Registr lobistickych kontaktu PaK

Moderátor: PKS Pardubicky kraj

Pravidla fóra
  • Toto je veřejné fórum. Stanoviska nevyjadřují názor Pirátů, pokud nebyla schválena příslušnými orgány. Stanoviska se publikují na krajském webu.
  • V anketách mohou hlasovat i návštěvníci bez přihlášení. Ankety proto nelze v žádném případě považovat za závazná hlasování.
  • Moderátorem tohoto fóra je krajské předsednictvo.
  • Toto fórum je viditelné pro návštěvníky bez přihlášení. Přihlášeným uživatelům se zobrazuje pouze tehdy, pokud jsou členy krajského sdružení nebo jeho registrovanými příznivci. Fóra místních sdružení se zobrazují pouze jejich členům a jejich registrovaným příznivcům.
  • Mezi registrované příznivce se můžete sami zařadit přidáním do příslušné skupiny v nabídce Obrázek Nastavit zobrazovaná fóra.

Registr lobistickych kontaktu PaK

Příspěvekod Zdenek.Kubala » 07 lis 2017, 09:25

Docasne, nez se nasadi neco lepsiho.

Vypujceno z naseho hl. registru na foru
Ve svém příspěvku zveřejněte následující informace o kontaktu ve forme bodove konvence:
  • okamžik, původce, způsob a průběh kontaktu,
  • jména zúčastněných osob, zejména lobbistů a jejich klientů,
  • uvedení záležitosti, které se kontakt týkal,
  • popis zvláštního zájmu,
  • všechny poskytnuté nebo slíbené výhody a plnění.

POUZE lobisticke kontakty a jako nova zprava. Zbytek bude odstranen.

EDIT: doplnena bodova konvence
Muj podpis? Ten "ve spravny cas" kazdy pozna. :)
UNIX - Where is a shell, there is a way.
---
soucasti technickeho odboru
predsednictvo KS Pardubicky kraj

Za tento příspěvek dostal jeho autor Zdenek.Kubala poděkování od:
Roman.Semik
Zdenek.Kubala
Zástupce vedoucího odboru

Dal poděkování: 0 krát
Dostal poděkování: 200 krát

Re: Registr lobistickych kontaktu PaK

Příspěvekod Zdenek.Kubala » 07 lis 2017, 09:30

• 6.11.2017, setkani na MU v Chrudimi s vedouci Oddeleni Informatiky a dvou zainteresovanych osob, schuzka prijemna a vecna, trvala pres 2h
  • Ja, Jarmila Vojtiskova, Monika Slaninova a Věra Poučová
  • projednani aplikace s investicnim zamerem zde:Informační systém Dotace a granty II
  • jsem clen komise, ktere se to tyka. Komentoval jsem zadavaci dokumentaci verze I z pohledu technickeho a jako clena komise(prinosy elektonizace pro komisi)
  • nic
---
Zdenek.Kubala

Příspěvekod Pavel.Stepanek » 28 lis 2017, 22:33

• 7.11.2017 proběhla schůzka se zástupci Strany svobodných občanů v Chrudimi. Schůzku iniciovali zástupci Svobodných prostřednictvím Zdenka Kubali. Sešli jsme se v kavárně, atmosféra byla přátelská a celý rozhovor trval asi dvě hodiny.
  • Svobodné zastupoval pan Lichtemberg a pana Káles. Piráty Zdeněk Kubala a Pavel Štěpánek.
  • Svobodní přišli s návrhem utvořit koalici tří stran a to Pirátů, Svobodných a TOP09. Průsečík programu je v průhlednosti hospodaření, zodpovědném hospodaření, otevřenost, kontrola moci, podpora lokálního podnikání, participativní rozpočet, místní referenda. Za Piráty jsme takový projekt neodmítli, ovšem upozornili jsme, že se musíme dohodnut uvnitř naší strany a následně dohodnout konkrétní podobu a podmínky případné spolupráce. Nevyloučili jsme ani případnou koalici dvou stran.
  • Oba jsme členové PKS, oba jsme z Chrudimi a pracujeme na kandidatuře v tomto městě.
  • nic
Příští schůzka má proběhnout 11.12., už i s účastí zástupců TOP09, budou-li mít o spolupráci zájem.
„Kdo v demokracii spí, probudí se v diktatuře." – Johann Wolfgang von Goethe
Pavel.Stepanek
Krajské předsednictvo

Dal poděkování: 156 krát
Dostal poděkování: 189 krát

Příspěvekod Zdenek.Kubala » 12 pro 2017, 08:43

• 11.12.2017 proběhla schůzka se zástupci Strany svobodných občanů v Chrudimi. Schůzk navazuje na schůzku z 7.11.2017. Sešli jsme se v kavárně, atmosféra byla přátelská a celý rozhovor trval asi dvě hodiny.
  • Svobodné zastupoval pan Lichtemberg a pana Káles. Piráty Zdeněk Kubala, Pavel Štěpánek a Dan Lebduška.
  • Čekalo se na jasné vyjádření TOP09, které ale nepřišlo(mají termín do 17.12.2017). Tak se projednávali možné třecí plochy a benefity případné koalice. Bylo řečeno, že každý sepíše 5 prioritních témat a 3 negativa.
  • S Pavlem jsme členové PKS a Dan KODO, jsme z Chrudimi a pracujeme na kandidatuře v tomto městě.
  • nic
Další možné jednání bylo předběžně naplánováno na první půlku ledna i s účastí zástupců TOP09, budou-li mít o spolupráci zájem.
---
Zdenek.Kubala

