TASK: vytvoření návodu pro petiční/propagační stánky

Personální odbor má na starosti zapojování dobrovolníků do činností strany, zejména práci s nováčky a dobrovolníky a koordinaci úkolů.

Moderátor: Personální odbor - celý

anonym72078
Uživatel fóra – není člen Pirátů
Příspěvky: 2945
Registrován: 10 říj 2011, 22:43
Dal poděkování: 5496 poděkování
Dostal poděkování: 3646 poděkování

TASK: vytvoření návodu pro petiční/propagační stánky

Příspěvek od anonym72078 »

Prosím o vaše nápady. Zde můžete diskutovat, na wiki stránce můžete přímo upravovat, prosím nečekejte na mě a upravujte přímo, pokud jste si jistí účelností změny ;)
po/vzdelavani/peticni_stanek
[iwiki]po/vzdelavani/peticni_stanek[/iwiki]
Poznámky:
  • Rád bych, abychom dali dohromady know-how o peticnich stancich - co musi splnovat, jak se chovat v pripade, ze prijde Mestska policie atd.
  • Až budeme mít tento a další dokumenty hotovy, navrhuji rozeslání všem krajským předsednictvům.
  • Stránky PO by měly být co nejvíce prolinkovány, tudíž doplňujte do textu užitečné odkazy.
Tito uživatelé poděkovali autorovi anonym72078 za příspěvky (celkem 9):
rvh, Devilkin, Vojtech.Pikal, Vaclav.Malek, Dominika.Michailidu, Patrik.Dolezal, Michal.Limberk, Petr.Bajgar, Filip.Krska
anonym72078
Uživatel fóra – není člen Pirátů
Příspěvky: 2945
Registrován: 10 říj 2011, 22:43
Dal poděkování: 5496 poděkování
Dostal poděkování: 3646 poděkování

Re: TASK: vytvoření návodu pro petiční/propagační stánky

Příspěvek od anonym72078 »

Vytvořil jsem základní verzi, prosím vymyslete jak zkrátit nebo co je nutné přidat. Návod by se měl vejít na jednu A4, aby si ho mohli "stánkaři" vzít s sebou. Napsal jsem Jakubovi Michálkovi, aby to zhlédl, jestli je to takhle ok, přeci jen má větší zkušenosti jak se stánky, tak s právem a zákony.
Uživatelský avatar
Vojtech.Pikal
Administrativní odbor
Příspěvky: 26141
Registrován: 19 srp 2010, 23:45
Profese: politik, informatik
Bydliště: Olomouc
Dal poděkování: 36864 poděkování
Dostal poděkování: 30024 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: TASK: vytvoření návodu pro petiční/propagační stánky

Příspěvek od Vojtech.Pikal »

Nedal by se tam doplnit přímo název zákona?

Profil, Vedoucí AO; KaS, ZO; vedoucí MRT Demokracie v rezignaci
„Nakonec vám budou vládnout ti nejneschopnější z vás. To je trestem za neochotu podílet se na politice.“*
Podporuji myšlenky.

anonym72078
Uživatel fóra – není člen Pirátů
Příspěvky: 2945
Registrován: 10 říj 2011, 22:43
Dal poděkování: 5496 poděkování
Dostal poděkování: 3646 poděkování

Re: TASK: vytvoření návodu pro petiční/propagační stánky

Příspěvek od anonym72078 »

Vojtech Pikal píše:Nedal by se tam doplnit přímo název zákona?
Byl tam celou dobu, zvýraznil jsem to. Zajímalo by mě ale, jestli se toho dotýkají ještě nějaké zákony, nebo jestlito dál může omezovat místní vyhláška, např. že MP řekne, že si s tím máme jít stoupnout o kilometr dál apod.

Jinak bych potřeboval ověřit především, že mnou navržený návod na řešení obtíží je ok + doplnit, jak se správně bránit právně, když vás MP vyhodí, ačkoliv na to podle vás neměl právo.
Uživatelský avatar
Michal.Limberk
Uživatel fóra – není člen Pirátů
Příspěvky: 68
Registrován: 29 zář 2012, 20:25
Profese: Freelancer
Dal poděkování: 100 poděkování
Dostal poděkování: 87 poděkování

Re: TASK: vytvoření návodu pro petiční/propagační stánky

Příspěvek od Michal.Limberk »

Možná by tam chtělo hodit i sekci Aktuální petice, aby si člověk mohl petici rovnou stáhnout a vytisknout i s daným návodem :) Ostatně já jsem nějaké petice hledal a žádnou nenašel, jsou někde vůbec vidět, nebo jen špatně koukám?:)
Tito uživatelé poděkovali autorovi Michal.Limberk za příspěvky (celkem 2):
anonym72078, Petr.Vileta
Close the world, open the next.
anonym72078
Uživatel fóra – není člen Pirátů
Příspěvky: 2945
Registrován: 10 říj 2011, 22:43
Dal poděkování: 5496 poděkování
Dostal poděkování: 3646 poděkování

