09 pro 2011, 15:12
- Bydliště: Praha - Vinoř
- Dal poděkování: 4796 poděkování
- Dostal poděkování: 4286 poděkování
Re: nejmenování Putny profesorem
Martinovy námitky zapracovány.
Jirka: Jo, souhlas. Mediální koncepce je spíš antikoncepce. Ale to je jako s těma vodovodama. Dilema, zda se vykašlat na všechno, když jsme propásli to důležité. A já umím spíš to, co není moc "pirátské" (tím myslím věci kolem Internetu), tak potom píšu trapárny jako potrubí, Putnu, školky.... Tohle se mi zdá taky důležité - viz výše, politika tam, kam nepatří.
Jirka: Jo, souhlas. Mediální koncepce je spíš antikoncepce. Ale to je jako s těma vodovodama. Dilema, zda se vykašlat na všechno, když jsme propásli to důležité. A já umím spíš to, co není moc "pirátské" (tím myslím věci kolem Internetu), tak potom píšu trapárny jako potrubí, Putnu, školky.... Tohle se mi zdá taky důležité - viz výše, politika tam, kam nepatří.
- Tito uživatelé poděkovali autorovi Lenka.Wagnerova za příspěvky (celkem 3):
- Martin.Shanil, Jiri.Kaderavek, Petr.Vileta
- Vojtech.Pikal
- Republikové předsednictvo
- Příspěvky: 23308
- Registrován: 19 srp 2010, 23:45
- Profese: poslanec, informatik
- Bydliště: Olomouc
- Dal poděkování: 32404 poděkování
- Dostal poděkování: 25668 poděkování
- Kontaktovat uživatele:
- Petr.Vileta
- Člen KS Plzeňský kraj
- Příspěvky: 31254
- Registrován: 22 črc 2009, 18:12
- Profese: Celkem Spokojený Důchodce
- Bydliště: Plzeň 2
- Dal poděkování: 27893 poděkování
- Dostal poděkování: 23762 poděkování
- Kontaktovat uživatele:
Re: nejmenování Putny profesorem
Jirko, ač nejsem absolvent VŠ,(nebo právě proto?) tak jsem nikdy nepochopil ten C&K přežitek, že profesory jmenuje prezident. Je profesor hodnost vědecká, nebo společenská?
Jestli je to vyznamenání, tak je to na libovůli prezidenta, ale jestli je to hodnost vědecká, pak do toho nemá co kecat. A když může profesorem JUDr. Vladimír "Avatar" Franz, proč ne Putna?
Ono by vůbec stálo za to přepsat Ústavu a všechny formulace "jmenuje", "podepisuje" atd., nahradit buď formulací "je povinen ..." nebo "může ...". Ten nejasný způsob vyjádření evidentně dělá v ČR problémy.
Jestli je to vyznamenání, tak je to na libovůli prezidenta, ale jestli je to hodnost vědecká, pak do toho nemá co kecat. A když může profesorem JUDr. Vladimír "Avatar" Franz, proč ne Putna? Ono by vůbec stálo za to přepsat Ústavu a všechny formulace "jmenuje", "podepisuje" atd., nahradit buď formulací "je povinen ..." nebo "může ...". Ten nejasný způsob vyjádření evidentně dělá v ČR problémy.
Naposledy upravil(a) Petr.Vileta dne 19 kvě 2013, 23:38, celkem upraveno 1 x.
Kumulovaný zastupitel a člen finančních výborů zastupitelstev Města Plzně a Městského obvodu Plzeň 2.
tel: 608 445 655 (odpoledne a večer)
stínový ministr švihlých nápadů a fórista
----------------------------------------
Mějme vždy na paměti: Běžný občan je až ten poslední, komu bychom chtěli něco zakazovat.
tel: 608 445 655 (odpoledne a večer)
stínový ministr švihlých nápadů a fórista
----------------------------------------
Mějme vždy na paměti: Běžný občan je až ten poslední, komu bychom chtěli něco zakazovat.
- Lenka.Wagnerova
- Uživatel fóra – není člen Pirátů
- Příspěvky: 2446
- Registrován: 09 pro 2011, 15:12
- Bydliště: Praha - Vinoř
- Dal poděkování: 4796 poděkování
- Dostal poděkování: 4286 poděkování
Re: nejmenování Putny profesorem
upraveno.Vojtech Pikal píše:je tam obhájení 2x v jedné větě (souvětí).
Tak já to hodím Adamovi
Díky za spolupráci.
- Tito uživatelé poděkovali autorovi Lenka.Wagnerova za příspěvek:
- trinitrofenol
- Dalibor.Zahora
- Republikový výbor
- Příspěvky: 12122
- Registrován: 21 dub 2009, 12:29
- Profese: zakládající člen
- Bydliště: Praha
- Dal poděkování: 31215 poděkování
- Dostal poděkování: 15933 poděkování
- Kontaktovat uživatele:
Re: nejmenování Putny profesorem
Omlouvám se za částečné OT (klidně nás vyčleňte do samostatného vlákna), ale není to nepodstatný spor.
Ta otázka na Prague Pride byla samozřejmě chyták, jistě, že není povinností nikoho tam chodit, ale třeba tento typ otázky a odpovědi, ti u dotyčného ukáže jeho názorové spektrum. Otázky mohou být různé, problém je, že se imho většinou nových členů neptát nikdo na nic a pak to dopádá tak, že nám tu člen káže o tom, že Putna nemůže být řádný katolík, protože je homosexuál. Kde to jsme?
Tohle si řešte v katolické cirkvi, kde s tím logicky máte problém, ale ne u Pirátů, u kterých není sexuální orientace podstatná, určitě ne natolik, aby někoho kvuli diskriminovali, jako k tomu máš náběh ty. A přesně proto si myslím, že u Pirátů nemáš co pohledávat, protože jsi v rozporu s jejich deklarovanými hodnotami.
NemanipulujJiri Janecka píše:panu Záhorovi opravdu děkuji za vyjádření, neboť naprosto přesně ukázal, jak si levičáci představují svobodu. Ze zásady rovnosti "jen tak lehce" udělá povinnost chodit na Prague Pride a hned by mě vylučoval. Vážně jsem rád za toto jeho obnažení, připomíná mi staré časy, nějaké problémy s nechozením do průvodu už jsem zažil.Dalibor Zahora píše:
A je to zřejmě důsledek vůbec žádné personální politiky, přijme se kde jakej hejhula, kterej řekne, že chce být u Pirátů, aniž by se někdo na něco zeptal, například na to, jestli půjde letos na Prague Pride, jednoduchá a přitom celkem obnažující otázka.
Tohle si řešte v katolické cirkvi, kde s tím logicky máte problém, ale ne u Pirátů, u kterých není sexuální orientace podstatná, určitě ne natolik, aby někoho kvuli diskriminovali, jako k tomu máš náběh ty. A přesně proto si myslím, že u Pirátů nemáš co pohledávat, protože jsi v rozporu s jejich deklarovanými hodnotami.
jednatel Republikového výboru a zástupce za Ústecký kraj, zakládající člen, více na profilu lide.pirati.cz, občas píšu na Deník Referendum, preferuji twitter @daliborzz před FB fb.com/dlbrz tel. 778 044 243, e-mail: dalibor.zahora(zav)pirati.cz (hostuji také v kraji Středočeském)