CF 30/2013 Volba republikového výboru

Celostátní fórum tvoří všichni členové a je nejvyšším orgánem Pirátské strany.

Moderátor: Predsedajici

Pravidla fóra
Na celostátním fóru se vyjadřujte slušně a k věci, na ostatní se obracejte jen prostřednictvím předsedajícího. Nepřístojnosti budou vykázány do samostatného vlákna. Než napíšete nový příspěvek, zamyslete se, zda má takovou hodnotu, aby ho musely číst stovky lidí.
Zamčeno
Petr.Vileta
Člen KS Plzeňský kraj
Profese: živnostník, programátor
Dal poděkování: 23411 poděkování
Dostal poděkování: 19796 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: CF 30/2013 Volba republikového výboru

Příspěvek od Petr.Vileta » 24 lis 2013, 18:24

Petr Kopecny píše:
Petr Vileta píše: Kdybys mohl(a) rozhodovat o použití státního příspěvku ty sám(sama), to bys s ním udělal(a)?
V prvé řadě bych zařídil, abych nemohl sám rozhodovat.
Dobře, položím ti otázku jinak. ;) Pro jaké způsoby využití těchto peněz bys hlasoval, proti kterým způsobům využití bys hlasoval a kde by ses zdržel. Vyjmenuj prosím alespoň nějaké příklady pro, proti, zdržel bych se.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Petr.Vileta za příspěvek:
Michael.xChaos.Polak
Kumulovaný zastupitel a člen finančních výborů zastupitelstev Města Plzně a Městského obvodu Plzeň 2.
tel: 608 445 655 (odpoledne a večer)
stínový ministr švihlých nápadů
----------------------------------------
Mějme vždy na paměti: Běžný občan je až ten poslední, komu bychom chtěli něco zakazovat.

Lenka.Kozlova
Poslanec Parlamentu ČR
Profese: vychovatelka
Dal poděkování: 7552 poděkování
Dostal poděkování: 2788 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Lenka.Kozlova » 24 lis 2013, 19:12

Roman Kucera píše:Také mám otázku na všechny.
Jsi pro stanovení zásad rozumného hodpodaření a rozpočtových pravidel, kterým by podléhaly všechny peníze, nez ohledu na to, jestli se o nich mluví jako o obarvených?
Obarvené peníze jsou obarvené, takže mi ta otázka zní, jako protimluv. To znamená, že platí usnesení o tom, že se nebudou sypat do kampaní, ale použijeme je na veřejně prospěšnou činnost. Z to ho plyne, že peníze obarvené a neobarvené se nemohou používat podle stejných pravidel.

Ano, jsem pro rozumný rozpočet, podle rozumných pravidel, s tím, že každý si pod pojmem "rozumný" může představit něco jiného. Pak záleží na konsensu.

Sama bych o té hromadě opravdu rozhodovat nechtěla, protože nejde o moje peníze.

Petr.Kopac
Člen KS Plzeňský kraj
Profese: Software engineer
Dal poděkování: 5457 poděkování
Dostal poděkování: 3577 poděkování

Příspěvek od Petr.Kopac » 25 lis 2013, 13:24

Nominovani za Plzensky kraj byli: Helena Jarolímková, Josef Němec, Jiří Rezek a Libor Špaček
Tito uživatelé poděkovali autorovi Petr.Kopac za příspěvky (celkem 2):
Helena Jarolimkova, Filip.Krska
Softwarový inženýr 5+ let praxe. Evropan.
If you are neutral in situations of injustice, you have chosen the side of the oppressor. -- Desmond Tutu

Tomas.Klapka
Profese: discordian pope
Dal poděkování: 1707 poděkování
Dostal poděkování: 3292 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Tomas.Klapka » 25 lis 2013, 13:26

Jakožto kandidát na vedoucího PO bych se chtěl kandidátů ještě zeptat, zda mají nějaké kritické připomínky nebo něco na srdci, co by PO rádi sdělili :)
Také bych chtěl tímto kandidáty informovat, že pokud budu vedoucím PO, budu od RV (a samozřejmě i od RP) požadovat nějaký plán prací (vizi) pro členskou základnu na příští rok nebo dva, tak abyste s tím počítali ;)
Tito uživatelé poděkovali autorovi Tomas.Klapka za příspěvky (celkem 5):
Petr.Kopac, Helena Jarolimkova, Ivan Sirko, Libor.Spacek, Dominika.Michailidu
datový mirror pirátských systémů (pirati.info)

mail/jabber (tomas@klapka.cz) OFFTOPICnebo mě kontaktujte přes Signal (72460801jedna)

