Mumble meeting PO listopad

Personální odbor má na starosti zapojování dobrovolníků do činností strany, zejména práci s nováčky a dobrovolníky a koordinaci úkolů.

Moderátor: Personální odbor - celý

anonym72078
Uživatel fóra – není člen Pirátů
Příspěvky: 2945
Registrován: 10 říj 2011, 22:43
Dal poděkování: 5496 poděkování
Dostal poděkování: 3646 poděkování

Re: Mumble meeting PO listopad

Příspěvek od anonym72078 »

Petr Vileta píše:Na doporuceni Jakuba jsem si povidal s jednim priznivcem (nebo clenem ?) o nejakem systemu na moderovane videokonference. Vypada to dobre, ale je to placene (35 USD mesicne). Ovsem stacilo by koupit jednu licenci pro strany a pak to muze pouzivat vice moderatoru pro ruzne schuze odboru, komisi atd. Hlavne by to slo pouzit pro ucast na zasedani CF z domova ;)
Pokud mate zajem, abych poreferoval, dejte mi vedet.
1) jsi offtopic, neres to tu; 2) zaplatil bys to ze sveho? Ne? Z ciziho se snadno utraci? Ano? :P 3) stale jsme se jeste nedohodli s Piratenstreaming z Nemecka, kteri maji system hotovy i s videostreamingem, akorat zatim nebyl cas. 4) vlakno o tom na foru uz nekde bylo, muzes ho znovu ozivit.
Tito uživatelé poděkovali autorovi anonym72078 za příspěvky (celkem 2):
ItoldYouSo7227, Patrik.Dolezal
Uživatelský avatar
Petr.Vileta
Člen KS Plzeňský kraj
Příspěvky: 34580
Registrován: 22 črc 2009, 18:12
Profese: Celkem Spokojený Důchodce
Bydliště: Plzeň 2
Dal poděkování: 31538 poděkování
Dostal poděkování: 25676 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Mumble meeting PO listopad

Příspěvek od Petr.Vileta »

OFFTOPIC[quote="Ondrej Kallasch"][quote="Petr Vileta"]Na doporuceni Jakuba jsem si povidal s jednim priznivcem (nebo clenem ?) o nejakem systemu na moderovane videokonference. Vypada to dobre, ale je to placene (35 USD mesicne). Ovsem stacilo by koupit jednu licenci pro strany a pak to muze pouzivat vice moderatoru pro ruzne schuze odboru, komisi atd. Hlavne by to slo pouzit pro ucast na zasedani CF z domova ;)
Pokud mate zajem, abych poreferoval, dejte mi vedet.[/quote]

Povídej, ať může martin opět nařknout všechny že utrácíme za píčoviny...[/quote]
@Petr Kopac: neumim nemecky ani poradne anglicky, tak to s Nemci prober a poreferuj. ;)

Tak opravdu jen ve zkratce. Je to system puvodne urceny pro MLM, ale casem se to zvrhlo pro dalsi ucely. Nejdulezitejsi je, ze to umoznuje moderaci. Tedy moderator zalozi "mistnost", posle ucastnikum odkaz a oni tam vstoupi. Netreba zadne logovani. Pak moderator muze mistnost uzamknout a nektere lidi vyhazet (nezvane ucastniky). Take muze vsem vypnout kameru i mikrofon a oni nemaji sanci to ovlivnit, mohou jen napsat do chatu, ze zadaji o slovo. Vyhoda je tedy zrejma: soucasne mluvit mohou maximalne 2 lide - aktualni recnik a moderator/predsedajici. U vsech ostatnich reseni, co jsem kdy zkousel, tedy Skype, Mumble, Google Hangout, tam mohou mluvit vsichni soucasne a nakonec nikdo nikomu nerozumi.
Dalsi vymozenost toho systemu je, ze si moderator muze predem na server nahrat libovolne soubory a pak je ucastnikum zobrazovat. Muze to byt video, audio, textovy dokument, spreadsheet, prezentace, proste cokoliv. Kvalita jeho pripojeni (uploadu) tedy nezdrzuje ostatni.

