Usnesení RP 35/2013 (Zrušení registrace Michala Wagnera)

Do tohoto fóra se přesouvají Uzamčené členské podněty

Moderátor: Predsedajici

Zamčeno

Jste pro projednání tohoto návrhu CF?

Pro projednání
40
58%
Zdržuji se
29
42%
 
Celkem hlasujících: 25 - Celkem hlasů: 69

Uživatelský avatar
Tomas.Klapka
Příspěvky: 1984
Registrován: 30 kvě 2010, 18:50
Profese: discordian pope
Dal poděkování: 1711 poděkování
Dostal poděkování: 3362 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Usnesení RP 35/2013 (Zrušení registrace Michala Wagnera)

Příspěvek od Tomas.Klapka »

Jan Nezhyba píše:Bavímě jak tady jde celkem o elementární slušnost a podobné základní principy
a vy si tady mastíte hubu předpisama ... konkrétně někteří ... to je jen sebeonanie lidí co se rádi čtou a poslouchaj
fak politka jak má bejt(du z vás blejt)
- supr neřešmě problém proč taky, hlavně ale politicky korektně dle předpisů a tak se lidskost vytrácí i od pirátské strany neb i oni se (in : riť) obrací...
Kdyby MW někdo rozbil hubu, tak neřeknu ani zbla. Je to proti našim předpisům a pravidlům. Stejně tak jsem psal, že by bylo lepší MW nechat blejt hovna, protože to prostě dělá, a nečinnost v tomto je podle vás taky proti pravidlům.

To rozhodnutí RP je k ničemu, ať už je nebo není podle předpisů, protože registrace na fórum jako RegP je úkon, proti kterému nemáme fungující nástroje.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Tomas.Klapka za příspěvek:
Vojtech.Pikal

You'll be redlacep!

Ondra.kl
Příznivec Pirátů – Moravskoslezský kraj
Příspěvky: 3729
Registrován: 18 čer 2009, 12:09
Profese: IT administrátor
Dal poděkování: 727 poděkování
Dostal poděkování: 3798 poděkování

Re: Usnesení RP 35/2013 (Zrušení registrace Michala Wagnera)

Příspěvek od Ondra.kl »

Tomas Klapka píše:To rozhodnutí RP je k ničemu, ať už je nebo není podle předpisů, protože registrace na fórum jako RegP je úkon, proti kterému nemáme fungující nástroje.
s těmi nástroji ... mno jak se to vezme ... všiml si za posledních pár dní nějakého nového miltinicku MW?
Uživatelský avatar
trinitrofenol
Příspěvky: 2090
Registrován: 04 úno 2012, 17:01
Profese: chemik
Bydliště: Praha 20
Dal poděkování: 1344 poděkování
Dostal poděkování: 3558 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Usnesení RP 35/2013 (Zrušení registrace Michala Wagnera)

Příspěvek od trinitrofenol »

Ondra.kl píše:
Tomas Klapka píše:To rozhodnutí RP je k ničemu, ať už je nebo není podle předpisů, protože registrace na fórum jako RegP je úkon, proti kterému nemáme fungující nástroje.
s těmi nástroji ... mno jak se to vezme ... všiml si za posledních pár dní nějakého nového miltinicku MW?
Jak se bude prokazovat, že jde o Michala, prosím? IP adresa není důkaz. Aspoň to tvrdíme v jiných případech. (Přičemž není problém používat jinou IP adresu, že.)
Tito uživatelé poděkovali autorovi trinitrofenol za příspěvek:
Dalibor.Zahora
SMRT MODERACI
Free your hate.
6nula7 547 3nula9
Uživatelský avatar
Roman.Kucera
Příspěvky: 15166
Registrován: 14 zář 2010, 10:04
Profese: IT
Bydliště: Praha, Letná
Dal poděkování: 9751 poděkování
Dostal poděkování: 17930 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Usnesení RP 35/2013 (Zrušení registrace Michala Wagnera)

Příspěvek od Roman.Kucera »

