KF Pha 7/2017 Primární volby čela kandidátky (rozprava)

Fórum pro diskusi členů a registrovaných příznivců. Zde lze vyhlašovat závazná hlasování členů krajského sdružení.

Moderátoři: Koordinatori, PKS Praha

Michal.Jokes
Člen KS Praha
Profese: organizátor, režisér, herec
Dal poděkování: 191 poděkování
Dostal poděkování: 700 poděkování

KF Pha 7/2017 Primární volby čela kandidátky (rozprava)

Příspěvek od Michal.Jokes » 25 dub 2017, 23:07

Tímto zahajuji rozpravu k primárkám do čela kandidátky pro volby do poslanecké sněmovny a prosím zájemce aby se přihlásili v tomto vlákně coby kandidáti.

Kandidáti se mohou také představit fóru osobně na krajské schůzi 4. 5. 2017.
Postupujeme podle § 8 Volebního řádu a zásad týmové spolupráce.

Ke své kandidatuře prosím napište krátký příspěvek, jaká je vaše motivace, jaké oblasti byste se v případě zvolení věnovali, v jakém rozsahu se budete podílet na volební kampani apod.

Rozprava pro obě volby (2. místo a čelo kandidátky) proběhne naráz, kandidáti se mohou hlásit do obou voleb. Prosím aby se ve svých přihlášeních ke kandidatuře jasně vyjádřili, jestli kandidují na 2. místo, nebo na čelo kandidátky nebo v obou volbách.

7. místo navrhujeme, aby krajské fórum udělilo na základě dohody o spolupráci usnesením nezávislému kandidátovi Robertu Veverkovi https://wiki.pirati.cz/lide/Robert_Veverka (představil se na schůzi 6. dubna a již za nás v minulosti kandidoval) - jednání

8. - 36. bude voleno zvlášť a v případě nedostatku vhodných kandidátů doplněno usnesením

Kandidáti
Požadavky na kandidáty (§ 10 volebního řádu):
Ve volbách za Českou pirátskou stranu smí kandidovat pouze její člen nebo registrovaný příznivec, který ke dni podání kandidátní listiny

a) podepsal čestné prohlášení, které obsahuje náležitosti podle volebního zákona a souhlas kandidáta s demokratickým minimem, kodexem pro danou veřejnou funkci, pokud byl vydán a programem pro dané volby, a
b) vystavil ve vyhrazené části webu strany svou prezentaci s fotografií, životopisem, případně osobními prioritami ve stanoveném formátu; prezentaci kandidáta může s jeho souhlasem vystavit i jiný člen nebo registrovaný příznivec, a
c) nekandiduje souběžně do více funkcí, jejichž neslučitelnost stanoví zákon nebo program strany.
Ve vlastním zájmu ovšem doporučujeme mít aktuální prezentaci na webu již v době volby.

Zatím se ke kandidatuře přihlásili:
Kandidáti na 3. - 6. místo:
- Pavel Chalus - přihlášení ke kandidatuře a kandidátská řeč
- Aleš Tamchyna - přihlášení ke kandidatuře akandidátská řeč
- Dana Balcarová - přihlášení ke kandidatuře a kandidátská řeč
- Olga Richterová - přihlášení ke kandidatuře a kandidátská řeč
- Michal Polák - přihlášení ke kandidatuře - kandidátská řeč
- Václav Fořtík - přihlášení ke kandidatuře a kandidátská řeč
- Lýdie Bartošová - přihlášení ke kandidatuře a kandidátská řeč
- Alexander Mansurov - přihlášení ke kandidatuře a kandidátská řeč
- Jiří Gebert - přihlášení ke kandidatuře a kandidátská řeč
- Ondřej Profant - přihlášení ke kandidatuře a kandidátská řeč
- Tomáš Murňák - přihlášení ke kandidatuře a kandidátská řeč
- Patrick Kheck - přihlášení ke kandidatuře a kandidátská řeč
- Robert Rameš - přihlášení ke kandidatuře a kandidátská řeč
- Viktor Mahrik - přihlášení ke kandidatuře a kandidátská řeč
- Jan Lipavský - přihlášení ke kandidatuře a kandidátská řeč
- Daniel Mazur - přihlášení ke kandidatuře a kandidátská řeč
Hlasování:
Hlasování budou dvoukolová a proběhnou postupně po sobě od pátku 5. 5. 2017 v tomto pořadí
  1. primární volby - první kolo volby kandidáta na 2. místo kandidátky,
  2. primární volby - druhé kolo volby kandidáta na 2. místo kandidátky, nebude-li zvolen v prvním kole,
  3. primární volby - první kolo volby kandidátů v čele kandidátní listiny,
  4. primární volby - druhé kolo volby kandidáta v čele kandidátní listiny, nebudou-li všechna volná místa obsazena v prvním kole,
Všechna hlasování budou trvat 48 hodin a proběhnou na internetovém fóru.

