Prosba

Personální odbor má na starosti zapojování dobrovolníků do činností strany, zejména práci s nováčky a dobrovolníky a koordinaci úkolů.

Moderátor: Personální odbor - celý

Uživatelský avatar
Jan.Novak
Republikový výbor
Příspěvky: 2444
Registrován: 22 čer 2010, 19:12
Profese: Politolog, Historik
Bydliště: Týn nad Vltavou
Dal poděkování: 4041 poděkování
Dostal poděkování: 2936 poděkování

Prosba

Příspěvek od Jan.Novak »

Ahoj,

poslední dobou vídám na fórech, fejsbůčcích a tak různě konkrétní výhrady k práci tu, či onoho koordinátora. Chtěl bych vás všechny poprosit: Pokud máte nějaké výhrady, pochybnosti, nebo cokoliv k práci nějakého koordinátora, tak se mi prosím ozvěte. Ideálně mailem, nebo SZ na fóru. Všichni jsme jen lidé a může se stát, že někdo něco blbě vykáže, nebo se stane jiná chyba. Pokud chceme ovšem chyby řešit a snížit jejich počet, tak je ideální věci řešit přímo s lidmi zodpovědnými za práci koordinátorů.
Koordinátoři působí pod PO a také pod svým PkS (takže když běhají různě screeny z výpisu práce v redmine, tak se prosím i dívejte zda-li je práce vykázána pod PO, neb pod příslušným KS). V prvním případě kontaktujte prosím rovnou mou osobu. Pokud máte nesrovnalosti s prací pro příslušné KS, tak se prosím obraťte na mě a zároveň, ideálně v jednom maislu/SZ, na patřičné PkS.

Je sice fajn, že jsem teďka hvězda sociálních sítí, ale raději bych byl, kdyby jsme případné chyby, či nepochopení, whatever zkoušeli spolu řešit přímo, než rozesíláním screenů, či stěžováním si v různých vláknech na fóru/FB, kterých si ani nemusím všimnout a tak se případný problém nemusí vůbec vyřešit.

Díky

Honza
Tito uživatelé poděkovali autorovi Jan.Novak za příspěvky (celkem 2):
Dalibor.Zahora, Robert.Magni

Člen RV za JčK
Předseda kontrolního výboru zastupitelstva Jihočeského kraje
Zastupitel města Týn nad Vltavou

Uživatelský avatar
Lukas.Novy
Příznivec Pirátů – Jihomoravský kraj
Příspěvky: 21653
Registrován: 02 črc 2009, 22:45
Profese: auditor počítačové bezpečnosti
Bydliště: Brno
Dal poděkování: 5125 poděkování
Dostal poděkování: 12531 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Prosba

Příspěvek od Lukas.Novy »

Nejlip udelate, kdyz mu to date do podatelny ;]
Tito uživatelé poděkovali autorovi Lukas.Novy za příspěvek:
Ondrej.Kotas

Demokracie je diskuse.
| ‒ | – | — | ― | … | „ | “ | ‚ | ‘ | » | « | ½ | ¼ | ¾ | × | ‰ | ® | © | ™ | Tel: 777-5-KRTEK

Uživatelský avatar
Jan.Novak
Republikový výbor
Příspěvky: 2444
Registrován: 22 čer 2010, 19:12
Profese: Politolog, Historik
Bydliště: Týn nad Vltavou
Dal poděkování: 4041 poděkování
Dostal poděkování: 2936 poděkování

Re: Prosba

Příspěvek od Jan.Novak »

A já si to tu bumpnu.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Jan.Novak za příspěvek:
Roman.Kucera

Člen RV za JčK
Předseda kontrolního výboru zastupitelstva Jihočeského kraje
Zastupitel města Týn nad Vltavou

Uživatelský avatar
Roman.Kucera
Člen KS Praha
Příspěvky: 15254
Registrován: 14 zář 2010, 10:04
Profese: IT
Bydliště: Praha, Letná
Dal poděkování: 9815 poděkování
Dostal poděkování: 18113 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Prosba

Příspěvek od Roman.Kucera »

