CF 19/2012 Volba vedoucího mediálního odboru

Celostátní fórum tvoří všichni členové a je nejvyšším orgánem Pirátské strany.

Moderátor: Predsedajici

Pravidla fóra
Na celostátním fóru se vyjadřujte slušně a k věci, na ostatní se obracejte jen prostřednictvím předsedajícího. Nepřístojnosti budou vykázány do samostatného vlákna. Než napíšete nový příspěvek, zamyslete se, zda má takovou hodnotu, aby ho musely číst stovky lidí.
Zamčeno
Martin Broz
Uživatel fóra – není člen Pirátů
Profese: SMRT MODERACI
Dal poděkování: 1529 poděkování
Dostal poděkování: 5356 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: CF 19/2012 Volba vedoucího mediálního odboru

Příspěvek od Martin Broz » 02 lis 2012, 23:30

Abych nezdrzoval. Nominaci nemam a timto vas ni o zadam.
Zde naleznete me uvodni predstaveni takto:

Rozhodl jsem se, ze zde nebudu rikat co umim a ceho chci dosahnout.
To dobre vite a tak jste v Piratske politicke strane, jako ja.
Kdo bude verit tomu co si ted precte? Billboardy, bláboly a jen bláboly.
Ja ne.
Proto je moje kandidatska rec prosta.
Kdo zna jak pracuju, v cem jsem dobry a uzna me jako vedouciho medialniho odboru, at mi da hlas, a ja mu za to koupim panaka.
Dekuji predem.
:)

Vojtech.Pikal
Poslanec Parlamentu ČR
Profese: poslanec, informatik
Dal poděkování: 24852 poděkování
Dostal poděkování: 18063 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Vojtech.Pikal » 03 lis 2012, 00:28

Předpokládám, že Martin nebude chtít svou řeč nijak doplňovat, takže prosím další kandidáty.
člen RV, AO, ZO, FT a předsedající CF;
místopředseda sněmovny a poslanec za Olomoucký kraj, člen AO OlK
Profil|fb| Tel: 776635258

Martin Broz
Uživatel fóra – není člen Pirátů
Profese: SMRT MODERACI
Dal poděkování: 1529 poděkování
Dostal poděkování: 5356 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Martin Broz » 03 lis 2012, 00:35

Chci tisíce otázek. Co blázníš?

Vojtech.Pikal
Poslanec Parlamentu ČR
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Vojtech.Pikal » 03 lis 2012, 00:58

Čas na otázky bude po otevření rozpravy, předpokládám, že jich dostaneš dostatek. Ale teď je vyhrazený čas, aby se mohli kandidáti představit v klidu a úvodní projevy zazněli vedle sebe.
cca do 9. listopadu.
Takže dočkej času, pak budou pršet otázky.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Vojtech.Pikal za příspěvek:
Marcel.Kolaja

Ivan.Bartos
Republikové předsednictvo
Profese: Senior Oracle Database Engineer / Functi
Dal poděkování: 4075 poděkování
Dostal poděkování: 14911 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Ivan.Bartos » 04 lis 2012, 12:09

Republikové předsednictvo potvrdilo nominaci Václava Urbana do volby šéfa MO v tomto hlasování:
viewtopic.php?f=525&t=13990
O Martinovi již bylo hlasováno, ale vzhledem k dočasné indispozici Lenky Matouškové, a faktu že do doby tohoto proběhlého hlasování Martin svou nominaci neoznámil, vyvolám nové hlasování. V případě negativníhpo výsledku by pak musel Martin hledat hlasy mezi členskou základnou či na úrovni krajů.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Ivan.Bartos za příspěvky (celkem 3):
Lenka.Wagnerova, Vojtech.Pikal, Vaclav.Urban
předseda Pirátů
ivan.bartos@pirati.cz

Ivan.Bartos
Republikové předsednictvo
Profese: Senior Oracle Database Engineer / Functi
Dal poděkování: 4075 poděkování
Dostal poděkování: 14911 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Ivan.Bartos » 05 lis 2012, 14:34