Re: TASK: vytvoření návodu pro petiční/propagační stánky

Příspěvek od anonym72078 »

Michal Limberk píše:Možná by tam chtělo hodit i sekci Aktuální petice, aby si člověk mohl petici rovnou stáhnout a vytisknout i s daným návodem :) Ostatně já jsem nějaké petice hledal a žádnou nenašel, jsou někde vůbec vidět, nebo jen špatně koukám?:)
To by byla velmi záslužná činnost, Michale, postrádáme to i my v Plzeňském kraji. Hodilo by se to udělat v AO - Seznam aktuálních petic. Dát k nim ke stáhnutí znění a podpisové archy v PDF + propojit odkazy ten návod a ten seznam. Vezmeš si to na starost, Michale? :) V podstatě budeš muset vyšťourat, jaké petice jsou u Pirátů aktuální a dát je tam. Moc jich asi teď není. Časem tam můžeme dát i ty již proběhlé. Doporučuji udělat to jako tabulku, inspiruj se zde mo/grafika

Prosím, kontaktuj vedoucí AO, Gabrielu Antošovou - SZ nebo mailem a domluv se s ní na konrétním postupu. Díky!
Uživatelský avatar
Michal.Limberk
Uživatel fóra – není člen Pirátů
Příspěvky: 68
Registrován: 29 zář 2012, 20:25
Profese: Freelancer
Dal poděkování: 100 poděkování
Dostal poděkování: 87 poděkování

Re: TASK: vytvoření návodu pro petiční/propagační stánky

Příspěvek od Michal.Limberk »

Zpráva poslána, zkusím to nějak pořešit. Zatím prohledávám fórum dle výrazu petice a našel jsem:

Petice Nespalujeme recyklujeme
Indect
Petice za obnovu zemedelske krajiny
Petice - stop soukromým exekutorům
Petice proti omezování svobody internetu organizací ITU

Ještě musím mrknout, jestli jsou ty petice aktuální :)
Tito uživatelé poděkovali autorovi Michal.Limberk za příspěvek:
anonym72078
Close the world, open the next.
Uživatelský avatar
ItoldYouSo7227
Uživatel fóra – není člen Pirátů
Příspěvky: 2710
Registrován: 14 črc 2012, 00:45
Bydliště: London
Dal poděkování: 3183 poděkování
Dostal poděkování: 2614 poděkování

Re: TASK: vytvoření návodu pro petiční/propagační stánky

Příspěvek od ItoldYouSo7227 »

Ja jsem tam treba resil tu petici Indect, a je ted otazka, zda zverejnovat os. udaje clenu peticniho vyboru (vcetne adresy) ve verzi pro kolovani mezi verejnosti.
Asi by bylo lepsi tam mit o sloupecek navic "verze pro verejnost" kde by byla veticka (kterou tam v souboru uz mam), ze clenove Peticniho vyboru jsou uvedeni v sidle Ceske Piratske Strany sidllem [...].
Jo a taky jsem nikde nenasel jestli se jedna o stejnou petici, pokud si to napr. vytisknou vice lidi v ruznych krajich, udelaji peticni stanky, a napisou ruzny osoby do peticniho vyboru. Ale to uz asi resim blbost, protoze stejny peticni archy se daji pridat pod jakoukoliv hlavicku petice (text petice, peticni vybor) ze? :)
Nikdy plně nezměníte věci bojem s existující realitou. Abyste něco změnili, vytvořte nový model, který udělá současný model zastaralým. -- z článku o bitcoinu
anonym72078
Uživatel fóra – není člen Pirátů
Příspěvky: 2945
Registrován: 10 říj 2011, 22:43
Dal poděkování: 5496 poděkování
Dostal poděkování: 3646 poděkování

Re: TASK: vytvoření návodu pro petiční/propagační stánky

Příspěvek od anonym72078 »

Petice je verejna vec, vcetne vyboru. Kdo do vyboru jde, musi s tim pocitat. Jak si to asi vytisknes, kdyz nebudes mit komplet zneni (bez os. udaju vyboru)?

Svazovat k peticnim archum jine zneni a pak to odevzdavat s jinym (i kdyby to byl jen ten vybor), je podvod, nemyslis?

Verejna a neverejna cast verejne petice???

Kdo se boji, at neleze do vyboru :)
Uživatelský avatar
Vojtech.Pikal
Administrativní odbor
Příspěvky: 26141
Registrován: 19 srp 2010, 23:45
Profese: politik, informatik
Bydliště: Olomouc
Dal poděkování: 36864 poděkování
Dostal poděkování: 30024 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: TASK: vytvoření návodu pro petiční/propagační stánky

Příspěvek od Vojtech.Pikal »

Ještě byla dobrá petice v rámci kampaně Libora MIchálka

Profil, Vedoucí AO; KaS, ZO; vedoucí MRT Demokracie v rezignaci
„Nakonec vám budou vládnout ti nejneschopnější z vás. To je trestem za neochotu podílet se na politice.“*
Podporuji myšlenky.

Odpovědět

Zpět na „Personální odbor“