Po skončení hlasování (nejpozději doufejme v sobotu 15. 5. 2017) bude zahájena rozprava o volbě zbytku kandidátní listiny. Místa, která se nepodaří obsadit v této primární volbě, budou doplněna usnesením krajského fóra, které připraví krajské předsednictvo ve spolupráci s lídrem (viz § 22 odst. 2 písm. c) volebního řádu).

Pro lepší orientaci v probíhajících hlasováních mrkněte na detailní harmonogram a úvodní slovo lídra kandidátky.
77O 113 642
Krajský koordinátor Praha

petrchalus
Uživatel fóra – není člen Pirátů
Profese: konzultant ve vzdělávání
Bydliště: Praha 11 a Vidlákova Lhota, Benešov, Středočeský kraj
Dal poděkování: 13 poděkování
Dostal poděkování: 130 poděkování

Re: KF Pha 7/2017 Primární volby čela kandidátky (rozprava)

Příspěvek od petrchalus » 26 dub 2017, 15:02

AAhoj,

přihlašuju se do voleb čela kandidátky.

Jsem dlouhodobý aktivní příznivec Pirátské strany, více o mě v profilu https://wiki.pirati.cz/lide/petr_chalus

Nikdy jsem nebyl a nejsem členem žádné politické strany. Jako současný předseda organizace "Fórum Rodičů", která je členem evropské asociace rodičů EPA a podporuje nezávislý národní "hlas" rodičů zejména v oblasti vzdělávání v České republice, je nespojování této role přímo s jednou politickou stranou pro mě důležité.

Níže dávám svojí řeč a 4.5. přijdu promluvit osobně na setkání:

Co můžu udělat pro Pirátskou stranu:
Jako do jisté míry úspěšný a trochu i profláklý aktivista - předseda organizace http://www.forum-rodicu.cz, která se zasazuje o demokratický hlas rodičů ve věcech, které se jich týkají, můžu přitáhnout další voliče k Pirátům. Třeba tím, že přispěju k obrazu Pirátů jako hnutí, které přitahuje lidi aktivně usilující o demokratičtější zemi, o participaci v nějaké oblasti a daří se jim i něco ovlivnit a měnit. Dobrovolně bez jakéhokoli nároku na spoluautorství jsem v posledních týdnech pomáhal s programovým bodem Pirátů "vzdělávání" (to je oblast, která rozumím a která mě i živí - viz můj profil) a část mých myšlenek byla využita. Účastnil jsem se aktuálních debat Pirátů ke vzdělávání i jednal přímo s vedoucími této sekce, online i osobně (i vlastně pirátských debat o vzdělávání, jsem se účastnil i před několika lety). Podporoval jsme Piráty při posledních volbách do Prahy, pomáhal s kampaní Ladislavu Kosovi (bydlím na Praze 11 a zároveň i ve Středočeském kraji na Benešovsku). I letos bud s radostí pomáhat s kampaní, protože Piráty považuju za těměř jedinou naději v současném politickém spektru. Angažuju se, protože si plně uvědomuju o kolik moc jde v následujích volbách, takže ze strachu z různých starých i nových politiků a za nimi skrytých zájmů, co mají šanci se dostat do parlamentu, a z možného následného už fatálního odstavení lidí od vlivu na svět, ve které žijí, tak díky tomu panickému strachu :D dám do kampaně Pirátů co nejvíc můžu.

