Projekt - menší vyOsení Rokycany

Forum pro plánování a realizaci Vyosení na různých místech republiky

Moderátoři: Vedouci organu, asistent strany, Odbor - medialni

Pravidla fóra
  • Toto fórum slouží pro organizaci Vyosení - festivalů svobodné hudby.
  • Pro každou akci založte samostatné vlákno.
  • Do názvu vlákna napište místo a termín konání (např. "Ostrava - únor 2015").
Jaroslav.Pesek
Příznivec Pirátů – Plzeňský kraj
Profese: student
Dal poděkování: 64 poděkování
Dostal poděkování: 125 poděkování

Projekt - menší vyOsení Rokycany

Příspěvek od Jaroslav.Pesek » 24 led 2014, 19:51

Vážené krajské fórum, za MS Rokycany předkládám projekt vyOsení v Rokycanech.

Hlavní řešitel: Jaroslav Pešek
Spoluřešitelé: Martin Beránek, Helena Jarolímková, (příznivkyně) Andrea Mašková

Odhadované náklady: 8000,-z obarvených peněz, popřípadě 7500 z obarvených a 500 z neobarvených
Datum: 21. 2. 2014

Účel akce:
*podpora lokální kultury
*podpora svobodného umění jako takového
*propagace Pirátů v místech pirátsky nedotknutých

Rozpis nákladů:
Zvukař: 3000
Cestovné kapelám: 0 (SARS) + 700 (AiM) + 1500 (Pawnshop) = 2200
Propagace (– letáky): 500
Občerstvení pro kapely: 2300

Ospravedlnění částky:
Částku,kterou žádám, je záměrně vyšší, než bude pravděpodobně odpovídat realitě, ale je to záměr, aby náhodou nedošlo k nepříjemnostem. Očekáváme nějaké peníze z prodeje propagačních materiálů (které dodá??) a ze vstupného. Přebytečné peníze samozřejmě vrátíme.

Pracovní vlákno: rokycansko-f651/vyoseni-rokycany-21-2-t21068.html
Tito uživatelé poděkovali autorovi Jaroslav.Pesek za příspěvek:
Helena Jarolimkova

Lukas.Barton
Poslanec Parlamentu ČR
Profese: Konstruktér
Dal poděkování: 463 poděkování
Dostal poděkování: 1514 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Projekt - menší vyOsení Rokycany

Příspěvek od Lukas.Barton » 26 led 2014, 12:39

ok, vzhledem k vyšší částce, bude o tomto projektu hlasovat celé fórum PLK. Předběžně tedy oznamuji, že hlasování proběhne na:
krajske-forum-plzensky-kraj-f415/projek ... 21134.html
a zatím jsem ho určil od pátku 31.1. Je to sice trochu narychlo, ale takováto akce se nemůže připravovat, aniž by řešitel nevěděl dopředu, že na to má zdroje.

Do té doby mohou ostatní v tomto vlákně připomínkovat záměr, klást dotazy a nabízet pomoc :)

Sám bych se rád zeptal o doplnění informace: kolik plakátů a jaké velikosti (cena za kus), kde je hodláte rozvěsit.
Dále prosím o upřesnění, jaké že to občerstvení máte v úmyslu kapele poskytnout. Je to široký pojem a já nevím, jestli se jedná o kokain, heroin nebo hašiš.
A samozřejmě nějakou tu metriku, kolik si věříte, že by mohlo přijít lidí? Kolik se jich vůbec do toho klubu vejde? Klidně si můžete určit i více čísel - kolik by byla super návštěvnost, kolik je váš střízlivý odhad a kolik by byl provar.
Chceš-li něco zničit, začni to dotovat.
Chceš-li něco utajit, dej to na pirátský web.
--------
Lukáš Bartoň
tel. 723 199 594

