[Rozprava] Koaliční smlouva

Fórum pro diskusi členů a registrovaných příznivců. Zde lze vyhlašovat závazná hlasování členů krajského sdružení.

Moderátoři: Koordinatori, PKS Pardubicky kraj

Ondrej.Cesik
Člen KS Pardubický kraj
Profese: programator
Dal poděkování: 109 poděkování
Dostal poděkování: 264 poděkování

[Rozprava] Koaliční smlouva

Příspěvek od Ondrej.Cesik » 30 led 2016, 19:25

Ahoj,
na schůze se zástupci strany zelených a politického hnutí změna byla dohodnuta koaliční smlouva. Zahájil bych tedy 3 denní rozpravu před hlasování o schválení. Informace ze schůzky jsou ve vláknu zde. krajske-forum-pardubicky-kraj-f414/prip ... 15-30.html
A zde v offtopic. OFFTOPICJednání probíhala v konstruktivním duchu. Největší diskuze byla okolo dělení peněz a podmínky alespoň 50% podpory od zástupců z každých stran. Panovala obava, aby nedocházelo k blokování celé koaliční rady jedním členem. U dělení peněz jsme prosadili úpravu o kterou měl zájme Zdeněk Kubala. Tedy neodvádět 20% na mandát zastupitele přímo, ale provádět dělení peněz rovnou. Snížení podílu změnu se přes emailovou tlak , který jsem prováděl před schůzkou nepovedlo prosadit. U zelených neměl návrh podporu a s tím, že náš příspěvek na kampaň je v třetinové výši. Nebylo o co požadavek pořádně opřít. Dohodlo se proplacení nákladů na volby, platbu na fond podpory zastupitelů a následné dělení peněz na třetiny. Pro mě důležité priority koalice otevřenost, udržitelnost, transparence. Prošli naprosto hladce. Návrh Změny na název ve znění Trojkoalice neměl podporu. A Změna uznala, že pro otevřený je lepší název.

Jako zastřešující osoba vyjednávání. Doporučuji smlouvu ke schválení. Mezi stranami panuje programová shoda. Domluva probíhá ve vstřícném duchu. Společný zájem pomáhá překonávat občasné potíže. Pro případ, že bychom uspěli a koalice se začala odchylovat od otevřenosti. Máme připraveno řešení pro důstojný odchod z koalice.

Koaliční smlouva zde:
koalicni smlouva pirati_zeleni_zmena.pdf
(110.7 KiB) Staženo 48 x
Výpočet podílu peněz při zisku tří mandátů:
PodilySmlouva.png
Rozprava bude běžet do Úterý 2.2.2016 a do 19:20.
Budovatel o kousek lepšího světa.

Pavel.Stepanek
Člen KS Pardubický kraj
Profese: živnostník
Dal poděkování: 605 poděkování
Dostal poděkování: 721 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: [Rozprava] Koaliční smlouva

Příspěvek od Pavel.Stepanek » 02 úno 2016, 20:42

Osobně stále váhám nad koalicí samotnou. Pokud tu smlouvu podpořím, tak proto, že oceňuji vaši snahu o tu koalici. Za sebe stále nesouhlasím. Ani ne tak se smlouvou, tam bych měl jen minimální připomínky, ale stále si nejsem jist, zda bysme se měli pouštět cestou koalice ani tím, zda jsou zelení nebo změna těmi správnými partnery. Pořád mám pocit, že nás chtějí spíš využít k získání křesla a o budoucí spolupraci bude velká nouze. Pokud to podpořím, bude to zároveň znamenat, že od "toho dávám ruce pryč" tedy, že se nebudu do této koalice nijak aktivně zapojovat, spíš se stanu jejím kritikem.. věřím, že konstruktivnim.

