CF 3/2016 Volba Republikového předsednictva

Celostátní fórum tvoří všichni členové a je nejvyšším orgánem Pirátské strany.


Moderátor: Předsedající

Pravidla fóra

Na celostátním fóru se vyjadřujte slušně a k věci. Nepřístojnosti budou vykázány do samostatného vlákna.
Než napíšete nový příspěvek, zamyslete se, zda má takovou hodnotu, aby ho musely číst stovky lidí.

Zamčeno
Uživatelský avatar
Roman.Kucera
Člen KS Praha
Příspěvky: 15254
Registrován: 14 zář 2010, 10:04
Profese: IT
Bydliště: Praha, Letná
Dal poděkování: 9815 poděkování
Dostal poděkování: 18113 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: CF 3/2016 Volba Republikového předsednictva

Příspěvek od Roman.Kucera »

Pokračuju v odpovědích.
Jirka Kadeřávexenior.
A) Souhlasíš s tímto předneseným názorem? Ano
B) Jsi pro přijímání muslimských imigrantů a souhlasíš se stavbou mešit pro jejich duchovní útěchu?
V omezené míře, důkladně prověřovat, nedávat trvalý azyl a volební právo, neustále je vzdělávat a připravovat na návrat do původní vlasti, současně se snažit zajistit jim podmínky k návratu. Mešity ano, ale v žádném případě další Molenbeek.
C) Je ti to jedno a myslíš, že to není důležité? Není, je.
D) Jsi pro přijímání všech bez rozdílu? Ne
E) Jsi pro to, aby všichni přijatí imigranti museli podepsat čestné prohlášení, že souhlasí se Zpětnou deportací při závažném trestním činu dle zákonů ČR? Ano

-----EDIT-------------
Konečně mám dočtené vlákno.

Michal Ketner.
Budete podporovat vystupování garantu v oblastech jejich resortu anebo necháte zas Ivana sólo jízdu nacpat se kam to jde, hlavně ať je vidět on ?
Jistě, od toho garanty máme. Ovšem u garantů jmenovaných RP budu vyžadovat aktivitu, pokud na to budou kašlat, budu navrhovat jejich výměnu. U garantů zvolených CF taky, jen cítím, že CF má větší právní sílu, proto budu žádat CF o potvrzení tohoto případného záměru.

Frantisek.Kopriva
Jaké kroky hodláte podniknout pro podporu prezentace našeho programu směrem ven (tvorby mediálního obrazu a veřejného mínění o Pirátech)? Jak byste vylepšili systém garantů a vydávání stanovisek? Zasadíte se o vznik "stínové pirátské vlády"?
Stínová vláda NE. To naprosto znechutí členy, kteří v ní nebudou, zakonzervuje to naše vnitřní papaláše. Kromě toho minimálně jedno další volební období do vlády nechceme, respektive budu veškerou silou usilovat o to, abychom v ní nebyli. Nejsme zelení.
Máme problém najít aktivní garanty, přičemž systém garantů aspoň kopíruje náš program a filosofii. A teď ještě nějaké stínové ministry... proboha! Kdo se hlásí na stínového Chovance a Stropnického?
Garanty a stanoviska povzbudí rychlejší výměna garantů. Unavený kůň se přepřáhne.

Jak budete komunikovat směrem dovnitř, s CF, s RV, s odbory, s krajskými sdruženími? Jak budete informovat o své činnosti? Zápisy z jednání, svodky, sebehodnocení či jiné výstupy budete házet na fórum, nebo využijete jiný systém?

Asi přes fórum. Nevím o ničem lepším. Redmine je super pro správu úkolů, ale nevhodný pro informování členstva. Zatím mě nepřesvědčil.
A samozřejmě otevřená jednání, mumble, pady...

Máte připravený nějaký návrh (návrhy) usnesení, které byste chtěli v RP prosadit a předložit RV? Jaký?
Návrh zcela měnící "výběrová řízení" na persony.

Četli jste Hejno (Swarmwise) od Ricka Falkvingeho? Pokud ano, vyberte pár věcí, kterými bychom se mohli inspirovat a vylepšit naši stranu.