Lukas.Barton
Poslanec Parlamentu ČR
Profese: Konstruktér
Dal poděkování: 463 poděkování
Dostal poděkování: 1514 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Lukas.Barton » 26 led 2014, 12:47

ještě dodám, že by se asi jednalo o plně veřejné peníze. Určitě by na takovéhle akce bylo vhodnější nejdříve sehnat peníze na republikové úrovni (MO, RP, ...) a až poté žádat o peníze kraje. My jich nemáme tolik, jako oni :) Nicméně my fungujeme rychleji. A třeba by to oni rádi zaplatili a třeba se i rychle domluvili. Stačí to zkusit, kraj máte zatím vždy rozjetý v záloze.
Chceš-li něco zničit, začni to dotovat.
Chceš-li něco utajit, dej to na pirátský web.
--------
Lukáš Bartoň
tel. 723 199 594

Adam.Soukal
Profese: právník
Dal poděkování: 1937 poděkování
Dostal poděkování: 2650 poděkování

Příspěvek od Adam.Soukal » 26 led 2014, 13:00

Já mám jen dotaz. To se budou pořád dělat nějaká Vyosení? Opravdu je to to, co se od politické strany očekává? Ten přínos je ve srkze nulový a většinou ještě nasereme nějaké ty kapely.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Adam.Soukal za příspěvky (celkem 3):
Helena Jarolimkova, Pavel.Liska, Robert.Magni

Jaroslav.Pesek

Příspěvek od Jaroslav.Pesek » 26 led 2014, 13:11

Plakátů si představuji poměrně málo, umístění do školy, do hospody, na nějaká frekventovaná místa. Hlavní kampaň povedeme na Facebooku. Myslím, že by stačilo třeba 20x A3 po 22,- ale o tomhle se mohou vést diskuze.
Občerstvení jsem měl na mysli hlavně pivní a nealko.
Kapacita toho podniku je tak 200 lidí odhaduji. Můj optimistický odhad je, že se naplní celá hospoda :) . Realisticky tak 150 a provar by bylo pod 100. Jsme poměrně malé město a akce se nekonají každý víkend, nedejbože den, takže to bude určitě událost.

Adame, já myslím, že pirátské hnutí není jen o politice, ale i o kultuře a podpoře kultury, což vyOsení bezpochyby je. Přínos vidím v podpoře lokální kultury a podporujeme tím i ty kapely, které se díky nám propagují a mají možnost vystoupit.

Helena Jarolimkova
Profese: Anarchista
Dal poděkování: 6617 poděkování
Dostal poděkování: 1204 poděkování

Příspěvek od Helena Jarolimkova » 26 led 2014, 20:41

Adam Soukal píše:Já mám jen dotaz. To se budou pořád dělat nějaká Vyosení? Opravdu je to to, co se od politické strany očekává? Ten přínos je ve srkze nulový a většinou ještě nasereme nějaké ty kapely.
:-D Taky mám jedno v plánu a tentokrát na to budu chtít přispět ;-) Ale chápu Tě Adame, hlavně mám pocit, že konkrétně z VyOsení NIKDO nedělá žádné závěry a bohužel nejsou ani doporučení pro nováčky, což by určitě uvítali :-)
PS Díky za popis Lukášovi z Budějovic, je fajn, že máme přímého svědka, jsem zvědavá, jestli kluci udělají report a co tam bude :-)

Jinak chci ještě upřesnit, že nejsem spoluřešitelem, ale pomocníkem, jelikože situaci v Rokycanech a ani klub a ani kapely neznám, takže těžko mohu mít vůbec nějakou představu co a jak. Ale pomáhám, jak se dá a jak mě moji rokycanští kolegové zaúkolují :-) A těším se, že se to povede :-)

Adam.Cernoch
Profese: osvětlovač
Dal poděkování: 409 poděkování
Dostal poděkování: 219 poděkování

Příspěvek od Adam.Cernoch » 26 led 2014, 21:44

Lukas Barton píše:Je to široký pojem a já nevím, jestli se jedná o kokain, heroin nebo hašiš.
já bych bral ten hašiš, herák muzikanty zabíjí a kokeš si zaslouží jen jazzmani co fakt umí hrát :-)

