Reporty poslanců

Moderátor: Poslanci

Reporty poslanců

Příspěvekod Martin.Kucera » 09 lis 2017, 17:44

Zde budou jednotliví poslanci referovat o své činnosti.
tel.: +420 778 702 711
NEPIŠTE MI NA FACEBOOKU, TÉMĚŘ TAM NECHODÍM.
Martin.Kucera
Vedoucí administrativního odboru

Dal poděkování: 2300 krát
Dostal poděkování: 15411 krát

Re: Reporty poslanců

Příspěvekod Frantisek.Kopriva » 09 lis 2017, 18:12

Já hodlám o své činnosti informovat širokou veřejnost, proto využiju více user-friendly platformu než fórum. V řádu týdnů hodlám spustit osobní web, na kterém budu pravidelně publikovat články, fotky a možná i videa o svých aktivitách i plánech do budoucna. Veřejný kalendář mám už teď na svém profilu na pirátském webu a samozřejmě informuji na sociálních sítích.

Za tento příspěvek dostal jeho autor Frantisek.Kopriva poděkování od:
Ondrej.Profant
Frantisek.Kopriva
Poslanec Parlamentu ČR

Dal poděkování: 4144 krát
Dostal poděkování: 2341 krát

Příspěvekod Vojtech.Pikal » 10 lis 2017, 13:49

Já mám zveřejněnej kalendář na své osobní stránce zde: https://www.pirati.cz/lide/vojtech-pikal/
Super vlastní doménu a stránku si dělat nechystám.
člen RV, AO, ZO, FO a PO a předsedající CF;
místopředseda sněmovny a poslanec za Olomoucký kraj, člen AO OlK
Profil|fb|blog Tel: 776635258 Mumble status

Za tento příspěvek dostal jeho autor Vojtech.Pikal poděkování od:
Ondrej.Profant
Vojtech.Pikal
Republikový výbor

Dal poděkování: 21888 krát
Dostal poděkování: 15341 krát

Re: Zápisy a reporty z poslaneckého klubu

Příspěvekod Lukas.Barton » 14 lis 2017, 11:42

Zápis ze schůzky 14.11. s p. Vondráčkem z ANO.
Na základě pověření z jednání klubu jsem se setkal s panem Vondráčkem a tlumočil mu postoj klubu k volbě předsedy sněmovny.
Uvedl jsem, že na svém stanovisku jsme o víkendovém jednání nic nezměnili, stále se nám jeví jako vhodný kandidát na předsedu s největší podporou poslanců. Uvedl jsem, že pro nás je prioritní ustanovení sněmovny a její fungování.
Vyslovil jsem přání, zda by mohl dát veřejné prohlášení, že při možném třetím pokusu o sestavení vlády dá možnost jen tomu, kdo mu přinese 101 podpisů. Pan Vondráček uvedl, že se cítí být zástupcem sněmovny, jednal by se všemi kluby, že by případně dal možnost určitě někomu, kdo bude mít vysokou pravděpodobnost sestavení, nicméně slib nám dávat zatím nebude. Informoval jsem ho, že sice jsme pro jeho zvolení předsedou sněmovny, ale v případě, že bude hrozit třetí pokus o sestavení vlády a předseda jasně a veřejně dopředu neslíbí, že tímto pokusem pověří jen toho, kdo mu přinese 101 podpisů, tak Piráti budou pravděpodobně i iniciátory o odvolání předsedy sněmovny tak, aby tento třetí pokus neměl. Pan Vondráček toto oznámení přijal a vyjádřil se, že náš postoj chápe a nebude to brát osobně.
Následně jsme se shodli, že s největší pravděpodobností ke třetímu pokusu vůbec nedojde, stejně jako k němu ještě nikdy nedošlo.
Chceš-li něco zničit, začni to dotovat.
Chceš-li něco utajit, dej to na pirátský web.
--------
Lukáš Bartoň
tel. 723 199 594

Za tento příspěvek dostal jeho autor Lukas.Barton poděkování od:
Frantisek.Kopriva
Lukas.Barton
Poslanec Parlamentu ČR

Dal poděkování: 363 krát
Dostal poděkování: 1247 krát

Re: Zápisy a reporty z poslaneckého klubu

Příspěvekod Vojtech.Pikal » 15 lis 2017, 01:18

Poznámky z Iniciační komise.

