Demonstrace za focení na Karlově mostě

Mediální odbor působí v oblasti komunikace mezi stranou a veřejností, resp. sdělovacími prostředky; mediální odbor vydává tiskové zprávy a stanoviska strany, monitoruje média, propaguje akce strany atd.

Moderátor: Odbor - medialni

Zamčeno
Uživatelský avatar
Ondrej.Profant
Poslanec/poslankyně Parlamentu ČR
Příspěvky: 7898
Registrován: 22 dub 2009, 23:55
Profese: Poslanec
Bydliště: Praha 8
Dal poděkování: 14563 poděkování
Dostal poděkování: 8177 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Demonstrace za focení na Karlově mostě

Příspěvek od Ondrej.Profant »

Právě jsem se dohodl s Mikim, že:

28. 6. od 16:30 provedeme demonstraci kvůli kauze s pokutami za foto.

Poté je pražská schůze, čili nám to hezky navazuje :).

Co je potřeba:
  • účast
  • fotoaparáty, ideálně takové ty velké staré - vzbudí pozornost, dobře se budou fotit
  • vlajky a další atributy Pirátů
  • ohlášení (píšu správcům DS Pirátů)
  • zřídit události v kalendáři, na FB, NYXu a tak
  • hezkou grafickou pozvánku
Demo bude probíhat přímo na Karlově mostě.

Než to ohlásíme mediálně veřejně (založíme eventy, rozešleme), tak si musíme ujasnit kauzu, čili kdyby se našel někdo kdo by udělal kvalitní rešerši kauzy, či nalinkoval nějakou kvalitní, tak by to bylo super. Ať víme za co přesně demonstrujeme.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Ondrej.Profant za příspěvky (celkem 5):
Monika.Hajdova, Ivo.Vasicek, Ondrej.dj-bobr.Ulehla, Vitezslav Praks, Filip.Krska

profant.eu
vedoucí resortních týmů Informatika a Místní rozvoj

Uživatelský avatar
Jakub.Michalek
Poslanec/poslankyně Parlamentu ČR
Příspěvky: 11939
Registrován: 22 čer 2009, 14:54
Profese: poslanec
Bydliště: Žižkov - Praha 3
Dal poděkování: 5161 poděkování
Dostal poděkování: 19270 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Demonstrace za focení na Karlově mostě

Příspěvek od Jakub.Michalek »

Zde je šablona ohlášení http://www.pirati.cz/rp/pid/gman/sablony. Vyplň a pošli mi na e-mail.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Jakub.Michalek za příspěvky (celkem 2):
Ivo.Vasicek, Vitezslav Praks
Jakub Michálek, předseda poslaneckého klubu Pirátů, vedoucí resortního týmu Spravedlnost
Prosím obracejte se přednostně na poslance dle resortu či gesce. Na mě se prosím obracejte e-mailem, v akutních věcech po telefonu.
Šance pro nové nápady!
Jana.Syrovatkova
Člen KS Praha
Příspěvky: 2827
Registrován: 04 zář 2009, 14:34
Profese: finanční specialista
Bydliště: trvalé Úvaly u Prahy, přechodné Praha 7, Holešovice
Dal poděkování: 567 poděkování
Dostal poděkování: 2247 poděkování

Re: Demonstrace za focení na Karlově mostě

Příspěvek od Jana.Syrovatkova »

Text k problematice (ať nejsme za pitomce brojící proti něčemu, co se může): http://blog.rkutej.com/?p=303
Uživatelský avatar
trinitrofenol
Příspěvky: 2090
Registrován: 04 úno 2012, 17:01
Profese: chemik
Bydliště: Praha 20
Dal poděkování: 1344 poděkování
Dostal poděkování: 3558 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Demonstrace za focení na Karlově mostě

Příspěvek od trinitrofenol »

Jana Syrovatkova píše:Text k problematice (ať nejsme za pitomce brojící proti něčemu, co se může): http://blog.rkutej.com/?p=303
Nechci demonstraci, ale happening, spíš flashmob se spoustou stativů, viewtopic.php?f=353&t=12144
Tito uživatelé poděkovali autorovi trinitrofenol za příspěvek:
Ivo.Vasicek
SMRT MODERACI
Free your hate.
6nula7 547 3nula9
Uživatelský avatar
trinitrofenol
Příspěvky: 2090
Registrován: 04 úno 2012, 17:01
Profese: chemik
Bydliště: Praha 20
Dal poděkování: 1344 poděkování
Dostal poděkování: 3558 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Demonstrace za focení na Karlově mostě

Příspěvek od trinitrofenol »

