Pirátský etický kodex

Personální odbor má na starosti zapojování dobrovolníků do činností strany, zejména práci s nováčky a dobrovolníky a koordinaci úkolů.

Moderátor: Personální odbor - celý

Zamčeno
anonym72078
Uživatel fóra – není člen Pirátů
Příspěvky: 2945
Registrován: 10 říj 2011, 22:43
Dal poděkování: 5496 poděkování
Dostal poděkování: 3646 poděkování

Re: Pirátský etický kodex

Příspěvek od anonym72078 »

Jindro, snažíš se přesvědčit blbce o tom, že je blbec. Kromě toho, že jeho názor nezměníš, děláš blba i sám ze sebe.

Problém je, že člověk by rád prosazoval svůj názor argumenty, jenže objem blábolů, které vyprodukují blbci, je tak ohromný, že to prostě není možné.

Důležité je, že forum plné blbů nerovná se politická strana. Bohužel se však neupgraduje o žádné moderní hodnotící systémy a zodpovědní lidé dosud prosazovali centralizaci na forum.

Náš kraj funguje díky tomu, že forum využívá minimálně. Kdybych měl soudit jen podle fóra, nemohl bych nikomu doporučit ani aby nás volil, natožpak vstoupil do strany.

(start hate now)
Tito uživatelé poděkovali autorovi anonym72078 za příspěvek:
ItoldYouSo7227
Uživatelský avatar
Dominika.Michailidu
Republikové předsednictvo
Příspěvky: 3691
Registrován: 28 črc 2011, 22:13
Profese: výtvarník
Bydliště: Krnsko
Dal poděkování: 8302 poděkování
Dostal poděkování: 6372 poděkování

Re: Pirátský etický kodex

Příspěvek od Dominika.Michailidu »

Patrik Dolezal píše:[quote="Dominika Michailidu"
mimochodem ještě jste nedokázali, že vyignorování nepomáhá...
mě teda moc nepomohlo[/quote]

jsem to vlákno možná špatně pochopila, mluvím o fóru. s ignorováním v realitě nemám zkušenosti, snažím se vždycky domluvit. jedinou výjimkou jsou lidi, jejichž dorozumívací schopnosti jsou momentálně vlivem drog omezené nebo deformované. od těch jdu pryč.

Tys v realitě státu, pokud uvažuju správně, taky situaci neřešil pomocí dostupných prostředků (trestní oznámení = podání ke KK), nechápu tedy, proč to chceš zavádět, nebo to obhajuješ tady. Vysvětli mi to.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Dominika.Michailidu za příspěvky (celkem 2):
Ivan.Sirko, Patrik.Dolezal

Svobodný internet nedáme. Ale vemte si místo něj válku proti drogám.
Me gusta myšlenky Renesance Pirátů. web | forum | zulip

Uživatelský avatar
Frantisek.Navrkal
Zahraniční odbor
Příspěvky: 4764
Registrován: 11 kvě 2012, 23:42
Profese: datový inženýr
Dal poděkování: 9909 poděkování
Dostal poděkování: 5722 poděkování

Re: Pirátský etický kodex

Příspěvek od Frantisek.Navrkal »

Petr Kopac píše:Jindro, snažíš se přesvědčit blbce o tom, že je blbec. Kromě toho, že jeho názor nezměníš, děláš blba i sám ze sebe.

Problém je, že člověk by rád prosazoval svůj názor argumenty, jenže objem blábolů, které vyprodukují blbci, je tak ohromný, že to prostě není možné.
Pro hloupého každý hloupý. :D
Petr Kopac píše:Důležité je, že forum plné blbů nerovná se politická strana. Bohužel se však neupgraduje o žádné moderní hodnotící systémy a zodpovědní lidé dosud prosazovali centralizaci na forum.

Náš kraj funguje díky tomu, že forum využívá minimálně.
A jakou alternativu fóra navrhuješ? A v čem a jak je lepší?

