Veřejný internet v budovách místních úřadů

Veřejný internet v budovách místních úřadů

Příspěvekod Vladimir Prokes » 13 lis 2012, 12:44

Možná si někdo řekne,
co chceš řešit, ve městech na úřadech a v informačních centrech jsou již dnes veřejné portály.

Neni to až tak v pořádku, tyto portály jsou omezené ve výběru zobrazovaného obsahu a na dost adres se prostě člověk nedostane. Daleko podstatnější je spíše nemožnost s vyhledaným materiálem dále pracovat.
Flesch-ku do nich nezasunete a o možnosti vytištění ani nemluvě.

Před volbami se tady objevil nápad na internetové hlasování, ptám se tedy jestli se tomu piráti dále věnují. Tato možnost by byla využitelná jistě i pro referenda, nebo podpisové akce.

Dnes v 21 tisíciletí jsou u nás statisíce lidí bez přístupu k informacím na internetovém moři informací. V řadě vesnic je jediná možnost internet přes drahou telefonní linku. Možná nebude na škodu připomenout milion občanů, kterým byl přístup k veřejným informacím zabráněn také odcizením počítačů se soukromími daty a v řadě případů i daty třetích osob, tedy protiprávně exekuční mafií.

Za tento příspěvek dostal jeho autor Vladimir Prokes 2 poděkování od:
Dalibor.Zahora, Vaclav Malek
Uživatelský avatar
Vladimir Prokes
Příznivec Pirátů – Vysočina
 
Příspěvky: 8
Registrován: 05 črc 2012, 22:31
Bydliště: Jihlava, Masarykovo nám.97/1, Čajkovského 9
Dal poděkování: 28 krát
Dostal poděkování: 20 krát

Re: Veřejný internet v budovách místních úřadů

Příspěvekod Vaclav Malek » 06 led 2013, 00:27

JJ určitě... jako jeden z dočasných e-goverment garantů se tomu věnuji. Já myslím, že to na co narážíš je i celkem dobře popsané v našem obecném bodu programu: http://www.pirati.cz/program/e-government
A el. volby se zde diskutovali v jednom vlákně... určitě o nich ještě někde napíšu podrobněji, protože tam se přece jenom musí postupovat obezřetně.

PS: Myslím, že by se toto vlákno mohlo přesunout sem: e-government-f544/ ??
Uživatelský avatar
Vaclav Malek
Uživatel fóra – není člen Pirátů
 
Příspěvky: 8117
Registrován: 12 čer 2009, 00:32
Dal poděkování: 5293 krát
Dostal poděkování: 9574 krát

Re: Veřejný internet v budovách místních úřadů

Příspěvekod Jana.Syrovatkova » 06 led 2013, 01:39

Vladimir Prokes píše:Dnes v 21 tisíciletí jsou u nás statisíce lidí bez přístupu k informacím na internetovém moři informací. V řadě vesnic je jediná možnost internet přes drahou telefonní linku. Možná nebude na škodu připomenout milion občanů, kterým byl přístup k veřejným informacím zabráněn také odcizením počítačů se soukromími daty a v řadě případů i daty třetích osob, tedy protiprávně exekuční mafií.


Kdyby sis měl vybrat, zda chceš mít doma přípojku pitné vody nebo internetu, co bys volil?
Co je pro tebe horší - přístup na internet přes drahou telefonní linku nebo přístup k pitné vodě pouze v podobě balené vody kupované v obchodě (buď v místním malém - a zpravidla drahém obchůdku - nebo v 30 km vzdáleném supermarketu)?

A pozor, to vůbec nemluvím o kanalizaci.

Možná jsou obce, kde je rozvod pitné vody a jediný internet přes drahou telefonní linku. Uznávám, že kraj Vysočina to může mít jinak. Ve Středočeském kraji neznám obec, kde by byla pitná voda a nebyl internet. Naopak znám obce, kde je internet zcela bez problémů (občas je možno si vybírat), ale pitná voda není a nejspíše nebude. Nám ji zavedli vloni, hurá! Takže bych rozhodně upřednostňovala pitnou vodu před motáním se do zřizování "státem přikázaného" internetu občanům.

Co se týče těch exekucí - zjisti si o nich prosím něco. To, že byl vydán exekuční příkaz ještě neznamená, že domů přijde exekutor a vše sebere. Pokud to nejsou mafie typu dopravní podnik, tak se naopak exekutor snaží s dlužníkem domluvit, první se dává exekuce na účet v bance a na plat - až poté se začíná sahat na majetek.
Jana.Syrovatkova
Příznivec Pirátů – Středočeský kraj
 
Příspěvky: 2825
Registrován: 04 zář 2009, 13:34
Bydliště: trvalé Úvaly u Prahy, přechodné Praha 7, Holešovice
Dal poděkování: 583 krát
Dostal poděkování: 2208 krát


Podobná témata

Zpět na E-government

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník