OLK 7/2013 Primární volby

Fórum pro diskusi členů a registrovaných příznivců. Zde lze vyhlašovat závazná hlasování členů krajského sdružení.

Moderátoři: Koordinatori, PKS Olomoucky kraj, Odbor OlK - administrativni

Vojtech.Pikal
Profese: poslanec, informatik
Dal poděkování: 26669 poděkování
Dostal poděkování: 19639 poděkování
Kontaktovat uživatele:

OLK 7/2013 Primární volby

Příspěvek od Vojtech.Pikal » 15 srp 2013, 00:55

Svolávám primární volby pro kandidátku do poslanecké sněmovny.

Pokud nikdo není proti, budu předsedat.

Pořad a Harmonogram by měl být následující:
1) Představení kandidátů na fóru
2) Představení kandidátů naživo na schůzi 22.8.
3) Volba Lídra(1) a čelních kandidátů na volebním zasedání v Majetíně 31.8.
4) Pokračování volby dalších kandidátů zde na fóru.

Je někdo proti tomuto pořadu?

Takže prosím, kandidáty, aby se představili, případně můžete někoho navrhovat.
Upozorňuji že všeichni kandidáti by ve chvíli primárních voleb měli mít:
1) Na weby vyvěšenou svoji prezentaci: http://www.pirati.cz/lide
2) Podepsané prohlášení kandidáta: https://www.pirati.cz/ao/sablony/start#pk
přičemž věci v něm uvedené by měli být pravdivé.
-------------------
Kandidáti:
Lídr: - zvoleno
Čelní: - zvoleno
Další:
člen RV, AO, PO, ZO, FT a předsedající CF;
místopředseda sněmovny a poslanec za Olomoucký kraj, člen AO OlK
Profil|fb| Tel: 776635258

Martin.Svadlenka
Místní předsednictvo
Profese: elektromechanik
Dal poděkování: 2524 poděkování
Dostal poděkování: 1401 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: OLK 7/2013 Primární volby

Příspěvek od Martin.Svadlenka » 21 srp 2013, 16:33

Ahoj všichni,
rád bych tímto deklaroval vůli změřit své síly s některým z kolegů v klání o lídra olomoucké kandidátky.
Na mém profilu najdete opravdu velmi stručný životopis, který však obsahuje dostatek podkladů pro důvody, kvůli nimž jsem do politiky vstoupil.
Mé nejzřetelnější mediální výstupy ohledně minulých voleb do krajského zastupitelstva jsou zde: https://www.youtube.com/watch?v=QCg6yQFDP9o
a http://www.rozhlas.cz/zpravy/volby2012_vizitky (klik na Zlínský(!) kraj a Pirátská strana)

Očekávám vaše otázky.

Martin
Tito uživatelé poděkovali autorovi Martin.Svadlenka za příspěvek:
Vojtech.Pikal
Aktivista hnutí za pravdu o 11. září 2001, pěšák v operaci "Hrajeme svobodnou hudbu!", vapík a lůzr
"Ostatně soudím, že OSA musí být zničena."

Petr.Bajgar
Příznivec Pirátů – Pardubický kraj
Profese: ,
Dal poděkování: 6874 poděkování
Dostal poděkování: 3402 poděkování

Příspěvek od Petr.Bajgar » 21 srp 2013, 18:32

Martin Svadlenka píše:Očekávám vaše otázky.

Martin
Nevěřím svým očím opravdu se nám tady nabízí za leadra předvolební činnosti v KS OLK človíček, který se veřejně na minulém setkání kasal tím, že pro nedávné krajské volby v roce 2012 neudělal stejně jako jeho kolegové v KS ZLK vůbec, ale prý naprosto vůbec nic a proto považuje jejich celorepublikově nejmenší volební výsledek v přepočtu na počet obyvatel za veleúspěšný? Přitom je to človíček který měl dlouhodobě usilovat o efektivní politickou činnost ve Zlínském kraji kde je dokonce druhéhým místopředsedou? Mě z toho vychází spíš to, že je "Krtkem" najatým k devastaci kam se jen prokrtkuje.

Kolegové z KS OLK by neměli zapomenout na několik období kdy KS OLK degradovalo v činnosti, ať už to bylo zvolením slabých vedoucích KS, nebo slabého leadra loňské kampaně před Krajskými volbami.