Když tvoje KS funguje převážně bez fóra, tak jaké komunikační kanály používáte? A v čem a jak jsou lepší?

Jak využívání stávajícího fóra brání fungování tvého KS? Chápu, že třeba existuje lepší komunikační kanál, ale nějak si nedokážu představit, že by něčemu fórum bránilo - je snad maximálně horší alternativou k něčemu jinému, ne?
Tito uživatelé poděkovali autorovi Frantisek.Navrkal za příspěvky (celkem 2):
Dalibor.Zahora, Helena.Jarolimkova

Flamewar does not determine who is right - only who is left.
Moje (bývalé) poslancování: poslanecký report, stránka na Facebooku, Twitter profil, podcast Na vrkanou

Helena.Jarolimkova
Uživatel fóra – není člen Pirátů
Příspěvky: 2490
Registrován: 26 dub 2013, 08:06
Profese: Anarchista
Dal poděkování: 6617 poděkování
Dostal poděkování: 1231 poděkování

Re: Pirátský etický kodex

Příspěvek od Helena.Jarolimkova »

Frantisek Navrkal píše:
Petr Kopac píše:Jindro, snažíš se přesvědčit blbce o tom, že je blbec. Kromě toho, že jeho názor nezměníš, děláš blba i sám ze sebe.

Problém je, že člověk by rád prosazoval svůj názor argumenty, jenže objem blábolů, které vyprodukují blbci, je tak ohromný, že to prostě není možné.
Pro hloupého každý hloupý. :D
Petr Kopac píše:Důležité je, že forum plné blbů nerovná se politická strana. Bohužel se však neupgraduje o žádné moderní hodnotící systémy a zodpovědní lidé dosud prosazovali centralizaci na forum.

Náš kraj funguje díky tomu, že forum využívá minimálně.
A jakou alternativu fóra navrhuješ? A v čem a jak je lepší?

Když tvoje KS funguje převážně bez fóra, tak jaké komunikační kanály používáte? A v čem a jak jsou lepší?

Jak využívání stávajícího fóra brání fungování tvého KS? Chápu, že třeba existuje lepší komunikační kanál, ale nějak si nedokážu představit, že by něčemu fórum bránilo - je snad maximálně horší alternativou k něčemu jinému, ne?
Bohužel má Petr Kopač pravdu. V Plzni forum opravdu málokdo používá... Nejvíc Petr Vileta a Petr Kopač :-D ;-) No a ted ja. Ale že by Plzeň fungovala to se opravdu říct nedá:-D :-D

Tak a teď trošku smířlivěji a pozitivněji ;-)
Forum samozřejmě používá i Adam Šoukal (bývalý předseda) a jsou tu teď noví členové, takže to vypadá trochu nadějně...

Když jsem vstoupila a zapojila se do dění, bylo mi v Plzni opravdu řečeno: radši tam ani nechoď a nečti to, ale jsem neposlušná a zvědavá, takže forum už znám a už ho umím i používat (asi) ;-)
Někteří v Plzni nesnáší Skype, jiní na ničem jiném nefungují. Někteří nesnáší mail, Mumble mi nikdo ještě nevysvětlil, i když už teď vím, že Petr Vileta a Petr Kopač ho asi používat umí - ale neměli čas to někomu vysvětlovat...Máme nové předsednictvo, tak uvidíme, jak se to bude vyvíjet a pokračovat...