Příspěvekod Karsten.Sachs » 17 pro 2017, 22:31

• Ve Čtvrtek 14.12, jsem se sešel s představeným františkánů v Moravské Třebové. O schůzku jsem požádal sám, v Moravské Třebové je známý tím že se stará o lidi, kteří řekneme propadly systémem.
  • Otec Šebestián a Karsten Sachs
  • Chtěl jsem zjistit možnosti zapojení Pirátů v sociální sféře na Svitavsku. Mluvili jsme o uspěchu pirátů ve volbách,aktivitách jejho a jejich řádu. Jejich řád ubytovává nyní cca. 50 lidí ve třech objektech v Moravské Třebové a okolí. Jsou napojeni přes charitu na food banku. Sbírají od lidí oblečení a nábytek. Jinak mají hodně klientů, kteří se dostali do exekuce. Bavili jsme se o tom vánočním večírku, jestli by piráti nemohli s nabídnout pomoc, a prý můžeme přispět. Rozloučili jsme se s tím, že o sobě víme, a že zkusíme najít pro nás nějaké zapojení.
  • žádný zvláštní zájem
  • žádné přijaté/poskytnuté výhody

Jejich ,,Klienti´´ platí nájem, částku, která pokryje náklady na energie. Snaží se jejich "Klienty" zase dostat zpět do systému, ale není to jednoduchý, úspěšnost v tomto není velká. Nábytek, který dostanou od lidí například využívají i do nových bytů jejich klientů který jim většinou taky seženou. To vše bez jakéhokoliv státního příspěvku nebo příspěvku od města. Město naopak kritizuje jejich práci (sám jsem jednou na zastupitelstvu slyšel od starosty, že sem tahá Šebestián bezdomovce). Nejsou žádná oficiální nezisková organizace, nemají ani jak žádat o příspěvky. Vypráví, že to začalo tak, že jednou přišel jeden Bezdomovec a žebral peníze, a on ho prostě vzal dovnitř, pak řešil jak mu pomoct, a to byl jeho první ,,trosečník´´ jak je nazývá. Letos na vánoční večírek očekává 100 až 120 těchto trosečníků. Pro mě bylo ještě zajímavé, že pokud městská policie sebere někde v Parku ožralého člověka který o sobě tvrdí že je bezdomovec, a nemá třeba ani doklady, tak tento městský orgán ho odveze k otci Šebestiánovi, protože jinak ani neví co s ním. Lidé v exekuci popisuje tak, že když by šli pracovat, vydělají třeba 13000,- ale exekutor jim nechá jen životní minimum. Když zůstanou nezaměstnaní, sociálka jim doplatí do životního minima, ale z toho se nedá žít, a tak propadnou tím systémem. Ubytovávají hodně i matky samoživitelky. Vánoční večírek bude ve Čtvrtek 21.12. a už je vše zařízené, fyzicky s ničím pomoct nepotřebuje. Kupoval za 5500,- dárky a sponzoruje ze své kapsy i to jídlo, ca. dalších 5000,-. Já jsem říkal, že nevím, jestli to je takto pro nás, že mi nejsme mecenáši, že si spíš představujeme se zúčastnit i fyzicky. Ptal jsem se co je u nich potřeba, co dělají přes rok, jestli jsou akce, kde můžeme vypomoci. Oni ale žádný akce kde se zapojit nedělají. U nich to prostě funguje tak, že řeší den ode dne problémy, který se na ně valí, tam musí s někým na úřad, tam jim někde praskne voda nebo spadne omítka, rozpočet na opravy nemají. Když přijde někdo nový, tak ho umyjí a ošatí, dají najíst a řeší co s ním dál.

Oznámení moderátora:
upraveno do bodove konvence

Za tento příspěvek dostal jeho autor Karsten.Sachs poděkování od:
ondrejkaras
Karsten.Sachs
Místní předsednictvo

Dal poděkování: 4 krát
Dostal poděkování: 33 krát

Příspěvekod Zdenek.Kubala » 09 led 2018, 12:50

• 4.1.2018, setkani v restauraci Katerina v Chrudimi se zastupcem hnuti Nase Pardubice schuzka trvala cca 2h
  • Ja, Pavel Stepanek, Daniel Lebduska a Filip Sedlak
  • projednani moznosti mozne spoluprace v nadchazejicich komunalnich volbach v Pardubicich(obecne informace, moznosti kandidatury spolecne/samostantne, mozne obsazeni kandidatek)
  • Pavel je predseda KS Pce, ja 1. mistopredseda KS Pce a Dan je krajsky koodinator
  • nic
---
Zdenek.Kubala