Republikové předsednictvo potvrdilo nominaci Martina Brože do volby šéfa MO v tomto hlasování: viewtopic.php?f=525&t=14018
předseda Pirátů
ivan.bartos@pirati.cz

Vojtech.Pikal
Poslanec Parlamentu ČR
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Vojtech.Pikal » 05 lis 2012, 14:56

Všechny nominace předsednictvem beru na vědomí, prosím nyní snažně kandidáty, aby neotáleli se svými kandidátskými řečmi.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Vojtech.Pikal za příspěvky (celkem 2):
Marcel.Kolaja, Ivan.Bartos

Dana Kozlova
Příznivec Pirátů – Praha
Profese: studentka (ČZU, UK)
Dal poděkování: 713 poděkování
Dostal poděkování: 764 poděkování

Příspěvek od Dana Kozlova » 06 lis 2012, 03:36

Pirátky a Piráti,
žádám vás o podporu při volbě šéfa mediálního odboru.

Co pro Piráty mohu udělat a proč jsem se rozhodla přihlásit:

a) vystudovala jsem mediální studia na Karlovce, pracovala jsem v PR, o média se zajímám, chápu mediální logiku a chápu média jako prostředek lidské komunikace, nejen jako nutné zlo a technikálie
b) pro Piráty se snažím poměrně intenzině pracovat už od ACTA (do té doby jsem myslela, že všechno zvládají levou zadní), spolupracuji na psaní tiskových zpráv, mediálních strategií, dost dovedností jsem pochytila i při michálkokampani. Jako příznivec jsem se registrovala už v roce 2010, nejsem tedy zas tak úplně pirátský nováček
c) uvědomuji si svou krátkou praxi v oboru, svou nejistotu, nedostatek kreativity například v grafických oblastech, na druhou stranu mám poměrně silnou zpětnou vazbu a dokážu naslouchat i nepříjemným názorům. Newspeakem řečeno mám tah na branku, jsem samostatná, ale nemám problémy s delegováním
d) jsem schopná pracovat v týmu a uvědomuji si, že pokud má komunikace probíhat i v rámci strany, je nezbytně nutné spolupracovat

Mým cílem je:

a) zlepšit volební výsledek Pirátů v supervolebním roce 2014 oproti volbám minulým (schválně neříkám, že vyhrát, především chci, aby preference Pirátů kontinuálně stoupaly)
b) zlepšení mediální spolupráce mezi kraji a centrálním MO, aby i krajští a komunální představitelé měli podporu svých akcí
c) vypracovat ucelený plán komunikace a začít ho používat, abychom jen neragovali na události kolem nás, ale abychom je začali i tvořit
d) změnit mediální paradigma z "Piráti kradou (přinejmenším empétrojky)" na "Piráti nás z toho vysekají" :)
e) spolupracovat s PO na náboru členů

Úkolem MO podle mého není bojovat s jednotlivými názory Pirátů, ale snažit se splnit určité cíle, to znamená zlepšit povědomí o Pirátské straně a pirátských tématech, myšlenkách i idejích. Totiž ať se to někomu líbí nebo nelíbí, tak mediální odbor tvoří většinu povědomí o straně (a v důsledku toho se odvíjí i veškerá politická i společenská moc Pirátů). Abych toto vysvětlila: pokud budou Pirátští aktivisté tvrdě pracovat, ale budou si to nechávat pro sebe, nebudeme politickou stranou, ale budeme jen spolkem idealistických aktivistů. Nepovažuji vůbec za špatné být spolkem idealistů, na druhou stranu chci říct, že já do této funkce kandiduji po velkém rozmyšlení a s tím, že chci, abyste věděli, jaký mám cíl a program. A mým cílem je Piráty především propagovat.