Dobrému fungování KS rozhodně nepřekáží forum - naopak. K dobrému fungování KS chybí aktivní a spolehliví lidi, a to zatím i v Plzni.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Helena.Jarolimkova za příspěvky (celkem 2):
Frantisek.Navrkal, Roman.Kucera
Uživatelský avatar
Patrik.Dolezal
Člen KS Jihomoravský kraj
Příspěvky: 960
Registrován: 04 srp 2009, 17:13
Profese: pirát
Bydliště: Brno
Dal poděkování: 2598 poděkování
Dostal poděkování: 1291 poděkování

Re: Pirátský etický kodex

Příspěvek od Patrik.Dolezal »

Dominika Michailidu píše:Tys v realitě státu, pokud uvažuju správně, taky situaci neřešil pomocí dostupných prostředků (trestní oznámení = podání ke KK), nechápu tedy, proč to chceš zavádět, nebo to obhajuješ tady. Vysvětli mi to.
Jednoduše - právě proto, měl jse za to, že to dokážeme řešit sami a adekvátně, protože:
1) KK v takovém případě má možnost jen jednu - vyloučit ze strany (jestli se nepletu - to je taky možné) a to se mě nezdálo, protože každý má právo na projevení názoru a to včetně členství v některé názorové skupině.
2) TO jsem nepodával jen z jednoho důvodu, protože je to na celý život - záznam v RT, a to jsem nikomu prostě uděat nechtěl OFFTOPIC(i když Krtek v tom svém plánu být prezidentem to má myslím jako jeden z bodů :) ), i když mě to život ovlivnilo hodně, možná jsem ovlivněný filmy o tom jak se lidi dostanou náhodou do vězení a pak už kloužou bez záchrany :( . OFFTOPICSamozřejmě že byla a pořád ještě je spousta názorů a tlaků jestli mám podat TO nebo ne a co mám vůbec dělat ap. Na některé jsem dal víc, na některé míň podle toho jak se mě zdály relevantní. Ani nevím jestli víš jak moc se angažoval Ivan - volal několikrát mě a nejspíš i Krtkovi, protože říkal, že Krtek zavolá a nějak to vyřešíme, zatím to spíš vyhnilo.
Taky jsem si myslel, že se k tomu dokážeme nějak postavit a řešit, a koneckonců jsem si říkal, že to bude k něčemu dobré, protože trend neřešení chyb (tím nemyslím kritizování), začal posilovat a věc takhle jasně přes míru už nešla ignorovat. Tady nejde o jeden exces. krtka nebo mě. A tím se dostáváme k etickému kodexu - když s tím za mnou Jindra přišel, měl jsem nějaké námitky a návrh probrat to nejdřív v PO (proto to tady je), ať víme jak se k tomu lidi postaví, z diskuze pak něco vzejde. Mírně se mě upravily názory 8-) , ale na 100% mě to pořád nesedí, jenže je to jediná iniciativa, která se staví k problému čelem a nejde jen o forum. V každém případě, stejně jako nemůžeme jen kritizovat, nemůžeme chyby ignorovat.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Patrik.Dolezal za příspěvky (celkem 2):
anonym72078, ItoldYouSo7227

Politika jest těžký,robotný úřad,vysilující duši,ochromující fantazii,pijící z organizmu.
Oponenti, leč často též kolegové, jsou zlé,svéhlavé,bludně vychované bytosti,rafinované,zlomyslné,zhýčkané,zbloudilé,instinktivně nepřátelské a ve velikém procentu úžasně neschopné. Vracím se fyzicky i duševně vysílen,disgustován,zatemněn,mdlý a sešlý. Pouze noc jest vyhražena mé práci a i tu nedostavuje se vždy dispozice, vstřebaná celodenním rozechvíváním nervového systému a stálým krvácením intelektuálním.
*1892

pazderova
Uživatel fóra – není člen Pirátů
Příspěvky: 8
Registrován: 29 zář 2013, 21:49
Profese: učitelka
Dal poděkování: 3 poděkování
Dostal poděkování: 7 poděkování

Re: Pirátský etický kodex

Příspěvek od pazderova »