Tyhle volby potřebujeme zhodnoti pro posílení obecné informovanosti o naší existenci a smyslu naší činnosti v politice a to i kdybychom nedosáhli 5%.
Protože náš kraj nepatří k velké čtyřce nepředpokládám, že by se od nás mohl někdo probojovat do PS.

Jde mi především o to, aby někdo jako je kašpárek Švadla, nedegradoval zase naše dlouhodobé snažení svým laciným pózérstvím.

Martin.Svadlenka
Místní předsednictvo
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Martin.Svadlenka » 21 srp 2013, 20:43

Hezká kandidátská řeč, Petře, budeš těžký soupeř.
Napsal jsem to už ve zlínském vlákně, ale můžu i tady.
Ve Zlínském kraji jsme nepropagovali stylem ostatních politický stran (nebo početnějších pirátský krajů), neboť prostě nebyly lidské zdroje. Upustili jsme od organizace mítinků, plakátování, apod a snažili se oslovit voliče hlavně prostřednictvím sociálních sítí, neboť se naše cílovka pohybuje především v tomto prostoru. Ano, náš volební výsledek byl celorepublikově nejslabší (díky čemu sis i ty našel "své 11. září", gratuluju), ale stále byl srovnatelný s výsledky těch, co plakátovali, či mítinkovali.

Co říkají čísla?
V roce 2010 ve volbách do PS dostali zlínští Piráti při 64,27% volební účasti 2360 hlasů.
V roce 2012 ve volbách do KZ dostali zlínští Piráti při 40,34% volební účasti 2647 hlasů.
Takže i přesto, že k volbám 2012 dorazilo o třetinu(!) méně voličů, získali jsme i přesto o skoro 300 hlasů více.

(zdroj: http://www.volby.cz)
Tito uživatelé poděkovali autorovi Martin.Svadlenka za příspěvek:
Vojtech.Pikal
Aktivista hnutí za pravdu o 11. září 2001, pěšák v operaci "Hrajeme svobodnou hudbu!", vapík a lůzr

Martin.Smida
Republikový výbor
Profese: Kompostář
Dal poděkování: 2391 poděkování
Dostal poděkování: 4109 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Martin.Smida » 21 srp 2013, 22:07

Martin Svadlenka píše:Hezká kandidátská řeč, Petře, budeš těžký soupeř.
někde jsem přehlédl Petrovu kandidaturu? Nebo prostě předpokládáš?

Zde jsou moje otázky:
1. Kolik času, peněz a úsilí budeš věnovat předvolební kampani?
2. Kolik času a úsilí budeš věnovat pirátům po skončení voleb a další běžné "nudné" činnosti?
3. v případě úspěchu, vázán poslaneckým slibem... jakým způsobem / stylem chceš vystupovat ve sněmovně? jak budeš vyvažovat pirátský program s vlastním názorem, tedy (jak je v poslaneckém slibu) vědomím a svědomím (nebo tvrdíte, že se shodujete s pirátským programem na 100%).
4. jen tak pro zajímavost bych bych rád viděl Váš seznam a seřazení ostatních stran podle "koaličního potenciálu" k pirátům, potažmo ke svým politickým preferencím. A na to navazující krátké představení, kde vidíte piráty na politické mapě ČR.

a taky bych byl rád, kdyby bylo více kandidátů. Už v rámci plurality...
Tito uživatelé poděkovali autorovi Martin.Smida za příspěvky (celkem 2):
Jakub.Stacke, Vojtech.Pikal
Zastupitel v Majetíně (od října 2014). Člen Republikového výboru (za CF od 2017)
Dříve Upgrade team, Volební výbor, místopředseda strany či předsednictvo KS OLK.
Člen mediálního odboru, člen venkovského místního sdružení Pirátská Tvrz.
Otec, manžel, režisér, herec, basák, zpěvák, textař, DJ, hráč pokeru, tenisu a nohejbalu... prostě nabito :-D

Martin.Svadlenka
Místní předsednictvo
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Martin.Svadlenka » 22 srp 2013, 00:37