Ne vcelku. Ale ty kousky, co jsem přečetl, mě překvapivě ukázaly, že ta kniha je lepší, než její dogmatičtí vykladači, kteří ji možná ani nečetli.

-------EDIT 2 -----------
Kandiduji do MÍSTOPŘEDSEDNICTVA
Naposledy upravil(a) Roman.Kucera dne 31 bře 2016, 12:08, celkem upraveno 1 x.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Roman.Kucera za příspěvky (celkem 3):
Vaclav.Fortik, Jiri.Kaderavek.sen, Frantisek.Kopriva
Pirátem se člověk nestává, pirátem se rodí!
Uživatelský avatar
Martin.Kucera
Kontrolní komise
Příspěvky: 18655
Registrován: 23 dub 2009, 16:41
Profese: nakladatel
Dal poděkování: 2165 poděkování
Dostal poděkování: 33839 poděkování

Re: CF 3/2016 Volba Republikového předsednictva

Příspěvek od Martin.Kucera »

O půlnoci skončila doba pro navrhování, nyní tedy běží doba na rozmyšlenou (kladení otázek a odpovídání na ně samozřejmě pokračuje).

Zaregistroval jsem všechny zbylé doručené nominace.

Žádám nezařazené nominované, aby urychleně sdělili, zda hodlají kandidovat a o jakou pozici v RP se hodlají ucházet (předseda, místopředseda, obojí).
Jsou to: Martin Cryo Brož, Silvestr Buček, Mikuláš Ferjenčík, Markéta Gregorová, Roman Kučera (zájem kandidovat již zjevně potvrdil svými zdejšími příspěvky), Mikuláš Peksa, Ondřej Profant.

Dále bych chtěl poděkovat JČK za důvěru, leč kandidaturu jsem se rozhodl odmítnout. Dospěl jsem k závěru, že momentálně bude prospěšnější, když čas, který mohu Pirátům věnovat, strávím prací na projektech spadajících pod AO či na nichž se AO spolupodílí, aby vnitrostranický servis fungoval co nejlépe.

Jak jednoduchý by byl svět, kdybychom četli a dělali věci hned správně. :) -- Lucie Spáčilová

Tobias.Esner
Návštěvník – nepatří k Pirátům
Příspěvky: 7802
Registrován: 22 čer 2013, 12:03
Dal poděkování: 5022 poděkování
Dostal poděkování: 3823 poděkování

Re: CF 3/2016 Volba Republikového předsednictva

Příspěvek od Tobias.Esner »

Potvrzuji, že všichni kandidáti mají uhrazen členský příspěvek

Jeden kandidát stále nemá profil na Wiki
Tito uživatelé poděkovali autorovi Tobias.Esner za příspěvky (celkem 3):
Ivan.Bartos, Barbora.Pribylova, Dalibor.Zahora
Uživatelský avatar
Martin.Cryo.Broz
Člen KS Jihočeský kraj
Příspěvky: 474
Registrován: 24 říj 2012, 08:50
Profese: OSVČ - Podnikatel
Bydliště: Písek
Dal poděkování: 383 poděkování
Dostal poděkování: 471 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: CF 3/2016 Volba Republikového předsednictva

Příspěvek od Martin.Cryo.Broz »

Dobrý den, mám zájem o místo místopředsedy.

Martin Brož - Cryoman (Zastupitel a radní s gescí pro životní prostředí v městě Písek) - Odchýlit se od norem znamená, že na to musíte mít. Než začnete být tvořivý, musíte být odvážní. Tvořivost je osud, ale odvaha je cestou.

Uživatelský avatar
Mikulas.Peksa
Poslanec/poslankyně Evropského parlamentu
Příspěvky: 4625
Registrován: 29 lis 2012, 08:33
Profese: europoslanec, ajťák, fyzik
Dal poděkování: 7811 poděkování
Dostal poděkování: 11919 poděkování

Re: CF 3/2016 Volba Republikového předsednictva

Příspěvek od Mikulas.Peksa »

Chtěl bych poděkovat všem, kdo mě nominovali, ale musím to bohužel odmítnout. Strašně rád bych do toho šel a zkusil si to. Ale každý má v životě nějaké cíle, a když tak uvažuju nad těmi svými, vychází mi, že bych měl své angažmá v české politice spíš redukovat, než posilovat. Takže díky moc a šťastnou ruku všem při volbě.
Mám blog, jsem na Facebooku, Twitteru, Instagramu a Mastodonu.