Co chci ovlivnit:
Je to svět vzdělávání(1), svět práce(2) a je to participace lidí na rozhodování(3).

1) Prosazuji více než 15 let změny ve školství, vím určitě, že se jde vzdělávat tak, aby se člověk rozvíjel celostně, dokázal se orientovat ve světě, v životě, znal sám sebe, uměl být plně v kontaktu s druhými lidmi, věřil si a dokázal měnit svět kolem sebe. Jde tak učit a dokonce jde, aby takové vzdělávání zažili všichni. Konkrétně vystupuji proti podobě vzdělávání jako vyrábění z lidí nizkovalifikovaný strojů, proti vzdělávání jako soutěži o tituly vytvářející namyšlenou pseudoelitu, proti ponižování dětí a rodičů lidmi v roli "zástupců institucí", proti neparticipativní centralizaci, která vidí lidi jenom jako čísla ve statistikách a chce je měřit a určovat jim jakým směrem se můžou nebo nemůžou vzdělávat, proti alibismu vzdělávací politiky, kdy nikdo nakonec nemá za nic odpovědnost a kde se nakonec neúspěch hází na hlavu mladých nadějných lidí, které vzdělávací systém buď demotivuje nebo i nespravedlivě vyřazuje.

2) Usiluji o pochopení práce jako činnosti, která člověka rozvíjí, a pokud už dělá bohužel otrockou práci, která je z podstaty nerozvíjející, pak by mu mělo být umožněno se rozvíjet mimo práci (ne aby po směně padnul na hubu a druhej den znova). S tím souvisí, že jako práce by měla být uznána i jakákoli smysluplná činnost prospěšná druhým a společenství. Česká republika by se měla radikálně zaměřit na investice, které vytvářejí kreativní a kvalifikované pracovní příležitosti (a ne sklady a montovny). Každý člověk by měl během svého profesního život mít dostupné další vzdělávání, prostor pro rozvoj, poradenství (být podpořen v naplnění jeho profesních snů). Plně věřím tomu, že lidé, kteří naplno jdou v práci za svým snem (ne ve smyslu zmanipulvaných zaměstnaců manažerem) budou automaticky vytvářet víc bohatou zemi spíš než strategie jít na ruku zájmům nadnárodního průmyslu, který milostivě vytvoří pár pracovních míst.

3) Jsem aktivista ve svém okolí, v práci, v neziskovém sektoru, v každé situaci na ulici, na internetu. Aktivista za právo o věcech mluvit, podílet se na rozhodování v každé situaci. Přidávám se do mnoha kampaní a mám vyzkoušené, že jde i ovlivňovat politická rozhodnutí například prostřednictví občanského srdužování rodičů a jde to jinde. To, co u nás zoufale chybí, je plná participace lidí na věcech, které se jich přímo týkají. Čím dál více zákonů umožňuje snižovat prostor pro participaci, vytváří se uměle dojem "odbornosti" a "výlučnosti", jako by byly oblasti, do kterých může mluvit jen někdo. To, že čím dál méně svět okolo nás můžeme ovlivňovat je fikce, a vím jak těžké je se odnaučit jí věřit.

Pokud jste dočetli až sem i prohlédli můj profil tak díky :-)

Petr
https://wiki.pirati.cz/lide/petr_chalus

Pokud se někteří více zajímáte o oblast vzdělávání, konkretizuju k tomu níže:

"jde vzdělávat tak, aby se člověk rozvíjel celostně, dokázal se orientovat ve světě, v životě, znal sám sebe, uměl být plně v kontaktu s druhými lidmi, věřil si a dokázal měnit svět kolem sebe"
Konkrétně od MŠ až po VŠ (v každé úrovni trochu jiným způsobem, nicméně všude to jde) UBRAT povinných vzdělávacích obsahů typu ZNALOST - informaci, kterou opakuji, případně PRAVIDLO, které nacvičeně tupě aplikuji BEZ SMYSLU a hlubšího pochopení, bez srozumitelné vyzby na realitu, ve které žiji. A PŘIDAT - propojování oblastí vzdělávání, propojování každého tématu s hlubším porozumění, tak mimochodem přemýšlí vědci ve všech oborech vědy, neustále srovnávají širší koncepty a praktickými kroky JSOU KREATIVNÍ. Celostní pojetí je konkrétně vyvážení rozvoje RACIONÁLNÍ stránky se sociální, emocionální, tělesné i vlastně etické nebo spirituální roviny rozvoje člověka. Nakonec i racionální stránka osobnosti se dá občas i lépe rozvíjet společně s ostatními stránkami. Je to jen příklad konkrétní, má to pak dopady na podoby testování ve školách, na způsoby organizace výuky, na metody práce učitele, na přechod do vyšších vzdělávacích stupňů. Vnímám velké problémy i v oblasti vzdělávání dospělých, kde máme mnoho bariér jako dospělí doplňovat si vzdělávání, neexistují téměř žádné jasné politiky.

"Jde tak učit a dokonce jde, aby takové vzdělávání zažili všichni."
Konkrétně veřejné školy mohou být více inovativní, aby rodiče nemuseli hledat inovace jen u placených soukromých škol. Ve vzdělávací politice státu inovace nejsou zakotveny dostatečně nebo jsou omezené, specifické (jako např. inkluze, ICT apod.) a nepřemýšlí o celkovém vývoji systému.

"proti podobě vzdělávání jako vyrábění z lidí nizkovalifikovaný strojů"
Konrétně vzdělávací systém by měl směřovat k motivaci člověka se vzdělávat co nejvíce, přijímací centrální testy dávají signál některým dětem, ty na studium nemáš (ani na odborné z maturitou, a na odborné bakalářské už ti úplně uzavřeme cestu), přitom bychom měli chtít mít co nevíce kvalifikované lidi, neponižovat se před zájmy nadnárodního průmyslu - nevyrábět pro dělníky, jen proto, že to přináší dočasně dobré peníze.

"proti vzdělávání jako soutěži o tituly vytvářející namyšlenou pseudoelitu"
Konkrétně až příliš jsou zvýhodňováni ti, kteří si zajistí největší počet certifikátů, titulů a přitom mají málo kvalit a kompetencí, to často vede k tomu, že vliv má mnoho neschopných odborníkům s papírem a manažerů s papírem, kteří zdaleka nejsou tak dobrými "elitami", jako by mohli být ti, co školský systém často nespravedlivě vylučuje.

"proti ponižování dětí a rodičů lidmi v roli "zástupců institucí", proti neparticipativní centralizaci, která vidí lidi jenom jako čísla ve statistikách a chce je měřit a určovat jim jakým směrem se můžou nebo nemůžou vzdělávat"
Konkrétně zejména zástupci státu na všech úrovních by se měli chovat velmi s respektem k učitelům, žákům i rodičům (například CERMAT při komunikaci státních testů a podobně moho dalších zákonem určených autorit) a podobně i učitelé by si měli dávat pozor na zachování "partnerského " přístupu k žákům a rodičům. Vzdělávání je především vnitřní proces člověka a svým způdobem vlastněno každým jednotlivcem mnohem více než učitelem, školou nebo státem. A zároveň je důležitá podpora (více peněz) sektoru vzdělávání - vysoká kvalita vzdělávacích institucí, profesionálů a učitelů, vzdělávání je něco jako "zdroj", který všichni sdílíme i tvoříme, co má být co nejvíce otevřené (jako jsou např. otevřené vzdělávací zdroje).
Tito uživatelé poděkovali autorovi petrchalus za příspěvky (celkem 4):
Jaromir.Beranek, Olga.Richterova, IvanF, Jan.Lipavsky

Gargamel2112
Profese: KFC Sterboholy - Pracovnik uklidu
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Gargamel2112 » 26 dub 2017, 15:06

Aleš Tamchyna
Chci se aktivně podílet na pirátské volební kampani.0blast které bych se rad věnoval je doprava v Praze.Kdyz budu zvolen aktivně se zasadim o dostavbu trasy metra D do Pisnice, a prodlouzeni metra C do Čakovic.Volebni kampani se chci věnovat naplno.
E-mail: ales.tamchyna@centrum.cz
Mobil: 602 352 349
ADRESA: Praha 8, Zlončická 12
181 00
Chtěl bych kandidovat na předním miste kandidátní listiny.
Schůze 4.5.2017 se samozrejme zucastnim.

