účtenkovka aneb obo by to šlo!

Pokud straně můžete a chcete nabídnout jakoukoliv pomoc, nestyďte se napsat.

Moderátor: Odbor - personalni

Pravidla fóra
Pokud můžete nabídnout jakoukoliv podporu či pomoc, pište.

účtenkovka aneb obo by to šlo!

Příspěvekod Michal.Lupecka » 04 říj 2017, 08:50

Ahoj

Bavili jsme se s kolegy že by bylo fajn vybrat tu slavnou Účtenkovku. Tak že obchodníka odeslání EET záznamu nic nestojí a zákazníka to vložení jen čas. Tak co udělat nějaký nástroj, který to přímo od obchodníka vloží do účtenkovky, a bez práce.
Prý by to nešlo, protože jde vložit jen jedna účtenka od jednoho obchodníka za den. Ovšem a to je zajímavé, je tam nějaký rychlý mód bez registrace, kde stačí vložit jen účtenku a email… no a emaily rostou na stromech.

Je tu někdo, kdo by mi to pomohl promyslet, jestli na něco nezapomínám?
Je pro vložení účtenky do eet nějaký minimální limit ? dá se poslat i účtenka na 0Kč (což je třeba případ Brněnské restaurace Padowetz, kde každý 15-oběd zdarma, ale i tak na tu 0Kč dostanete EET účtenku), nebo je nutné 0.01Kč, aby se člověk mohl účastnit loterie?

Pak už ten systém naprogramovat by nebyl pro mě problém, jen si chci ověřit, že moje úvahy jsou správné. Bylo by to taktéž hezké zviditelnění pro Piráty, kde by se poukázalo na nesmyslnost celé té účernkovky.

Díky
@iiic
Cenzura internetu? Autorské odměny za média? SW patenty?
nesahat! pálí

Za tento příspěvek dostal jeho autor Michal.Lupecka 2 poděkování od:
Roman.Kucera, Vit.Jurasek
Michal.Lupecka
Člen KS Olomoucký kraj

Dal poděkování: 6 krát
Dostal poděkování: 22 krát

Re: účtenkovka aneb obo by to šlo!

Příspěvekod Lukas.Novy » 04 říj 2017, 09:21

Mam to rozplanovane, ale nemuzeme to udelat hnedka na zacatku. Cesta je skutecne pres ty emaily. Zaregistrovat uctenku lze pouze pokud ma kladnou hodnotu. Problem je jenom v tom, ze vystavenou uctenku ti muzou zkontrolovat, jestli ji mas v ucetnictvi, konkretne v pokladni knize. I to se da ale trikem se zaokrouhlovanim a stornem vyresit. Proste firma vyda vnitrni predpis, ktery rika, ze castky pri hotovnostnich transakcich se zaokrouhluji na cele koruny, vydas uctenku na < 50 haliru (odesles na EET), zaregistrujes uctenku do loterie, odesles na EET storno uctenku (ktera neni s tou puvodni nijak svazana a ani se dle pravidel neodesila do slosovani). Tenhle postup ma jedinou chybu a to, ze dle pravidel souteze to muzou chapat jako "nemoralni" (sic) a vyhru nedostanes. Pak mam ale v zaloze jeste jeden zpusob, ten si necham zatim pro sebe.
personalsmobilitätsuntersuchungen untenernehmensstrukturs
-- Algimantas Sakalas
| ‒ | – | — | ― | … | „ | “ | ‚ | ‘ | » | « | ½ | ¼ | ¾ | × | ‰ | ® | © | ™ | Fotku Stierlitze jako avatara mi zakazali, toz sem nahodil catvatara.

Obrázek

Za tento příspěvek dostal jeho autor Lukas.Novy poděkování od:
Michal.Lupecka
Lukas.Novy

Dal poděkování: 2988 krát
Dostal poděkování: 12940 krát

Příspěvekod Michal.Lupecka » 04 říj 2017, 09:35

Jsem rád, že ještě někdo nad tím uvažoval :)

Jak si to tak pročítám, tak je asi klíčové kolik je ta minimální částka… při částce 0.0001Kč nebude problém všechno pěkně evidovat a pak z toho balíku tržeb zaplatit i daň. Při částce 0.5Kč už je to samozřejmě horší.
No a o cenu myslím nejde, poukázat na tu nesmyslnost a při tom lidi pobavit by pro mě mělo mnohem větší význam než nějaká výhra.
@iiic
Cenzura internetu? Autorské odměny za média? SW patenty?
nesahat! pálí

Za tento příspěvek dostal jeho autor Michal.Lupecka poděkování od:
Roman.Kucera
Michal.Lupecka
Člen KS Olomoucký kraj

Dal poděkování: 6 krát
Dostal poděkování: 22 krát

Příspěvekod Lukas.Novy » 04 říj 2017, 10:59

Nejmensi castku, kterou lze legalne v CR uctovat je 0,01 Kc. Dan neplatis, protoze zakaznik se ihned po odeslani uctenky od slosovani vratil a sluzby reklamoval. Tim se ti srovnaji ucty a celkove z toho nemas ani vynos ani prijem. Kdyz jsi platce DPH, tak je cokoliv nad 0,02 Kc jeste slozitejsi o DPH, ale opet zadna fatalita.
-- Algimantas Sakalas
| ‒ | – | — | ― | … | „ | “ | ‚ | ‘ | » | « | ½ | ¼ | ¾ | × | ‰ | ® | © | ™ | Fotku Stierlitze jako avatara mi zakazali, toz sem nahodil catvatara.

Obrázek

Za tento příspěvek dostal jeho autor Lukas.Novy 2 poděkování od:
Michal.Lupecka, Roman.Kucera
Lukas.Novy

Příspěvekod Roman.Kucera » 04 říj 2017, 12:18

Výbornej nápad. Jesi to, Krtku, vzládneš do voleb, odpustím ti všechny zločiny, včetně sexuálních ;)
Garant svobody pRojevu (pokud to ještě existuje)

Pirátem se človék nestává, pirátem se rodí!
Roman.Kucera
Krajské předsednictvo

Dal poděkování: 10229 krát
Dostal poděkování: 18704 krát

Příspěvekod Lukas.Novy » 04 říj 2017, 13:08

Roman.Kucera píše:Výbornej nápad. Jesi to, Krtku, vzládneš do voleb, odpustím ti všechny zločiny, včetně sexuálních ;)

Jak sem rekl, nejdriv za par mesicu, az opadne zajem.
-- Algimantas Sakalas

Obrázek
Lukas.Novy

Podobná témata

Zpět na Nabídky pomoci