Chcete se zapojit do evropské politiky? Náš konzultační tým na Mattermostu evropských Pirátů najdete zde!
Uživatelský avatar
Josef.Janu
Návštěvník – nepatří k Pirátům
Příspěvky: 383
Registrován: 04 lis 2014, 15:49
Profese: stavař projektant
Bydliště: Karlovy Vary - Tuhnice
Dal poděkování: 206 poděkování
Dostal poděkování: 528 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: CF 3/2016 Volba Republikového předsednictva

Příspěvek od Josef.Janu »

Koukám, že vlákno bylo ukončeno, každopádně z Karlovarského kraje nepřicházíme s nikým novým "jen" se po hlasování dovolujeme zařadit mezi podporovatele.
Za Karlovarský kraj byl odhlasována nominace takto:
Post předsedy: Ivan Bartoš
Post místopředsednický: Dominika Michailidu, Ivo Vašíček, Mikuláš Fejrenčík, Václav Fořtík, Markéta Gregorová, Vojta Pikal, Martin Šmída a Barbora Přibylová.
Hlasování:
krajske-forum-karlovarsky-kraj-f412/kf- ... 33217.html
Tito uživatelé poděkovali autorovi Josef.Janu za příspěvek:
Barbora.Pribylova
Uživatelský avatar
Barbora.Pribylova
Návštěvník – nepatří k Pirátům
Příspěvky: 364
Registrován: 27 říj 2013, 19:52
Profese: Koordinátor dobrovolníků
Bydliště: Ústí nad Labem
Dal poděkování: 467 poděkování
Dostal poděkování: 257 poděkování

Re: CF 3/2016 Volba Republikového předsednictva

Příspěvek od Barbora.Pribylova »

OFFTOPICPiráti, omluvte mne, že odpovídám tak pozdě, ale skutečně nestíhám. Házím to sem z vlaku přes Hotspot, omluvte chyby a překlepy



3 nejdůležitější věci, které se mi ve straně doposud podařilo udělat s publicitou navenek?


Nevím zda je počet to správné kritérium, osobně mi přijde podstatnější dosah takové věci.
Jsem ve straně třetím rokem, což se může zdát krátká doba na vyzrání. Nicméně za tu dobu mým největším úspěchem s trochou nadsázky je
1) Organizace a moderace velkého předvolebního dvoudenního Openair festivalu Svobodné hudby, pod širým nebem s řadou hostů, dílen a mediálním dosahem. (Do té doby byli Piráti pro padesátitisícové město zcela neznámým subjektem.)

2) Sestavení kompletní kandidátky (27osob) a dovedení Pirátů samostatně do komunálek s volebním úspěchem 4,83%. (Úspěch nepřipisuji sobě jako jednotlivci, ale celému týmu.)
Jako lídr jsem vystoupila s anketou v ČR Sever, publikovala články a rozhovor na vlastním webu, přispívala do lokálního tisku.

3) Spoluorganizování první sbírky pro uprchlíky mimo hlavní město a Brno. Díky sociální síti jsem aktivizovala spoluobčany k solidaritě a výsledek jsme za nezištné pomoci člena SZ odvezli na Srbské hranice. Druhý pirátský výjezd po měsíci byl na Balkán s přímou pomocí na srbsko-chorvatských hranicích. Následovaly rozhovory pro kulturní měsíčník města Ústí nad Labem, později přetištěný i pro Děčín. Rozhovor pro Manipulatori.cz (později přepublikován Parlamentními listy :D) a natáčení pro zpravodajství ČT.


Co by byl hlavní přínos straně zvolením do RP?


