Návštěva Bruselu

Oznámení, upozornění, vyhlášky a jiná sdělení určená straně.
Nebo pozvánky na větší Pirátské akce. Akce oznamujte hlavně v kalendáři a na webu.


Pravidla fóra

Oznámení vkládají vedoucí orgánů do příslušných vláken, nebo jako samostatné nové oznámení. Stará oznámení prosím zamkněte a změňte na normální.

Na oznámení prosím nereagujte, případně tak čiňte v příslušné diskuzi či podatelně.
Oznámení věci zde nezbavuje oznamovací povinnosti vůči orgánu, pokud ji ukládá předpis.

Používejte Ikonky (preferovaná významy, ruce máte volné):

  • Obrázek - pověření osoby funkcí, činností apod.

  • Obrázek - změna závazných pravidel, nová vyhláška apod.

  • Obrázek - naléhavé

  • Obrázek - ohrožující, nebezpečné. Jsme žalování, nejsou prostředky apod.

  • Obrázek - Radostná oznámení

Uživatelský avatar
Mikulas.Peksa
Poslanec/poslankyně Evropského parlamentu
Příspěvky: 4625
Registrován: 29 lis 2012, 08:33
Profese: europoslanec, ajťák, fyzik
Dal poděkování: 7811 poděkování
Dostal poděkování: 11919 poděkování

Návštěva Bruselu

Příspěvek od Mikulas.Peksa »

Jsme pozváni Saskými Piráty, abychom společně s nimi ve dnech 18. až 22. dubna navštívili Brusel. Naše europoslankyně, Julia Reda, pořádá 20. dubna setkání s autory a diskusi o kopírovacím monopolu. Jsme zváni, abychom se zúčastnili a při té příležitosti navštívili Evropský parlament.

Vzhledem k povaze akce je cestu možno proplatit ze zdrojů EU. Účastníci budou mít hrazený autobus a ubytování. Nutnou podmínkou ovšem je účast na setkání v europarlamentu. Měli bychom mít dostatek času prohlédnout si město a případně i navštívit sídlo Evropské komise.

Autobus bude vyjíždět v sobotu 18.4. ráno z Prahy a vrátí se ve středu 22.4. ve večerních hodinách. Máme k dispozici celkem 20 míst, proto rychlejší vyhrává. Pro vstup do Evropského parlamentu platí poměrně striktní pravidla, účastníci musí předem oznámit některé své osobní údaje. Pošlete mi je, prosím, SZ. Přihláška musí obsahovat
- jméno
- příjmení
- datum narození
- bydliště
- státní příslušnost
- číslo občanského průkazu nebo pasu + typ dokladu (doklad sebou musíte mít při vstupu do EP)
Tito uživatelé poděkovali autorovi Mikulas.Peksa za příspěvky (celkem 6):
Petr.Bajgar, Michal_Wagner, Vaclav.Fortik, Dominika.Michailidu, Barbora.Hruzova, Ivo.Vasicek
Mám blog, jsem na Facebooku, Twitteru, Instagramu a Mastodonu.

Chcete se zapojit do evropské politiky? Náš konzultační tým na Mattermostu evropských Pirátů najdete zde!
Petr.Bajgar
Návštěvník – nepatří k Pirátům
Příspěvky: 7457
Registrován: 22 čer 2009, 21:57
Profese: ,
Bydliště: Chrudim, Na Šancích 1180
Dal poděkování: 6865 poděkování
Dostal poděkování: 3623 poděkování

Re: Návštěva Bruselu

Příspěvek od Petr.Bajgar »

Dovoluji si gratulovat k dojednání této podle mého mínění velice pozitivní události.

Mám však za to je je třeba tuto událost využít v mnohem větší míře než jen jet si poslechnout-zůčastnit se přednášky a podívat se na Bruselské baráky.