Mimochodem, nedá mi to, musím si tu trochu ukřivděně vylít srdíčko. Nevím, zda jste (Ondřeji a Jakube) moje vlákno o stejném tématu vyignorovali omylem, ale pořád se brečí, že je potřeba nepřetěžovat těch pár aktivních. Takže já si tam jedu svůj projekt a najednou plác! uděláme demošku, vlastně nevíme proti čemu, někdo to zjistěte. Přijde mi to na hlavu, když už tomu někdo věnoval nějaké rešeršní úsilí. A pro mě osobně je ten přístup docela demotivující. Kdybyste přišli a řekli "no tak fajn, něco jsi tu udělal, ale o organizování víš úplný hovno, takže teď si to převezmeme" tak bych sice skřípal zubama, protože mi další demonstrace přijde v tomhle případě jako naprosto nesmyslná záležitost, ale rozhodně by mě to neprovokovalo tak jako tohle vlákno.
Tito uživatelé poděkovali autorovi trinitrofenol za příspěvek:
Vojtech.Pikal
SMRT MODERACI
Free your hate.
6nula7 547 3nula9
Uživatelský avatar
Ondrej.Profant
Poslanec/poslankyně Parlamentu ČR
Příspěvky: 7898
Registrován: 22 dub 2009, 23:55
Profese: Poslanec
Bydliště: Praha 8
Dal poděkování: 14563 poděkování
Dostal poděkování: 8177 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Demonstrace za focení na Karlově mostě

Příspěvek od Ondrej.Profant »

trinitrofenol píše:Mimochodem, nedá mi to, musím si tu trochu ukřivděně vylít srdíčko. Nevím, zda jste (Ondřeji a Jakube) moje vlákno o stejném tématu vyignorovali omylem, ale pořád se brečí, že je potřeba nepřetěžovat těch pár aktivních. Takže já si tam jedu svůj projekt a najednou plác! uděláme demošku, vlastně nevíme proti čemu, někdo to zjistěte. Přijde mi to na hlavu, když už tomu někdo věnoval nějaké rešeršní úsilí. A pro mě osobně je ten přístup docela demotivující. Kdybyste přišli a řekli "no tak fajn, něco jsi tu udělal, ale o organizování víš úplný hovno, takže teď si to převezmeme" tak bych sice skřípal zubama, protože mi další demonstrace přijde v tomhle případě jako naprosto nesmyslná záležitost, ale rozhodně by mě to neprovokovalo tak jako tohle vlákno.
Tvé vlákno jsem nečetl v momentě, kdy jsem toto psal. Budeme rádi, když připravíš program. Hapenning demo to je celkem jedno. Jde o to jaký program se určí. Důležité je to ohlásit a připravit organizaci.

profant.eu
vedoucí resortních týmů Informatika a Místní rozvoj

Uživatelský avatar
trinitrofenol
Příspěvky: 2090
Registrován: 04 úno 2012, 17:01
Profese: chemik
Bydliště: Praha 20
Dal poděkování: 1344 poděkování
Dostal poděkování: 3558 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Demonstrace za focení na Karlově mostě

Příspěvek od trinitrofenol »

Ondrej Profant píše: Tvé vlákno jsem nečetl v momentě, kdy jsem toto psal. Budeme rádi, když připravíš program. Happening demo to je celkem jedno. Jde o to jaký program se určí. Důležité je to ohlásit a připravit organizaci.
OK. 28.6.2012, 16:30
1) Takže pokud to má být před schůzí, předpokládám, že pirátská trička a propriety budou, takže moje představa flashmobu bez ohlašování je kontraproduktivní, tudíž hlasuju pro flashmob se splněním oznamovací povinnosti.

2) Účast: moje představa je článek v PN s pozvánkou + pozvat lidi z fotografických fór (v roce 2002 jich tam prý bylo dvacet) (plus FB událost atp., to máte v malíčku a umíte to líp než já)

3) V daný čas by se rozestavěly stativy a začalo by se fotit, doporučoval bych deset minut před tím soustředěně korzovat a hledat správný záběr. Laskavé by byly i ministativy a monopody. Předpokládané verbální konflikty s pořadatelskou službou, všeobecná provokace a veselí. Jediný problém vidím v tom, pokud by pořadatelská služba nereagovala... Z tohoto důvodu by bylo třeba udělat kontrolovaný pokus fotograf + kameraman tento týden, abychom měli záznam konfliktu.

4) Pokud by se nic nedělo, tak bychom se v klidu rozešli třeba v 16:50. V případě verbálního konfliktu: volná zábava. V případě šahání na foťák/stativ: zásah policie, to už by nebylo pro slečinky. Výstup: minimálně video na youtube ve variantách provokace úspěšná/provokace neúspěšná + srovnání s předchozím chováním pořadatelů. Případný mediální hit, jak by to vyšlo.

