RK01/2015 (kk 5/14; nerespektování výroku RK JW)

Rozhodčí komise rozhoduje ve stranických sporech, vydává předběžná opatření, rozhoduje o omezení práv člena za porušení právních předpisů a o jeho vyloučení, rozhoduje o platnosti právních aktů, odpovídá na předběžné otázky, pokud není výklad jasný.

Moderátor: Komise - rozhodci

Pravidla fóra
  • Sem vkládejte připomínky k činnosti rozhodčí komise. Ke každému podnětu založte nové téma.
  • Do tohoto vlákna také můžete vkládat předběžné otázky na výklad předpisů strany (odpověď však není závazná).
  • Oficiální stížnosti je potřeba podat kontrolní komisi, která jí rozhodčí komisi sama postoupí, jakmile ji vyšetří.
  • Na dotazy a podněty odpovídají dobrovolníci, buďte prosím ohleduplní. Svá podání pište slušně a požadavky formulujte dostatečně určitě.
  • Místo odkazů do jiných fór citujte celé texty, protože lidé mají zobrazování některých fór vypnuté.
  • V podatelně se nediskutuje a jakmile bylo podání vyřešeno, téma se zamyká.
Další informace můžete nalézt na následujících místech:
Zamčeno
Jan.Novak
Místní předsednictvo
Profese: Politolog, Historik
Dal poděkování: 3102 poděkování
Dostal poděkování: 2345 poděkování

RK01/2015 (kk 5/14; nerespektování výroku RK JW)

Příspěvek od Jan.Novak »

Marek.Necada
Zahraniční odbor
Profese: silozpytec
Dal poděkování: 8991 poděkování
Dostal poděkování: 6163 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: kk 5/14 (nerespektování výroku RK JW)

Příspěvek od Marek.Necada »

Místopředseda finských Pirátů
7ЗО 845 З7З
Долой царя!

Marek.Necada
Zahraniční odbor
Kontaktovat uživatele:

Re: RK01/2015 (kk 5/14; nerespektování výroku RK JW)

Přidělil jsem spisovou značku RK01/2015OFFTOPIC, snad je to správně a beru si to jako zpravodaj.

Pokusila se KK o smír (myslím tím v tomto novém řízení o maření nálezu, nikoli v původním řízení o poškozování dobrého jména)?
Žádám KK o odpověď bez zbytečného odkladu, nejpozději do 9. 4. 2015.

Kdy byl Janku Wagnerovi doručen doplněný rozhodčí nález?
Žádám KK o bezodkladné došetření, popř. toho, kdo výrok za RK odesílal, o doplnění této informace. (Opět do 9. 4. 2015.)

Odpovědi, jakož i kterákoliv další podání k tomuto řizení, směřujte do tohoto vlákna v podatelně RK.
7ЗО 845 З7З
Долой царя!

KarelS
Uživatel fóra – není člen Pirátů
Profese: Havířov+Praha
Dal poděkování: 20 poděkování
Dostal poděkování: 73 poděkování

Příspěvek od KarelS »

Žádám, aby materiál k případu byl doplněn o text, který jsem k tomu uvedl na akci Pirátů první víkend v srpnu. Tam je vše vysvětleno, včetně možnosti užití mého textu k podpoře obnovy řízení.

Jan.Novak
Místní předsednictvo
Profese: Politolog, Historik
Dal poděkování: 3102 poděkování
Dostal poděkování: 2345 poděkování

Příspěvek od Jan.Novak »

Vyrozumění aktérů je shodné se založením tohoto vlákna. Posílal jsem to poštou všem účastníkům. Doplnění nálezu mi tenkrát přišlo SZ od Michala Ketnera, kdy to bylo nevím, ale snad by ste to měli mít vy v RK.

KK se o smír nepokusila, protože z postoje Janka Wagnera bylo viditelné, že ke smíru není ochoten. Samozřejně se ho můžeme pokusit mezi Jankem a RK sjednat, ale pokud RK nesleví z toho, že její rozhodnutí je v pořádku a Janek se má omluvit, tak žádný smír nečekám.

Janek.Wagner
Profese: ICT konsultant, novinář
Dal poděkování: 3849 poděkování
Dostal poděkování: 4169 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Janek.Wagner »

Nemohu respektovat nález RK, které mi nebylo v původní a ani v tzv. doplněné verzi řádně doručeno.