Mají být KoDo na telefonu? Mají zpětně volat, když se zavolá a nevemou to? Nevím, školy nemám, tak mě zajímá, co mají, abych nebyl za nějakého hnidopicha, nebo co :-)
Tito uživatelé poděkovali autorovi Roman.Kucera za příspěvky (celkem 2):
Michaela.Nepejchalova, Vojtech.Pikal
Pirátem se člověk nestává, pirátem se rodí!
Uživatelský avatar
Jan.Novak
Republikový výbor
Příspěvky: 2444
Registrován: 22 čer 2010, 19:12
Profese: Politolog, Historik
Bydliště: Týn nad Vltavou
Dal poděkování: 4041 poděkování
Dostal poděkování: 2936 poděkování

Re: Prosba

Příspěvek od Jan.Novak »

Má Roj pracovat proaktivně? Má roj volat lidem? Má se snažit z nich dostat fotky? Dělá to? Nedělá to? Otázky, samé otázky.

Člen RV za JčK
Předseda kontrolního výboru zastupitelstva Jihočeského kraje
Zastupitel města Týn nad Vltavou

Uživatelský avatar
Roman.Kucera
Člen KS Praha
Příspěvky: 15254
Registrován: 14 zář 2010, 10:04
Profese: IT
Bydliště: Praha, Letná
Dal poděkování: 9815 poděkování
Dostal poděkování: 18113 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Prosba

Příspěvek od Roman.Kucera »

Já bych ale radši tu odpověď. Protože na telefonní hovor jsou potřeba dva. Když zavolám sám sobě, je obsazeno, zkus si to někdy.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Roman.Kucera za příspěvky (celkem 2):
Rostislav.Reha, Michaela.Nepejchalova
Pirátem se člověk nestává, pirátem se rodí!
Uživatelský avatar
Lukas.Novy
Příznivec Pirátů – Jihomoravský kraj
Příspěvky: 21653
Registrován: 02 črc 2009, 22:45
Profese: auditor počítačové bezpečnosti
Bydliště: Brno
Dal poděkování: 5125 poděkování
Dostal poděkování: 12531 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Prosba

Příspěvek od Lukas.Novy »

Jan.Novak píše:Má Roj pracovat proaktivně? Má roj volat lidem? Má se snažit z nich dostat fotky? Dělá to? Nedělá to? Otázky, samé otázky.
Souvislost?

Demokracie je diskuse.
| ‒ | – | — | ― | … | „ | “ | ‚ | ‘ | » | « | ½ | ¼ | ¾ | × | ‰ | ® | © | ™ | Tel: 777-5-KRTEK

Uživatelský avatar
Jan.Novak
Republikový výbor
Příspěvky: 2444
Registrován: 22 čer 2010, 19:12
Profese: Politolog, Historik
Bydliště: Týn nad Vltavou
Dal poděkování: 4041 poděkování
Dostal poděkování: 2936 poděkování

Re: Prosba

Příspěvek od Jan.Novak »

Roman.Kucera píše:Já bych ale radši tu odpověď. Protože na telefonní hovor jsou potřeba dva. Když zavolám sám sobě, je obsazeno, zkus si to někdy.
Tak si prosimtě přečti první příspěvek o co jsem prosil a napiš mi soukromě s kým a v čem byl/je problém. Díky.

Člen RV za JčK
Předseda kontrolního výboru zastupitelstva Jihočeského kraje
Zastupitel města Týn nad Vltavou

Uživatelský avatar
Marketa.Gregorova
Republikové předsednictvo
Příspěvky: 1179
Registrován: 15 dub 2012, 21:18
Profese: europoslankyňa
Bydliště: Brno
Dal poděkování: 1224 poděkování
Dostal poděkování: 4283 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Dotazy k fungování KoDo

Příspěvek od Marketa.Gregorova »

Ahoj Honzo!

Já se ozývám takto sem, a prosím tě sem i o odpověď. Myslím si, že zrovna tohle je téma, co by se v SZ probírat nemělo, ale měl by k tomu mít každý přístup. Ostatně tak vnímám i cíl této tvé prosby - přestat s šuškandou po interních kanálech a chatech. .)

Prvně tě upozorním, že jsem nyní byla poměrně dlouhou dobu "uzavřena" jen v rámci kraje a celostranické záležitosti nevnímala. Proto o KoDo nevím téměř nic; mými zdroji doteď byla prakticky jen ústní komunikace, Vlákno úlevné a chaty na FB. To mě už nepřekvapivě přestalo bavit a tak vylézám z ulity a začínám se informovat, aspoň rámcově. Odpusť, pokud nějaký dotaz duplikuji či odpověď vychází z nějaké základní znalosti principů. Znalost nemám a budu tedy ráda za jakékoli, i "všeobecné", odkazy. Věřím, že nejsem sama, komu to bude k užitku.

