CF 30/2013 Volba republikového výboru

Celostátní fórum tvoří všichni členové a je nejvyšším orgánem Pirátské strany.

Moderátor: Predsedajici

Pravidla fóra
Na celostátním fóru se vyjadřujte slušně a k věci, na ostatní se obracejte jen prostřednictvím předsedajícího. Nepřístojnosti budou vykázány do samostatného vlákna. Než napíšete nový příspěvek, zamyslete se, zda má takovou hodnotu, aby ho musely číst stovky lidí.
Zamčeno
Helena Jarolimkova
Příznivec Pirátů – Plzeňský kraj
Profese: Anarchista
Dal poděkování: 6617 poděkování
Dostal poděkování: 1205 poděkování

Re: CF 30/2013 Volba republikového výboru

Příspěvek od Helena Jarolimkova »

Jiri Rezek píše:
Petr Vileta píše:
Jiri Rezek píše:A teď se ptejte :)
Někdy mi připadáš jako řeka Punkva. Objevuješ se a zase mizíš. Zlepší se to? ;)
Nikoliv, já jsem stále zde. Uznávám, že poslední rok šly krajské věci okolo mne. Teď je ale disertace dopsaná, za dva týdny bude i obhájená, v únoru bude dodělaný byt a pak už to bude lepší :)
Já jsem s Pirátama v Plzni pravidelně téměř 3/4 roku. Vás jsem nikdy neviděla ani v době, kdy každý věděl, že se musí zapojit a pomoci (předčasné volby).
1) Co to znamená "já jsem stále zde" , můžete to nějak víc popsat, jak to pomohlo Pirátům?
2) Proč si myslíte, že budete mít od února čas? Určitě budete i nadále mít osobní život, který vždy přinese něco nového...
3) Z jakého důvodu chcete být ve vedení ČPS, když nestíháte svoji místní organizaci? Co máte v plánu za úkoly?
Díky za odpovědi.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Helena Jarolimkova za příspěvek:
Filip.Krska

Tobias.Esner
Administrativní odbor
Profese: člen Oblastní výkonné rady ČČK Praha 7
Dal poděkování: 5022 poděkování
Dostal poděkování: 3755 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Tobias.Esner »

Z důvodu nástupu do nové práce a kariérního povýšení, tedy i větší náročnosti, rezignuji na svoji kandidaturu a celou ji stahuji ku radosti mnohým ;)
omlouvám se za případné administrativní úkony navíc.
Děkuji za pochopení.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Tobias.Esner za příspěvek:
Filip.Krska
778 7O2 713,
___
Kdo chce, hledá způsob. Kdo nechce, hledá důvod. Jan Werich

Jiri.Rezek
Republikový výbor
Profese: výzkumný pracovník
Dal poděkování: 1332 poděkování
Dostal poděkování: 2183 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Jiri.Rezek »

Helena Jarolimkova píše:
Já jsem s Pirátama v Plzni pravidelně téměř 3/4 roku. Vás jsem nikdy neviděla ani v době, kdy každý věděl, že se musí zapojit a pomoci (předčasné volby).
1) Co to znamená "já jsem stále zde" , můžete to nějak víc popsat, jak to pomohlo Pirátům?
2) Proč si myslíte, že budete mít od února čas? Určitě budete i nadále mít osobní život, který vždy přinese něco nového...
3) Z jakého důvodu chcete být ve vedení ČPS, když nestíháte svoji místní organizaci? Co máte v plánu za úkoly?
Díky za odpovědi.
Jsem u Pirátů od počátku (Ustavující forum, asi 04/2009). Kdybyste se přidala dříve, mohli jsme se vidět dosytosti. :)
1) Krom toho, že vysílám, obsluhuji hlavní stranický email info@. Jen během voleb bylo třeba zprocesovat/přeposlat/odpovědět na stovky emailů. A někdy to je unavující, odpovídat na stále tytéž otázky.
2) Je to předpoklad. Změnit se může vždy a vše. Proto to píšu narovinu. Pokud někomu vadí má neúčast na schůzích, jistě to dal (a dá) najevo v hlasování o nominaci do volby/ ve vlastní volbě do RV. Můj názor však je, že jsou to dvě rozdílné věci: RV má celostátní působnost a přiznám se, že je mi toto bližší než krajské záležitosti.
3) RV není vedení strany (a budu rýpat, ve vedení České parazitologické společnosti být nehodlám). RV je pojistka proti zlovůli RP, stejné jako CF je pojistka proti zlovůli RP i RV. Nerozumím, jaké plány/úkoly máte na mysli?
Tito uživatelé poděkovali autorovi Jiri.Rezek za příspěvky (celkem 6):
Helena Jarolimkova, Dalibor.Zahora, Jakub.Michalek, Mikulas.Ferjencik, Petr.Tresnak, Jiri.Kaderavek
člen RV, tel.: 72tri 175 03devet