Dana.Balcarova
Poslanec Parlamentu ČR
Profese: poslankyně PSP ČR
Dal poděkování: 539 poděkování
Dostal poděkování: 406 poděkování

Příspěvek od Dana.Balcarova » 26 dub 2017, 15:15

Ahoj Praho :)
Kandiduji na 2. místo a současně na čelo kandidátní listiny pro volby do sněmovny v Praze

Chci v pozici poslankyně zhodnotit své znalosti a zkušenosti z desetileté veřejné činnosti a praxe zastupitelky velké městské části (Prahy 9).
Během těch let jsem si velmi silně zažila, že práce na úrovni občanských iniciativ, komunální i krajské politiky, která se nemůže opřít o kvalitní zákony a podporu hlavních představitelů země, vyznívá do prázdna. Z toho důvodu se chci podílet na tvorbě zákonů a v pirátském klubu spoluovlivňovat celkové směřování politiky České republiky.
Mým cílem je prosazování pirátských hodnot, které jsou i moje osobní: transparence, otevřenost, svoboda a přímá demokracie. Už to trochu zní jako obehraná písnička, že? Jenže to je vážně pořád vysoce aktuální. Bez dobré legislativy ani sebevětší nasazení neumožňuje ochránit hodnoty města, kde žiju. O co mi jde? Jsem aktivně proti bourání Nádraží Vysočany a zastavění Náměstí OSN - srdce Vysočan. Na druhou stranu se zasazuju o ochranu charakteru přírodní památky Prosecké skály, o větší podporu pěší dopravy v Praze, anebo upozorňuju na projídání majetku MČ Prahy 9 a zvrácené vyyužívaní dotací z EU. Kauzy se mi daří medializovat, např.:
http://praha.idnes.cz/nadrazi-vysocany- ... zpravy_rsr , http://www.metro.cz/prosecka-vyhlidka-z ... -praha_lam , http://bydleni.idnes.cz/bydleni-ve-vyso ... -byty-fm0- /dum_osobnosti.aspx?c=A170103_104142_dum_osobnosti_web , https://www.irozhlas.cz/node/5430809
V roce 2017 jsem napsala tiskové zprávy k novele Satvebniho zákova a Zákona o ochraně přírody a krajiny viz https://www.pirati.cz/tiskove-zpravy/no ... akona.html a https://www.pirati.cz/tiskove-zpravy/za ... mavu.htmlv . Mluvila jsem za Piráty v televizní debatě Politické spektrum http://www.ceskatelevize.cz/porady/1011 ... 058200032/ a na Pochodu za Evropu http://www.evropsky-rozhled.eu/zapisky- ... za-evropu/

V parlamentu bych se ráda věnovala celkové kvalitě života, reprezentované mj. péčí o životní prostředí a vztahem k územnímu rozvoji, fungování státní správy na všech úrovních, novele Zákona o ochraně přírody a krajiny, zajištění účasti občanů na rozhodování a celkové kultivaci politiky v České republice. Zároveň bych se těšila na týmovou práci, protože je mi jasné, že povede-li se nám v těchto volbách uspět tak, jak máme našlápnuto, tak v dolní komoře parlamentu budeme mít hvězdný tým:-).
více o mně >>> https://wiki.pirati.cz/lide/dana_balcarova

Ve volební kampaní budu aktivní jak bude potřeba, vytvořila jsem si podmínky abych se mohla kampani věnovat naplno a na nasazení „na ulici“ se těším.