Martin Broz píše:To je k smichu stejne jako kodex Ceske televize. Funguje? Tak urcite. Zapomente na kodexy. Musite se vic poznat a neverit si jen podle toho, co kdo napise nebo nakvoka do mikrofonu.
No, kdyby toto skutečně platilo, to bychom snad ani nemuseli mít zákony... :)
Tito uživatelé poděkovali autorovi pazderova za příspěvek:
ItoldYouSo7227
pazderova
Uživatel fóra – není člen Pirátů
Příspěvky: 8
Registrován: 29 zář 2013, 21:49
Profese: učitelka
Dal poděkování: 3 poděkování
Dostal poděkování: 7 poděkování

Re: Pirátský etický kodex

Příspěvek od pazderova »

Jiri Kaderavek píše:Jindro sorry, ale po přečtení toho textu mám chuť někomu uhryznout hlavu. Jsme dospělí lidé, liberálové, s pochopitelnou nechutí k něčemu takovému. Jestli je něco nepirátského, tak jsou to dvanáctera, kodexy a podobné infantilní svazácké blbosti (kdybyste zažili jiskru, pionýra, SSM, tak byste nic takového nemohli vytvářet). Nerozumím v tom dokumentu ničemu, nechápu jeho význam, smysl. Opravdu ne.
Vážený pane, toto jste musel psát v nějaké depresi..., jste analytik, manažér a podnikatel, takže...; Záleží nám na tom, jak nás veřejnost vnímá, ne? Jsou lidé, kteří potřebují určitý řád.
Tito uživatelé poděkovali autorovi pazderova za příspěvek:
ItoldYouSo7227
Uživatelský avatar
Roman.Kucera
Člen KS Praha
Příspěvky: 15254
Registrován: 14 zář 2010, 10:04
Profese: IT
Bydliště: Praha, Letná
Dal poděkování: 9815 poděkování
Dostal poděkování: 18113 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Pirátský etický kodex

Příspěvek od Roman.Kucera »

pazderova píše:Jsou lidé, kteří potřebují určitý řád.
Asi nejvíc jich je v Dělnické straně sociální spravedlnosti. A taky v kdysi tolik populárním SSM jich bylo dost, to si pamatuju živě ;-)
Tito uživatelé poděkovali autorovi Roman.Kucera za příspěvky (celkem 3):
Michal.Ketner, anonym2064, Petr.Vileta
Pirátem se člověk nestává, pirátem se rodí!
Uživatelský avatar
ItoldYouSo7227
Uživatel fóra – není člen Pirátů
Příspěvky: 2710
Registrován: 14 črc 2012, 00:45
Bydliště: London
Dal poděkování: 3183 poděkování
Dostal poděkování: 2614 poděkování

Re: Pirátský etický kodex

Příspěvek od ItoldYouSo7227 »

Dominika Michailidu píše:Jindro, a, ruku na srdce, stalo se něco? já do toho brna schválně jela. nestalo se nic. tlučhuba ani nepřišel.. brooch taky nikdy nikam nedorazí.. a když dorazí, je jak milius..
Dominika Michailidu píše: mimochodem ještě jste nedokázali, že vyignorování nepomáhá... nikdy tomu nedáte šanci a vždycky ty lidi vytočíte doběla vašimi poznámkami a "řešeními".. tže asi tak.
Petr Kopac píše:Jindro, snažíš se přesvědčit blbce o tom, že je blbec. Kromě toho, že jeho názor nezměníš, děláš blba i sám ze sebe.

Problém je, že člověk by rád prosazoval svůj názor argumenty, jenže objem blábolů, které vyprodukují blbci, je tak ohromný, že to prostě není možné.
Máš úplnou pravdu. Moje pověst slušňáka co neříká sprostá slova a neuráží se hroutí, ale usoudil jsem, že není tak důležitá jako současné, minulé i budoucí oběti vyhrožování ukrajinci a bombami. Oběti, kteří jsou nejen tady v tomto vlákně zesměšňováni asi skupinkou 10 lidí.

Mě to připomíná stejnou zvrácenost jako by někdo na zasedání někoho pobodal, a přišla by Dominika, Navrkal, Klapka, Toluen Křížala, Sirko a Vileta, a začali vykládat, že se vlastně nic nestalo, a že to se zašije, že je to jen pár cm hluboký a že za situaci může vlastně oběť, protože proti názorovému oponentovi nemlčela - neignorovala ho. A řešení toho pobodání je přece dál v ignoraci útočníka, vždyť jen hlupák to neví :D A nejlepší hřeb večera je, když někteří jedinci z té zmíněné 10 členné skupinky prohlásí, že to se takto uplatňuje svoboda útočníka :D padám na zem... :D kdyby to nebylo tak smutný...

Prohlášení "mimochodem ještě jste nedokázali, že vyignorování nepomáhá.." je taky docela tragikomický a na facepalm. Pokud vím, tak Michal Wagner považoval ignoraci za formu agrese (v mládí ho prý tak ignoroval jeho otec). A i to byl jeden z důvodů, proč nám vyhrožoval.

EDIT:" já do toho brna schválně jela. nestalo se nic. tlučhuba ani nepřišel.." Já mám dojem, že tohle o Breivikovi říkali taky, ale jinak v pohodě, dokud nepoteče krev, pokračuj v obhajobě psychopatů.
Navrkal píše:...
Zklapni s offtopicem.
Hysterická Helena píše:...
Fórum bych už taky nikomu nedoporučoval, zejména kvůli přítomnosti lidí jako si ty. Vsadím se, že kdybych během kandidatury v PO napsal, že mám taky rád děti, ty budeš první hysterická osoba, která mě prohlásí za pedofila, a ještě se budeš dotčeně divit, že ti ubližuju, když ti budu názorově odporovat. Momentálně si hlavní demotivátor, gratuluji.
Roman Kucera píše:
pazderova píše:Jsou lidé, kteří potřebují určitý řád.
Asi nejvíc jich je v Dělnické straně sociální spravedlnosti. A taky v kdysi tolik populárním SSM jich bylo dost, to si pamatuju živě ;-)
A podle etického řádu se neřídíš? To je mi tě líto.

Jestli to nikdo nepochopil tak znovu - měla to být vzájemná smlouva uzavřena mezi členy, která definuje co je pro nás eticky přijatelné a co ne. Vaše protiargumenty se většinou úplně míjí, a silně zapáchají paranoiou. (Čili Navrkale, ano, žádná smlouva zatím potvrzena CFkem nebyla.)

PS: Laskavě prosím vedoucího PO, aby přenastavil nastavení fóra PO tak, aby příspěvky příznivců nemuseli být schvalovány moderátory. Jako např. příspěvky uživatelky pazderova.
Tito uživatelé poděkovali autorovi ItoldYouSo7227 za příspěvek:
anonym72078
Nikdy plně nezměníte věci bojem s existující realitou. Abyste něco změnili, vytvořte nový model, který udělá současný model zastaralým. -- z článku o bitcoinu
anonym2064
Uživatel fóra – není člen Pirátů
Příspěvky: 7040
Registrován: 07 dub 2012, 21:03
Dal poděkování: 9165 poděkování
Dostal poděkování: 9447 poděkování

Re: Pirátský etický kodex

Příspěvek od anonym2064 »

to je už totálně ujetý.
kodex přeci není a nemůže být nějaký závazný právní nástroj. Kodex je je pouhým vyjádřením morálního postoje a proto nemůže být nikdy nikým jeho plnění mocensky vyžadováno. V tom je kouzlo kodexu. pokud si nějaký vezmu za své a dodržuji ho, pak mě to může dávat jakési vnitřní uspokjení a to je asi tak všechno. Snažit se kodex povýšit na zákon je praxe hodná jezuitů. Tímto způsobem do mě nevtloukali ani desatero a to jsem byl ministrant.
Tito uživatelé poděkovali autorovi anonym2064 za příspěvky (celkem 2):
Dalibor.Zahora, Petr.Vileta
Zamčeno

Zpět na „Personální odbor“