Jakub.Burget
Příznivec Pirátů – Olomoucký kraj
Profese: právník, advokátní koncipient
Dal poděkování: 436 poděkování
Dostal poděkování: 1088 poděkování

Příspěvek od Jakub.Burget »

V prvé řadě, chci říci, že případné členství v RV beru jako velmi vážnou zodpovědnost. Jsem ve straně docela krátce, ale i tak jsem již měl tu čest poznat spoustu fajn lidí, kteří očividně neberou piráty na lehkou váhu a chtějí je někam dotáhnout.
Uvědomuji si,že RV je hlavně hromada práce. Po některých nedávných událostech v OLK, chci všechny ujistit, že nevidím nějakou funkci, ale hlavně tu činnost, která je s tím postem spojená.
Je fakt, že mě RV láká proto,že si myslím, že mohu straně něco nabídnout a tím ji být prospěšný. Dokončuji práva a popravdě i proto mě to přirozeně táhne do našeho legislativního orgánu. Ve výboru bych se rád plně věnoval legislativní agendě (iniciace projednání některých programových otázek, snaha o konkretizaci programových bodů - např zákl. příjem apod.),ale taktéž bych rád plnil funkci spojovacího článku mezi RV a KS. Neusiluji o RV proto,abych prosazoval pouze své postoje a názory, ale chci reprezentovat myšlenky a vize našich členů.

Zárověň odpovím na otázky, které byly kladeny dalším kandidátúm:
Tomas Klapka píše:
Velice obecné dotazy na kandidáty:

1. Co, z toho, co potřebuješ ke své činnosti u Pirátů, ti dá funkce, na kterou kandiduješ? V čem ti to pomůže realizovat pirátské cíle? A proč se to nedá realizovat bez této funkce?

2. Četl/a jsi Swarmwise? Co sis z toho vzal/a? Měli by Piráti podle tebe fungovat spíše jako hejno nebo spíše jako hierarchická organizace?

3. Myslíš si, že potřebujeme nějaké nové organizační struktury, nebo ti přijde současný stav vyhovující a nebo bys raději něco ubral/a, případně předělal/a?

4. Napadá tě něco, co si myslíš, že bys měl/a ve své funkci řešit netransparentně, za uzavřenými dveřmi?

5. Co si myslíš o konstrukci "poškození dobrého jména strany" a o odvolávání se na ní?

6. Co si myslíš o našem fóru, případně jaký směr zlepšování bys uvítal/a nebo dokonce podpořil a jakou prioritu to pro tebe má?

7. S tím souvisí i dotaz, co si myslíš o moderaci a banování?

8. Jaké je tvé stanovisko k ZP (základní příjem)? Jsi pro to, aby byl dále diskutován a analyzován?

9. Jak na tebe působila "kauza Michal Wagner"? Jaké sis z toho vzal/a ponaučení? Jak by se takové problémy měly podle tebe řešit?

Ad.1: RV umožňuje se více zapojit do toho legislativního "kotle", být u toho, když se "vaří" ty základní postoje a myšlenky. Popřípadě možnost takovou kuchařinu občas lehce moderovat. Jinak na mém odhodlání být pirátem tato funkce nic nemění.

Ad.2: Nečetl. Vím o co jde,ale píšu si jako prozatím nesplněný úkol. Názor by si člověk měl dělat na základě informací, proto zatím nic bližšího.

Ad.3: Obecně si myslím, že čím víc orgánů, tím více komplikací a byrokracie. Struktura PS odpovídá běžnému konceptu právnických osob, proto momentálně nevidím potřebu změn.

Ad.4: Osobní spory. Plivat jedy veřejně mi přijde hloupé a poškozuje to pověst naší strany.

Ad.5: Jedno slovo tam vypadlo. Stanovy mluví o "opakovaném" poškozování. Blbost udělá sem tam každý,ale pokud je člen recidivista, tak musí od válu. Nemyslím si,že je třeba konkretizovat co to "poškozování" znamená. Každý vnitřně cítí o co jde. Nerad bych viděl podobnou "§mánii", jaká je vidět v našem právním řádu.

Ad.6: Fórum je dle mého názoru dostatečně srozumitelné. Jsem IT uživatel, a proto si nedovolím navrhovat systémové změny (bo čemu nerozumím, do toho nekecám). Možná by mohlo být přehlednější,ale to říkám jako subjekt, který je většinou problém mezi židlí a počítačem :)

Ad.7: Moderace a banování je kompetence AO. Je fakt, že jsme piráti, nikoliv sešlost anglických gentlemanů. Ban vidím jako velmi krajní prostředek, tomu musí odpovídat i krajní neslušnost. Moderace je v pořádku.

Ad.8: Ano, jsem pro další diskuzi. Podle mně dostupných informací je tento projekt prozatím v plenkách. Psal jsem o tom výše.