Zároveň bych rád požádal o odklad hlasování z důvodu plánované osobní schůzky ve Špindlu, kde bych rád tuto záležitost se zúčastněnými finalne rozebral než se rozhodnu. Zváni jsou všichni, v úvahu připadá datum 7.2.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Pavel.Stepanek za příspěvek:
Zdenek.Brejsa
Koordinátor krajského sdružení Pardubického kraje, vedoucí krajského mediálního odboru, asistent poslance
pavel.stepanek@pirati.cz
telefon: 770113647
„Kdo v demokracii spí, probudí se v diktatuře." – Johann Wolfgang von Goethe

Ondrej.Cesik
Člen KS Pardubický kraj

Příspěvek od Ondrej.Cesik » 03 úno 2016, 08:10

Registruji žádost o odklad hlasování. Rozprava bude prodloužena do čtvrtka 7.2 do 20:00. Je někdo proti?

Ondrej.Cesik
Člen KS Pardubický kraj

Příspěvek od Ondrej.Cesik » 03 úno 2016, 14:07

K diskuzi o způsobu kandidatury mě přijde, že jí prožíváme až moc. :) Pirátská strana ustojí všechny tři varianty samostatnou, koaliční, nekandidování. Jak jsem se teď bavil s lidmi o politice. Hodně lidí ani neví, že pirátská strana existuje. A kámoš se mě meziřečí, ptal jestli se ČSSD nerozpadla. Že o nich slyšel naposled v souvislosti s Haškovými schůzkami u prezidenta. Tolik k pohledu širší veřejnosti na politiku.

Výhody a nevýhody koaliční kandidatury máme probrané. Co by mohlo změnit pohled na koaliční kandidátku jsou další volby. Z hlediska sněmovních voleb bude důležité dosáhnout volebního úspěchu. U komunálních voleb v Chrudimi bude rozhodující, jestli budete chtít být v konstruktivní opozici nebo byste chtěli mít otevřenou možnost vládní koalice.

Zdenek.Kubala
Zástupce vedoucího odboru
Profese: Linux Architect, AT Engineer, UNIX Admin
Dostal poděkování: 372 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Zdenek.Kubala » 04 úno 2016, 16:28

Ja se svym rozhodnutim pockam po nedelnim meetingu ve Spindlu.

Kazdopadne to aktualne vidim takto:
  • Koalice
    - podobna temate
    - vysoka sance na proniknuti do zastupitelstva
    - zastupitel(piratsky) ma vetsi moznosti a snadnejsi pristup k informacim => realne muzeme lepe zverejnovat a zkoumat vice veci(smlouvy, najmy, odmeny atd.)
    - kampani pokryjeme prakticky cely kraj
    - dle smlouvy koalice nemuze jit do "koalice", pokud to neschvali vsichni => rozpad koalice a jedeme za sebe(pokud se tak stane, tak budeme "pod palbou" hateru, nicmene lide, kteri chteji nadavat si duvod vzdy najdou, i kdybychom sli sami)
  • Samostatna kandidatka
    - jsme odkazani sami na sebe - uspech zavisly na nasazeni nas "par"
    - mala sance na uspech v krajsky volbach - ale muze posilit pro volby republikove
    - pokryjeme minimum kraje(prakticky nemozne oslovit velke mnozstvi lidi osobne a malo pravdepodobne alespon letaky)
    - nemusime se spolehat ci ospravedlnovat kroky partnerum
    - volnejsi pojednani a dynamictejsi reagovani na situaci
Nikomu nic nenutim a zaroven respektuji rozhodnuti kazdeho.
Rozhodujme bez prilisnych emoci na zaklade vecnych argumentu. :)
Muj podpis? Ten "ve spravny cas" kazdy pozna. :)
UNIX - Where is a shell, there is a way.
---
predseda MS Chrudimsko
soucasti technickeho odboru

Petr.Bajgar
Příznivec Pirátů – Pardubický kraj
Profese: ,
Dal poděkování: 6874 poděkování
Dostal poděkování: 3402 poděkování