5) Fotek z akce asi bude dost, takže by zbývalo zajistit videozáznam.

6) Petice nemá smysl, protože vybírání poplatku za focení nemá oporu v zákoně, pokud by se chtěli otáčet na záboru veřejného prostranství, musíme být připraveni utkat se s přestupkovou komisí (?)

7) Letáčky v češtině a angličtině? Ale o čem? Jak jsem psal vedle, Praha 1 vydává informace o focení a odkazuje na vyhlášku o filmování.


Že je to celé s tím 1/4 melounem nesmysl, jsem už ukázal, zároveň se Praha 1 tváří, že ten svůj nesmysl bez opory v zákoně hodlá vymáhat za pomoci spolku šumařů a pořadatelů. Takže pro smysl celé akce (v jakékoli podobě) je teď nejdůležitější ověřit agresivitu pořadatelů.

Z tohodle nástinu můžu: napsat článek pro PN + text pozvánky, udělat figuranta při ověřování reakce pořadatelů, zúčastnit se na místě se stativem. V krajním případě to můžu i ohlásit, ikdyž nejsem členem. Nemám kontakt na kameramana.
Tito uživatelé poděkovali autorovi trinitrofenol za příspěvky (celkem 4):
Lydie.Bartosova, Martin Broz, Ondrej.Profant, Vojtech.Pikal
SMRT MODERACI
Free your hate.
6nula7 547 3nula9
Uživatelský avatar
Martin Broz
Uživatel fóra – není člen Pirátů
Příspěvky: 9428
Registrován: 08 črc 2009, 12:40
Profese: SMRT MODERACI
Bydliště: Internet
Dal poděkování: 1529 poděkování
Dostal poděkování: 5426 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Demonstrace za focení na Karlově mostě

Příspěvek od Martin Broz »

Mrzi me jen, ze v tu dobu nebudu v Praze. Mam talent na vyprovokovani bitky. Muj stativ uziva Lukas Findeis, doufam ze se zucastni. Jestli ho nepotrebuje, necht ho nekomu preda a klidne s nim nekoho pretahne pres zada. :)
Tito uživatelé poděkovali autorovi Martin Broz za příspěvky (celkem 2):
Vlastimil.Efraim, Vitezslav Praks
Uživatelský avatar
Ondrej.Profant
Poslanec/poslankyně Parlamentu ČR
Příspěvky: 7898
Registrován: 22 dub 2009, 23:55
Profese: Poslanec
Bydliště: Praha 8
Dal poděkování: 14563 poděkování
Dostal poděkování: 8177 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Demonstrace za focení na Karlově mostě

Příspěvek od Ondrej.Profant »

trinitrofenol: Ideální nějak tak to byla i naše představa.

Je někdo ochotný udělat ten kontrolovaný pokus?

profant.eu
vedoucí resortních týmů Informatika a Místní rozvoj

Uživatelský avatar
trinitrofenol
Příspěvky: 2090
Registrován: 04 úno 2012, 17:01
Profese: chemik
Bydliště: Praha 20
Dal poděkování: 1344 poděkování
Dostal poděkování: 3558 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Demonstrace za focení na Karlově mostě

Příspěvek od trinitrofenol »

Sepsal jsem to tak srozumitelně, jak dovedu. Je v tom dost odkazů, takže zde. Moc stručné, málo stručné, moc neformální?
EDIT: pravidla "flashmobu" by se dala v krátké verzi dát do flyeru, v dlouhé na FB event

Kontrolovaný pokus mohu v roli fotografa podniknout, EOS 350D je sice už dosti obstarožní, ale s 18-200 objektivem a stativem vypadá pro neznalého jako profesionální výbava. Pro větší efekt mohu na tělo nasadit i blesk, to by mělo vydráždit spolehlivě. Chtělo by to ovšem zdokumentovat na kameru (zdálky) a případně zvuk z diktafonu by byl fajn. Diktafonem ovšem neoplývám a můj telefon se restartuje naprosto nahodile, pro důležité záznamy se nehodí.
Pokud by se našel ještě jeden fotograf, možná bych si troufnul udělat to v angličtině, český přízvuk asi mám, ale myslím, že nijak výrazný.
Tito uživatelé poděkovali autorovi trinitrofenol za příspěvky (celkem 2):
Martin Broz, Ondrej.Profant
SMRT MODERACI
Free your hate.
6nula7 547 3nula9
Zamčeno

Zpět na „Mediální odbor“