Předpokládám, že vnesu do RP život. Budu fungovat jako tmelící článek. Vytvořím spojku pro celý Ústecký kraj a zároveň budu důstojně prezentovat stranu po celé období.
Hlavní přínos oživení, osvěta směrem ven a dohlížení nad často podceňovanou pravidelnou otevřenou komunikací. Jak uvnitř předsednictva, tak i směrem „ven“.

Vyhovuje vám současné fungování fora? Pokud ne, co by jste zlepšili?

Forum mi nevyhovuje. Pro nás co jsme naskočili později a jsme handicepovaní neznalostí, jak některých termitů, tak procesních záležitostí, je poněkud nezbytným zlem. Nejde to s ním, ale nejde to ani bez něj. Zlepšení nejsem schopna vykonstruovat.

Budete usilovat o vlastní odměnu z rozpočtu strany pro členy předsednictva? Kde by jste ušetřili?


Avizuji předem, že jakákoliv finanční odměna za výkon funkce je pro mne nepřijatelná. Naopak odkloněním od placených aparátů a odměn deklaruji čistý úmysl a apeluji tím, na shovívavost a toleranci členstva možných nedostatků.


Jak často jste ochotni se scházet na živo nebo po mumble?


Ochotná jsem za podpory rodiny kdykoliv, záleží na okolnostech a možnostech. Rozhodně nejsem líná kamkoliv dojet a řešit věci na úkor vlastního pohodlí a programu.

Jak přispějete k tomu aby Pirátská strana přeskočila 5%? Měli by Piráti spolupracovat s mediální agenturou? Měli by Piráti kandidovat v koalici?


Přispěji svým plným nasazením, agitkou, osvětou. Budu podporovat předsedu, respektovat vůli CF.

Nebudu těm,s nimiž nesouhlasím,házet klacky pod nohy. Respektuji jednotnou palubu. Agentura..neorientuji se zatím v možnostech, respektuji konsensus celku.

Koalice v krajských volbách mi příjde nezbytná pro volební úspěch, záleží samozřejmě kraj od kraje.S tím, že vím pouze o jedné víceméně akceptovatelné straně, pokud se nejedná o koalici nezávislých.
Do parlamentek nemyslitelná politická sebevražda. Stála by za úvahu pouze v případě abnormálních výkyvů v naší společnosti směrem k nesvobodě, nebo návratu k omezování základních lidských práv a hodnot. Pak by spojení se stranou s názorovou shodou mělo zásadní smysl.

Jak zajistíte abychom rychle a kvalifikovaně reagovali na aktuální témata?


RP by mělo být živým funkčním mechanismem s rychlou zpětnou vazbou na obecné dění. V komunikační platformě by se mělo diskutovat věcně a hlavně včas. Opět, je důležité nedemotivovat ostatní od reakcí. Kvalifikované vyjádření je potom ukazatelem kompetence celé strany jako celku.


Je pro vás důležitý růst počtu členů/dobrovolníků? Jak ho docílit?

Není to o počtu členů, je to osobnostech a povahách jednotlivců, kteří stranu vytváří.
Nicméně osobně se zasadím o rozšíření KS z důvodu vyváženosti a přílivu nové energie do vyhořeného sdružení.

Jaké jsou vaše konkrétní priority pro sestavování celostranického rozpočtu na rok 2017? a prioritní náklady na volební kampaně 2017?

Přiznávám, že tohle není moje oblast. Přenechám fundovanějším.

3 Pir témata na kterých si odborně věřím a dovedu je vysvětlit na ulici?


- lidská práva
- svoboda a demokracie
- ochrana soukromí
-hazard a snížení patologických jevů
-legalizace konopí


Jste schopni pracovat v týmu jako týmový hráči, zdržet se urážek a prezentovat navenek jednotná stanoviska strany i při vnitřním nesouhlasu?

Ano.

Co považujete za nejhorší dlouhodobý problém Pirátské strany – návrh řešení.

Obecně nevím,v současné době jsem příliš koncentrovaná do dění na krajské úrovni. Přesto se pokusím definovat svou zkušenost – problém je polarizace, nejednotné cítění směrem k některým palčivým tématům, v neposlední řadě nestálost a chuť ubližovat. Neřešitelné.

