školení

Personální odbor má na starosti zapojování dobrovolníků do činností strany, zejména práci s nováčky a dobrovolníky a koordinaci úkolů.

Moderátor: Personální odbor - celý

Uživatelský avatar
Barbora.Hruzova
Příspěvky: 378
Registrován: 27 říj 2013, 22:24
Profese: knihovnice, spisovatelka
Bydliště: Praha 6
Dal poděkování: 1790 poděkování
Dostal poděkování: 826 poděkování
Kontaktovat uživatele:

školení

Příspěvek od Barbora.Hruzova »

PO chystá nové školení mediálních dovedností. Byla bych ráda, kdyby všichni, kteří mají zájem se zúčastnit, napsali svoji představu, co by se chtěli naučit. Po minulém školení si myslím, že by bylo dobré udělat to spíše formou tréninku a praktických cvičení. Chcete být natáčení, abyste se viděli, jak vypadáte v TV? Chcete zvládnout rozhovor s protivným novinářem? ...atd.
Toto je předběžný průzkum, podrobnosti upřesním až podle zájmu a připomínek.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Barbora.Hruzova za příspěvky (celkem 5):
ItoldYouSo7227, Mikulas.Peksa, Alexandr.Mansurov, Jakub.Nepejchal, Frantisek.Kopriva
Uživatelský avatar
Mikulas.Peksa
Poslanec/poslankyně Evropského parlamentu
Příspěvky: 4625
Registrován: 29 lis 2012, 08:33
Profese: europoslanec, ajťák, fyzik
Dal poděkování: 7811 poděkování
Dostal poděkování: 11918 poděkování

Re: školení

Příspěvek od Mikulas.Peksa »

Určitě rozhovor do televize, alternativně bych se nezlobil ani za psaní TZ.
Mám blog, jsem na Facebooku, Twitteru, Instagramu a Mastodonu.

Chcete se zapojit do evropské politiky? Náš konzultační tým na Mattermostu evropských Pirátů najdete zde!
Petr.Bajgar
Uživatel fóra – není člen Pirátů
Příspěvky: 7457
Registrován: 22 čer 2009, 21:57
Profese: ,
Bydliště: Chrudim, Na Šancích 1180
Dal poděkování: 6865 poděkování
Dostal poděkování: 3623 poděkování

Re: školení

Příspěvek od Petr.Bajgar »

Kolikrát za rok a kolik z Pirátů má možnost promlouvat do TV? Má PO přehled takových vystoupení?
Lidí o které se zajímají TV máme maximálně tři až pět, ty může PO školit kdykoliv budou schopni se někde sejít.
Proto protestuji proti této zavádějící cestě, kterou PO akorát hraje na efekt aby vypadali důležití.

Mnohem víc potřebujeme Pirátskou akademii a školení v našich stěžejních tématech, ve vzájemném vyjednávání a vůbec v tom co můžeme a má smysl dělat a tato školení mohou a podle mého by měla probíhat třeba přes Mumble nebo jiný komunikační nástroj tak, aby se jich mhlo zůčastnit co nejvíc Pirátů a našich příznivců odkudkoliv a případně pro ty kteří by se zůčastnit ani tak nemohli aby si mohli aspoň poslechnout záznam.
Uživatelský avatar
Jan.Kohler
Uživatel fóra – není člen Pirátů
Příspěvky: 888
Registrován: 25 kvě 2010, 15:51
Profese: OSVČ
Bydliště: Jablonec nad Nisou
Dal poděkování: 697 poděkování
Dostal poděkování: 521 poděkování

Re: školení

Příspěvek od Jan.Kohler »

Barbora.Hruzova píše:PO chystá nové školení mediálních dovedností. Byla bych ráda, kdyby všichni, kteří mají zájem se zúčastnit, napsali svoji představu, co by se chtěli naučit. Po minulém školení si myslím, že by bylo dobré udělat to spíše formou tréninku a praktických cvičení. Chcete být natáčení, abyste se viděli, jak vypadáte v TV? Chcete zvládnout rozhovor s protivným novinářem? ...atd.
Toto je předběžný průzkum, podrobnosti upřesním až podle zájmu a připomínek.
Až to bude mít nějakou jasnější formu, tak určitě dát vědět jinak, než tu. (nebo jestli ti jde o předběžný zájem, tak to rozeslat krajským sdružením, nebo jim to dát na fórum).