Příspěvek od Petr.Bajgar » 06 úno 2016, 10:20

Zdenek.Kubala píše: - vysoka sance na proniknuti do zastupitelstva[/list]
Nikomu nic nenutim a zaroven respektuji rozhodnuti kazdeho.
Opravdu nevím kam kolega předpokládá uváděné proniknutí ale na krajské zastupitelstvo to tedy opravdu podle nejnovějšího průzkumu SANEP nevypadá.
To že nikomu kolega nic nenutí je zajímavé tvrzení, když už několik měsíců celé KS Pardubice také díky jeho podílu neřeší nic jiného než právě koalici do krajských voleb.
Screen shot 2016-02-06 at 10.01.06 AM.png
Zajímalo by mě kdo napsal komentář k tomuto příspěvku a na základě jakých věcných argumentů uvedl své tvrzení že přestože viditelně my Piráti na Pardubicku za současné situace nemáe ani 0,5% a pokud jsme mezi ostatními tak jsme tam spolu s dalšími 127 politickýmy stranami a 100 politickýmy hnutími.

Gratuluji tímto ke skvělé práci dlouholetému a stávajícímu vedení tzv. KS Pardubice.

Ondrej.Cesik
Člen KS Pardubický kraj

Příspěvek od Ondrej.Cesik » 06 úno 2016, 11:49

Strany pod 3,1% jsou v přehledu uvedený, protože jsou to strany parlamentní. V listopadovém průzkumu měli piráti na Pardubicku preference mezi 2 a 3 procenty. Přesné číslo bych musel dohledat. Součet hlasů stran koalice v parlamentních volbách 2013 byl 5,6 procenta.

Zkus brát volby jako příležitost pro oslovení veřejnosti a aktivaci příznivců, které bude probíhat během kampaně. A nejdřív je potřeba dojednat formu naší kandidatury. V našem počtu budeme těžko hledat prosto na víc jak na jednu aktivitu. A mě příprava na krajské volby + zastupitelství v RV zabere většinu času, který chci pirátům věnovat.

Jinak jsem oslovil, Annu Sakařovou ohledně účasti na schůzce se Zelenými a Změnou. Bohužel neměla hlídání. Tak z její účasti sešlo. Oslovil jsem jí tedy s nabídkou postu v koaliční radě. Ráda se zapojí. Tedy se ze strany personální něco děje i z mojí předvolební aktivity. A jestli se vám bude zdát, že to dělám kvůli prosazení koalice tak ano. Chci si připravit, co nejvíce argumentů pro koalici. Ale nedělám to jen proto. Má to další pozitivní vlivy.

Zdenek.Kubala
Zástupce vedoucího odboru
Profese: Linux Architect, AT Engineer, UNIX Admin
Dostal poděkování: 372 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Zdenek.Kubala » 06 úno 2016, 13:17

Petr.Bajgar píše:Opravdu nevím kam kolega předpokládá uváděné proniknutí ale na krajské zastupitelstvo to tedy opravdu podle nejnovějšího průzkumu SANEP nevypadá.
Mas pravdu, aktualne to tak nevypada, je potreba Piraty zviditelnit.
Pracujes-li na nejakem projektu ci tematu nebo kauze tykajici se kraje ci mest nebo primo voleb, tak se podel.
Petr.Bajgar píše: To že nikomu kolega nic nenutí je zajímavé tvrzení, když už několik měsíců celé KS Pardubice také díky jeho podílu neřeší nic jiného než právě koalici do krajských voleb.
Petre, tim chces rict, ze Ti neco/nekoho nutim nebo to je jen vyjadreni tveho stavu mysli?
Rad se zapojim do vecne a konstruktivni diskuze.
Petr.Bajgar píše:
Screen shot 2016-02-06 at 10.01.06 AM.png
Zajímalo by mě kdo napsal komentář k tomuto příspěvku a na základě jakých věcných argumentů uvedl své tvrzení že přestože viditelně my Piráti na Pardubicku za současné situace nemáe ani 0,5% a pokud jsme mezi ostatními tak jsme tam spolu s dalšími 127 politickýmy stranami a 100 politickýmy hnutími.
To mela byt otazka ci jen "zvolani"(nevidim otaznik)?
Pokud jen tve vyjadreni, tak k tomu odpovim, ze jsem to psal ja.
Petr.Bajgar píše: Gratuluji tímto ke skvělé práci dlouholetému a stávajícímu vedení tzv. KS Pardubice.
Nejsem si jist, zda-li mam pravo Ti odpovedet(ve "funkci" nejsem dlouho), ale za sebe gratuluji i Tobe. A preji Ti, at uz u nas nebo v jinem KS, hodne zdaru i do budoucna.
Muj podpis? Ten "ve spravny cas" kazdy pozna. :)
UNIX - Where is a shell, there is a way.
---
predseda MS Chrudimsko
soucasti technickeho odboru

