Mobil/tel pro predstavitele strany

Diskuse členů a příznivců o věcech přesahujících působnost orgánů, netýkajících se programu nebo o straně jako celku.

Moderátor: Odbor - administrativni

Pravidla fóra
Než napíšete nový příspěvek, zamyslete se, zda má takovou hodnotu, aby ho musely číst stovky lidí.
  • Aktuální politické kauzy lze řešit v příslušné části veřejné diskuze.
  • Části programu, současné či budoucí, diskutujte na fóru Pirátský program.
  • Podání orgánům a jednoduché návrhy čiňte v příslušné podatelně.
  • Pokud chcete něco rozhodnout(usnést, zvolit, odvolat, přijmout), podejte členský podnět. Ale nejdřív zvažte, jestli by na to nestačil třeba republikový výbor.
  • Povídat o čemkoli si můžete v Podpalubí, což je skrytá část fóra otevřená všem zájemcům. (Je třeba se přidat do skupiny "Zobrazit - Podpalubí".)
Dodržujte prosím pravidla fóra.
Odpovědět
Uživatelský avatar
Patrik.Dolezal
Člen KS Jihomoravský kraj
Příspěvky: 935
Registrován: 04 srp 2009, 17:13
Profese: pirát
Bydliště: Brno
Dal poděkování: 2518 poděkování
Dostal poděkování: 1242 poděkování

Re: Mobil/tel pro predstavitele strany

Příspěvek od Patrik.Dolezal »

Mám dojem že se tady točíme pořád dokola, dokonce i jen v několika posledních příspěvcích.

Taky mám dojem, že toto vlákno se mělo soustředit jen na mobilní volání a data. Shrnutí z posledních 2 stránek:

Strana, jako firma může mít firemní smlouvu s operátorem - například
jaryn píše:http://www.vodafone.cz/stredni-firmy-a- ... et-reseni/
1 Kc pausal mesicne za 1 simkartu, 0 minut zdarma, volani do site vodafone za 1,20/min, ostatni operatori 1,40/min, vsechny karty pod tou smlouvou si volaji zdarma
přitom si může každý svůj účet platit sám - nejednoduší
Michal Krause píše:u vodafonu jde taková kouzelná věc a to částečná úhrada pomocí platební karty. Takže každý si může svou část faktury zaplatit sám. takjhle to dělám s bejvalkou, která má paušám pod mojim IČO
nebo transparentnější by bylo platit na náš účet a strana pak operátorovi, ale kromě složitosti je to už taky troch osobní údaj.

Zbývá porovnat nabídky, zjistit zájem u pirátů a zajít za operátorem.
Uživatelský avatar
Petr.Vileta
Člen KS Plzeňský kraj
Příspěvky: 31254
Registrován: 22 črc 2009, 18:12
Profese: Celkem Spokojený Důchodce
Bydliště: Plzeň 2
Dal poděkování: 27893 poděkování
Dostal poděkování: 23762 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Mobil/tel pro predstavitele strany

Příspěvek od Petr.Vileta »

Patrik Dolezal píše:Strana, jako firma může mít firemní smlouvu s operátorem - například
přitom si může každý svůj účet platit sám - nejednoduší
Otazka je, co se stane, kdyz jeden clovek nezaplati vcas, nebo vubec. Jestli odstrihnou jen jeho, nebo celou VPNku.
Kumulovaný zastupitel a člen finančních výborů zastupitelstev Města Plzně a Městského obvodu Plzeň 2.
tel: 608 445 655 (odpoledne a večer)
stínový ministr švihlých nápadů a fórista
----------------------------------------
Mějme vždy na paměti: Běžný občan je až ten poslední, komu bychom chtěli něco zakazovat.
Uživatelský avatar
jaryn
Uživatel fóra – není člen Pirátů
Příspěvky: 93
Registrován: 15 črc 2012, 15:24
Profese: .
Dal poděkování: 93 poděkování
Dostal poděkování: 69 poděkování

Re: Mobil/tel pro predstavitele strany

Příspěvek od jaryn »

Petr Vileta píše:Otazka je, co se stane, kdyz jeden clovek nezaplati vcas, nebo vubec. Jestli odstrihnou jen jeho, nebo celou VPNku.
Je to tak ze kdyz pak operatoru neuhradis za sluzby, tak sankce jsou ve smlouve - ve finale ustrihnou vsechny protoze tu smlouvu zrusi.