PS: Jako členka finančního výboru Prahy 9 jsem v minulosti pravidelně informovala i Piráty: https://praha.pirati.cz/rekordni-rozpocet-prahy-9.html

Janek.Wagner
Profese: ICT konsultant, novinář
Dal poděkování: 3824 poděkování
Dostal poděkování: 4144 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Janek.Wagner » 26 dub 2017, 17:04

petrchalus píše: Dobrovolně bez jakéhokoli nároku na spoluautorství jsem v posledních týdnech pomáhal s programovým bodem Pirátů "vzdělávání" (to je oblast, která rozumím a která mě i živí - viz můj profil) a část mých myšlenek byla využita. Účastnil jsem se aktuálních debat Pirátů ke vzdělávání i jednal přímo s vedoucími této sekce, online i osobně (i vlastně pirátských debat o vzdělávání, jsem se účastnil i před několika lety).
Mohl bys napsat, jak ses podílel na tvorbě programovém bodu? Nebo jak ses podílel na bodu volebního programu? Byl jsi na jedné schůzce z mnoha a napsal jsi pár neakceptovaných poznámek. To je spoluautorství?!

Jaké myšlenky tedy byly využity?! Ocituj nám je.
petrchalus píše:Jako současný předseda organizace "Fórum Rodičů", která je členem evropské asociace rodičů EPA a podporuje nezávislý národní "hlas" rodičů zejména v oblasti vzdělávání v České republice, je nespojování této role přímo s jednou politickou stranou pro mě důležité.
Fórum rodičů aktuálně kolaboruje s ministryní školství a je využíváno jejím PR ve volební kampani. Je to jen marginální neziskovka, která si osvojuje právo mluvit za všechny rodiče.

Jak máme vyjádření "nespojování této role přímo s jednou politickou stranou pro mě důležité" rozumět: jak to vůbec jde dohromady s kandidaturou za Piráty, která znamená i hájení Pirátského programu?

Olga.Richterova
Republikové předsednictvo
Profese: překladatelka, lingvistka a poslankyně
Dal poděkování: 537 poděkování
Dostal poděkování: 1174 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Olga.Richterova » 26 dub 2017, 20:43

I já se hlásím na čelo kandidátky, na 3.-6. místo.

Líbí se mi, jak jsme se jako strana v posledním roce rozjeli (zároveň zprofesionálnili i zakceschopnili, zdá se mi) a myslím, že na Praze 10, kde jsem za Piráty zastupitelkou (v klubu koalice Vlasta), je o nás dost velké povědomí.
Tenhle potenciál bych ráda využila v kampani - na cca 8-10 tisíc Pirlistů, které tu každé vydání rozdáme, a na cca 55 tisíc ks Vlastních novin, kde je o Pirátech taky psáno dost a chystáme už páté číslo - bych nyní ráda nabalila parlamentní kampaň.

Zároveň si - vedle této synergie - myslím, že můj stručný profil (PhDr. Olga Richterová, 32 let, překladatelka, tlumočnice a opoziční zastupitelka MČ Praha 10) i mediální výstupy budou na čelním místě kandidátky přínosem.

Víc o mně tady: https://wiki.pirati.cz/lide/olga_richterova

PS: a kolik času slíbím na pomoc v kampani? Těžko se mi to přesně vyčísluje vzhledem k malému synkovi a očekávanému miminku, ale za loňský rok mám na veřejné službě v Redmine evidováno téměř 770 hodin, a určitě to neošidím ani letos, viz https://redmine.pirati.cz/projects/kspr ... D=activity

Michael.xChaos.Polak
Člen KS Praha
Profese: programátor, podnikatel v oboru telekomu
Dal poděkování: 2336 poděkování
Dostal poděkování: 5469 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Michael.xChaos.Polak » 26 dub 2017, 21:06

Uživatelé diskuzního serveru NYX mi na kandidátní listině tak trochu chtějí:
https://www.nyx.cz/index.php?l=topic;id ... u=47318236

Jako svojí kandidátskou řeč bych si dovolil uvést např. tento příspěvek:
clenske-ankety-f637/budete-letos-volit- ... ml#p504735

