Odvolání Martina Brože z RK

Do tohoto fóra se přesouvají Uzamčené členské podněty

Moderátor: Predsedajici

Zamčeno

Projednat návrh odvolání Martina Brože z RK

pro projednání
57
54%
zdržuji se
48
46%

Celkem hlasujících: 32 - Celkem hlasů: 105

Pavel.Moravec
Člen KS Jihomoravský kraj
Profese: IT
Dal poděkování: 9624 poděkování
Dostal poděkování: 4691 poděkování

Re: Odvolání Martina Brože z RK

Příspěvek od Pavel.Moravec » 29 pro 2012, 18:27

Vojtech Pikal píše: Ano, jsou to vyjádření "mimo funkci", ale já jsem přesvědčen, že funkce není něco, z čeho by jsme vystupovali, když zrovna nesedíme za svým stolem. Členství v RK považuji za funkci, která vyžaduje jistou míru důstojnosti a slušného vystupování. A to přirozeně, nikoliv jako masku v síni. Proto mi vadí i tyto výroky. A proto jsem podal podnět, abych zjistil, jestli jsem sám.
Jak jsem nad tím přemýšlel tak plně souhlasím. Ony "výroky mimo funkci" samy o sobě by byly košer, ať si každý říká co chce dokud ve své funkci dělá to co má. Ale jde o přitěžující argumenty pro to provinění v uvedeném řízení RK dokreslující osobnost Martina.

Technicky vzato je v mých očích důvod k odvolání. Ale neznám "nutnou míru provinění" dostatečnou pro odvolání (protože každý jsme jen člověk který občas udělá chybu a co je ještě ok a co už ne?) - vyskytuju se zde na fóru či v Pirátské straně dost krátce na to abych (si) fundovaně odpověděl..
Bývalý správce @PiratiJMK i @PiratePartyCZ, bývalý člen KK.

Vojtech.Pikal
Poslanec Parlamentu ČR
Profese: poslanec, informatik
Dal poděkování: 25263 poděkování
Dostal poděkování: 18369 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Vojtech.Pikal » 29 pro 2012, 18:51

O Odvolání hlasuje každý člen, takže "nutnou míru provinění" si musí určit každý sám pro sebe.

@Martin: Možná tě to překvapí, ale od člena RK očekávám větší důstojnost, než od člena předsednictva.
Můj osobní názor je, že i Ivan měl za své trolení a spamování dostat BAN, ovšem krátkodobý v řádu hodin, max dne. Vzhledem k tomu, že tvůj ban byl zastaven RK a rozhodný okamžik již dávno minul, trest by v tomto případě již postrádal smysl, abych žaloval vedoucí AO, že to neudělala či se dožadoval práva nějak jinak.
Ivanovo provinění nevidím tak velké abych žádal jeho odvolání.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Vojtech.Pikal za příspěvek:
Miroslav Kminek
člen RV, AO, ZO, FT a předsedající CF;
místopředseda sněmovny a poslanec za Olomoucký kraj, člen AO OlK
Profil|fb| Tel: 776635258

Martin Broz
Uživatel fóra – není člen Pirátů
Profese: SMRT MODERACI
Dal poděkování: 1529 poděkování
Dostal poděkování: 5356 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Martin Broz » 29 pro 2012, 18:59

Nechme tedy Bartose na jinou debatu, pokud bude nutna, nebot se znemoznil uz dostatecne a na zapad od nas by uz sam dal vypoved se vsi paradou. Ale jsme v cechach, tedy v uprdene krakorarne, takze:

Pokud tedy se po me zada byt uz soudcem i doma i ve sprse a chovat se podle toho a on vlastne nikdo nevi jak by se takovy soudce mel chovat, v pravidlech o tom nestoji ani zbla, tedy v zasade jsem neporusil nic, neb to nic nebylo psano. Dobrovolne se koupat v cepici nebudu a s kondomem nesoulozim.