Jak bych těchto cílů chtěla dosáhnout:

a1) chci, aby Piráti neinformovali jen o svých aktivitách, ale především i o výsledcích těchto aktivit
a2) nadále podporovat co nejzajímavější akce a happeningy, aby naše příznivce i členy bavily (a lákaly tak nové členy - patří i k cíli e)
a3) zvýšit profesionalitu pirátských výstupů celkově (přípravy před TK, organizační tým, přípravy TZ předem s interními termíny)

b1) ve spolupráci s AO by bylo dobré sbírat svodky kraje tak, aby bylo možné plánovat mediální akce alespoň 14 dní dopředu tak, aby výsledná TZ byla relevantní pro více krajů (a nebyla tedy jen "centrální")
b2) opět ve spolupráci s AO by bylo dobré rovnou sbírat podněty z krajů (pokud začne kraj připravovat akci, měla by být evidovaná ve svodce, případně alespoň překopírovaná do podatelny, abychom zbytečně nepřicházeli o dobré nápady či závažné aféry)

c1) ve spolupráci s PO bych ráda začala pracovat na zlepšování mediálních výstupů pirátských vlajkonošů, propagovat schopné lidi
c2) napsat pár rad na papír, nazvat tyto rady vznosně třeba jako "Manuál pirátského diskutéra", aby mohly samostatné týmy fungovat i v rámci offline a online diskuzí, aniž by (jak je tomu doposud) nemusel MO žádat konkrétní lidi o vysvětlující příspěvek do diskuzí
c3) zlepšit delegování aktivit v rámci MO, důležité mediální strategie tvořit ve větších týmech (přinejmenším považuji za důležité vyslechnout si různé názory)

d1) pokusit se intenzivně pracovat na PR (tázat se na podporu osobností a opinion leadrů), spolupracovat s organizacemi, které jsou tradičními tvůrci názorů (rmédia, vzdělávací instituce (v rámci odborných besed, nikoli státem zakázané politické aktivity na školách),..), případně je zkusit alespoň upirátit (kluby a restaurace, názorové blogy, IT magazíny,..)
d2) iniciovat dobrovolnické aktivity Pirátů s emocionálním zásahem pro publikum
d3) naraci témat tvořit tak, aby akcentovala zájmy publika (Indect nevadí jen Pirátům, měl by vadit především vám, protože..)

e1) ve spolupráci s PO vymýšlet zajímavé náborové akce, abychom ukázali, že jsou Piráti skupina lidí, ke které chtějí patřit, kde mohou svému okolí pomoci, kde se mohou realizovat a něčeho dosáhnout

Uvědomuji si, že šéf MO je jedna z nejnejvděčnějších Pirátských funkcí. Právě proto jsem navrhla své cíle a svůj program, aby bylo jasné, co chci dělat a čeho chci dosáhnout, aby se každý mohl rozhodnout, jestli směr, kterým chci MO vést, je ten, který chtějí podporovat. Nejsem naivní a vím, že dobrovolnický tým je jiná liga a že je obtížné jej vést. A že ne všechny věci, které bych zrealizovat chtěla, také zrealizovat půjdou. Myslím ale, že pro volitele by měl být důležitý především a právě směr a cíl, ke kterému chci mediální odbor vést. Je velmi lichotové, že mi někteří vyjádřili soukromě podporu, ale já především potřebuji vědět, že mám vaši důvěru, abych mohla provádět změny, které jsem právě navrhla.

Pokud se rozhodnete dát mi hlas, děkuji vám za něj. Tím to ale nekončí, a tak doufám, že nový mediální odbor dosáhne právě i s vaší pomocí všech výče vytyčených cílů.

(A protože CF "zasedá", tak tedy...) Děkuji za pozornost :)

Vaclav.Urban
Místní předsednictvo
Profese: redaktor, publicista a nakladatel
Dal poděkování: 469 poděkování
Dostal poděkování: 1029 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Vaclav.Urban » 06 lis 2012, 14:14

Pirátky a Piráti,

také vás žádám o podporu při volbě šéfa mediálního odboru.

Proč chci být vedoucím mediálního odboru?

Nejsem zcela spokojen s prezentací strany a věřím, že bych mohl ve vedení MO udělat víc a efektivněji, než jsem dělal doposud. Chtěl bych vytvořit z tohoto úřadu kreativní, inspirativní a produktivní prostředí.