Martin Smida píše:
Martin Svadlenka píše:Hezká kandidátská řeč, Petře, budeš těžký soupeř.
někde jsem přehlédl Petrovu kandidaturu? Nebo prostě předpokládáš?
Předpokládám.
Předpokládám, že pokud mě někdo nazve kašpárkem a laciným pozerém, tak se taky vzmůže na víc, než jen na podobně slabé urážky.
1. Kolik času, peněz a úsilí budeš věnovat předvolební kampani?
Záleží samozřejmě na typu kampaně. Těžko se jako otec na rodičovské "dovolené" budu moct urvat na časově náročnější venkovní akci, ale moje rodina je srozumněna s tím, že to teď bude náročnější a hlavně partnerka mi slíbila vyjít vstříc. Takže se chystám na agitačku na Kytarách, rozhodně se zapojím do výjezdu, ať už na kolech, nebo auty. Jinak mohu nabídnout zhruba 2 hodiny denně na compu a v síti. Co se peněz týče, posílám už pár měsíců trvalým příkazem stovku na olomoucký VS. Vím, není to žádná hitparáda, ale z rodičovské teď fakt na větší "výkon" nemám. Co se úsilí týče... Nenapadá mě nic ohledně úsilí (nebo se zeptej jinak), takže offtopic: Přiznám se, že se necítím jako organizační typ a prokrastinuju, v týmu ale tyhle problémy ustoupí, protože se snažím předvést ve věcech, na které si věřím.
2. Kolik času a úsilí budeš věnovat pirátům po skončení voleb a další běžné "nudné" činnosti?
Na rovinu říkám: Pokud na volby "přidám", tak po volbách uberu. I když to není přesné. Už nějakou dobu se snažím "vrátit" do fóra, v němž je pro mě nesnadné se orientovat a zjišťovat, na čem se pracuje a jestli jsou úkoly, na něž bych stačil. Pokusím se (a to i bez funkce) najít a zapojit další Piráty ve Zlínském kraji tak, aby krajské sdružení fungovalo. Není pro mě problém vyvinout úsilí, komunikovat, zařídit, zavolat, obeslat. Jen se moc necítím na "tvůrce hry" (zdravím všechny, co prohráli :-) )
A v neposlední řadě budu dál, paralelně s Piráty, pokračovat ve "svém 9/11 boji". S přibývajícím časem, zkušenostmi a kontakty už postupuju daleko koordinovaněji, než před pár lety. Těším se 13.9. na Libora Michálka do Brna.
3. v případě úspěchu, vázán poslaneckým slibem... jakým způsobem / stylem chceš vystupovat ve sněmovně? jak budeš vyvažovat pirátský program s vlastním názorem, tedy (jak je v poslaneckém slibu) vědomím a svědomím (nebo tvrdíte, že se shodujete s pirátským programem na 100%).
Pěkná otázka. Troufám si tvrdit, že jsem ze své podstaty 91,1% Pirát. Pirátského poslance vnímám jako "nástroj", jako "prostředníka" všech Pirátů. Poslanec nasdílí vše z PS fóru k analýze, na jejímž základě pak teprve koná. Prostě bez crowsoucingu bych se nepouštěl do žádných větších, ani sólo akcí. S jedinou výjimkou. V rámci té bych v PS inicioval postup vůči RRTV, neboť ta podléhá pouze a jen Sněmovně ;-)
4. jen tak pro zajímavost bych bych rád viděl Váš seznam a seřazení ostatních stran podle "koaličního potenciálu" k pirátům, potažmo ke svým politickým preferencím. A na to navazující krátké představení, kde vidíte piráty na politické mapě ČR.
Podle mne máme v určitých(!) tématech blízko třeba k Zeleným, jen nejsme tak osypaní z jádra. Asi by se našlo více stran (spíše ČSSD a KSČM než ODS, ale jsem zaujatý a programy v hlavě nenosím). Spíše ne KDU a TOP, rozhodně ne DSSS. Se Svobodnými je to těžké, některé pohledy máme diametrálně odlišné, ale je zbytečné o nich uvažovat, neprobojují se. Úsvit, Babiš, Suverenita, VV.. Fakt ne.
Na nějaký koaliční konstrukt ti však, nezlob se, nepřistoupím. Jsme ze své podstaty opozice, byť konstruktivní. Je nám jedno, kdo je předkladatelem, když nám z analýzy vyplyne, že předložené není v souladu s tím, co zastáváme, nebo jsme schopni dovodit nefunkčnost, neúčinnost či přímo zbytečnost předkládaného. Vnímám nás vlevo, ale to je způsobeno okolnostmi, například určitou nevyhnutelností všeobecného základního příjmu, nebo návrhem na MHD zdarma.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Martin.Svadlenka za příspěvky (celkem 2):
Martin.Smida, dan.dy.k