Příspěvekod Zdenek.Kubala » 09 led 2018, 12:56

• 4.1.2018 proběhla schůzka se zástupci Strany svobodných občanů a TOP09 v Chrudimi. Schůzka navazuje na schůzku z 11.12.2017. Sešli jsme se v kavárně Gaetano, atmosféra byla přátelská a celý rozhovor trval necele dvě hodiny.
  • Svobodné zastupoval pan Lichtemberg a pana Káles, TOP 09 Vladislava Michalova, MUDr. Petr Michal, Jakub Skřebský (+ doplnit jmeno 3tiho zastupce TOPky). Piráty Zdeněk Kubala, Pavel Štěpánek a Dan Lebduška.
  • porovnavalo se 5 priorit a 3 potencionalni strety mezi Piraty a Svobodnymi- viz posledni schuzka z 11.12.2018(TOPka ma termin do 15.1.2018 prezentovat sve priority a treci plochy), Schuzka byla vicemene poznavaci mezi TOPkou a Piraty.
  • S Pavlem jsme členové PKS a Dan KODO, jsme z Chrudimi a pracujeme na kandidatuře v tomto městě.
  • nic
Další možné jednání bylo předběžně naplánováno na konec ledna.
---

Za tento příspěvek dostal jeho autor Zdenek.Kubala poděkování od:
Andrej.Ramaseuski
Zdenek.Kubala

Příspěvekod Pavel.Stepanek » 24 led 2018, 10:38

• 23.1.2018 jsem přijal pozvání Libora Coufala na hokejové utkání Dinamo Pardubice do zastupitelské lóže. Libor je zájemce o členství ve straně s výraznými kontakty ohledně sportu v Pardubicích. V zákulisí jsem byl seznámen se zástupci Patriotů Pardubic a panem Makrlíkem, který bude v Pardubicích zakládat nové politické hnutí. Atmosféra schůzky byla velice uvolněná a přátelská. Měl jsem silný dojem, že se v Pardubicích s Piráty už definitivně počítá.
  • Libor Coufal, Ing. Petr Makrlík, Ing. Jiří Lejhanec, Ing. Jan Linhart a já
  • Řeč byla především o sportu - o jeho financování, úskalích, korupci ve sportu atd. Bavili jsme se i o komunálních volbách a teoretickém povolebním vývoji. Všichni pánové měli zájem na tom, abychom se dostali do zastupitelstva a vnímají s Piráty silný koaliční potenciál. Co se týká voleb, byli všichni za jedno, abychom do toho šli sami, bez jakékoli koalice.
  • Jsem předseda KS a mám na starost Pardubickou kandidaturu
  • Nic jsem neposkytl, neslíbil. Přijal jsem pozvání na hokejový zápas.
Pavel.Stepanek
Krajské předsednictvo

Příspěvekod Karsten.Sachs » 28 led 2018, 22:02

- 28.1. Proběhla předvolební schůze v Moravské Třebové.
- účastnili se, Monika Chadimová, Lukáš Zapletal, Lukáš Rajsner a já.
- Rozprava o kodexu pirátského komunálního politika, programové body, co je potřeba udělat v prvním kroku před začátkem komunální kampaně, rozdání úkolů. Zatím ještě všichni nejsou rozhodnutý kandidovat, ale všichni chtějí participovat na tom, dostat ČPS do zdejšího zastupitelstva.
- Jsem předseda MS Svitavsko a bydlím v Moravské Třebové, chceme tady postavit kandidátku
- Jakub nám udělal kafe a pohostil minerální vodou
Karsten.Sachs
Místní předsednictvo

Dal poděkování: 4 krát
Dostal poděkování: 33 krát

Příspěvekod Pavel.Stepanek » 05 úno 2018, 08:20

• 1.2.2018 jsem se sešel s panem Rubešem, a to na jeho přání. Schůzka proběhla v kavárně Bajer na Třídě Míru v Pardubicích, trvala asi dvě hodiny a byla v přátelském duchu.
  • Ing. Miroslav Rubeš CSc. a já.
  • Řeč byla především o senátních volbách. Pan Rubeš byl osloven senátorem Liborem Michálkem, aby se na mě obrátil a požádal o podporu do senátních voleb ve volebním obvodě 44. Povídali jsme i o komunální politice v Pardubicích, kde je pan Rubeš zastupitelem na městě i městském obvodě. Nikdy nebyl členem žádné strany, v zastupitelstvu sedí za ANO, dříve Pardubáci a předtím Zelení. Vyloučil jsem variantu, že by kandidovat za Piráty do senátu a zároveň za ANO do komunálu.
  • Jsem předseda KS PaK a Chrudimák, kam senátní volební obvod 44 zasahuje.
  • Nic jsem neposkytl, neslíbil, nic nepřijal.
Pavel.Stepanek
Krajské předsednictvo

Další

Podobná témata

Zpět na Pardubický kraj