1. Slýchávám na KoDo jen kritiku. Chtěla bych tedy slyšet i nějakou obrácenou stranu mince - konkr. výsledky, protože nic asi není "měřitelnější" kontra kritiky. Mohl bys sem tedy poskytnout informaci v libovolné podobě (podrobná tabulka, stručné sumárum,...), co KoDo doposud pro stranu udělali (vypíchnout hl. výsledky apod., je na tobě, jak to pojmeš; nezajímá mě každý telefonát) a za jakou celkovou sumu jim vyplacenou? Opravdu to chci jen informativně, abychom stále neslyšela jen jednu verzi příběhu; nehodlám si hrát na soudce, jestli ta či ona aktivita nám za danou částku za to stála. Ale myslím, že by to bylo jednou za čas vhodné vědět a sledovat. Jestli už takové "svodky" jsou, budu nejšťastnější, když mě na ně přesměruješ.
Pozn.: Chápu, že tento požadavek je obsáhlejší a ráda si tedy počkám na odpověď (viděla bych měsíc jako ok deadline).

2. Konkrétnější dotaz. Na některých kanálech dost probírané téma - Ukliďme Česko. Časy upsané zde: https://redmine.pirati.cz/issues/5623/time_entries. Mohu se zeptat, zdali byly/budou hodiny strávené na akci proplacené, a pokud ano, jak to zdůvodňuješ?

3. Nejkonkrétnější: Zaujal mě ve Vlákně úlevném screenshot resources/image/16744. Mohu se dotázat, komu tento úpis patří, co skutečně daná osoba oněch 4,5 hodiny dělala a jsou za tebe takové výkazy v pořádku, či za ně KoDo kritizuješ? Beru to jako takový příklad za všechny, abych pochopila principy fungování KoDo v redmine, protože zatím jsem při jeho procházení byla jen zmatená, co vše se upisuje (a tedy asi i proplácí).

Doufám, že je nadbytečné dodávat, že v celém tomto mém textu není nic osobního. .)

Vděkuji předem!

Europoslankyňa.
Místopředsedkyňa.
Vedoucí RT EZO.

Pravda bolí.
Politika je pro všechny.
NEklikat.
Píše se to AI.

Uživatelský avatar
Jan.Novak
Republikový výbor
Příspěvky: 2444
Registrován: 22 čer 2010, 19:12
Profese: Politolog, Historik
Bydliště: Týn nad Vltavou
Dal poděkování: 4041 poděkování
Dostal poděkování: 2936 poděkování

Re: Dotazy k fungování KoDo

Příspěvek od Jan.Novak »

Ahoj, Markéto!

Děkuji za Tvůj dotaz,myslím, že se takto obecně ptát veřejně je to nejlepší řešení. Snažím se řídit heslem chval veřejně, kritizuj osobně. Takže dobré příklady budu přímo jmenovat, špatné budu psát obecně "koordinátor" (tedy vždy mužský rod, ač máme více žen, než mužů; snad mi dámy odpustí).

Obecně k síti koordinátorů: Vznikla proto, aby jsme začali jako Piráti efektivně fungovat, máme dlouhodobě deficity v práci s lidmi, tedy s náborem nových členů, podporovatelů a příznivců. Také ne příliš funkční krajské sdružení (samozřejmě, že ne všechny), která mají málo času, tak nemají čas na nové lidi, ty pak nemají co dělat, jsou znechucení a na Piráty se vykašlou. Byli jsme do teď v takovém začarovaném kruhu ze kterého jsme se pokusili vykročit. Ve zkratce hlavním cílem sítě koordinátorů je:

Práce s dobrovolníky a pořádání akcí: (vedení krajské evidence dobrovolníků, pomoc s plánováním krajské části volební kampaně, zajištění lidí a materiálů na svolané akce (schůze a zejména akce v kampani), oslovování vybraných vhodných kontaktů s nabídkou většího zapojení či členství, rychlé odpovídání na žádosti o členství a kontaktování zájemců, vytipování subjektů a osob vhodných ke spolupráci (lokální politická hnutí, podniky, spolky apod.).
Administrativa krajského vedení: zábory a domluvení propagace, svolávání jednání a zápisy, správa podatelny, jednoduché rešerše, správa spisové služby, vedení registrů, pomoc s okrskovými volebními komisemi, evidence a zjišťování stavu úkolů, úkoly zmocněnce apod.
Finance: Pomoc krajskému předsednictvu s přípravou krajského rozpočtu, fyzická archivace dokladů, podávání a proplácení drobných žádostí o proplacení z krajského účtu (bude nutné podepsat dohodu o hmotné odpovědnosti za prostředky na účtu)

Pro jistotu vypíchnu ještě patřičné části mailu, který šel každému krajskému předsednictvu, když jsem jim představoval sít koordinátorů:
K čemuže vlastně koordinátoři jsou? Ke zlepšení komunikace centra s kraji (:-) ) a k tomu aby vám pomohli. Velmi důležité je, aby zvládli krajskou byrokracii, dlouhodobě jsou problémy se správným zasíláním přihlášek, či s bezchybným zasíláním žádostí o proplacení apod. Měli by tedy vědět co který kraj trápí, co je v něm potřeba, nebo jak se staví k současné politice strany, přípravám na parlamentní volby a podobně. Vědět co je v jakém kraji možné, nebo třeba například přenášet znalosti a know-how mezi kraji. A v neposlední řadě k pomoci krajům v růstu a s věcmi, které kraj trápí. Každý kraj je specifický a pálí ho něco jiného - některé kraje potřebují pomoci s administrativou (typicky členské přihlášky), jiné s financemi (pomoc se sestavením rozpočtu, či správné vyplnění žádostí o proplacení) a podobně. Je na vás jak své koordinátory zaúkolujete. Je ovšem již nutné, aby každý kraj zvládal svou byrokracii a nepadalo všechno na Tobiase. Myslete ovšem prosím na to, že to nejsou děvečky pro všechno - mají vám primárně pomoci s byrokracií, vnitrostranickými postupy, pomáhat s vnitřní (např. informování členů o svolání schůze) i vnější komunikací (např. správa FB, či wiki kraje) a hlavně být organizační pomocí např. schůze (mohou zařídit místo na svolanou schůzi, založit doodle, či anketu o čase, datu, čí místě) a byrokratickou podporou (!), ale hlavně až zvládnou základy, tak dělat předvolební akce a podobně.
Zkrátka a jednoduše - koordinátor je váš kamarád, který vám přišel pomoci. Není to ovšem děvečka pro všechno - koordinátor nemá svůj "draze" placený čas trávit rozdáváním a lepením letáků, či roznosem pirátských listů do schránek.
Výkazy práce a jejich kontrola: koordinátoři jsou placeni od hodiny, každou hodinu musí vykázat v systému redmine (redmine.pirati.cz - přihlášení pomocí pirateID), tedy třeba, aby jste jim v redmine úkoly, které jim zadáváte, vytvářeli a dávali jim tím možnost být za to co pro vás dělají dostat zaplaceno. Úkoly, které zadává PO si kontroluje PO, ovšem úkoly které zadává kraj PO prostě nemůže kontrolovat, protože nemá s úkolem nic společného. Kontrolujte tedy prosím jejich výkazy a jejich práci, pokud budou nějaké nesrovnalosti nejprve se prosím spojte s koordinátorem a proberte s ním proč to tak je, je možné, že se jedná o nedorozumění. Pokud by ovšem byl opravdu problém spojte se co nejdříve se mnou a situaci budeme řešit.

Suma sumárum: Práce s lidmi, maximální pomoc ve volební kampani, komunikace mezi centrálními orgány a krajskými orgány (spojka), oživení krajů a pomoc PkS, důležité je, že každý koordinátor to má jinak - a je třeba dbát na specifika jednotlivých krajů. Vysočina má jiné potřeby než Praha, stejně tak jako JmK je na tom úplně jinak, než OlK.
to jak se kterému koordinátorovi daří velmi záleží nejen na jeho osobních schopnostech, ale i na tom jak je přijat krajským sdružením a jeho členskou základnou, tam kde koordinátory přijali dobře, tam to bývá v pořádku, ovšem pokud koordinátor musí čelit různým atakům, neustále obhajovat své nápady a snahu něco posunout, tak tam je to - bohužel - horší.