Napada me "zapujcovat" piratsky karty zpusobem, ze pri placeni clenskyho prizpevku nebo pri prevzeti simky by clen slozil zalohu (patrne na ten ucet ze kteryho by se hradily poplatky operatoru) a ta castka by se mu nastavila jako mesicni limit k te karte. Pokud by dalsi mesic nezaplatil tak - napul odpojit - ponechat jen volani zdarma v ramci VPN.
Tito uživatelé poděkovali autorovi jaryn za příspěvek:
Patrik.Dolezal
j.

System configuration has been modified. Save? [yes/no]: yes

Proceed with reload? [confirm]
Uživatelský avatar
Ondrej.dj-bobr.Ulehla
Příspěvky: 1252
Registrován: 14 črc 2010, 22:42
Profese: zvuk, IT, auta, všehochuť
Bydliště: Praha/Otrokovice
Dal poděkování: 2182 poděkování
Dostal poděkování: 1345 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Mobil/tel pro predstavitele strany

Příspěvek od Ondrej.dj-bobr.Ulehla »

Stále je tu možnost řešení ultralaciného volání přes VoIP - kdyby byl zájem o informace, kontaktujte mě, jsem v oboru už docela kovanej :)
Tito uživatelé poděkovali autorovi Ondrej.dj-bobr.Ulehla za příspěvek:
Patrik.Dolezal

Bývalý Pirát, úzce spjatý s tradičními dávnými pirátskými hodnotami
2016/2017 flipped to XSFP MBTI co se na vojně naučíš, za to tě v civilu zavřou
porcelánové zařízení, spojující výhody umyvadla a klosetové mísy, se jmenuje umyvadlo (citace, třetí komentář)

Uživatelský avatar
jaryn
Uživatel fóra – není člen Pirátů
Příspěvky: 93
Registrován: 15 črc 2012, 15:24
Profese: .
Dal poděkování: 93 poděkování
Dostal poděkování: 69 poděkování

Re: Mobil/tel pro predstavitele strany

Příspěvek od jaryn »

Patrik Dolezal píše: nebo transparentnější by bylo platit na náš účet a strana pak operátorovi, ale kromě složitosti je to už taky troch osobní údaj.
Za daleko osobnejsi vec bych povazoval ze nekdo (cert vi kdo vsechno) ze strany vi kdy komu volam. Protoze uzivateli musi prijit ucet s vypisem hovoru. A vime ceho jsou lidi schopny - rejp X-D (me napada ze by se z toho mohl stat bic na mene pohodlne jedince)

Takze kazdyho zajemce zvlast o faktu informovat (nejlip jmenovite rict ten a ten a ten ma pristup). Ale konec koncu nikdo nikomu nic nenuti a paranoia neco stoji ;o]
j.

System configuration has been modified. Save? [yes/no]: yes

Proceed with reload? [confirm]
Uživatelský avatar
jaryn
Uživatel fóra – není člen Pirátů
Příspěvky: 93
Registrován: 15 črc 2012, 15:24
Profese: .
Dal poděkování: 93 poděkování
Dostal poděkování: 69 poděkování

Re: Mobil/tel pro predstavitele strany

Příspěvek od jaryn »

Ondrej dj-bobr Ulehla píše:Stále je tu možnost řešení ultralaciného volání přes VoIP - kdyby byl zájem o informace, kontaktujte mě, jsem v oboru už docela kovanej :)
Tak jeste jednou. Jak je ze z nazvu patrno na VoIP je potreba IP. A pokud si nechces volat po svym LANu z levy kapsy do pravy tak potrebujes operatora/poskytovatele kterej te spoji se zbytkem sveta. Takze kdyz ses nekde mezi Horni a Dolni a potrebujes se dovolat (nebo nekdo tobe) tak kde vemes IP?

Jinak na internetu jde volat "zadarmo" (ve skutecnosti vymenou za v budoucnu nespecifikovana osobni data) - Skype aka VoM$ ...

A nakonec je tu jeste moznost uplne zadarmo bez jakehokoliv pristroje a poskytovatele volat z okna X-D
j.