Libor.Spacek
Příznivec Pirátů – Plzeňský kraj
Profese: Vysokoškolský učitel
Dal poděkování: 2636 poděkování
Dostal poděkování: 4209 poděkování

Příspěvek od Libor.Spacek » 25 lis 2013, 21:31

Co mi leží na srdci ve spojitosti s PO? To, že bychom se měli aktivněji věnovat náboru nových členů, poněvadž ti jsou základ všeho. Se širokou a inspirovanou členskou základnou bude všechno o co se snažíme snažší.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Libor.Spacek za příspěvky (celkem 5):
Petr.Tresnak, Petr.Vileta, Dalibor.Zahora, Barbora.Hradecna, Tomas.Klapka
Senilní dědouch a troll.

Helena Jarolimkova
Profese: Anarchista
Dal poděkování: 6617 poděkování
Dostal poděkování: 1205 poděkování

Příspěvek od Helena Jarolimkova » 26 lis 2013, 15:56

Libor Spacek píše:Co mi leží na srdci ve spojitosti s PO? To, že bychom se měli aktivněji věnovat náboru nových členů, poněvadž ti jsou základ všeho. Se širokou a inspirovanou členskou základnou bude všechno o co se snažíme snažší.
:-) a jakým způsobem se aktivněji věnovat náboru nových členů?

Helena Jarolimkova

Příspěvek od Helena Jarolimkova » 26 lis 2013, 16:00

Tomas Klapka píše:Jakožto kandidát na vedoucího PO bych se chtěl kandidátů ještě zeptat, zda mají nějaké kritické připomínky nebo něco na srdci, co by PO rádi sdělili :)
Také bych chtěl tímto kandidáty informovat, že pokud budu vedoucím PO, budu od RV (a samozřejmě i od RP) požadovat nějaký plán prací (vizi) pro členskou základnu na příští rok nebo dva, tak abyste s tím počítali ;)
PO by měl zpřehlednit seznamy členů, příznivců, včas je zapisovat, zpřehlednit dovednosti a nabídnuté znalosti či pomoc jednotlivých členů a příznivců tak, aby bylo možno v nich primárně vyhledávat spolupráci a až po té se poohlížet o externím dodavateli. Koordinovat a propojovat akce, přehledně informovat :-)
Tito uživatelé poděkovali autorovi Helena Jarolimkova za příspěvky (celkem 2):
Tomas.Klapka, Petr.Kopac

Helena Jarolimkova

Příspěvek od Helena Jarolimkova » 26 lis 2013, 16:45

Petr Vileta píše:Jakub mě inspiroval k otázce na všechny kandidáty :)

Kdybys mohl(a) rozhodovat o použití státního příspěvku ty sám(sama), to bys s ním udělal(a)?
1. 10% z celkové částky (cca 1,3mio) bych rozdělila jednotlivým krajům podle jejich volebních výsledků - tyto peníze by byly zcela neobarvené - kraje by si s nima mohly naložit ZCELA, jak uznají za vhodné (třeba nákup práškovacího letadla - prostě zcela bez omezení)

2. 10% z celkové částky (cca 1,3mio) bych použila na technické vybavení a zajištění ČPS (zajištění vždy a všude za každých okolností přímého přenosu z jednání - akce - CF, demonstrace, konference, útok na ČT :-) atp., zajištění velmi dobrého připojení na net vždy a všude - přenosné, nezávislé, pirátský minibus na přepravu a akce, jednotné pirátské stánky pro každý kraj jeden)

3. zbývá cca 10mio... z toho bych (aby se to počítalo dobře) každý rok uvolnila 1,2mio (100tis.měsíčně) na akce pro lidi - tzv. obarvené peníze...Každý rok by se rozpočet NESMĚL překročit - vyčerpáno, zkrátka nejsou peníze. ALE pokud by se peníze nevyčerpaly, nebyl by problém je převést do dalšího roku bez ztráty kytičky (abychom nečerpaly na konci roku na nesmysly...) Také je možné naplánovat velkou akci s větším rozpočtem, ale vše je na dohodě, tj. návrhy, rozprava, hlasování....
souhrn:
- ročně k dispozici 1,2 mio obarvených peněz - celkem 4,8 mio za 4 roky
- plánování akcí, hlasování