Petr.Bajgar
Příznivec Pirátů – Pardubický kraj
Profese: ,
Dal poděkování: 6874 poděkování
Dostal poděkování: 3402 poděkování

Příspěvek od Petr.Bajgar » 06 úno 2016, 20:36

Ondrej.Cesik píše:Strany pod 3,1% jsou v přehledu uvedený, protože jsou to strany parlamentní. V listopadovém průzkumu měli piráti na Pardubicku preference mezi 2 a 3 procenty. Přesné číslo bych musel dohledat. Součet hlasů stran koalice v parlamentních volbách 2013 byl 5,6 procenta.
PB: děkuji za vysvětlení s těmi 3,1%. Omlouvám se ale opravdu nevěřím ve tvůj prostý součet hlasů v případě koalice.
Zkus brát volby jako příležitost pro oslovení veřejnosti a aktivaci příznivců, které bude probíhat během kampaně. A nejdřív je potřeba dojednat formu naší kandidatury. V našem počtu budeme těžko hledat prosto na víc jak na jednu aktivitu. A mě příprava na krajské volby + zastupitelství v RV zabere většinu času, který chci pirátům věnovat.
Volby opakovaně beru jako příležitost k oslovování atp. Problém vidím v tom čeho můžeme být za současného stavu vůbec schopni.
Jinak jsem oslovil, Annu Sakařovou ohledně účasti na schůzce se Zelenými a Změnou. Bohužel neměla hlídání. Tak z její účasti sešlo. Oslovil jsem jí tedy s nabídkou postu v koaliční radě. Ráda se zapojí. Tedy se ze strany personální něco děje i z mojí předvolební aktivity. A jestli se vám bude zdát, že to dělám kvůli prosazení koalice tak ano. Chci si připravit, co nejvíce argumentů pro koalici. Ale nedělám to jen proto. Má to další pozitivní vlivy.
Anna je šikovná jen toho má teď asi soukromě i pracovně víc než dost. Škoda jen že stále ještě není vedena jako členka.
Opravdu by mě zajímaly pozitivní vlivy o kterých se zmiňuješ ale nikde jsem myslím neslyšel žádnou specifikaci těchto "pozitivních vlivů".

Jiri.Jansa
Člen KS Pardubický kraj
Profese: makroekonom
Dal poděkování: 169 poděkování
Dostal poděkování: 283 poděkování

Příspěvek od Jiri.Jansa » 07 úno 2016, 22:47

Sám za sebe (jako aktivní příznivec) jsem po setkání v hotelu Savoy ve Špindlu pro koalici, i když jsem byl původně proti, řekl bych, že plusy:
nový impuls
větší šance na vstup do zastupitelstva
pokrytí celého kraje
dobře sepsaná koaliční smlouva a společný program
potenciál pokráčování ve spolupráci i po volbách na dílčích věcech

převáží mínusy:
spojování s částečně zdiskreditovanými Zelenými
poměrně vysoké náklady na kampaň, ke kterým se zavazujeme

takže doufám, že koalice dostane šanci.

Odpovědět

Zpět na „Krajské fórum Pardubický kraj“