System configuration has been modified. Save? [yes/no]: yes

Proceed with reload? [confirm]
Uživatelský avatar
Ondrej.dj-bobr.Ulehla
Příspěvky: 1252
Registrován: 14 črc 2010, 22:42
Profese: zvuk, IT, auta, všehochuť
Bydliště: Praha/Otrokovice
Dal poděkování: 2182 poděkování
Dostal poděkování: 1345 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Mobil/tel pro predstavitele strany

Příspěvek od Ondrej.dj-bobr.Ulehla »

VoIP není zdaleka omezen jen na IP volání, ale už existují pohodlná řešení pro callback, kde voip poskytovatel spojí hovor výrazně levněji, než u běžného volání z mobilu.. a pokud se callbackem realizuje hovor pevná-pevná, dá se dostat i na padesátník za minutu.

(ale samozřejmě kdo je 9 hodin denně v kanclu, kde má wifi, tak má samozřejmě vyhráno)
Tito uživatelé poděkovali autorovi Ondrej.dj-bobr.Ulehla za příspěvek:
Libor.Spacek

Bývalý Pirát, úzce spjatý s tradičními dávnými pirátskými hodnotami
2016/2017 flipped to XSFP MBTI co se na vojně naučíš, za to tě v civilu zavřou
porcelánové zařízení, spojující výhody umyvadla a klosetové mísy, se jmenuje umyvadlo (citace, třetí komentář)

Uživatelský avatar
jaryn
Uživatel fóra – není člen Pirátů
Příspěvky: 93
Registrován: 15 črc 2012, 15:24
Profese: .
Dal poděkování: 93 poděkování
Dostal poděkování: 69 poděkování

Re: Mobil/tel pro predstavitele strany

Příspěvek od jaryn »

Ondrej dj-bobr Ulehla píše:VoIP není zdaleka omezen jen na IP volání, ale už existují pohodlná řešení pro callback, kde voip poskytovatel spojí hovor výrazně levněji, než u běžného volání z mobilu.. a pokud se callbackem realizuje hovor pevná-pevná, dá se dostat i na padesátník za minutu.
Stejne ten "druhej" musi mit mobil nebo pevnou nebo IP. A uz to nebudu vysvetlovat - namaluj si schema.
Ondrej dj-bobr Ulehla píše: (ale samozřejmě kdo je 9 hodin denně v kanclu, kde má wifi, tak má samozřejmě vyhráno)
9h prikovanej nekde v kanclu k dratu - to je vyhra asi jako kopanec do kouli...
Vyhra je mit kancl kdykoliv tam kde otevres laptop. A pokud to jde vyridit mluvici krabickou, tak ho ani neotvirat.
j.

System configuration has been modified. Save? [yes/no]: yes

Proceed with reload? [confirm]
Uživatelský avatar
volani.webnode.cz
Uživatel fóra – není člen Pirátů
Příspěvky: 472
Registrován: 24 srp 2010, 06:20
Profese: Nezaměstnaný-prekérní práce-PéCévál
Bydliště: Praha
Dal poděkování: 442 poděkování
Dostal poděkování: 408 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Mobil/tel pro predstavitele strany

Příspěvek od volani.webnode.cz »

jaryn píše:
Ondrej dj-bobr Ulehla píše:Stále je tu možnost řešení ultralaciného volání přes VoIP - kdyby byl zájem o informace, kontaktujte mě, jsem v oboru už docela kovanej :)
Tak jeste jednou. Jak je ze z nazvu patrno na VoIP je potreba IP. A pokud si nechces volat po svym LANu z levy kapsy do pravy tak potrebujes operatora/poskytovatele kterej te spoji se zbytkem sveta. Takze kdyz ses nekde mezi Horni a Dolni a potrebujes se dovolat (nebo nekdo tobe) tak kde vemes IP?

Jinak na internetu jde volat "zadarmo" (ve skutecnosti vymenou za v budoucnu nespecifikovana osobni data) - Skype aka VoM$ ...

A nakonec je tu jeste moznost uplne zadarmo bez jakehokoliv pristroje a poskytovatele volat z okna X-D
Hovory se dají šifrovat. Například protokolem ZRTP i když lezou přes operátora.
Ⓐ☮
Uživatelský avatar
Patrik.Dolezal
Člen KS Jihomoravský kraj
Příspěvky: 935
Registrován: 04 srp 2009, 17:13
Profese: pirát
Bydliště: Brno
Dal poděkování: 2518 poděkování
Dostal poděkování: 1242 poděkování

Re: Mobil/tel pro predstavitele strany

Příspěvek od Patrik.Dolezal »

Anketa a předběžné možnosti tarifu tady.

Co k tomu kdo máte?
Odpovědět

Zpět na „Vnitrostranická diskuse“