Mám za to a navrhuji aby účast nebyla podle klíče kdo se první přihlásí, ale podle toho kdo co může a bude v Bruselu projednávat a reprezentovat.
Navrhuji nabídnout po dvou místech ve výpravě zástupcům PP-SK, PP-AT, PP-PL a případně PP-HU. Dále pak vybraným delegátům ze ZO a lidem z krajských sdružení, kteří chtějí se ZO spolupracovat v budoucnu. Považuji za účelné a potřebné pokud by se výpravy zůčastnila vedoucí ZO(i když vím že je zaneprázdněna osobními záležitostmi a je asi částečně frustrovaná jejími dřívějšími marnýmy snahamy o oživení činnosti ZO). Mám za to že by jako vedoucí ZO měla zůstat ve středu koncipování našich zahraničních vztahů a posilování mezinárodní součinnosti.

Mám za to, že by tato čtyřdenní výprava měla být zdrojem i prostředkem pro mnohá mnohstranná formální i neformální jednání o součinnosti Pirátských stran v mnoha současně běžících dějích.
Uživatelský avatar
Mikulas.Peksa
Poslanec/poslankyně Evropského parlamentu
Příspěvky: 4625
Registrován: 29 lis 2012, 08:33
Profese: europoslanec, ajťák, fyzik
Dal poděkování: 7811 poděkování
Dostal poděkování: 11919 poděkování

Re: Návštěva Bruselu

Příspěvek od Mikulas.Peksa »

Díky, ale budu Ti odporovat. Standartní výjezdní akce ZO/mezinárodních koordinátorů jsou o jednáních nějakých papalášů o nesmyslném byru. Byl bych rád, aby to bylo jinak. Aby si udělali výlet obyčejní členové z různých zemí a trochu se poznali. Kapacitu na to máme....nikomu nebráním jednat, ale byl bych rád, kdyby si lidi mohli šáhnout na ten barák, o který jsme v roce 2014 bojovali a o který budeme v roce 2019 bojovat zase. Kdybych měl nějaký způsob, jak tam dostat lidi, co byli v Evropské kampani aktivní, udělám to (ale nechce se mi obcházet předsednictva a doptávat se....)
Tito uživatelé poděkovali autorovi Mikulas.Peksa za příspěvky (celkem 3):
Alexandr.Mansurov, Jiri.Ulip, Barbora.Hruzova
Mám blog, jsem na Facebooku, Twitteru, Instagramu a Mastodonu.

Chcete se zapojit do evropské politiky? Náš konzultační tým na Mattermostu evropských Pirátů najdete zde!
Petr.Bajgar
Návštěvník – nepatří k Pirátům
Příspěvky: 7457
Registrován: 22 čer 2009, 21:57
Profese: ,
Bydliště: Chrudim, Na Šancích 1180
Dal poděkování: 6865 poděkování
Dostal poděkování: 3623 poděkování

Re: Návštěva Bruselu

Příspěvek od Petr.Bajgar »

Mikulas Peksa píše:Díky, ale budu Ti odporovat. Standartní výjezdní akce ZO/mezinárodních koordinátorů jsou o jednáních nějakých papalášů o nesmyslném byru. Byl bych rád, aby to bylo jinak. Aby si udělali výlet obyčejní členové z různých zemí a trochu se poznali. Kapacitu na to máme....nikomu nebráním jednat, ale byl bych rád, kdyby si lidi mohli šáhnout na ten barák, o který jsme v roce 2014 bojovali a o který budeme v roce 2019 bojovat zase. Kdybych měl nějaký způsob, jak tam dostat lidi, co byli v Evropské kampani aktivní, udělám to (ale nechce se mi obcházet předsednictva a doptávat se....)
O to neformální jednání vzájemné seznámení mi právě šlo. Nesmyslné byro je pro mě spíš nutné zlo a strašák kterého se spíš bojím než abych k němu vyzýval. Šáhnout si na baráky jde za pár minut za podstatnější je učit se je využívat pro naši společnou politickou činnost. Omlouvám se mám kopřivku z tzv.poznávacích zájezdů a to kamkoliv. Dlouhodobě mám zkušenost, že nejvíc my lidé poznáváme podstatu dění pokud se jí pokud možno můžeme přímo zůčastnit. Odměna za eurokamaň je sice hezká myšlenka. Jen mi připadá že je podstatnější myslet na budoucnost než na minulost. Proto se snažím navrhovat vycházejme z toho kdo se zapojoval pokud to nebylo jen proto aby se sám někam vyšplhal.