K těm dotazům:

1) To mě mrzí a nemyslím si, že by to bylo vůči koordinátorům fér, mnoho jich odvádí dobrou práci. Zkusím Ti odpovědět ve zkratce, pořádná rešerše/svodka by nebyla od věci, ovšem musím říci, že by zabrala mnoho času. Chápu, že je třeba kroky členské základně vysvětlovat a ukazovat výsledky, zamyslím se nad řešením. Nyní to zkusím krátce "takhle z hlavy":
O něco níže píšeš o akci Ukliďme Česko, osobně jí považuji za velký úspěch: ve většině krajů se nám ji podařilo zorganizovat a tak jsme se připojili ne jen jako jednotlivá MS/KS, ale jako Piráti. Každý si mohl rozkliknout událost na FB a vidět kde všude po republice se Piráti zúčastní a zúčastnit se s námi. Možná se mýlím, ale myslím, že se nám podařilo udělat snad poprvé prakticky celorepublikovou akci.
Koordinátoři vypracovali základní analytické podklady pro krajské volební štáby. Jedná se o materiály, které postupně jednotlivým štábům s konkrétním komentářem posílám. Asi zde padne otázka proč nejsou veřejně dostupné na fóru: Je to z toho důvodu, že nepovažuji za správné, aby si naše konkurence mohla číst v čem jsme silní, v čem slabí, tedy aby jsme hráli poker s vyloženými kartami. Vím, že se to některým členům nebude líbit, ale nehodlám poskytovat konkurenci naše data.
Jsou kraje kde je činnost koordinátorů opravdu znát: Zlínský kraj (E. Holšánová) jehož členové PkS byli v PkS, aby tam vůbec někdo byl, se neuvěřitelně zvedl. V PkS sedí lidé, kteří nevyhořeli a mají novou-pozitivní energii. Nabíráme členy, vznikají nová MS, lidi z regionu zapojujeme do republikové koordinace (Marek Housar je velmi aktivní v social media týmu), plánují se akce a kraj se začíná oživovat. Vysočina (M. Vodová), která byla v režimu zimního spánku také začala nabírat nové členstvo, a věřím, že bude stoupat nadále. V Karlovarském kraji (D. Bílá) se podařilo dostat velmi vytížené členy zastupitelstva města/kraje k pravidelným poradám, koordinovat se a komunikovat se členstvem, krajští zastupitelé mají patřičný support, kraj se rozvíjí, i když většina jeho politicky aktivních členů nemá téměř čas. V Praze (M. Jokeš) se podařilo převzít se ctí agendu po dvou (placených) lidech a k tomu velmi rychle roste členská základna. Atd. :-)
Pak jsou tu i věci téměř neviditelné jako třeba evidence členů AO - do níž před nedávnem mělo přístup jen pár členů AO, nyní ho mají i koordinátoři a nově přijeté členy tam zadávají sami a aktualizují staré neaktuální údaje. Může se to zdát jako prkotina, ale třeba to, že členské přihlášky řeší koordinátoři (takže je vyplňují dobře a AO je stále dokola nevrací) výrazně zrychluje administrativní proces přijímání členů (Vstoupit do politické strany, která mluví o co nejmenší byrokracii a pak jí měsíc trvá než z vás udělá na fóru člena je mindfuck jako prase). S tím se pojí i archivy, zatímco do nedávna měl tenhle to a druhý zase ono, takže naše byro-dokumenty kolikrát vůbec netušíme kde vlastně máme originály (a jestli je vůbec máme) a kdo je má. Teď je má starosti v každém kraji jeden člověk.
Obecně se nám všude daří zlepšovat komunikaci s potenciálními zájemci o pomoc straně, o vstup do strany a pod., už se nestává, že když napíšete na krajskou FB stránku, že nám chcete pomoci v krajských volbách, že vám někdo odpoví tři týdny po těch volbách. V každém kraji máme člověka, který by měl každému členovi umět poradit s většinou věcí týkajících se pirátů. Pokud by to sám neuměl, tak odkázat na někoho relevantního. Máme v každém kraji lidi, kteří nám pomohou při jakékoliv koordinaci napříč kraji. Což je další bod, který považuji za úspěch - mezi jednotlivými KS je více kontaktu a více spolupráce než doteď.
Doufám, že tato odpověď je alespoň trochu dostačující, popřemýšlím o opravdu dobrém shrnutí práce a toho co se nám povedlo.
V průměru na koordinátory vydáme měsíčně 143 827.93,- (to je prosím pěkně za 14 lidí, včetně koordinátorky dobrovolníků, v superhrubé mzdě, tzn. např. z cca 23K se stane v čistém cca 14K; takže jako celek to možná vypadá hrozivě moc, ale když si to rozpočítáme na člověka, tak zjistíme, že jim platíme ve finále málo), nejmenší odměna v měsíci březnu byla cca 3,5K, nejvyšší 19,5K (pro M. Jokeše, který dělá prakticky na celý úvazek a Praha si na něj připlácí).