Jinak asi skutečně záleží na členech KF Praha, zda ctějí mít na kandidátní listině někoho sice bez VŠ titulu, ale zato s profesí "internetový poskytovatel". Taková možnost k dispozici je a u strany s naším programem by stála min. za zvážení. Ještě co se týče toho, na kolikáté místo bych si svojí podporu mezi sympatizanty troufal odhadovat... no, dejme tomu, "konec čela" kandidátky.
Naposledy upravil(a) Michael.xChaos.Polak dne 26 dub 2017, 22:15, celkem upraveno 2 x.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Michael.xChaos.Polak za příspěvky (celkem 2):
Dalibor.Zahora, Mikulas.Peksa
604 282398 | Jabber: x@j.cz | http://twitter.com/MxChaosP | http://twitter.com/PiratiBrevnov | http://www.pirati.cz/lide/michael_polak
@xchaos@mastodon.social | člen MS Praha 6 | A liberal is a man too broadminded to take his own side in a quarrel

Michael.xChaos.Polak
Člen KS Praha
Profese: programátor, podnikatel v oboru telekomu
Dal poděkování: 2336 poděkování
Dostal poděkování: 5469 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Michael.xChaos.Polak » 26 dub 2017, 21:24

Dana.Balcarova píše: Na druhou stranu se zasazuju o ochranu charakteru přírodní památky Prosecké skály
Nic proti Prosecké skále, v Praze si určitě zaslouží ochranu každý kousek přírody. Ale myslím, že podobný problém včera řešili v Olomouckém sdružení, kdy prostě někdo přišel s nápadem týkajícím se MHD a parkování a okamžitě byl upozorněn, že tohle je ale komunální agenda, která se na půdě parlamentu neřeší. (i když pravda, nejsem úplně kovaný co se týče problematiky toho, kdo přesně prohlašuje přírodní památky za přírodní rezervace - asi MŽP? ale nestačilo by třeba toto chránit v rámci Metropolitního plánu - což je opět spíš agenda magistrátu?)

Jinak samozřejmě, nejsem proti tomu, abychom současně s programem pro parlamentní volby šířili i informace, které se týkají komunální politiky, ve smyslu "...a pokud chcete podpořit tyto programové body, tak přijďte i ke komunálním volbám". Nemyslím to jako nějakou smrtelnou, sžíravou kritiku
Tito uživatelé poděkovali autorovi Michael.xChaos.Polak za příspěvky (celkem 2):
Jaroslav.Nemec, Jan.Lipavsky
604 282398 | Jabber: x@j.cz | http://twitter.com/MxChaosP | http://twitter.com/PiratiBrevnov | http://www.pirati.cz/lide/michael_polak
@xchaos@mastodon.social | člen MS Praha 6 | A liberal is a man too broadminded to take his own side in a quarrel

Michal.Jokes
Člen KS Praha
Profese: organizátor, režisér, herec
Dal poděkování: 191 poděkování
Dostal poděkování: 700 poděkování

Příspěvek od Michal.Jokes » 27 dub 2017, 12:36

Do úvodního příspěvku přibyl seznam zatím přihlášených kandidátů v této podobě. Prosím kandidáty aby případně upřesnili své informace (ne všichni se například jasně vyjádřili, jestli kandidují na 2. místo, nebo na 3. - 6. místo).

Zatím se ke kandidatuře přihlásili:
Kandidáti na 2. místo:
- Dana Balcarová - přihlášení ke kandidatuře
Tito uživatelé poděkovali autorovi Michal.Jokes za příspěvek:
Dana.Balcarova
77O 113 642
Krajský koordinátor Praha

Zdenek.Hrib
Garant programového bodu
Profese: konzultant
Dal poděkování: 829 poděkování
Dostal poděkování: 2431 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Zdenek.Hrib » 27 dub 2017, 14:41

nebuďte srabi a přihlaste se další :D

nic proti stávajícím kandidátům - minimálně pro některé z nich budu hlasovat opravdu s radostí, ale opravdu máme v Praze přesně tolik kandidátů kolik je míst?

to se všichni chystáte na kandidátky v jiném rodném kraji (jako já)?
Tito uživatelé poděkovali autorovi Zdenek.Hrib za příspěvky (celkem 6):
Dalibor.Zahora, Michael.xChaos.Polak, Barbora.Hruzova, Jaromir.Beranek, Jakub.Michalek, Bucaneer

Odpovědět

Zpět na „Krajské fórum Praha“