Petr.Bajgar

Příspěvek od Petr.Bajgar » 22 srp 2013, 00:45

Pokud to tedy kolega M.Šmída potřebuje formálně tak tedy tímto ohlašuji svůj zájem kandidovat na leadra kampaně Pirátů do poslanecké sněmovny. Nepředpokládám sice, že by byla sebemenší šánce se z našeho kraje do PS dostat protože bychom musely získat mnohem více než 5%ní voličskou podporu. Chci kampaň využít k propagaci činosti nás Pirátů pro naše zdejší společenství. Tak abychom po volbách mohli pokračovat efektviněji v naší činnosti než před nimi. Jde mi proto o vzestup zájmu o politiku díky volbám. Nepotřebuji poslanecký plat ani levné párky nebo frťany v poslanecké kantíně. Jde my o budoucnost života v naší společné republice. Jde mi o možnost potkávat dobré a zodpovědné lidi kterým záleží v čem žijeme a bude žít dál jde mi o to moct podporovat jejich součinnst spolupráci a sdílení kulturních a lidkých hodnot před jejich současnou degradací několika parazitujícími jedinci a defraudanty důvěry veřejnosti. Hodlám objíždět větší města v našem kraji i jinde pokud mě někam pozvou a pokoušet se bavit se spoluobčany o tom proč a čem jsou Piráti pro ně přínosní svou progresivitou otevřeností a vstřícností. Přesto že mnoho kolegů vnímá politiku jako administrativně právnícký kolotoč paragrafů je třeba vráti politiku našim spoluobčanům jako nástroj kultivace našeho společenství a v tomvidím mnohem větší poslání než jestli se dostanu do PS. Zdroje mám sice velice omezené ale naučil jsem se od r. 2009 pracovat co možná nejefektivněji i s omezenými zdroji. Čsto jednám s lidmi ve vlacích, trmavajích a autobusech. Jsem zvyklý pracovat samosttně a nečekat než mi někdo něco připraví. Velice mě mrzí stagace do které byl kolegy už několikrát uvržen KS OLK a ze které se snad konečně po dlouhých měsících vyhrabáváme. Po kolikáté už a kolikrát asi, to ještě bude? Velice mě mrzí, že KS ZLK místo toho abychom mezikrajově spolupracovali dlouhodobě stagnuje a degraduje místo aby progresivně rostlo. Do voleb máme pár týdnu tedy přesněji 65 dní. Mním se proto předvolební činnosti věnovat maximálnětj víc než plný úvazek.

PS: ty Švadlovi formalistické kecy snad ani nemá smysl komentovat navíc zapoměl říct, že je tělem i duší především kovaná 119!

Martin.Svadlenka
Místní předsednictvo
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Martin.Svadlenka » 22 srp 2013, 01:16

Petr Bajgar píše: PS: ty Švadlovi formalistické kecy snad ani nemá smysl komentovat navíc zapoměl říct, že je tělem i duší především kovaná 119!
Nezapomněl, Péťo. Je to tam.

Petr.Bajgar

Příspěvek od Petr.Bajgar » 22 srp 2013, 22:56

Martin Svadlenka píše:
Petr Bajgar píše: PS: ty Švadlovi formalistické kecy snad ani nemá smysl komentovat navíc zapoměl říct, že je tělem i duší především kovaná 119!
Nezapomněl, Péťo. Je to tam.
To já vnimám velice dobře ze tvých vystoupení takže mě to připomínat nemusíš. Na druhé straně je dobře, že toto doplňuješ jako informaci pro ostatní kolegy.

Vojtech.Pikal
Profese: poslanec, informatik
Dal poděkování: 26669 poděkování
Dostal poděkování: 19639 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Vojtech.Pikal » 22 srp 2013, 23:14

Registruji Martina Švadlenku a Petra Bajgara jako kandidáty na pozici lídra.
Co další kandidáti? Nemusíte se hlásit jen na lídra, jsou tu i čelní, nebo další pozice.

Děkuji Martinu Šmídovi za kvalitní otázky.

zatím vše, jen hlásí, že kandidovat nejméně na čelní pozice budu taky. Musím si to sesumírovat. :D
Tito uživatelé poděkovali autorovi Vojtech.Pikal za příspěvek:
Martin.Smida
člen RV, AO, PO, ZO, FT a předsedající CF;
místopředseda sněmovny a poslanec za Olomoucký kraj, člen AO OlK
Profil|fb| Tel: 776635258

Zamčeno

Zpět na „Krajské fórum Olomoucký kraj“