Dovolím si legrační připomenutí:
od Jakub Michalek » 11 čer 2013, 03:03
Současný systém funguje bez jakéhokoliv papírování a byrokracie, umožňuje každému se rychle zapojit jedním klikem a bez něho bychom dnešního počtu cca 2000 registrovaných příznivců dosáhli jen těžko. Tyto příznivce můžeme snadno zapojit a poskytovat jim informace např. e-mailem (bohužel se teď děje méně než bývalo). Proto jsem proti tomu, aby registrovaní příznivci museli s nějakým papírem docházet na schůzi.
Stejný člověk teď v rámci RP zrušil registraci MW :-)

Jediné řešení je, když se zavede status FALOUFR (jako na Twitru), což je dnešní RegP, který bude na kliknutí a nebude tedy spojován tak těsně se stranou, a vedle toho status Registrovaný příznivec - neanonymní osoba dle stanov strany.
Faloufry spravuje AO, registrované příznivce totéž jako členy.

A tohle vlákno by nemuselo vzniknout.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Roman.Kucera za příspěvky (celkem 6):
Dalibor.Zahora, Jakub, Janek.Wagner, Dominika.Michailidu, Frantisek.Navrkal, Petr.Vileta
Pirátem se člověk nestává, pirátem se rodí!
Ondra.kl
Příznivec Pirátů – Moravskoslezský kraj
Příspěvky: 3729
Registrován: 18 čer 2009, 12:09
Profese: IT administrátor
Dal poděkování: 727 poděkování
Dostal poděkování: 3798 poděkování

Re: Usnesení RP 35/2013 (Zrušení registrace Michala Wagnera)

Příspěvek od Ondra.kl »

trinitrofenol píše:
Ondra.kl píše:
Tomas Klapka píše:To rozhodnutí RP je k ničemu, ať už je nebo není podle předpisů, protože registrace na fórum jako RegP je úkon, proti kterému nemáme fungující nástroje.
s těmi nástroji ... mno jak se to vezme ... všiml si za posledních pár dní nějakého nového miltinicku MW?
Jak se bude prokazovat, že jde o Michala, prosím? IP adresa není důkaz. Aspoň to tvrdíme v jiných případech. (Přičemž není problém používat jinou IP adresu, že.)
Samotná IP adresa jistě není důkaz. Nicméně pojemnování se svou přezdívkou a pokračování v rozjetých flamewarech je poměrně jasným vodítkem.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Ondra.kl za příspěvky (celkem 3):
Janek.Wagner, Ivo.Vasicek, Jindrich.Bartek
Uživatelský avatar
Petr.Vileta
Člen KS Plzeňský kraj
Příspěvky: 31254
Registrován: 22 črc 2009, 18:12
Profese: Celkem Spokojený Důchodce
Bydliště: Plzeň 2
Dal poděkování: 27893 poděkování
Dostal poděkování: 23762 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Usnesení RP 35/2013 (Zrušení registrace Michala Wagnera)

Příspěvek od Petr.Vileta »

Jan Nezhyba píše:Bavímě jak tady jde celkem o elementární slušnost a podobné základní principy
a vy si tady mastíte hubu předpisama ... konkrétně někteří ... to je jen sebeonanie lidí co se rádi čtou a poslouchaj
fak politka jak má bejt(du z vás blejt)
- supr neřešmě problém proč taky, hlavně ale politicky korektně dle předpisů a tak se lidskost vytrácí i od pirátské strany neb i oni se (in : riť) obrací...
Možná že tě jen špatně chápu, ale pokud bychom byli na americkém Divokém Západě a MW ukradl koně, tak je podle tebe jedno, jestli ho oběsí soudce nebo dav, hlavně ať visí?
Tito uživatelé poděkovali autorovi Petr.Vileta za příspěvky (celkem 3):
Tomas.Klapka, Dalibor.Zahora, reny
Kumulovaný zastupitel a člen finančních výborů zastupitelstev Města Plzně a Městského obvodu Plzeň 2.
tel: 608 445 655 (odpoledne a večer)
stínový ministr švihlých nápadů a fórista
----------------------------------------
Mějme vždy na paměti: Běžný občan je až ten poslední, komu bychom chtěli něco zakazovat.
Jan.Nezhyba
Člen KS Moravskoslezský kraj
Příspěvky: 925
Registrován: 14 bře 2012, 10:43
Profese: Výškové práce a n.n.o. Ekologie
Bydliště: Havíř-OFF
Dal poděkování: 918 poděkování
Dostal poděkování: 799 poděkování