V tzv. doplněném nálezu není uvedeno, kdy a jak bylo upraveno a kdy o doplněném nálezu RK rozhodla.

Celé řízení je zmateční.

V čem byla "úmyslná závažná újma jinému členovi"? Zde cituji Jakuba Michálka podatelna-kontrolni-komise-f233/pospine ... ml#p306606:
Není naopak třeba se omlouvat za výroky, které mají povahu hodnotících soudů a nijak nevybočují z mezích obvyklé kritiky, neboť ty jsou projevem ústavou zaručené svobody projevu.
Na https://www.pirati.cz/kk/5_2014 je uvedeno
Návrh se stanoviskem, že ve věci není třeba hájit veřejný zájem, předala kontrolní komise rozhodčí komisi.
přesto RK v tzv. doplněném nálezu https://www.pirati.cz/rk/07_2014b uvádí
z důvodu stížnosti ve veřejném zájmu od Kontrolní komise Zásah do dobrého jména u KK se spisovou značkou KK 5/2014.
Pokud má být důkazem
Výpověd Petra Holka:

Vážení, z mého podání je patrné, že mi nejde o konkrétní jednotlivé výrazy typu „Petr Holek je blbec“, ale o celkový postoj a chování odpůrce, kdy se drtivá většina komunikace odehrávala mezi jím a ostatními, a já byl pak pouze zpraven o tom, že “… se říká, že…“ či “… Wagner říkal, že…“. Vzhledem k tomu, že moje podání vyšlo na základě vlákna „Podezřelé účetní doklady atd.“ jsem kromě návrhu výslechu lidí, kterým bylo něco sdělováno, navrhoval i prostudování zmiňovaného podání, protože nejde jen a pouze o konkrétní výroky vytržené z kontextu, ale o jejich vzájemnou provázanost, jak na ně kdo reagoval a v jakých byly souvislostech. Zároveň si myslím, že vzhledem k zamýšlenému účelu, které mé podání má, tj. omluva odpůrce, a ke smyslu mého podání, tj. poukázat v několika bodech na zlé chování vůči mé osobě, které šly daleko za rámec vnitrostranického boje, je požadavek na konkrétní výroky přehnaným formalismem, kterým se zdaleka nedá naplnit obsah mého podání. Nestěžuji si na jednotlivosti, ale na celkový balík.
nezbývá mi jen pochybovat o zdravém rozumu a o právním vědomí členů RK.

Adam.Skorepa
Asistent(ka) poslance
Profese: živnostník
Dal poděkování: 851 poděkování
Dostal poděkování: 6791 poděkování

Příspěvek od Adam.Skorepa »

Janku, jediné, co se od Tebe chtělo, byla prostá omluva. RK se Tě několikrát (skrze mě či Michala) ptala, jestli nejsi ochoten přistoupit na tuto formu smírčího řešení (protože jsme vážně takovou malichernost řešit nechtěli), Ty jsi to pokaždé odmítl.

Pokud vím, tak Petrova hlavní výtka směřovala (v době podáni stížnosti) k tomu, že jej vlákno, kde je před kontrolními orgány politické strany označován za "podvodníka" a "tuneláře" poškozuje na cti. Což mu přirozeně vadí ve chvíli, kdy si jeho zaměstnavatel (ne v čajovně, ale v jeho druhém zaměstnání) čte pirátské fórum, protože ho Pirátská strana zajímá. Pak to má za důsledek nepříjemné situace, kdy se hádky a animozity na fóru přesouvají i jinam.

Kdyby jsi před pár měsíci řekl Petrovi jednou na schůzi "Sorry.", předpokládám, že on by na to jednoduše pokrčil rameny a řekl "V poho.". Jenže Ty máš s jednoduchou omluvou úplně stejný problém jako Krtek. Pak se nediv, že je to dohnáno do tak absurdních důsledků jako šetření kvůli maření rozhodčího nálezu.

Každopádně bych rád požádal zpravodaje, aby se tohoto chopil.
Author Sensei Tyrant Pervert

Janek.Wagner
Profese: ICT konsultant, novinář
Dal poděkování: 3849 poděkování
Dostal poděkování: 4169 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Janek.Wagner »

Pokud nebude RK dodržovat stranické předpisy, nemá smysl se dále bavit.