Mám za to že nejsme ve sporu jen jsme si možná ne uplně přesně rozuměly.
Psaný projev je pro mě omezující a ne vždy se dokážu přesně vyjádřit.

Za měsíc před touto cestou se dá stihnout předjednat plno jednání-setkání s plno lidmi z dalších PP například z FR, GB, NL a setkat se s nimi potom v Bruselu.
Homo.Pyratus
Příspěvky: 2403
Registrován: 09 led 2013, 12:19
Profese: Pyratství
Dal poděkování: 3025 poděkování
Dostal poděkování: 1008 poděkování

Re: Návštěva Bruselu

Příspěvek od Homo.Pyratus »

premyslim ze bych jel, mesto jsem uz prosel v r.96.-))) a parlament chci zborit.-))) jsme tady dost chytry aby jsme si mohli vladnout sami.-)))
Uživatelský avatar
Mikulas.Peksa
Poslanec/poslankyně Evropského parlamentu
Příspěvky: 4625
Registrován: 29 lis 2012, 08:33
Profese: europoslanec, ajťák, fyzik
Dal poděkování: 7811 poděkování
Dostal poděkování: 11919 poděkování

Re: Návštěva Bruselu

Příspěvek od Mikulas.Peksa »

Tak místa zatím stále jsou, ale z Bruselu přišla výzva, abychom dodali seznam účastníků ASAP, protože to potřebujou uzavřít....spěchejte, nebudou, nebudou....
Mám blog, jsem na Facebooku, Twitteru, Instagramu a Mastodonu.

Chcete se zapojit do evropské politiky? Náš konzultační tým na Mattermostu evropských Pirátů najdete zde!
Petr.Bajgar
Návštěvník – nepatří k Pirátům
Příspěvky: 7457
Registrován: 22 čer 2009, 21:57
Profese: ,
Bydliště: Chrudim, Na Šancích 1180
Dal poděkování: 6865 poděkování
Dostal poděkování: 3623 poděkování

Re: Návštěva Bruselu

Příspěvek od Petr.Bajgar »

Mikuláši nespoléhej na toto fórum a to, že budou lidi sami hlásit zkus prosím oslovit PKS jednotlivých krajů. Vedení kraje zná své lidi a je přece i jejich zájmem, aby měli ve svém kraji lidi s celostátním a mezinárodním dosahem. Pokud ovšem neusilují jen o nezpochybnitelnost vlastního postavení a nestarají se jen o to aby je náhodou některý z kolegů nepřerostl.

Toto je jedinečná akce která může být zajímavá k přitažení třeba i dříve vlažných kolegů marně hledajících v dnešní PS svoje místo a uplatnění jejich schopností.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Petr.Bajgar za příspěvek:
Andrej.Polescuk
Homo.Pyratus
Příspěvky: 2403
Registrován: 09 led 2013, 12:19
Profese: Pyratství
Dal poděkování: 3025 poděkování
Dostal poděkování: 1008 poděkování

Re: Návštěva Bruselu

Příspěvek od Homo.Pyratus »

kolik piratu se nalodilo.-)))
Miroslav.Vrsek
Návštěvník – nepatří k Pirátům
Příspěvky: 26
Registrován: 17 lis 2013, 18:15
Profese: aktivista
Dal poděkování: 33 poděkování
Dostal poděkování: 28 poděkování

Re: Návštěva Bruselu

Příspěvek od Miroslav.Vrsek »

Ještě jsem neviděl ofiko seznam, ale asi já a René Vaněček, ale to ty víš :fet:
Uživatelský avatar
Petr.Tkadlec
Člen KS Zlínský kraj
Příspěvky: 4747
Registrován: 30 říj 2013, 07:37
Profese: rozpočtář/přípravář/stavbyvedoucí
Bydliště: Štípa
Dal poděkování: 4370 poděkování
Dostal poděkování: 3706 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Návštěva Bruselu

Příspěvek od Petr.Tkadlec »

Homo Pyratus píše:kolik piratu se nalodilo.-)))
Valaši taky doplachtí! :D
Petr Tkadlec - 724 879 117
jestli něco chcete, tak víte, kde mě naleznete
Zamčeno

Zpět na „[Archiv] Oznámení“