Iniciační komise k ustavení volební komise se sešla 14.11. v 10:00 ve Sněmovní 4, místnost 106.
Jednání zahájil předsedající Jan Hamáček(ČSSD), jelikož designovaný předsedající jednání (nejstarší nenový poslanec) RSDr. Alexander Černý (KSČM) se omluvil. Předsedáním byl tak pověřen další nejstarší nenový poslanec - Jiří Dolejš (KSČM).

Skupina se měla sejít v počtu 18 (2 za každý klub), nicméně několik poslanců chybělo, zmíněný Černý, dále Rakušan(STAN) (oba omluveni předem), po jednom byly přítomni také zástupci KDU, ČSSD a Pirátů. Celkem tedy 13 přítomných, pro usnášeníschopnost třeba 9.

Prvním tématem bylo (po jednomyslném zvolení oveřovatelky (Langšádlová(TOP 09)) rozhodnutí o počtu členů; ANO, SPD, KSČM, STAN 19; ODS, Piráti, ČSSD 18. (U dalších si nejsem jist). Bylo zřejmé, že větší podporu má jednoznačně návrh 19, stáhl jsem tedy náš návrh na 18, což následovali další. Návrh na 19 členů byl následně jednomyslně schválen.
Pak byly načteny návrhy členů komise za jednotlivé kluby, a poté jednomyslně schváleno složení komise.
Následně též jednomyslně schválen návrh, aby sněmovna ustavila komisi jako trvalou, nikoliv jen pro volby na ustavující schůzi.

Vypadalo to, že půjdeme domů, ale kolegové z SPD se přihlásili, že načetli špatné jména, což bylo následně potvrzeno tajemnicí volební komise z návrhu zaslaného klubem SPD. I schválili jsme na jejich návrh revokaci usnesení o složení komise a následně znovu složení komise, tentokrát s jinými jmény.
Těším se na zápis.
člen RV, AO, ZO, FO a PO a předsedající CF;
místopředseda sněmovny a poslanec za Olomoucký kraj, člen AO OlK
Profil|fb|blog Tel: 776635258 Mumble status
Vojtech.Pikal
Republikový výbor

Dal poděkování: 21888 krát
Dostal poděkování: 15341 krát

Příspěvekod Lenka.Kozlova » 04 pro 2017, 15:08

(29.11. 2017)
Přijala jsem s Ondřejem Polanským a Jaroslavem Němcem pozvání klubu Za starou Prahu do jejich sídla v Juditině věži v Mostecké ulici.
Klub se obává vystěhování, ze strany městské části Prahy 1, při tom má smlouvu k užívání již od roku 1994 na dobu určitou 99 let.
Městská část chce zahájit rekonstrukci, která ovšem, podle nezávislého posudku, není třeba. (Rekonstrukce proběhla po povodni v r. 2OO2 v současné době je přízemí využíváno klubem k veřejně prospěšným účelům, je zde knihkupectví s literaturou zaměřenou na historii a památkovou péči + přednáškový sál, kde se konají akce 1-3x týdně.)
Na přímý dotaz po účelu rekonstrukce a následném využití věže, Praha 1 odpověděla neurčitě.
Klub žádal o radu, jak postupovat dál. Doporučen byl opakovaný dotaz podle stošestky.
Na základě odpovědi bude určen další postup.
Počítáme případně i s využitím přednostního práva poslanců k vystoupení na schůzi zastupitelstva.

Za tento příspěvek dostal jeho autor Lenka.Kozlova poděkování od:
Vojtech.Pikal
Lenka.Kozlova
Poslanec Parlamentu ČR

Dal poděkování: 6660 krát
Dostal poděkování: 2134 krát

Příspěvekod Mikulas.Ferjencik » 05 pro 2017, 10:19

Pokud možno do vánoc zkusíme dát k Ústavnímu soudu návrh na zrušení data retention - plošného sledování občanů.
Pirátský zastupitel v zastupitelstvu hlavního města Prahy. mikulas.ferjencik@pirati.cz, 737 943 770

Za tento příspěvek dostal jeho autor Mikulas.Ferjencik 2 poděkování od:
Ondrej.Profant, Vojtech.Pikal
Mikulas.Ferjencik
Vedoucí mediálního odboru

Dal poděkování: 10781 krát
Dostal poděkování: 16447 krát

Podobná témata

Zpět na Poslanci