Vyosení podle mne smysl mají (chápu to tak, že je to náš argument proti "ti piráti by jenom okrádli muzikanty blablabla") a rád bych se v budoucnu zapojil do jejich přípravy... Muzikantů, které štve OSA jsou tuny a nejsou to jen punkáči (tím chci říct že bych se rád postaral o jakousi dramaturgii...). Vyosit OSA tím, že se z toho stane nedejbože akce která má nějaký jméno mezi lidma, nebo třeba podporovat na základě grantu skladatele a kapely, kteří budou vydávat hudbu pod CC, by bylo super

Konkrétněji k této akci - koukal jsem na návrh plakátu, kde je vstup 40Kč, jakkoli se mi to jakožto socce líbí, nebylo by lepší hodit to na klasickejch 80,-? Když přijde sto lidí tak si akce na sebe vydělá... Ale je teda fakt, že asi nevim jak to v Rokycanech chodí, no...
....no nic jdu vzít do pařátků basu, protože s Pawnshop jsem měl zatím jenom jednu zkoušku, ale nebojte 21.2. to už určitě budu umět :D

jo a pro příště: měsíc předem je fakt pozdě - teď už by správně měly být vylepený plakáty a s kapelama dolaďovat detaily a ne řešit kdo by si tam chtěl zahrát :-)
Tito uživatelé poděkovali autorovi Adam.Cernoch za příspěvky (celkem 2):
Jaroslav.Pesek, Pavel.Liska

Petr.Vileta
Člen KS Plzeňský kraj
Profese: živnostník, programátor
Dal poděkování: 21473 poděkování
Dostal poděkování: 18560 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Petr.Vileta » 27 led 2014, 01:57

Jen takový nápad. Nedal by se vyrobit banner s logem Vyosení? Stojí to tuším něco kolem 300 Kč a používal by se opakovaně, můžeme ho i půjčovat jiným krajům (proti záloze, samozřejmě :D )
Tito uživatelé poděkovali autorovi Petr.Vileta za příspěvek:
Helena Jarolimkova
Kumulovaný zastupitel a člen finančních výborů zastupitelstev Města Plzně a Městského obvodu Plzeň 2.
tel: 608 445 655 (odpoledne a večer)
stínový ministr švihlých nápadů
----------------------------------------
Mějme vždy na paměti: Běžný občan je až ten poslední, komu bychom chtěli něco zakazovat.

Jaroslav.Pesek

Příspěvek od Jaroslav.Pesek » 27 led 2014, 19:39

Zdravím krajské fórum,
hlásím menší změny.
Jarda Hais dohodil kapelu, Beer Beer Orchestra, francouzské skáčko. Stálo by nám za to je mít. Navrhuji:

Zvukař: 3000
Cestovné kapelám: 0 (SARS) + 700 (AiM) + 1500 (Pawnshop) + 1000 (BBO) = 3200
Propagace (– letáky): 500
Občerstvení pro kapely: 2300

Celkem tedy 9000. Jsem ochoten škrtat na občerstvení a s Pawnshopem se mohu snažit domluvit nějakou rozumnější částku na cesťáku (Píšu částky, o které si kapely řekly, ale ve výsledku budu proplácet na základě "tvrdých" dat). Nechť rozhodne hlasování. :)
Zároveň se budu snažit ukecat zvukaře. Ale nemohu z této pozice v rozpočtu počítat s tím, že mi dá nějakou slevu.
Díky za vzetí na vědomí.

Helena Jarolimkova
Profese: Anarchista
Dal poděkování: 6617 poděkování
Dostal poděkování: 1204 poděkování

Příspěvek od Helena Jarolimkova » 27 led 2014, 20:18

Petr Vileta píše:Jen takový nápad. Nedal by se vyrobit banner s logem Vyosení? Stojí to tuším něco kolem 300 Kč a používal by se opakovaně, můžeme ho i půjčovat jiným krajům (proti záloze, samozřejmě :D )
jj, jsem pro, ale banner za 300 fakt neznám... :-O

Odpovědět

Zpět na „Vyosení“