Doladění a nasazení web www3.ceskapiratskastrana.cz

Mediální odbor působí v oblasti komunikace mezi stranou a veřejností, resp. sdělovacími prostředky; mediální odbor vydává tiskové zprávy a stanoviska strany, monitoruje média, propaguje akce strany atd.

Moderátor: Odbor - medialni

Jaroslav.Kucera
Člen KS Jihomoravský kraj
Profese: Konfigurační inženýr/programátor
Dal poděkování: 7373 poděkování
Dostal poděkování: 1547 poděkování

Doladění a nasazení web www3.ceskapiratskastrana.cz

Příspěvek od Jaroslav.Kucera »

Adam Soukal píše:http://www3.ceskapiratskastrana.cz/

Nazdar pánové, rád bych už to měl pomalu z krku, a proto se ptám, komu tam, co chybí, ať se prosím ozve. At už je to barva něčeho, tlačítko, banner, velikost něčeho, nebo tam přímo nějaké funkce či blok chybí. Sepíšu si to a dáme to dohromady tak, aby na konci týdne bylo možné web spustit.

My už se s Martinem točíme v bludném kruhu vychytávek a trochu nás to nebaví. Čekal jsem na zvolení MO. Teď je pravý čas vypustit krakena :D
S postupem souhlasím.

Pokud na konci týdne (pátek), nenajdeme na webu závažnější chybu a věci, které nyní nalezneme budou opraveny, můžeme o víkendu spouštět. Evidence chyb a stavu jejich opravy je zde:
https://www.ceskapiratskastrana.cz/wiki ... adeni_www3

Adame, zároveň prosím o přístupová práva na web pro administrátory současného webu (pokud je ještě nemají),:
Filip Krška
Jiří Kadeřávek
Vít Hnilica
Jarda Kučera

Ať na to nejste v Plzni sami ;)

Samozřejmě, čím více betatesterů, tím lépe. Než chybu nahlásíte, podívejte se, zda už není v seznamu OFFTOPICale lepší dvakrát, než vůbec :).
člen KS Jihomoravský kraj
737 987 115

Adam.Soukal
Uživatel fóra – není člen Pirátů
Profese: právník
Dal poděkování: 1939 poděkování
Dostal poděkování: 2650 poděkování

Re: Doladění a nasazení web www3.ceskapiratskastrana.cz

Příspěvek od Adam.Soukal »

Ty stránky, kteér odkazují zpět jsou protože není ta stránka vytvořena. Tudíž stačí ve wordu nebo jinde sepsat a nahodíme není problém.

Spolupráce je speciálně odkoukaná odjinud, právě kvuli věcem jako je grafický manuál, možnost dát si billboard na zahradu, nákup potisků na auto, dobrovolný výlep nebo roznos letáků apod. - takže také potřeba nějak šikovně sepsat.

EDIT: Jardo, potřeboval bych zmerčit Necranii na vytvoření nějaké cool obrázku na pozadí. Tenhle je jen ilustrativní. Podobnou tématiku a ve stříbrných barvách by to chtělo :) Čím větší rozlišení tím lépe a kdyžtak pak do ztracena. Mně se bohužel na fb neozvala :(

EDIT2: Pracuje se na dvouřádkovém menu, Zítra by snad mělo být.

EDIT3: Místo vítejte bude text/flash banner na kampan, kterou budeme zrovna dělat (zakládní míst. sdružení, protiosam, antiacta.)

EDIT4: Napravo ještě výpis z transparentních účtů s kliknutím na celý učet u FIO
Tito uživatelé poděkovali autorovi Adam.Soukal za příspěvek:
Jaroslav.Kucera

Jaroslav.Kucera
Profese: Konfigurační inženýr/programátor
Dal poděkování: 7373 poděkování
Dostal poděkování: 1547 poděkování

Příspěvek od Jaroslav.Kucera »

Jj, tak jsem to myslel. Řada věcí je navíc už na wikipedii, takže stačí je jen vhodně odkazovat.
člen KS Jihomoravský kraj
737 987 115

Jakub.Michalek
Poslanec Parlamentu ČR
Profese: poslanec
Dal poděkování: 5052 poděkování
Dostal poděkování: 18414 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Jakub.Michalek »

Nefunguje styl s číslováním (dvanáctero).

Kopírovací monopol dodělám do pátku.

Odkazy, které nebudou do pátku se prostě skryjou.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Jakub.Michalek za příspěvek:
Jaroslav.Kucera
Jakub Michálek, předseda poslaneckého klubu Pirátů, vedoucí resortního týmu Spravedlnost
Prosím obracejte se přednostně na poslance dle resortu či gesce. Na mě se prosím obracejte e-mailem, v akutních věcech po telefonu.
Šance pro nové nápady!

Jiri.Kaderavek
Profese: programátor, analytik, manažer, trenér
Dal poděkování: 2603 poděkování
Dostal poděkování: 7226 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Jiri.Kaderavek »

Já práva administrace mít nemusím.
Zakladatel České pirátské strany
Svobodu nekoupíte, tu si volíte

Jan.Podhajsky
Člen KS Praha
Profese: sociolog, process hacker
Dal poděkování: 579 poděkování
Dostal poděkování: 1041 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Jan.Podhajsky »

Adam Soukal píše:EDIT2: Pracuje se na dvouřádkovém menu, Zítra by snad mělo být.

