[Transparentní správa obce - přejmenováno]

Re: [Transparentní správa obce - přejmenováno]

Příspěvekod Ivan Sirko » 08 lis 2013, 20:05

Problém hlavně v tom, že zatím není tu schopny člověk s dostatkem času, aby mohl podle podnětu tohoto vlákna něco naprogramovat, a ten kdo umí tak nemá čas :(
"Moje představa demokrace je taková, že v ní nejslabší dostávají příležitost jako nejsilnější... Žádná země na světe momentálně neumí nic jiného, než projevit o své slabé blahosklonnou starost... Západní demokracie ve své dnešní podobě je jen zředěný faśismus... skutečnou demokracii nemůže dělat dvacet pánů usazených v centrále. Musí se vytvářet zdola, lidmi v každé vesnici."
- Gándhí
Ivan Sirko

Dal poděkování: 10372 krát
Dostal poděkování: 2575 krát

Příspěvekod Roman.Kummel » 08 lis 2013, 20:13

Rád bych se tohoto projektu ujmul a dotáhl jej do zdárného konce. Zajímalo by mě proto, zda proběhla ta schůzka, kterou toto vlákno končilo a s jakým závěrem. Také bych byl rád, pokud byste sem vložili všechny poznámky, které jste k tomuto tématu měli, ať nezačínám od piky, ale mohu navázat tam, kde jste zkončili.

Za tento příspěvek dostal jeho autor Roman.Kummel 3 poděkování od:
Devilkin, Ivan Sirko, odis
Roman.Kummel
Člen KS Olomoucký kraj

Dal poděkování: 55 krát
Dostal poděkování: 190 krát

Příspěvekod Ondrej.Profant » 08 lis 2013, 20:32

Pokud se nemylím, tak tu stále nevznikla žádná důvěryhodná specifikace. Všichni chápeme, co chceme. Ale jde i o to, jak to je potřeba. Zveřejnit smlouvu je lehké. Vylepšit způsob uzavírání smluv, tak aby se automaticky zveřejnila včetně strojově čitelných údajů je již jiný úkol.

Obec může být transparetnní klidně přes Google apps (technicky vzato), ale to není to co chceme.
předseda Pirátů Praha, garant programové komponenty Svoboda informací
Ondrej.Profant
Poslanec Parlamentu ČR

Dal poděkování: 13107 krát
Dostal poděkování: 7247 krát

Příspěvekod Ivan Sirko » 08 lis 2013, 20:39

Roman Kummel píše:Rád bych se tohoto projektu ujmul a dotáhl jej do zdárného konce. Zajímalo by mě proto, zda proběhla ta schůzka, kterou toto vlákno končilo a s jakým závěrem. Také bych byl rád, pokud byste sem vložili všechny poznámky, které jste k tomuto tématu měli, ať nezačínám od piky, ale mohu navázat tam, kde jste zkončili.

Romane, já to zkusím probrat s Dominikou Michailidu, která založila toto vlákno a uvidíme co z toho vyjde. Jedině už víme, že nekonečné kecání nikam nevede, tak budu rad udělat aspoň malý krůček k realizace, ať to nebude pro začátek velký projekt, ale jé to lepší než furt na 10 let projektovaní ;)
"Moje představa demokrace je taková, že v ní nejslabší dostávají příležitost jako nejsilnější... Žádná země na světe momentálně neumí nic jiného, než projevit o své slabé blahosklonnou starost... Západní demokracie ve své dnešní podobě je jen zředěný faśismus... skutečnou demokracii nemůže dělat dvacet pánů usazených v centrále. Musí se vytvářet zdola, lidmi v každé vesnici."
- Gándhí
Ivan Sirko

Příspěvekod Roman.Kummel » 08 lis 2013, 20:53

Ivan Sirko píše:Romane, já to zkusím probrat s Dominikou Michailidu, která založila toto vlákno a uvidíme co z toho vyjde. Jedině už víme, že nekonečné kecání nikam nevede, tak budu rad udělat aspoň malý krůček k realizace, ať to nebude pro začátek velký projekt, ale jé to lepší než furt na 10 let projektovaní ;)

Výborně, děkuji za kontaktování Dominiky. Naprosto souhlasím, že to chce akci a následně připomínkování, než jen plané řeči.

Pro začátek bych to viděl na založení fóra "Transparentní obec", kterého bych se rád stal garantem. V něm by pak byla témata "Seznam modulů", "Transparentní účet", "Registr smluv", "Rozklikávací rozpočet", "Veřejné zakázky", "Referendum", "Zápisy ze zasedání", a další moduly. Ať se řeší jednotlivé moduly odděleně a můžeme směřovat k cíli. Takhle v jednom threadu je to dost nepřehledné. Mohu o to tímto požádat TO?

Za tento příspěvek dostal jeho autor Roman.Kummel 4 poděkování od:
Devilkin, Fajx, Ivan Sirko, odis
Roman.Kummel
Člen KS Olomoucký kraj

Příspěvekod Roman.Kummel » 22 lis 2013, 16:21

Diskuzi k tomuto tématu přesouvám do programového bodu Transparentní organizace, kde jsem za tímto účelem vytvořil odpovídající vlákna.

Za tento příspěvek dostal jeho autor Roman.Kummel poděkování od:
Ivan Sirko
Roman.Kummel
Člen KS Olomoucký kraj

Příspěvekod Ivan Sirko » 22 lis 2013, 17:20

Informují, že s Domčou nebyl čas promluvit vzhledem k její vytíženosti. Otevírá totiž knihovnu a tak probereme to na schůze 23.11.2013 jako pro mne hlavni bod ;)

Když tak pošli i ji par vět o "Transparentní správa obce" :D
- Gándhí
Ivan Sirko

Předchozí

Podobná témata

Zpět na E-government