Fiskální pokladny => on-line evidence

Fiskální pokladny => on-line evidence

Příspěvekod Petros.Michailidis » 18 srp 2014, 23:36

Považuji toto téma za hodně "pirátské". Ve chvíli, kdy zazní informace, že "pracovníci finančních úřadů budou mít okamžitou evidenci o kterékoliv platbě..." se mi zježí všechno a začínám vidět rudě.

Ono to tak trochu souvisí s určitými pokusy o zrušení hotovostních plateb (viz Norsko jako průkopník). K bezhotovostnímu platebnímu styku bych si myslel, že se můžem vyjádřit v jiném vlákně (snad otevřu), protože to je samostatné téma a dost významné.

Máte pocit, že vás fiskální pokladny či on-line evidence nadzvedávají ze židle, nebo si myslíte, že je to nezbytná daň za "lepší" výběr daní?

Mně osobně to připomíná "více bezpečnosti výměnou za omezení svobody". Nebo jsem jenom tak trochu paranoidní?
Petros Michailidis
tel: 777 897 146
otec dvou Pirátek (to je dobrá kvalifikace, ne?)

Za tento příspěvek dostal jeho autor Petros.Michailidis 5 poděkování od:
Ivan Sirko, Ljuba.Polakova, Petr.Vileta, Roman.Kucera, Stanislav.Stipl
Petros.Michailidis
Člen KS Moravskoslezský kraj

Dal poděkování: 1160 krát
Dostal poděkování: 1754 krát

Re: Fiskální pokladny => on-line evidence

Příspěvekod Petr.Vileta » 19 srp 2014, 00:54

Fiskální pokladny mě štvou už od prvního nápadu na jejich zavedení. Představuji si, jak půjdu k zákazníkovi do bytu dělat nějakou opravu PC/SW a ponesu sebou fiskální pokladnu. Nebo si někdo objedná pizzu a na chodbě v paneláku mu bude poslíček na fiskální pokladně vystavovat doklad. Ne, nejde to vystavit předem. Já nevím, kolik té práce na místě odvedu a poslíček neví, jestli tu pizzu předá, nebo ji poveze zpátky.

No a statistiky ze zemí, kde už to mají, jako třeba Itálie nebo Slovensko, ukazují, že to nijak významně nepomohlo, nebo dokonce vůbec.
stínový ministr švihlých nápadů
----------------------------------------
Já vyjdu s každým, ale s kým nemohu vyjít, s tím vyběhnu.

Za tento příspěvek dostal jeho autor Petr.Vileta 2 poděkování od:
Ljuba.Polakova, Roman.Kucera
Petr.Vileta
Člen KS Plzeňský kraj

Dal poděkování: 20414 krát
Dostal poděkování: 18369 krát

Příspěvekod Ljuba.Polakova » 19 srp 2014, 03:38

Taky mě štvou, zase bič na živnostníky i malý podnikatele. Výbornej kšeft pro výrobce a servismany. Nevím kolik stojí nyní, ale když jsem podnikala, tak nejlevněší stála kolem 10-ti táců a roční údržba 7 táců. Navíc se dá jednoduše obejít tím, že se prostě nenamarkuje (známí, VIP zák., lidičky co doklad nepotřebují).
dobrovolník AO-telefonní kontakt Pirátů pro veřejnost
ljuba.polakova@pirati.cz, +420 775 405 125

Za tento příspěvek dostal jeho autor Ljuba.Polakova 2 poděkování od:
Petr.Vileta, Roman.Kucera
Ljuba.Polakova
Republikový výbor

Dal poděkování: 1739 krát
Dostal poděkování: 357 krát

Příspěvekod Roman.Kucera » 19 srp 2014, 08:56

Jasně že ne. I kandidát na senátora to odmítá :-)
https://www.facebook.com/volimkuceru?ref=hl
Garant svobody pRojevu (pokud to ještě existuje)

Pirátem se človék nestává, pirátem se rodí!

Za tento příspěvek dostal jeho autor Roman.Kucera 2 poděkování od:
Ljuba.Polakova, Petr.Vileta
Roman.Kucera
Rozhodčí komise

Dal poděkování: 10181 krát
Dostal poděkování: 18580 krát

Příspěvekod emil » 02 bře 2016, 08:56

Jen ať si Babiš udělá fiskální pokladny, ale potřebný softw. a hardw. ať je zdarma k vyzvednutí na finančním úřadu pro každého podnikatele.
Nechci vydělávat na potřebný softw. a hardw, abych "lépe odváděl daně", pokud nevěří ať si zaplatí vše pro svou kontrolu: potřebný softw. a hardw + kontrolní pracovníky.
emil
Návštěvník – není člen Pirátů

Příspěvekod odis » 09 led 2017, 10:33

Petr.Vileta píše:Fiskální pokladny mě štvou už od prvního nápadu na jejich zavedení. Představuji si, jak půjdu k zákazníkovi do bytu dělat nějakou opravu PC/SW a ponesu sebou fiskální pokladnu. Nebo si někdo objedná pizzu a na chodbě v paneláku mu bude poslíček na fiskální pokladně vystavovat doklad. Ne, nejde to vystavit předem. Já nevím, kolik té práce na místě odvedu a poslíček neví, jestli tu pizzu předá, nebo ji poveze zpátky.

No a statistiky ze zemí, kde už to mají, jako třeba Itálie nebo Slovensko, ukazují, že to nijak významně nepomohlo, nebo dokonce vůbec.

Slovensko, zde je článek od jednoho slováka, který to nepopisuje "spásně", ale tvrdí opak toho co vi, že to pomohlo a že to lze?

https://vlkovobloguje.wordpress.com/2017/01/09/erp-eet-na-slovensku/
odis
Uživatel fóra – není člen Pirátů

Dal poděkování: 166 krát
Dostal poděkování: 45 krát

Příspěvekod odis » 09 led 2017, 10:36

emil píše:Jen ať ...

Nechci být rejpavej, ale pak by jsi stejnou logikou mohl říci, že si má stát zaplatit i účetní a ty mu předáš jenom podklady... Na jednu stranu je potřebná centralizace některých činností od státu a na druhou stranu decentralizace jiných. Je smutné, že skoro vždy je decentralizace těch co mají být sprincipu centrální (distribuce elektřiny, není zde možnost volby...) a jinde kde je potřeba decentralizace se centralizuje, protože je to jednoduché obhájit a nikohoto nezajímá...
odis
Uživatel fóra – není člen Pirátů

Dal poděkování: 166 krát
Dostal poděkování: 45 krát

Podobná témata

Zpět na Daňový systém