Jsem tady kvůli něčemu jinému, tak jsem na to narazil náhodou.... ;)
| Jan Köhler | E-mail: jan.kohler@pirati.cz | +420 775 579 686 | Jablonec nan Nisou |
| 3D tiskárna | Řezací ploter na reklamy, samolepky, šablony a nažehlovačky | DTP/grafika |
| Lepená reklama na padákové kluzáky |
Uživatelský avatar
Jan.Kohler
Uživatel fóra – není člen Pirátů
Příspěvky: 888
Registrován: 25 kvě 2010, 15:51
Profese: OSVČ
Bydliště: Jablonec nad Nisou
Dal poděkování: 697 poděkování
Dostal poděkování: 521 poděkování

Re: školení

Příspěvek od Jan.Kohler »

Petr.Bajgar píše:Kolikrát za rok a kolik z Pirátů má možnost promlouvat do TV? Má PO přehled takových vystoupení?
Lidí o které se zajímají TV máme maximálně tři až pět, ty může PO školit kdykoliv budou schopni se někde sejít.
Proto protestuji proti této zavádějící cestě, kterou PO akorát hraje na efekt aby vypadali důležití.

Mnohem víc potřebujeme Pirátskou akademii a školení v našich stěžejních tématech, ve vzájemném vyjednávání a vůbec v tom co můžeme a má smysl dělat a tato školení mohou a podle mého by měla probíhat třeba přes Mumble nebo jiný komunikační nástroj tak, aby se jich mhlo zůčastnit co nejvíc Pirátů a našich příznivců odkudkoliv a případně pro ty kteří by se zůčastnit ani tak nemohli aby si mohli aspoň poslechnout záznam.
Podle mne není na škodu ani jedno, ale brát ohled na časové kapacity zájemců.

A oponovat otázkou, kolik Pirátů má možnost vystupovat v TV je z mého pohledu a zkušeností nevhodné.
S touto logikou bych se vlastně nemusel učit cizí jazyk, protože ho moc nepoužívám = zacyklená slepá cesta.... chápeš?

Podle mne by to pomohlo některým zájemcům prolomit stud/nervozitu/trému a poradit nějaké triky a techniky jak se tím prokousat.... atd.... a tím se do médií více cpát, protože osobně nejsem žádný řečník, argumentačně to mám taky naprd, kdyby se mělo jednat o veřejné vystupování, nedej bože proti zkušenému politickému harcovníkovi.

Nechal bych to Barboru více detailně předvést a popsat, ale směr to není špatný a paralelně vedle toho může být v rámci tréninku obsahem cvičení právě ta naše stěžejní témata, to by se dalo spojit ne?
Tito uživatelé poděkovali autorovi Jan.Kohler za příspěvek:
Jakub.Nepejchal
| Jan Köhler | E-mail: jan.kohler@pirati.cz | +420 775 579 686 | Jablonec nan Nisou |
| 3D tiskárna | Řezací ploter na reklamy, samolepky, šablony a nažehlovačky | DTP/grafika |
| Lepená reklama na padákové kluzáky |
Vaclav.Fortik
Uživatel fóra – není člen Pirátů
Příspěvky: 2094
Registrován: 02 črc 2009, 22:39
Profese: manager
Dal poděkování: 4026 poděkování
Dostal poděkování: 3796 poděkování

Re: školení

Příspěvek od Vaclav.Fortik »

Jak jsem sliboval v jiném vlákně, chystám pro zájemce "mediální školení" formou rozhovoru (natáčeného)/debaty.

KDY: SOBOTA/NEDĚLE 1./2. 8. 2015 od 10:00 DO 15:00 (spíše sobota, ale když by bylo zájemců mraky, tak to uděláme i v neděli)
KDE: ZAVADILOVA 3, PRAHA 6
KOLIK OSOB: MAXIMÁLNĚ 8 OSOB (důvody časové i prostorové)
OBSAH: každý účastník projde
krátkou prezentací (téma dodané předem)
individuální rozhovor s novinářem (téma související s předmětem prezentace - míra agresivity/nenakloněnosti novináře bude dohodnuta)
duel s dalším účastníkem akce (téma bude náhodně stanoveno, moderovat bude novinář)

Co bych přivítal od PO:
v krajním případě nic (zastaralou techniku mám) - akce tedy není finančně jakkoli nákladná,
v lepším případě kameru i kameramana a osobu co natočený materiál zpracuje pro interní potřeby MO/PO - pokud by cokoli z toho vyžadovalo finanční přesuny, tak přivítám, kdyby to nešlo přese mne - jsem naprostý administrativní brabar, doklady ztrácím, zapomínám...

Vzhledem k tomu, že volby jsou daleko, tak účastníky nijak neselektuji a přednost mají dříve přihlášení, ideálně mailem (SZ na pirátský mail nebo na osobní mail: vaclav@fortiq.cz).
Tito uživatelé poděkovali autorovi Vaclav.Fortik za příspěvky (celkem 4):
Barbora.Hruzova, Jakub.Nepejchal, Dominika.Michailidu, Lenka.Kozlova
Uživatelský avatar
Barbora.Hruzova
Příspěvky: 378
Registrován: 27 říj 2013, 22:24
Profese: knihovnice, spisovatelka
Bydliště: Praha 6
Dal poděkování: 1790 poděkování
Dostal poděkování: 826 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: školení

Příspěvek od Barbora.Hruzova »

Vaclav Fortik píše:Jak jsem sliboval v jiném vlákně, chystám pro zájemce "mediální školení" formou rozhovoru (natáčeného)/debaty.

Co bych přivítal od PO:
v krajním případě nic (zastaralou techniku mám) - akce tedy není finančně jakkoli nákladná,
v lepším případě kameru i kameramana a osobu co natočený materiál zpracuje pro interní potřeby MO/PO - pokud by cokoli z toho vyžadovalo finanční přesuny, tak přivítám, kdyby to nešlo přese mne - jsem naprostý administrativní brabar, doklady ztrácím, zapomínám...

Vzhledem k tomu, že volby jsou daleko, tak účastníky nijak neselektuji a přednost mají dříve přihlášení, ideálně mailem (SZ na pirátský mail nebo na osobní mail: vaclav@fortiq.cz).
Václave děkuji, to se jistě bude hodit. Co se týče kamery a kameramana, to můžu zajistit, ještě ti dám vědět.

Já jsem zatím naše školení odsunula na později, protože o to není příliš velký zájem. Teď připravujeme angličtinu a na podzim asi uspořádáme spíše školení pro krajské zástupce PO.
Uživatelský avatar
Frantisek.Kopriva
Mladé Pirátstvo
Příspěvky: 2472
Registrován: 10 říj 2013, 20:37
Profese: Engagement manager
Bydliště: Praha
Dal poděkování: 5498 poděkování
Dostal poděkování: 3437 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: školení

Příspěvek od Frantisek.Kopriva »

Velmi se přimlouvám za to, aby se někdy uspořádalo velké (třeba i celovíkendové) školení např. formou dalšího Pirateconu pro krajské MO, kandidáty a lídry v krajských volbách, abychom se mohli cpát do regionálních periodik a televizí (a určitě nás budou sami zvát). Záleží tedy na zájmu v ostatních regionech, ale naše KS SčK by určitě zájem mělo.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Frantisek.Kopriva za příspěvky (celkem 3):
Barbora.Hruzova, Lenka.Kozlova, ItoldYouSo7227

Pirátský profil |< >| Engagement manager datově-analytických projektů |< >| začínající bubeník |< >| člen RT EZO & Lidská práva |< >| Emeritní politik, věčný aktivista

Uživatelský avatar
Frantisek.Kopriva
Mladé Pirátstvo
Příspěvky: 2472
Registrován: 10 říj 2013, 20:37
Profese: Engagement manager
Bydliště: Praha
Dal poděkování: 5498 poděkování
Dostal poděkování: 3437 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: školení

Příspěvek od Frantisek.Kopriva »

Trošku to tady oživím. Poptávka po školení ze strany SčK stále platí. Chci se jednak zeptat Vaška, zda nabídka stále platí, a jednak zda by měla zájem další KS? V případě že by tu byl větší zájem, stálo by možná za úvahu uspořádat např. víkendové školení (rád ho organizačně zaštítím). V opačném případě bych poprosil o komorní školení pro SčK někdy v březnu / dubnu.
Uživatelský avatar
Lukas.Novy
Příznivec Pirátů – Jihomoravský kraj
Příspěvky: 21653
Registrován: 02 črc 2009, 22:45
Profese: auditor počítačové bezpečnosti
Bydliště: Brno
Dal poděkování: 5124 poděkování
Dostal poděkování: 12531 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: školení

Příspěvek od Lukas.Novy »

Jsou k tomu nejake materialy k dispozici? Nebo nejake nahravky, co byly jiz porizeny?

Demokracie je diskuse.
| ‒ | – | — | ― | … | „ | “ | ‚ | ‘ | » | « | ½ | ¼ | ¾ | × | ‰ | ® | © | ™ | Tel: 777-5-KRTEK

Odpovědět

Zpět na „Personální odbor“