Vaclav Malek
Profese: filozof času, meta-politik
Dal poděkování: 4877 poděkování
Dostal poděkování: 8355 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Vaclav Malek » 29 pro 2012, 20:16

To jak by se měl soudce chovat určuje podle mě úzus aktuální společnosti. Sama společnost pak určuje zda se soudce chová dostatečně podle toho... ve státní správě spíše jejich nadřízený (koho mají soudci jako nadřízeného? MV?).
V našem případě by se tak dalo chápat CF... a tak CF přes jednotlivce určuje co je tento úzus :)
( tím samozřejmě neříkám, že daná společnost rozhoduje/rozhodne dobře či špatně nebo spravedlivě/nespravedlivě :) )
Tito uživatelé poděkovali autorovi Vaclav Malek za příspěvky (celkem 3):
Vojtech.Pikal, Dominika.Michailidu, Pavel.Moravec

Lenka.Wagnerova
Příznivec Pirátů – Vysočina
Dal poděkování: 4663 poděkování
Dostal poděkování: 4151 poděkování

Příspěvek od Lenka.Wagnerova » 29 pro 2012, 22:09

Po tom, co předvedl Matrin Brož dnes na Facebooku, podporuji podnět, jsem pro to, aby byl odvolán z funkce.
http://www.facebook.com/brooch/posts/41 ... ment_reply
to jen pro příklad.
(Martin 'Brooch' Brož Tedy analogicky. Ja jsem zalozil stranu a mam pravo ji zrusit.
Před 4 hodinami · To se mi líbí)
Tito uživatelé poděkovali autorovi Lenka.Wagnerova za příspěvky (celkem 7):
Vit.Konecny, Janek.Wagner, Petr.Bajgar, Ondrej.Profant, Jindrich.Bartek, Petr.Zidek, Miroslav Kminek

Ivo.Vlasaty
Člen KS Jihočeský kraj
Dal poděkování: 6838 poděkování
Dostal poděkování: 2604 poděkování

Příspěvek od Ivo.Vlasaty » 30 pro 2012, 13:11

Lenka Matouskova píše:(Martin 'Brooch' Brož Tedy analogicky. Ja jsem zalozil stranu a mam pravo ji zrusit.
Jak už jsem (protože tohle vlákno bylo pro smrtelníky zamčené) psal v provizorním Podpalubí na FB:

Tu konkrétní citaci zasazuji do kontextu, kde dle mého názoru nevyplývá, že by si Brooch stranu přivlastňoval.
Jindřich Bartek: PResne ted je to ten priklad, Ivo navrh podal, Ivo mel pravo pozadat o zamknuti, ale nekdo v tom vidi cenuzuru. Boze muj!
Martin 'Brooch' Brož: Tedy analogicky. Ja jsem zalozil stranu a mam pravo ji zrusit.
Jindřich Bartek: Tak scestnou analogii muzes vymyslet opravdu jen ty.
Martin 'Brooch' Brož: Diky za nahravku. Proc by mela byt zcestna? Mozna proto, ze cokoliv vyplavim na povrch a predam dal, ztracim nad tim kontrolu a tudis se zpetne nemohu dozadovat nejen kontroly, ale i zpusobu uziti.
Já sám, po Broochově včerejším vystoupení proti předcednictvu, podporuji projednání jeho odvolání. Aspoň bude mít možnost prezentovat a před některými třeba obhájit (mně zatím teda nepřesvědčil, že by se měl odvolávat ještě někdo - krom GA - ani on sám), proč proti němu brojí. Ať si to každý posoudí sám, ale bylo toho dost na to, aby mnozí změnili názor (na Broochovo pozici v RK i na vedení strany).
Tito uživatelé poděkovali autorovi Ivo.Vlasaty za příspěvky (celkem 3):
Dominika.Michailidu, Dalibor.Zahora, Vaclav Malek
Ivo Vlasatý
toho času řadový člen :)
ivojr@seznam.cz
733224619

Adam.Skorepa
Asistent poslance
Profese: živnostník
Dal poděkování: 850 poděkování
Dostal poděkování: 6788 poděkování