VYTVOŘÍME TRIUMVIRÁT

Nejde mi o vládnutí, a proto navrhuji vytvořit ze všech kandidátů triumvirát Kozlová-Brooch-Urban s formálním vedoucím a dvěma zástupci. O všem důležitém rozhodovat konsenzem, případně hlasováním. Podmínkou kvalitní práce jsou každodenní porady, konzultace, nápady, analýzy prostřednictvím KREATIVNÍHO BABYBOXU. Proč mrhat odhodláním někoho, kdo chce pracovat? Jsem ochoten se domluvit s protikandidáty, že se vzdám kandidatury na vedoucího, pokud na koncept triumvirátu přistoupí. Jsme dostatečně odlišní na to, aby nám to mohlo fungovat a vzájemně se mohli inspirovat ke kvalitním výstupům.

KREATIVITU NELZE ŘÍDIT, NÁPADY MUSÍ PRŠET JAKO DÉŠŤ

Vytvoříme každodenní KREATIVNÍ BABYBOX (buď vlákno, ale spíše Pad, žádné dlouhé vykecávání, jen nápady) s následujícími oddíly:

Analýza aktuálního (denního/týdenního) politického dění:
Vtipný denní komentář, hláška na Twitter:
Návrhy pro stranický FB a G+:
Návrhy na tiskové zprávy:
Tržiště návrhů na články: teze, osnova...
Nápady na hesla:
Návrh obrazové, grafické mikrokampaně:
Dlouhodobější záměry:
Stručně – na čem kdo aktuálně pracuje:

ROZDĚLENÍ PRACÍ

Webovky – doufám, že bude pokračovat Jakub Michálek
Denní třídění došlých emailů – dělá snad Lukáš Findejs (?)
Tiskové zprávy – garant Dana Kozlová
Video – garant Petr Kopáč
Grafika – Václav Urban, rozumí se garant technické a grafické úrovně oficiálních výstupů typu plakáty, letáky...
Tvorba kampaní a mikrokampaní na aktuální témata KREATIVNÍ BABYBOX – Brooch, Urban a další. Kampaně se musejí dělat dopředu, pilovat je, testovat a v předstihu se domluvit na konečné formě. Musejí být výsledkem precizní přípravy.
Akce a happeningy – kdo chce mít na starost? Vědět, kde jsou propriety apod.
Publikování – bloggeři, PN, ... přebírejte myšlenky, necitujte autory z PN (copyleft), klonujte myšlenky do svých článků. Pak můžete dát článek z PN jako použitý zdroj.
Sociální sítě – je možné, že to je vůbec náš nejdůležitější kanál, proto bych prosil Mikuláše, aby pokračoval ve správcovství FB a na G+ by se to mělo zrcadlit. Na Twitter by se měly vymýšlet VTIPNÉ denní hlášky v KREATIVNÍM BABYBOXU.
Tiskové konference – jako garanta bych viděl Danu Kozlovou. Tady poznámka: ideální by bylo mít kvalitní stálé pozadí (jelikož to bude naše výkladní skříň, tak musí odrážet svěžest a kreativitu naší strany).

To DŮLEŽITÉ, CO NÁS ČEKÁ

Jako důležité dění ve straně považuji dokončení programu.
Chystám se analyzovat všechny dosavadní programové dokumenty a snažit se precizně vyjadřovat tresť toho, oč nám jde. Jako příklad takové zkratky může být moje heslo k ACTA: "Hollywood nám zákony psát nebude!" Je třeba formulovat to, co není řečeno explicitně, vytvářet sebereflexi. To je důležitá práce mediálního odboru.
Jako další důležitou věc považuji průběžnou práci na revidování schválených dokumentů a jejich vylepšování. Například se zjistí, že schválené dokumenty potřebují zjednodušit, vyžadují jazykovou či věcnou korekturu apod. Bude třeba například pokusit se překlopit krajský program do programu pro komunální volby. Neříkám, že je toto je práce MO, ale dvacet let jsem redaktor textů, tak si umím představit, že se tím budu také zabývat.
Nelíbí se mi hádky o to, že se něco nesmí, protože jsme si to odmávali. Příklad: logotyp – naprosto zbytečně vynaložená energie členů strany. Logotyp nepovažuji za příliš důležitý. Současnou schválenou podobu logotypu považuji za špatnou, ale nehodlám odčerpávat sobě ani jiným energii na jeho změnu. Logo máme a dá se s ním pracovat. Název Piráti/Pirátská strana může být mimo logo.

