Odděleno z oznámení

Personální odbor má na starosti zapojování dobrovolníků do činností strany, zejména práci s nováčky a dobrovolníky a koordinaci úkolů.

Moderátor: Personální odbor - celý

Uživatelský avatar
Vojtech.Pikal
Administrativní odbor
Příspěvky: 26141
Registrován: 19 srp 2010, 23:45
Profese: politik, informatik
Bydliště: Olomouc
Dal poděkování: 36864 poděkování
Dostal poděkování: 30024 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Odděleno z oznámení

Příspěvek od Vojtech.Pikal »

Přesněji, tohle je dobrovolnická politická organizace.

Vážně potřebuješ motorovou pilu, koně a loď?
Bohužel, nic z toho nemám. Kam tak zhruba, poptal bych se.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Vojtech.Pikal za příspěvek:
Olga.Richterova

Profil, Vedoucí AO; KaS, ZO; vedoucí MRT Demokracie v rezignaci
„Nakonec vám budou vládnout ti nejneschopnější z vás. To je trestem za neochotu podílet se na politice.“*
Podporuji myšlenky.

Petr.Bajgar
Uživatel fóra – není člen Pirátů
Příspěvky: 7457
Registrován: 22 čer 2009, 21:57
Profese: ,
Bydliště: Chrudim, Na Šancích 1180
Dal poděkování: 6865 poděkování
Dostal poděkování: 3623 poděkování

Re: Odděleno z oznámení

Příspěvek od Petr.Bajgar »

Antonin.Zapletal píše: U dobrovolníků to ale chodilo jinak. Tam stačilo jen říct, že potřebuju motorovou pilu, koně a loď - a měl jsem motorovou pilu, koně a loď. K tomu vizitky, plakáty a fotografa. Jenže to jsou dobrovolnické organizace, teď jsem v politické organizaci. Drobný rozdíl, že?
Takhle nějak to fungovalo v České pirátské straně v r.2009 do CF 2009 a zvolení I.Bartoše předsedou. Z této doby mám ještě samolepky 10x10 na plastu a letáčky ze kterých se dají dělat různé vlaječky. Nedávno mi tímto způsobem bývalý kolegy Pirát Pavel Prchal dělal vizitky i přesto, že ho zdejší uředníci a samolibí právnící vyštvali z Pirátské strany. V Pardubickém KS takto někdo dělal polepky na auta. Takže je možné, že tato možnost podpory od kolegů stále ještě i když okrajově existuje.

Já jsem si napřed ručně předělával z jiných placek a pak nechal nadělat placky průměru 50mm s trikolorovým logem, které je dobře viditelné a srozumitelné které mohu poskytovat případným zajemcům.

Vidím to tak, že bídné vedení znamená následné bídné fungování. 

Tondo kašli na uřednické magory. Nemůžou nám snad zabránit začít spolupracovat neformálně

Tondo prosím tě nenech se vyštvat jen proto, že zjistíš, že i mezi Piráty jsou podobní i když zatím v menším šmejdi jako v jiných politických partičkách.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Petr.Bajgar za příspěvek:
Antonin.Zapletal
Uživatelský avatar
Petr.Vileta
Člen KS Plzeňský kraj
Příspěvky: 34580
Registrován: 22 črc 2009, 18:12
Profese: Celkem Spokojený Důchodce
Bydliště: Plzeň 2
Dal poděkování: 31538 poděkování
Dostal poděkování: 25676 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Odděleno z oznámení

Příspěvek od Petr.Vileta »

Antonin.Zapletal píše:U dobrovolníků to ale chodilo jinak. Tam stačilo jen říct, že potřebuju motorovou pilu, koně a loď - a měl jsem motorovou pilu, koně a loď. K tomu vizitky, plakáty a fotografa. Jenže to jsou dobrovolnické organizace, teď jsem v politické organizaci. Drobný rozdíl, že?
Ano, tak to tu také bývalo. Jenže pak se začaly objevovat tendence k měření pindíků a když jsi někomu chtěl půjčit toho koně, hned se vyrojily námitky:
Je ten kůň očkovaný?
Máš na koně průkaz vozky?
Nemůžeš si půjčit koně bez zajištěného žrádla.
Pro práci s koněm musíš absolvovat školení bezpečnosti práce a uzavřít pojištění, nebo podepsat prohlášení o práci na vlastní nebezpečí.
...
Ale třeba i "Ty idiote, potkal jsi vůbec někdy v životě živého koně?"

No a také jsme, jako začátečníci "pro srandu králíkům", v prvních volbách lepili plakáty načerno a nikoho to moc netrápilo. Teď už si to dovolit nemůžeme, protože bychom zcela jistě dostali spoustu pokut. Na radnicích totiž sedí naši konkurenti a "pro srandu králíkům" už nejsme.

Jo a nesouhlasím s Petrem Bajgarem, že se to změnilo v roce 2009 se zvolením Ivana Bartoše. Myslím, že se to měnilo postupně a zřetelně k horšímu pak od té doby, co jsme získali druhý státní příspěvek (Eurovolby a Sněmovna). Pozor peníze! Tak si musíme honem co nejvíce znesnadnit jejich utrácení. Nestačí kolektivně hlídat, používat rozum, nebýt rozhazovační. Ne. Musí se na každé uprdnutí napsat předpis a pokud možno takový, aby ho pochopilo tak 1% členů a i těm bylo ještě možno oponovat zcela opačným výkladem.