Příspěvek od Adam.Skorepa » 30 pro 2012, 13:23

I u tohoto podání měním své hlasování. Mám dojem, že by bylo vhodné šalamounsky potrestat Antošku i Broocha, protože oba podělali, co mohli, a konflikt bez přestávky přiživovali.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Adam.Skorepa za příspěvky (celkem 4):
Janek.Wagner, Jindrich.Bartek, Petr.Vileta, Ivo.Vlasaty
Author Sensei Tyrant Pervert

Jindrich.Bartek
Profese: Idealistický pragmatik
Dal poděkování: 3128 poděkování
Dostal poděkování: 2555 poděkování

Příspěvek od Jindrich.Bartek » 31 pro 2012, 01:27

Dle meho mineni se zpusob Martinove verejne komunikace jasne neslucuje s dustojnosti, ktera ma nalezet soudci RK a ktera je jasne jmenovana ve statu RK - (citace viz nize).
Minimalne poslednich 10 dni sleduji, ze neustale vrha na verejnosti na Piraty negativni svetlo a hani je. (na verejnosti = zverejnovani prispevku na svem FB uctu s nastavenim public mimo jine pro 91 odberatelu, (kteri take reaguji, viz nize.))

Komunikace ve vlakne kde sdili clensky navrh "Rozpuštění České pirátské strany:
":))) Jasne, ze to chce projednat."
(sdili odkaz) "Rozpuštění České pirátské strany : Členské podněty
forum.pirati.cz"

"Co tedy jeste neni povolene? Poslat do prdele je zakazano, prokazat ze dotycny je trouba je zakazano, ja jsem dostal varovani moderatora i za to, ze jsem sam sebe oznacil za hovado. Nejvyssi stupen arogance a porusovani pravidel dotahuje na vrchol Administrativni odbor uz vice nez rok. (...) A tvrzeni, ze ja neustale nekoho urazim, je taky vyvucany z prdele. Mohl jsem napsat z prstu, ale kdyz ono by to nevystihovalo to co si presne myslim."

"Jindrichu, moderace v rukou nezkuseneho jedince je pouze jen vykazem vlastni arogance nabyte moci. To je cela Gabina. Vykroucená ambiciózní domina."

Tato a jina komunikace ma za nasledek mimo jine tuto reakci neclena Piratu:
"Pirati... tahle vase idiocie je presne duvod, proc se k vam nedam, ackoli mi to nabizeli nezavisle na sobe uz tri lidi... <fo>Proste ne</fo>"
(fo predpokladam je zkratka pro fuck off)

Dale se tohoto neclena ptam:
"Muzes to trochu upresnit? Jakou idiocii mas na mysli? At je v tom jasno."
Odpovida:
"Jindro, o CPS je slyset pouze v souvislosti s ruznymi vnitrostranickymi putkami a tahanim se o onoho prislovecneho kacera na gume. pokud ma byt CPS politickou stranou ( a ji byt skutecne musi, pokud chce neco zmenit), tak urcita uroven organizace, definovane hierarchie a odpovednosti musi byt nejen zakotvena ve stranickych analech, ale musi byt take nasledovana a v pripade prestupku take vynucena. Pokud neumi CPS efektivne zarazit chovani Broochovo a jemu podobnych, tak potom nemuze aspirovat na roli kostete pro Augiasovy chlevy v nasem Korytostanu..."
Ostatni prispevky se nesou v duchu:
"Udržet něco ve funkčním stavu je mnohem težší, než to pouze vyrobit. Proto je záruka omezená. Jakou záruku měla Pirátská strana?"