Marek.Necada
Zahraniční odbor
Kontaktovat uživatele:

Kód: Vybrat vše

=========================================                                               
Otázky zpravodaje                                                                       
=========================================                                               

https://forum.pirati.cz/ucp.php?i=pm&f=0&p=137679                                       

Odesláno: 05 dub 2015 20:08                                                             
Od: Marek.Necada                                                                        
Komu: Marek.Necada Janek.Wagner Komise - rozhodci Komise - kontrolni                    
Předmět: RK01/2015 (kk 5/14; nerespektování výroku RK JW)                               

Marek Necada píše:Přidělil jsem spisovou značku RK01/2015OFFTOPIC.                  

Pokusila se KK o smír (myslím tím v tomto novém řízení o maření nálezu, nikoli v původním řízení o poškozování dobrého jména)?                                              
    Žádám KK o odpověď bez zbytečného odkladu, nejpozději do 9. 4. 2015.                

Kdy byl Janku Wagnerovi doručen doplněný rozhodčí nález?                            
    Žádám KK o bezodkladné došetření, popř. toho, kdo výrok za RK odesílal, o doplnění této informace. (Opět do 9. 4. 2015.)                                                    

Odpovědi, jakož i kterákoliv další podání k tomuto řizení, směřujte do tohoto vlákna v podatelně RK.

===================================================
a) Reakce Janka Wagnera k doručování
===================================================

https://forum.pirati.cz/ucp.php?i=pm&mode=view&f=0&p=137680

Odesláno: 05 dub 2015 20:21
Od: Janek.Wagner
Komu: Marek.Necada 
Ahoj,

čistě formálně: nebyl mi řádně doručen ani původní a ani nový nález.

BTW co je to doplněný rozhodčí nález? Jak mohli hlasovat 1. 8. o nálezu, který teprve později (kdy vlastně?) doplnili?

Celé řízení RK je zmatečné a jediné, co může KK učinit, je podat návrh CF na rozpuštění RK pro nefunkčnost a hrubé zneužití pravomoci.

Janek
.

=================================================
b) Odpověď kontrolní komise

https://forum.pirati.cz/ucp.php?i=pm&f=0&p=137717

Odesláno: 06 dub 2015 14:08
Od: Jan.Novak
Komu: Marek.Necada Janek.Wagner Komise - rozhodci Komise - kontrolni 
Stačilo se podívat do příslušného vlákna v podatelně KK, myslím, že jsou tam všechny odpovědi na Tvé otázky:

podatelna-kontrolni-komise-f233/kk-05-2014-rk-0-t25504.html

------------------------------------------------

https://forum.pirati.cz/ucp.php?i=pm&f=-1&p=137720

Odesláno: 06 dub 2015 14:23
Komu: Jan.Novak Komise - kontrolni 
Kdyby tam ty odpovědi byly, neptal bych se.

c) Odpověď Michala Ketnera o doručování

https://forum.pirati.cz/ucp.php?i=pm&mode=view&f=0&p=137684

Odesláno: 05 dub 2015 20:31
Od: Michal.Ketner
Za RK jsem to odesílal já :)

--------------------------------------------------

https://forum.pirati.cz/ucp.php?i=pm&f=-1&p=137685

Odesláno: 05 dub 2015 20:44
Komu: Michal.Ketner 
Kdy, jakým způsobem?

Michal Ketner píše:Za RK jsem to odesílal já :)

https://forum.pirati.cz/ucp.php?i=pm&f=-1&p=137693

Odesláno: 05 dub 2015 21:11
Komu: Michal.Ketner 
A Jankovi osobně jsi to posílal?

https://forum.pirati.cz/ucp.php?i=pm&f=0&p=137694

Odesláno: 05 dub 2015 21:24
Od: Michal.Ketner
To už jsi vážně nepamatuju , jestli jsem to někudy poslal , tady na firz jsem to nenašel
7ЗО 845 З7З
Долой царя!

Marek.Necada
Zahraniční odbor
Kontaktovat uživatele:

Řízení se přerušuje.
Byla zjištěna závažná procesní pochybení v nalézacím řízení (RK 07/2014), pročež bude nalézací řízení obnoveno.
7ЗО 845 З7З
Долой царя!

Zamčeno

Zpět na „Podatelna rozhodčí komise“