Takže jestli chceš koně, vyplň si formulář, dolož čestným prohlášením, 50 Kč kolkem a založ si členský podnět na hlasování CF. :P OFFTOPICA nakonec ti stejně někdo vmete do tváře, že jsi místo "žádám o zapůjčení koně" napsal "chcu si vypůjčit koňa", což je nepovolená formulace. ;)
Tito uživatelé poděkovali autorovi Petr.Vileta za příspěvek:
Antonin.Zapletal

Řadový člen, stínový ministr švihlých nápadů a fórista

Fide, sed cui fidas, vide.
Věř, ale komu věříš měř.

(Perchta z Pernštejna - Bílá paní)

Antonin.Zapletal
Uživatel fóra – není člen Pirátů
Příspěvky: 411
Registrován: 10 zář 2015, 12:17
Profese: pracující
Dal poděkování: 360 poděkování
Dostal poděkování: 262 poděkování

Re: Odděleno z oznámení

Příspěvek od Antonin.Zapletal »

Však hovno zle. Peníze brzo dojdou. Objevují se tendence dělat věci profesionálně a to něco stojí. Koňa nepotřebuju (vím kde ho sehnat) a pilu mám. Jen mě překvapil přístup k členům. (Co vlastně nabízíme? Základnu 130 členů, podivné PaRo a politické konkurenty, kteří se neštítí kopnout do maličké pidistrany. Když to srovnám s herbalajfem, tam jsem dostal instruktáž a úvodní sadu.)

Když už si povídáme o výlepu na černo, nezaznamenal jsem tendence k výlepu na bílo, i když peníze máme ;) Kousek od PiCe na zastávce U pomníku mají Piráti nástěnku ve výloze, ale nejsme to my, je to skautská grupa. Oni totiž peníze nemají, tak mají výlohu. My je máme, tak nemáme. Pirátské noviny už nejsou naše, ale mají větší čtenost než Listy, které naše jsou. (Popravdě na Listy nechodím, pokud tam nenapíše Ivan Mikuláš o elektrokárkách, nějaká generační blokace nebo co)

Předrepublikový pirát Masaryk povídal něco jako nebát se a nekrást. Jenže já nežádám o peníze, ale o komunikaci. Ono to dost nasere, když naprosto netuším, jestli mám kontaktovat AO, MO, FO nebo koho. Tak napíšu předsedkyni Dominice, jenže to taky nejde furt, protože zemědělcům začíná práca. Koordinátora sice máme, ale vůbec netuším, co dělá, nikdy jsem ho (ji) neviděl. V zápisech ze schůzí sice je, že úkoly jsou v redmine (aby ho čert vzal), ale z redmine není možné získat osobní přístup. Proto se na to kašle.

Pro členský podnět musím získat podporu. To je sraní větší než nasbírat podpisy pod petici. Takže logicky zvolím petici a Piráty obejdu. (Nechci domyslet, že bych dělal členský podnět na petiční akci. Jeblo by mi.) Nakonec to teda dopadá tak, že si to udělám sám v rámci pirátské samohany.

No a s tímhle sháněj nové členy :lol: život je boj http://bitvanarodu.cz/
Uživatelský avatar
Petr.Vileta
Člen KS Plzeňský kraj
Příspěvky: 34580
Registrován: 22 črc 2009, 18:12
Profese: Celkem Spokojený Důchodce
Bydliště: Plzeň 2
Dal poděkování: 31538 poděkování
Dostal poděkování: 25676 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Odděleno z oznámení

Příspěvek od Petr.Vileta »

Antonin.Zapletal píše:Když už si povídáme o výlepu na černo, nezaznamenal jsem tendence k výlepu na bílo, i když peníze máme ;) Kousek od PiCe na zastávce U pomníku ...
Výlep na bílo (konkrétně přes Rengl) se dělal u nás na Plzeňsku a byl kolem toho pěkný kravál. Peněz bylo dost, ale tehdy se nesměly na tuto ;) použít, protože si někteří alternativně smýšlející prosadili, že peníze voctátu jako fuj, a ňáký hnusný korporaci už jako vůbec. :roll: Jenže tady je všude městská vyhláška, že buď zaplať Renglu za legílní výlep, nebo nám pokutu. V Plzni, Domažlicích, Klatovech, prostě ffffšude. Nakonec jsme to zvládli díky darům, ty nejsou fuj, ale bylo to vo fous.

Jo a svět nekončí za cedulí Praha. :)

Řadový člen, stínový ministr švihlých nápadů a fórista

Fide, sed cui fidas, vide.
Věř, ale komu věříš měř.

(Perchta z Pernštejna - Bílá paní)

Uživatelský avatar
Lukas.Novy
Příznivec Pirátů – Jihomoravský kraj
Příspěvky: 21653
Registrován: 02 črc 2009, 22:45
Profese: auditor počítačové bezpečnosti
Bydliště: Brno
Dal poděkování: 5124 poděkování
Dostal poděkování: 12531 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Odděleno z oznámení

Příspěvek od Lukas.Novy »

Ty penize nejsou od statu. Jsou od obcanu, akorad nejsou vydany dobrovolne ale pod pohruzkou nasili.

Demokracie je diskuse.
| ‒ | – | — | ― | … | „ | “ | ‚ | ‘ | » | « | ½ | ¼ | ¾ | × | ‰ | ® | © | ™ | Tel: 777-5-KRTEK

Odpovědět

Zpět na „Personální odbor“