Co se financni nakladnosti tyka, tak to stoji 35 USD mesicne, coz je cca 700 Kc, tedy za rok 8400 Kc. A pouzivat by to mohl opravdu kdokoliv, staci predat moderatorske opravneni jine osobe. Malokdy se asi u nas stava, ze by probihala soucasne konference dvou odboru ve stejnem case, nebo ze by to chtely ve stejnem case pouzit dva ruzne kraje pro krajske zasedani (hospoda + ucastnici z domova).

Nerikam, ze to musime koupit, dokonce ani, ze bychom to meli koupit. ;) Jen se mi to moc libi, na rozdil od vseho ostatniho, a dalo by se to, po zmene predpisu, pouzit pro poradani CF tak, ze nekdo bude v sale fyzicky a nekdo na tomhle z domova a vsichni budou rovnoceni ucastnici zasedani CF, vcetne hlasovacich prav.
Oznámení moderátora:
Uživatel byl varován za offtopic. Ve vláknu o meetingu PO, které má jednat o práci PO a má proběhnout na standardním systému mumble, vysvětluje, proč si má strana koupit software za 8400 Kc/rok.

Řadový člen, stínový ministr švihlých nápadů a fórista

Fide, sed cui fidas, vide.
Věř, ale komu věříš měř.

(Perchta z Pernštejna - Bílá paní)

anonym72078
Uživatel fóra – není člen Pirátů
Příspěvky: 2945
Registrován: 10 říj 2011, 22:43
Dal poděkování: 5496 poděkování
Dostal poděkování: 3646 poděkování

Re: Mumble meeting PO listopad

Příspěvek od anonym72078 »

Telekonference bude ve čtvrtek 8. 11. v 18:00.

Na tuto dobu se příhlásilo nejvíce lidí.
Nadále se můžete hlásit s návrhy na program, nebo pokud můžete udělat zápis/nahrávku.
Uživatelský avatar
Gabriela.Antosova
Uživatel fóra – není člen Pirátů
Příspěvky: 290
Registrován: 12 led 2010, 10:50
Profese: manažer
Bydliště: Mladá Boleslav
Dal poděkování: 759 poděkování
Dostal poděkování: 448 poděkování

Re: Mumble meeting PO listopad

Příspěvek od Gabriela.Antosova »

Z telekonference se omlouvám, bohužel se nemohu účastnit. Díky za pochopení :-)
anonym72078
Uživatel fóra – není člen Pirátů
Příspěvky: 2945
Registrován: 10 říj 2011, 22:43
Dal poděkování: 5496 poděkování
Dostal poděkování: 3646 poděkování

Re: Mumble meeting PO listopad

Příspěvek od anonym72078 »

Nezapomeňte, že schůze se uskuteční dnes.
Na serveru pirati.cz. Kdybyste se někdo nemohl připojit, podívejte se na návod: mumble.
Kdyby vám to i tak nešlo, můžete mě kontaktovat přes FB nebo Jabber (petr.kopac at pirati.cz).

Na serveru je místnost PO, tam se můžeme sejít ;)

PS: stále se ještě nikdo nenahlásil na nahrávání - je na to potřeba mumble klient verze 1.2.3. Pokud to nikdo neudělá, nebude to :)
Uživatelský avatar
Patrik.Dolezal
Člen KS Jihomoravský kraj
Příspěvky: 960
Registrován: 04 srp 2009, 17:13
Profese: pirát
Bydliště: Brno
Dal poděkování: 2598 poděkování
Dostal poděkování: 1291 poděkování

Re: Mumble meeting PO listopad

Příspěvek od Patrik.Dolezal »

Verzi 1.2.3 mám, teoreticky muzu nahravat. Nevim jak, nevin jestli to jeste stihnu zjistit a priojim se z domova - tzn. nemam jistotu ze nebudu ruseny. Takze kdyz se prihlasi nekdo jiny budu radeji, ale zkusim to.