Re: Usnesení RP 35/2013 (Zrušení registrace Michala Wagnera)

Příspěvek od Jan.Nezhyba »

Petr Vileta píše:
Jan Nezhyba píše:Bavímě jak tady jde celkem o elementární slušnost a podobné základní principy
a vy si tady mastíte hubu předpisama ... konkrétně někteří ... to je jen sebeonanie lidí co se rádi čtou a poslouchaj
fak politka jak má bejt(du z vás blejt)
- supr neřešmě problém proč taky, hlavně ale politicky korektně dle předpisů a tak se lidskost vytrácí i od pirátské strany neb i oni se (in : riť) obrací...
Možná že tě jen špatně chápu, ale pokud bychom byli na americkém Divokém Západě a MW ukradl koně, tak je podle tebe jedno, jestli ho oběsí soudce nebo dav, hlavně ať visí?
celkem koloritem ne jen u tebe je srovnávat nesrovnatelné
ad-1 mnoho by vyřešila kajícná omluva! (ty hned o lynčování :D )
ad-2 mnohé by měl řešit sám kolektiv piráti a striktně bez průtahů
forum neforu strana nestrana - měřítkem je lidskost a věřím že vyžadovat elementární slušnost a základy lidské komunikace lze i bez nafouklejch předpisů a nekonečných spamů o bodech paragrafech a přístupu

nakonec at se M.W nezlobí on to ale myslím pochopí sám tak v podstatě jedná ale s přemírou agrese jemu vlastní čili na hrubej pytel hrubá záplata toť vše :)
„Kdo nezná přístav, do kterého se chce plavit, tomu není žádný vítr příznivý.“
Seneca
Uživatelský avatar
Jakub.Michalek
Poslanec/poslankyně Parlamentu ČR
Příspěvky: 11939
Registrován: 22 čer 2009, 14:54
Profese: poslanec
Bydliště: Žižkov - Praha 3
Dal poděkování: 5161 poděkování
Dostal poděkování: 19270 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Usnesení RP 35/2013 (Zrušení registrace Michala Wagnera)

Příspěvek od Jakub.Michalek »

Roman Kucera píše:Dovolím si legrační připomenutí:
od Jakub Michalek » 11 čer 2013, 03:03
Současný systém funguje bez jakéhokoliv papírování a byrokracie, umožňuje každému se rychle zapojit jedním klikem a bez něho bychom dnešního počtu cca 2000 registrovaných příznivců dosáhli jen těžko. Tyto příznivce můžeme snadno zapojit a poskytovat jim informace např. e-mailem (bohužel se teď děje méně než bývalo). Proto jsem proti tomu, aby registrovaní příznivci museli s nějakým papírem docházet na schůzi.
Stejný člověk teď v rámci RP zrušil registraci MW :-)

Jediné řešení je, když se zavede status FALOUFR (jako na Twitru), což je dnešní RegP, který bude na kliknutí a nebude tedy spojován tak těsně se stranou, a vedle toho status Registrovaný příznivec - neanonymní osoba dle stanov strany.
Faloufry spravuje AO, registrované příznivce totéž jako členy.