"Jindrichu, hrajes si pravdepodobne na vic, nez na to co veskutecnosti jsi. Na to si hraji i ostatni joudove, predstavujici funkcionare, ovsem s hlavami hluboko nasroubovanymi ve vlastnich ci podle zajmu i v okolnich prdelich. Skupina 300 lidi ma 80 pomazanych tykvi od nejake strasne dulezite funkce. A s prichodem okolojdoucich cumilu do piratske vylohy si mysli, ze hra na predstavene a ponizene ve vsi slusnosti nad projevem prosteho vulguse z nich dela nejaka premiova stvoreni. Nasrat."
Zde https://www.facebook.com/photo.php?fbid ... =1&theater sdili obrazek
Velkym pismem: "Skutečná hovada" na pozadi Pirati + Pirati.cz + Piratske logo
Diskuze k tomuto obrazku:
[clen Piratu:] Pokud budeš jednat takhle, urážíš mě a spoustu dalších, kteří jsou v tom nevině, takže buď konkrétní, jmenuj a nezobecňuj. Prosím!

Martin 'Brooch' Brož: Nikoho neurazim, konstatuju fakt.

Jindy:
"Clenove Piratske strany jsou maximalne sdilni. Prave probiha debata o sdileni tehotne manzelky jednoho clena ke clenu dalsimu. Prasata."
Zaverem bych chtel rict, ze bych si nikdy nedovolil Broocha ani nikoho jineho cenzurovat, navic na svem FB, jen tvrdim, ze se jeho zpusob komunikace neslucuje s dustojnosti, ktera ma nalezet soudci RK.

O dustojnosti se jmenovite informuje i ve statutu RK (http://www.pirati.cz/rules/strk#zasady_cinnosti):
(5) Členové rozhodčí komise dbají na důstojnost své funkce a nestrannost i při vystupování mimo rozhodčí komisi. Členství v komisi jest důstojná funkce a vykonává se bezúplatně.
Take nechci hodnotit to, jestli ve svych sprostych a prisprostlych verejnych komentarich o deni ve strane, ma pravdu ci ne.
Naposledy upravil(a) Jindrich.Bartek dne 31 pro 2012, 01:31, celkem upraveno 1 x.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Jindrich.Bartek za příspěvky (celkem 3):
Vojtech.Pikal, Ivo.Vlasaty, Pavel.Moravec
Nikdy plně nezměníte věci bojem s existující realitou. Abyste něco změnili, vytvořte nový model, který udělá současný model zastaralým. -- z článku o bitcoinu

Lepší sebeřízení vede člověka nejen k větší produktivitě, ale i k mnohém větší míře seberealizace a tudíž i většímu pocitu štěstí.

Martin Broz
Profese: SMRT MODERACI
Dal poděkování: 1529 poděkování
Dostal poděkování: 5356 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Martin Broz » 31 pro 2012, 01:31

Bezva. Ja mam toho jeste mnohem vic co jsi nestah. Chcete to vubec vedet, co sem kde vsechno rekl? Nebo je zalezitost rozhodce rozhodovat? Bartek je ouplnej mimon, pokud tohle nechape a micha dohromady. Zakazu pect pekari housky jenom proto, ze si u toho zpiva.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Martin Broz za příspěvek:
trinitrofenol

Jindrich.Bartek
Profese: Idealistický pragmatik
Dal poděkování: 3128 poděkování
Dostal poděkování: 2555 poděkování

Příspěvek od Jindrich.Bartek » 31 pro 2012, 01:37

Pokud to ma ten pekar jmenovite zakazane, tak to problem je. Mimoto mi Martine opravdu vadi, kdyz timto zpusobem odrazujes nove lidi od vstupu do strany. Ja bych rad delal vedouciho naboru clenu a priznivcu v JM kraji. A bojim se toho, ze si te daj na FB do odberu.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Jindrich.Bartek za příspěvky (celkem 3):
Vojtech.Pikal, Pavel.Moravec, Ondrej.Profant
Nikdy plně nezměníte věci bojem s existující realitou. Abyste něco změnili, vytvořte nový model, který udělá současný model zastaralým. -- z článku o bitcoinu

Lepší sebeřízení vede člověka nejen k větší produktivitě, ale i k mnohém větší míře seberealizace a tudíž i většímu pocitu štěstí.

Zamčeno

Zpět na „[Archív] Uzamčené členské podněty“