Politika jest těžký,robotný úřad,vysilující duši,ochromující fantazii,pijící z organizmu.
Oponenti, leč často též kolegové, jsou zlé,svéhlavé,bludně vychované bytosti,rafinované,zlomyslné,zhýčkané,zbloudilé,instinktivně nepřátelské a ve velikém procentu úžasně neschopné. Vracím se fyzicky i duševně vysílen,disgustován,zatemněn,mdlý a sešlý. Pouze noc jest vyhražena mé práci a i tu nedostavuje se vždy dispozice, vstřebaná celodenním rozechvíváním nervového systému a stálým krvácením intelektuálním.
*1892

anonym72078
Uživatel fóra – není člen Pirátů
Příspěvky: 2945
Registrován: 10 říj 2011, 22:43
Dal poděkování: 5496 poděkování
Dostal poděkování: 3646 poděkování

Re: Mumble meeting PO listopad

Příspěvek od anonym72078 »

Patrik Dolezal píše:Verzi 1.2.3 mám, teoreticky muzu nahravat. Nevim jak, nevin jestli to jeste stihnu zjistit a priojim se z domova - tzn. nemam jistotu ze nebudu ruseny. Takze kdyz se prihlasi nekdo jiny budu radeji, ale zkusim to.
Vyborne, vse co potrebujes je zde:
http://blog.mumble.info/for-the-record/
Nahravani probiha nezavisle na tom, jestli mluvis nebo ne. Zmacknes cudlik, par veci nastavis a nahravas, je to jednoduche.
Uživatelský avatar
Ondrej.Kallasch
Komunální zastupitel/ka
Příspěvky: 2047
Registrován: 02 říj 2010, 13:37
Profese: Integration Developer
Bydliště: Pod Markétou 82, Praha 22 - Hájek
Dal poděkování: 2523 poděkování
Dostal poděkování: 2104 poděkování

Re: Mumble meeting PO listopad

Příspěvek od Ondrej.Kallasch »

Tak nějak se mi nedaří se připojit. Píše mi to že server je offline

Telefon: 720474822 ondrej.kallasch@pirati.cz
člen zastupitelstva MČ Praha 22

Uživatelský avatar
ItoldYouSo7227
Uživatel fóra – není člen Pirátů
Příspěvky: 2710
Registrován: 14 črc 2012, 00:45
Bydliště: London
Dal poděkování: 3183 poděkování
Dostal poděkování: 2614 poděkování

Re: Mumble meeting PO listopad

Příspěvek od ItoldYouSo7227 »

Jeste resim technicke problemy...

EDIT: "Připojování k serveru selhalo: The remote host closed the connection."

EDIT2:

Kód: Vybrat vše

server: www.pirati.cz
port: 64738
je to tak spravne?
Nikdy plně nezměníte věci bojem s existující realitou. Abyste něco změnili, vytvořte nový model, který udělá současný model zastaralým. -- z článku o bitcoinu
Uživatelský avatar
Michaela.Krausova
Člen KS Praha
Příspěvky: 288
Registrován: 20 říj 2010, 22:02
Profese: Studentka hledající smysl na FHS
Bydliště: Žižkoff
Dal poděkování: 410 poděkování
Dostal poděkování: 574 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Mumble meeting PO listopad

Příspěvek od Michaela.Krausova »

S pomocí Jakuba jsem se teď deset minut snažila přihlásit a vůbec to nefunguje, zkusili jsme snad všechno a pořád vyskakuje hláška Server Disconnected, připojení k serveru selhalo: The remote host closed the connection. Neuděláme aspoň nějaký pad, abych věděla, co se děje?
Fórum - soap opera Pirátské strany OFFTOPICVám nahradí vše, o co ve svém životě přicházíte. Na fóru můžete psát všechno. Získáte spoustu nepřátel, se kterými se budete moci celé dny urážet a důmyslně dovádět k šílenství. Umožníme Vám víc než jen sledovat hromadná spojenectví znepřátelených skupin pomstychtivých uživatelů, ale dokonce se budete moci tohoto dobrodružství účastnit - ZADARMO.
Zamčeno

Zpět na „Personální odbor“