2) Ukliďme Česko byla z mého pohledu největší akce, kterou se Pirátům zatím podařilo zorganizovat plošně na území ČR. Z dálky to může vypadat jako sranda, nicméně co takový průměrný koordinátor udělal: Dostal ze členstva kde všude budou akce (což není sranda na 10 minut), každé akci založil událost na FB (kde ty události potom vzájemně propojil), potom přímo na webovkách události, vyplnil tam jednotlivé organizátory a podobně. Předtím o tom musel členskou základnu informovat a probrat to s ní. Odpovídal na všechny dotazy členů, potom proběhla samotná akce, od kud bylo potřeba zařídit fotky, sesbírat info, potom napsat tiskové zprávy (ty se psaly a odesílaly i před akcí), ty rozeslat, poděkovat členům a ještě udělat nějakou tu byrokracii (např. podat žádosti o proplacení, např. občerstvení, které jste si připravili pro dobrovolníky). Akci koordinoval M. Gill, který na tom trávil další čas a zajišťoval support.
Viděl jsem konkrétní screen jednoho koordinátora, který si vykázal úklid jako takový. Docela mě mrzelo, že mi to nikdo neposlal přímo, rozhodně s daným koordinátorem jsem si promluvil a hodiny jsme škrtli a vysvětlili si, že takhle opravdu ne.
Obecně s většinou vykázaného času souhlasím, ještě si projdu jednotlivé koordinátory a podívám se kolik času jim to zabralo, pokud to bude příliš, nebude to sedět, či bude nějaký problém, tak to s nimi proberu, vysvětlím jim, že takto ne, případně přistoupím i k tomu, že jim to strhnu z odměn/smažu z redmine (finančně to vyjde nastejno). Což bych zde ještě rád zdůraznil - obecně koordinátorům věřím, že si vykazují opravdu vykonanou práci. Pokud mi příjde neefektivní, tak to s nimi proberu a na neefektivitu práce je pak brán ohled při odměnách. Nemyslím si, že je dobrá cesta hodiny v Redmine mazat - i když to pak někdy může vypadat tak, že PO neřeší a nechává koordinátory vykazovat si co chtějí, tak to tak rozhodně není. Zrovna tento týden jsem měl telefonát s jedním koordinátorem, kterému jsem vysvětlil, že jím vykázaná délka je opravdu příliš a že až budu dělat odměny, že tu neefektivně vykázanou práci strhnu.

3) Tohle je jednoznačně špatně, s daným koordinátorem to budu řešit (dohledal jsem si o koho jde).V tuhle chvíli vypracováváme vzorovou tabulku, kde bude uveden časový rozpis kolik by tak měla která činnost zabrat. Admin by měl zabírat co nejméně času a pokud zabírá takto mnoho, tak je to opravdu špatně, situaci bych rád vyřešil do konce měsíce a při kontrolách výkazů si na ně dáme pozor.

Doufám, že mé odpovědi alespoň trochu rozptýlily Tvé obavy, za případné další otázky budu rád!

Díky

Honza
Tito uživatelé poděkovali autorovi Jan.Novak za příspěvky (celkem 4):
Jan.Lipavsky, Marketa.Gregorova, Lenka.Kozlova, Karel.Nejedlik

Člen RV za JčK
Předseda kontrolního výboru zastupitelstva Jihočeského kraje
Zastupitel města Týn nad Vltavou

Odpovědět

Zpět na „Personální odbor“