Jste závislý na psychotropních látkách způsobem, který by se mohl odrazit na kvalitě vykonávané funkce?


Výkon funkce může u mě ovlivnit mimořádná událost nebo nemoc v rodině. Užívání látek ovlivňujících mysl a úsudek mám jako každý správný závislák plně pod kontrolou. :) Takže NE.

Jak budu funkci vykonávat?

Budu se učit.Minimalizuji neznalosti, doplním mezery.
Nebudu na začátku tvrdit, že nejlépe jak dovedu. Mohu zatím srovnávat pouze s vedením kraje. Zažila sem despekt, urážky, ignoraci. Tím, že mám zájem kandidovat do RP deklaruji svou dobrou psychickou imunitu a stresuodolnost. Takže vykonávat tvrdošíjně a aktivně. Jsem zarytá, ne. :lol:
Tito uživatelé poděkovali autorovi Barbora.Pribylova za příspěvky (celkem 3):
Michal.Limberk, David.Pestak, Lydie.Bartosova
tel: 734370038xx

" I když lidé nevědí, co je dobro, mají ho v sobě. "
Uživatelský avatar
Barbora.Pribylova
Návštěvník – nepatří k Pirátům
Příspěvky: 364
Registrován: 27 říj 2013, 19:52
Profese: Koordinátor dobrovolníků
Bydliště: Ústí nad Labem
Dal poděkování: 467 poděkování
Dostal poděkování: 257 poděkování

Re: CF 3/2016 Volba Republikového předsednictva

Příspěvek od Barbora.Pribylova »

Odkazy na články: https://www.pirati.cz/lide/Barbora%20P% ... Dkov%C3%A1
OFFTOPICProfil mi byl hacknut, takže sem jen vyhodila nepravdivé žvásty a nestihla mu zatím dát kýženou podobu. :evil:
tel: 734370038xx

" I když lidé nevědí, co je dobro, mají ho v sobě. "
Uživatelský avatar
Marketa.Gregorova
Republikové předsednictvo
Příspěvky: 1179
Registrován: 15 dub 2012, 21:18
Profese: europoslankyňa
Bydliště: Brno
Dal poděkování: 1224 poděkování
Dostal poděkování: 4283 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: CF 3/2016 Volba Republikového předsednictva

Příspěvek od Marketa.Gregorova »

Ačkoli jsem byla nakloněná ke kandidatuře (a můžete si přečíst většinu mých odpovědí v Petrově skvělé tabulce .)), různé okolnosti mi ukázaly, že ještě doba pro spásu světa mnou neuzrála; a sebevíc děkuji za všechny nominace a debaty, jestli a proč a jak jo, musím je nakonec odmítnout.

Pro všechny případně náhodně zklamané nicméně mohu přislíbit, že jestli mě někdy v budoucnu uvidíte kandidovat do RP, bude to po kopě práce z pozice řadového člena, s promyšlenými důvody a bez hrozby dělání užitečného idiota. .) (A nehledejte v tom nic víc, než je napsané. ;D)

Volte informovaně!
Tito uživatelé poděkovali autorovi Marketa.Gregorova za příspěvky (celkem 3):
Marek.Necada, Lydie.Bartosova, Frantisek.Navrkal

Europoslankyňa.
Místopředsedkyňa.
Vedoucí RT EZO.

Pravda bolí.
Politika je pro všechny.
NEklikat.
Píše se to AI.

Uživatelský avatar
Martin.Kucera
Kontrolní komise
Příspěvky: 18655
Registrován: 23 dub 2009, 16:41
Profese: nakladatel
Dal poděkování: 2165 poděkování
Dostal poděkování: 33839 poděkování

Re: CF 3/2016 Volba Republikového předsednictva

Příspěvek od Martin.Kucera »

Odrocuji jednání na zasedání a po dobu zasedání p re bira předseda ní Tobias Esner.

Jak jednoduchý by byl svět, kdybychom četli a dělali věci hned správně. :) -- Lucie Spáčilová

Zamčeno

Zpět na „Celostátní fórum“