4. Aby to bylo takový zaokrouhlený a dobře čitelný, tak z bodu 1.+2. zbylo cca 400tis. , z bodu 3. cca 200tis. - profesionalizace nutných činností, tj. účetnictví a 1 placený manažer pro celou stranu (v jedné osobě manažer, koordinátor, ředitel, poradce, tiskový mluvčí...) - nemyslím, že by to měl být předseda, ale v podstatě nevím, kdo přesně - to by bylo na rozpravě

5. Zbylo 5mio - schováno na další volby do PS, ať už předčasné či v řádném termínu. První rozprava, co s nimi by byla cca 14 měsíců před volbama, tzn. že by byly cca 2 měsíce na návrhy, hlasování, řešení.. a rok na kampaň. V případě předčasných voleb tuto činnost udělat ne až bude 100% jisté, že budou, ale až se logicky, statisticky a předvídatelně zjistí, že to hrozí....Tak, aby byly použitelné hned, jak se předčasné volby vyhlásí. Jestliže nakonec k vyhlášení předčasných voleb nedojde - není problém. Diskuze a názory jsou VŽDY zajímavé a obohacující (kdo tomu věří? :-D ) a peníze zůstanou tam, kde jsou, stále připraveny ...
EDIT: ještě mě napadlo, že z těch 5mio bych nechala 50% (2,5mio) obarvených, tj. že by byly schované na předvoelbní období na akce pro lidi a 50% (2,5mio) na klasickou předvolební kampaň (reklama, tisky, videa atp.)

Noooo, sama nevím, jaké a kolik protiargumentů se k výše uvedenému může vyrojit a vymyslet, ale tak plánování co s milionama, které jsem vyhrála ve Sportce, mě vždycky na chvilku pobavilo :-D :-D (PS - nesázím) Samozřejmě to je návrh k řešení, ale klidně uznám, že jsem to vymyslela špatně, když se mi předloží argumenty nebo když s tím prostě málokdo bude souhlasit....

Ale taky budu zcela v klidu, když se tímto nebude vůbec nikdo zabývat, protože mě NIKDY nenapadlo, že bych o tom měla rozhodovat já, sama, nebo něco navrhovat.
Petr Vileta vymyslel otázku, tak jsem vymyslela odpověď :-)
Naposledy upravil(a) Helena Jarolimkova dne 26 lis 2013, 19:52, celkem upraveno 1 x.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Helena Jarolimkova za příspěvky (celkem 2):
Petr.Vileta, Jindrich.Bartek

Helena Jarolimkova

Příspěvek od Helena Jarolimkova » 26 lis 2013, 16:56

Roman Kucera píše:Také mám otázku na všechny.
Jsi pro stanovení zásad rozumného hodpodaření a rozpočtových pravidel, kterým by podléhaly všechny peníze, nez ohledu na to, jestli se o nich mluví jako o obarvených?
Stanovení zásad rozumného hospodaření...Asi je možné udělat na toto téma diskuzi a zkusit to nějak definovat a někam zařadit, ale je to pravděpodobně stejná činnost, jakou jste vyvinuli na zásady obarvení peněz, tak nevím.... Spíš se mi to zdá jako činnost navíc a velké téma pro hádky, trolení a nekonečnou diskuzi - je to moc všeobecné....
Tito uživatelé poděkovali autorovi Helena Jarolimkova za příspěvek:
Dominika.Michailidu

Vojtech.Pikal
Profese: poslanec, informatik
Dal poděkování: 27455 poděkování
Dostal poděkování: 20662 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Vojtech.Pikal » 27 lis 2013, 02:24

Kolik z kandidátů umí najít současná pravidla hospodaření? A považujete je za rozumná?

(Jinak Jakub Burget má nominaci KF OlK a já stále skopávám zápis - http://www.pirati.cz/regiony/olomoucko/kf/olk_15_2013
Nominovat ostatní nezbyl čas.)
člen RV, AO, PO, ZO, FT a předsedající CF;
místopředseda sněmovny a poslanec za Olomoucký kraj, člen AO OlK
Profil|fb| Tel: 776635258

Zamčeno

Zpět na „Celostátní fórum“