EDIT3: Místo vítejte bude text/flash banner na kampan, kterou budeme zrovna dělat (zakládní míst. sdružení, protiosam, antiacta.)
supr. to už bude tip ťop.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Jan.Podhajsky za příspěvek:
Adam.Soukal
Stopuji zásadně v županu.
Pište mi na email jan.podhajsky@pirati.cz
Sem pirát i bez předpicu.

jzvc
Příznivec Pirátů – Ústecký kraj
Profese: Admin
Dal poděkování: 2 poděkování
Dostal poděkování: 920 poděkování

Příspěvek od jzvc »

a)Pokud pouzivate tohle <div id="video-player">
Kvuli stylovani, tak si id predelejte na class, mate to tam asi 5x, id musi byt unikatni.

b) znicte konecte ten center

c) hned za body mate link, ale ten nemuze stat samostatne, je treba ho dat do odstavce/divu

d) taget v linku nema co delat, pryc snim, natoz 2x v jednom (piratopedie).

e) align patri do css, ne do img.

f) do altu patri aspon nazev obrazku.

g) name uz se davno nepouziva (img a dalsi)

h) no a nakonec tu mame ten nestastnej iframe

---
Az opravite html, muzem pokracovat css, tam je taky bugu pozehnane

Martin.Potucek
Uživatel fóra – není člen Pirátů
Profese: vývojář software
Dal poděkování: 146 poděkování
Dostal poděkování: 262 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Martin.Potucek »

Jaroslav Kucera píše:Adame, zároveň prosím o přístupová práva na web pro administrátory současného webu (pokud je ještě nemají),:
Filip Krška
Jiří Kadeřávek
Vít Hnilica
Jarda Kučera
Tak jsem účty udělal. Měli by vám dojít maily s údaji. Pokud nedojdou, kontaktujte mě. Jirkovi jsem tedy zatím účet nedělal. Heslo si můžete změnit po přihlášení, když dáte upravit u profilu uživatele.
Jakub Michalek píše:Nefunguje styl s číslováním (dvanáctero).
Jj. Vím to už od začátku. Chtěl jsem to předělat, ale ty si mě předběhl a udělal si podle toho stanovy a ostatní texty z wiki. Tak jsem to pak nechal být, aby se to pak nemuselo možná muset editovat, páč pořádně nevím, co všechno je takto upravené. Předpisy z wiki, kde jsou také jen nečíselné seznamy, tak jsem myslel, že to tak vyhovuje. I když nevím jaký se tam vlastně používá seznam. Kouknu na to a opravím to. :)
jzvc píše:...
Jak už jsem psal. Šperkování webu tak aby procházel testy je to poslední, čím se teď opravdu zabívám. Možná to tak nevypadá, ale důležitější je aby to bylo funkční a zobrazovalo se to na všech prohlížečích. Když se podíváš, tak jde o chyby způsobené pouze tím, že se tam strkají nepoužívané tagy normou XML, ale nemá to žádný vliv na zobrazení daných věcí. Třeba takový seznam.cz, který chceme kopírovat má 15 errorů a 4 warningy a třeba google.com má dokonce 35 errorů a 2 warningy.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Martin.Potucek za příspěvky (celkem 3):
Adam.Soukal, Lenka Strosova, Jaroslav.Kucera
Největší borec v KS Plzeňský kraj
můj profil a krajský profil na facebooku

Petr.Vileta
Člen KS Plzeňský kraj
Profese: Celkem Spokojený Důchodce
Dal poděkování: 25798 poděkování
Dostal poděkování: 21576 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Petr.Vileta »

jzvc píše:d) taget v linku nema co delat, pryc snim, natoz 2x v jednom (piratopedie).
Mysleno asi target. Ale ten do linku patri, pokud chci zamerne otevrit odkaz v novem okne nebo zalozce (to si ridi browser, ale otevre to vetsinou jako novy neco). Ja to pouzivam, kdyz odkazuji mimo aktualni web. Treba odtud na aktualne.cz bych pouzil target="_blank". Desne me stve, kdyz si ctu clanek, kde je 50 odkazu, vsechny mimo sajtu a vsechny bez targetu to otevrou v tom samem okne. Fakt me nebavi klikat levym tlacitkem a z menu vybirat "Otevrit odkaz na nove karte" :evil: Jeden klik pravym tlacitkem je pohodlnejsi a rychlejsi.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Petr.Vileta za příspěvky (celkem 4):
Adam.Soukal, Martin.Potucek, Jaroslav.Kucera, Vlastimil.Efraim
Kumulovaný zastupitel a člen finančních výborů zastupitelstev Města Plzně a Městského obvodu Plzeň 2.
tel: 608 445 655 (odpoledne a večer)
stínový ministr švihlých nápadů a fórista
----------------------------------------
Mějme vždy na paměti: Běžný občan je až ten poslední, komu bychom chtěli něco zakazovat.

jzvc
Příznivec Pirátů – Ústecký kraj
Profese: Admin
Dal poděkování: 2 poděkování
Dostal poděkování: 920 poděkování

Příspěvek od jzvc »

2PV: Jop, ale v XML ten parametr neexistuje, pokud me skleroza neklame, tak to patri do CSS. Nehlede na to, ze je kazdymu kulovy jak si link kdo otevre a vetsina lidi si stejne otevira do novyho tabu.

2MP: Tudiz pristup chyby maji vsici, tak je muzem mit i mi. ... lehka parafraze ... kradou preci vsichni, tak mi muzem taky ... ??? nejde totiz o tech par chyb, jde o to, ze CPS (pokud se nic nezmenilo) ma nejvic priznivcu mezi IT pozitivnima lidma a mezi stejnejma lidma si udela peknou ostudu (minimalne) pokud uvede novej web s chybama. Uz vidim ten blog nekde na webu ... cps ma novy web a jsou na nem chyby stejne jako u CSSD ...

BTW: V tomhle ohledu bych se absolutne nehlasil k piratskasit, tam je bugu na main snad 400.

Zamčeno

Zpět na „Mediální odbor“