TASK: vytvoření návodu pro petiční/propagační stánky

Personální odbor má na starosti zapojování dobrovolníků do činností strany, zejména práci s nováčky a dobrovolníky a koordinaci úkolů.

Moderátor: Personální odbor - celý

Uživatelský avatar
ItoldYouSo7227
Uživatel fóra – není člen Pirátů
Příspěvky: 2710
Registrován: 14 črc 2012, 00:45
Bydliště: London
Dal poděkování: 3183 poděkování
Dostal poděkování: 2614 poděkování

Re: TASK: vytvoření návodu pro petiční/propagační stánky

Příspěvek od ItoldYouSo7227 »

Petr Kopac píše:Petice je verejna vec, vcetne vyboru. Kdo do vyboru jde, musi s tim pocitat. Jak si to asi vytisknes, kdyz nebudes mit komplet zneni (bez os. udaju vyboru)?
Vzdyt to pisu - vytisknu si to s vetou "Clenove peticniho vyboru jsou uvedeni v sidle Ceske Piratske Strany sidllem [...]. " nebo s jejich jmeny (to mi osobne nevadi), plus vetou "Osobni udaje clenu peticniho vyboru jsou uvedeni v sidle Ceske Piratske Strany sidllem [...]. "
Petr Kopac píše: Svazovat k peticnim archum jine zneni a pak to odevzdavat s jinym (i kdyby to byl jen ten vybor), je podvod, nemyslis?
Proc by to mel byt podvod, kdyz je text petice stejny? Jediny rozdil je v tom, ze na jednom zneni jsou plne osobni udaje, a na druhe je ta veta co odkazuje na misto kde jsou tyto osobni udaje ulozeny.
Petr Kopac píše: Kdo se boji, at neleze do vyboru :)
Ja osobne nepotrebuju aby znala cela ceska verejnost moji adresu. A muzu k tomu mit milion legitimnich duvodu ;-) Jen jsem chtel pomoct, proto jsem tam byl napsanej.
Nikdy plně nezměníte věci bojem s existující realitou. Abyste něco změnili, vytvořte nový model, který udělá současný model zastaralým. -- z článku o bitcoinu
Uživatelský avatar
Jakub.Michalek
Poslanec/poslankyně Parlamentu ČR
Příspěvky: 12336
Registrován: 22 čer 2009, 14:54
Profese: poslanec
Bydliště: Žižkov - Praha 3
Dal poděkování: 5377 poděkování
Dostal poděkování: 20682 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: TASK: vytvoření návodu pro petiční/propagační stánky

Příspěvek od Jakub.Michalek »

Jestli chceme psát zákony, měli bychom začít tím, že budeme schopni si ty existující přečíst:
Pokud podpisové archy neobsahují text petice, musí být označeny tak, aby bylo zřejmé, jaká petice má být podpisy podpořena; dále na nich musí být uvedeno jméno, příjmení a bydliště toho, kdo petici sestavil, nebo jméno, příjmení a bydliště toho, kdo je oprávněn členy petičního výboru v této věci zastupovat.
http://www.zakonyprolidi.cz/cs/1990-85
Tito uživatelé poděkovali autorovi Jakub.Michalek za příspěvky (celkem 2):
anonym72078, Vojtech.Pikal

Jakub Michálek, předseda poslaneckého klubu Pirátů a vedoucí resortního týmu Spravedlnost
Nenič mě, sloužím všem. :)

Uživatelský avatar
Roman.Kucera
Člen KS Praha
Příspěvky: 15254
Registrován: 14 zář 2010, 10:04
Profese: IT
Bydliště: Praha, Letná
Dal poděkování: 9815 poděkování
Dostal poděkování: 18113 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: TASK: vytvoření návodu pro petiční/propagační stánky

Příspěvek od Roman.Kucera »

tohle je sice petice internetov8, ale v zasade je mo6n0 sb9rat i pap9rov0 podpisy
http://internetbezcenzury.cz/
Pirátem se člověk nestává, pirátem se rodí!
Uživatelský avatar
ItoldYouSo7227
Uživatel fóra – není člen Pirátů
Příspěvky: 2710
Registrován: 14 črc 2012, 00:45
Bydliště: London
Dal poděkování: 3183 poděkování
Dostal poděkování: 2614 poděkování

Re: TASK: vytvoření návodu pro petiční/propagační stánky

Příspěvek od ItoldYouSo7227 »

2Jakub: To jsem cetl ale asi jsem prehlidl slovicko "dale".

No nicmene ok, beru to. Ale realita je takova, ze:
Internetová prezentace může napomoci propagaci petice a tedy získání většího počtu signatářů, podpisy získané přes internet však mají pouze symbolickou platnost, neboť zákon zatím možnost podpisu petice přes internet nezná.
Jiz dnes se delaji petice pres internet, a politici mohou a nemusi na to prihlednout pri sve rozhodovani (pocet lidi je kriterium), ale stejne tak mohou a nemusi prihlidnout k petici papirove (kde je take jedine kriterium a to pocet lidi). Tim jsem chtel rict, ze politikum je uz jedno jestli tam peticni vybor je nebo neni, nebo jestli tam je, ale bez adres, protoze dle nich je hlavni kolik lidi to podepsalo a jakej to ma ohlas v mediich.

Takze klidne to muzem delat tiptop i s adresama clenu peticniho vyboru a sirit to po verejnosti. (Obecne proti tomu nic nemam, ja tam ale pak osobne nebudu chtit byt napsany). Jo a mimochodem napr. na http://internetbezcenzury.cz/ dole, adresy clenu peticniho vyboru taky nejsou.
Nikdy plně nezměníte věci bojem s existující realitou. Abyste něco změnili, vytvořte nový model, který udělá současný model zastaralým. -- z článku o bitcoinu
Odpovědět

Zpět na „Personální odbor“