Ad.9: Nijak. O kauze jsem slyšel, ale je ukončena a dál bych to asi nerozmazával.

Jako poslední věc chci říct, že uvítám protikandidáty. Je to zdravé :)
Pokud jsou dotazy, tak tu budu a rád na ně odpovím.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Jakub.Burget za příspěvky (celkem 2):
Helena Jarolimkova, Filip.Krska
Mgr. Jakub Burget KSOLK !

Jakub.Michalek
Poslanec Parlamentu ČR
Profese: poslanec
Dal poděkování: 5019 poděkování
Dostal poděkování: 18033 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Jakub.Michalek »

Jenom pro úplnost, abychom si uvědomili, koho tady vlastně volíme. Tito lidé budou schvalovat rozpočet ve výši blízké 14 mil. Kč (snad s příslušným přebytkem na další roky). Vybírejte tedy dobře, klaďte další otázky, případně navrhuje další kandidáty. :)
Tito uživatelé poděkovali autorovi Jakub.Michalek za příspěvky (celkem 2):
Helena Jarolimkova, Michael.Polak
Jakub Michálek, předseda poslaneckého klubu Pirátů, vedoucí resortního týmu Spravedlnost
Prosím obracejte se přednostně na poslance dle resortu či gesce. Na mě se prosím obracejte e-mailem, v akutních věcech po telefonu.
Šance pro nové nápady!

Petr.Vileta
Vedoucí administrativního odboru
Profese: Celkem Spokojený Důchodce
Dal poděkování: 24750 poděkování
Dostal poděkování: 20832 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Petr.Vileta »

Jakub mě inspiroval k otázce na všechny kandidáty :)

Kdybys mohl(a) rozhodovat o použití státního příspěvku ty sám(sama), to bys s ním udělal(a)?
Tito uživatelé poděkovali autorovi Petr.Vileta za příspěvek:
Michael.Polak
Kumulovaný zastupitel a člen finančních výborů zastupitelstev Města Plzně a Městského obvodu Plzeň 2.
tel: 608 445 655 (odpoledne a večer)
stínový ministr švihlých nápadů a fórista
----------------------------------------
Mějme vždy na paměti: Běžný občan je až ten poslední, komu bychom chtěli něco zakazovat.

Jiri.Rezek
Republikový výbor
Kontaktovat uživatele:

Petr Vileta píše:Jakub mě inspiroval k otázce na všechny kandidáty :)

Kdybys mohl(a) rozhodovat o použití státního příspěvku ty sám(sama), to bys s ním udělal(a)?
Část bych použil na alespoň částečnou (polo)profesionalizaci. Týkat by se to mělo předsedy strany a vedoucího FO. To jsou klíčové pozice. Zbytek nechť zůstane obarven a ať si příslušné barevné skupiny samy rozhodnou co s ním ;)

Roman.Kucera
Místní předsednictvo
Profese: IT
Dal poděkování: 9661 poděkování
Dostal poděkování: 17421 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Roman.Kucera »

Také mám otázku na všechny.
Jsi pro stanovení zásad rozumného hodpodaření a rozpočtových pravidel, kterým by podléhaly všechny peníze, nez ohledu na to, jestli se o nich mluví jako o obarvených?
Pirátem se člověk nestává, pirátem se rodí!

Jiri.Rezek
Republikový výbor
Kontaktovat uživatele:

Roman Kucera píše:Také mám otázku na všechny.
Jsi pro stanovení zásad rozumného hodpodaření a rozpočtových pravidel, kterým by podléhaly všechny peníze, nez ohledu na to, jestli se o nich mluví jako o obarvených?
No. Přesně nerozumím pojmu "rozumné hospodaření". Máš třeba na mysli, aby se např. plošně zakázalo proplácení stravného, nebo aby si žádná organizační jednotka nesměla za stranické peníze koupit dvojmístné letadlo? Ano, pro tento druh regulace bych byl. OFFTOPIC(fuj, slovo regulace nemám rád ;)

Petr.Kopecny
Člen KS Moravskoslezský kraj
Profese: Automatizační Inženýr a Astronom
Dal poděkování: 734 poděkování
Dostal poděkování: 1224 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Petr.Kopecny »

Petr Vileta píše: Kdybys mohl(a) rozhodovat o použití státního příspěvku ty sám(sama), to bys s ním udělal(a)?
V prvé řadě bych zařídil, abych nemohl sám rozhodovat.
Roman Kucera píše:Také mám otázku na všechny.
Otázka zní co je rozumné... :-) Ale ano... alespoň nějaké, minimální, zásady by měly být.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Petr.Kopecny za příspěvek:
Jakub.Michalek
Petr Kopečný
Člen KS Moravskoslezský, správce Pirátského kalendáře
GSM: +420 731 552 845

Zamčeno

Zpět na „Celostátní fórum“