A tohle vlákno by nemuselo vzniknout.
Ahoj, nevím, co ti na tom přijde legrační, protože je to dokonale konzistentní. Registrovaní příznivci se mohou registrovat jediným klikem, nemusí nikam psát svoje jméno, ale pokud straně nebo krajskému sdružení evidentně škodí, tak jim předsednictvo tu registraci zruší. Rozhodně se tak neděje bezdůvodně a vždy je to přezkoumatelné stanoveným způsobem. Naprosto jasné opt-out pravidlo místo předchozího opt-in schvalování. Pokud nechápeš, že anonymita je pro Piráty důležitá hodnota a naše stanovy uvedení jména po příznivcích nijak nevyžadují, tak je mi tě líto, ale není to problém, který bych ti mohl pomoci řešit. Stejně jako poslední 2 roky to můžeš papouškovat dále, ale se stanovami to nic společného nemá. Mohu ti dát pochvalu za to, s jakou vytrvalostí zde opakuješ, že stanovy vyžadují uvedení jména, ale nic to nezmění na tom, že prostě kecáš :)
Jakub Michálek, předseda poslaneckého klubu Pirátů, vedoucí resortního týmu Spravedlnost
Prosím obracejte se přednostně na poslance dle resortu či gesce. Na mě se prosím obracejte e-mailem, v akutních věcech po telefonu.
Šance pro nové nápady!
Uživatelský avatar
Petr.Vileta
Člen KS Plzeňský kraj
Příspěvky: 31254
Registrován: 22 črc 2009, 18:12
Profese: Celkem Spokojený Důchodce
Bydliště: Plzeň 2
Dal poděkování: 27893 poděkování
Dostal poděkování: 23762 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Usnesení RP 35/2013 (Zrušení registrace Michala Wagnera)

Příspěvek od Petr.Vileta »

Jakube, je tu rozpor.

Na jedné straně se registrovaným příznivcem může stát kdokoliv anonymně. To je OK, že nám může pomáhat, můžeme ho snadněji kontaktovat atd.

Ovšem na druhé straně se registrovaný příznivec může stát členem orgánů a komisí, což už mi OK nepřipadá. Když je RegP například členem MO a dostane se k dočasně utajovaným přípravám volební kampaně, mělo by se vědět, kdo to je. Může to totiž být "špión" politické konkurence, nebo rovnou diverzant.

Proto souhlasím s Rojem, že bychom měli začít rozdělovat na fanoušky a registrované příznivce. Fanoušek ať si čte o něco více částí fóra, fandí nám, pomáhá nám roznášet už hotové letáčky, ale ať nemůže strkat nos tam, kde znalost totožnosti je důležitá. Nebo ty bys např. své auto svěřil někomu, koho znáš jen od vidění a pod přezdívkou? Naopak registrovaný příznivec by byl takto povýšen na "napůl člena".
Tito uživatelé poděkovali autorovi Petr.Vileta za příspěvky (celkem 5):
Stanislav.Stipl, Ivo.Vasicek, Frantisek.Navrkal, trinitrofenol, Pavel.Moravec
Kumulovaný zastupitel a člen finančních výborů zastupitelstev Města Plzně a Městského obvodu Plzeň 2.
tel: 608 445 655 (odpoledne a večer)
stínový ministr švihlých nápadů a fórista
----------------------------------------
Mějme vždy na paměti: Běžný občan je až ten poslední, komu bychom chtěli něco zakazovat.
Ondra.kl
Příznivec Pirátů – Moravskoslezský kraj
Příspěvky: 3729
Registrován: 18 čer 2009, 12:09
Profese: IT administrátor
Dal poděkování: 727 poděkování
Dostal poděkování: 3798 poděkování

Re: Usnesení RP 35/2013 (Zrušení registrace Michala Wagnera)

Příspěvek od Ondra.kl »

:idea:
Petr Vileta píše: měli bychom začít rozdělovat na fanoušky a registrované příznivce. Fanoušek ať si čte o něco více částí fóra, fandí nám, pomáhá nám roznášet už hotové letáčky, ale ať nemůže strkat nos tam, kde znalost totožnosti je důležitá.
:idea:
Vileta ... super !
Zamčeno

Zpět na „[Archív] Uzamčené členské podněty“