Kompetence

Pokud je nutné zmínit kompetence, tak je hodně řečeno zde: http://neuhaus.cz/kontakt/index.htm. Doplnil bych, že dělám čtvrtý rok PR pro Fakultu managementu VŠE – editoval jsem knihu o fakultě http://www.fm.vse.cz/o-fakulte/publikac ... nagementu/, plakáty, letáky, výroční zprávy http://isis.vse.cz/dok_server/slozka.pl ... load=58327. Udělal jsem leccos už i pro Piráty, viz http://www.pirati.cz/mo/grafika/start

Myslím, že to pro začátek stačí.

MyX
Příznivec Pirátů – Karlovarský kraj
Profese: freelancer
Dal poděkování: 162 poděkování
Dostal poděkování: 107 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od MyX » 07 lis 2012, 20:42

TRIUMVIRÁT mi přijde velmi demokratický a myslím, že by to mohlo být dobré DEMO pro DEMOKRACII 2.0

Jinak mne velmi mrzí flame, který jsem přes medialni-odbor-f181/krajska-volebni-kam ... ky#p165486 naivně založil tím, že na internetu jsem jen občas, a tak jsem asi špatně mohl obhájit úpravy svých návrhů. Václav Urban, Mikuláš i všichni, kdo mě měli možnost poznat jinak, než virtuálně zde - ví, že jak manuál, tak veškerou kreativitu pirátů od prvních videí, přes LEGO animaci, výborné weby, FB, noviny až po všechny plakáty V.Urbana kvituji a podporuji - konečně velmi jsem usiloval z nich udělat výstavu se vším všudy ještě před volbami. Je nutné však vědět, že LOGO manuál, není LEGO manuál a čím vetší lpění na pravidlech, tím menší kreativita a větší uniformita. Chápu, že potřebujete jasnou strukturu, organizaci, pravidla, politiku ... zvlášť, když vaším tématem je 106ka, nebo transparentnost ve smyslu přehlednosti (tj. ne průhlednosti - i čirá voda, nebo alkohol může vést do ( ! ). Vždyť já do Pirátství vrazil nejen svůj čas, nebo dobrovolnou práci, ale skoro 10000,- na výdajích v kampani včetně zabaveného pirátského auta. Přesto nejsem členem, neboť co by autor/pirát jsem téměř v schyzopostavení, kterým se snažím vzdorovat přes http://www.obcanjedobryzakaznik.cz, http://www.transparencytrade.com (od roku 2010), http://www.idworld.org, http://www.metafory.net ...

FelkéhoBratra jsem už o(D)pustil, G+ ještě beru na milost ... asi se brzy vrátím na http://sadilek.blog.idnes.cz, neb k vám mne přivedl Ivo Vašíček, kterému tímto děkuji za jeho inspirativní blogování a snad mě někdy přemluví, abych se stal členem, přestože si tím (i jako neorganizovaný autor) podřezávám větev nestrannosti a nestranickosti.
Tito uživatelé poděkovali autorovi MyX za příspěvky (celkem 2):
Ivan Sirko, Vaclav.Urban
Michal Sadílek (Pirátský příznivec a dobrovolník od roku 2013)
https://www.facebook.com/max.kulel - https://twitter.com/MyX72
ERARE HUMANUM EST ... v překladu Nohavici ... Možná, že se mýlím, snad mi to dojde léty ...

Zamčeno

Zpět na „Celostátní fórum“