CF 16/2013(5) Doplňující volba republikového předsednictva

Celostátní fórum tvoří všichni členové a je nejvyšším orgánem Pirátské strany.

Moderátor: Predsedajici

Pravidla fóra
Na celostátním fóru se vyjadřujte slušně a k věci, na ostatní se obracejte jen prostřednictvím předsedajícího. Nepřístojnosti budou vykázány do samostatného vlákna.

Než napíšete nový příspěvek, zamyslete se, zda má takovou hodnotu, aby ho musely číst stovky lidí.

CF 16/2013(5) Doplňující volba republikového předsednictva

Příspěvekod Jakub.Michalek » 13 črc 2013, 14:32

Vážení členové,

zahajuji rozpravu k doplňující volbě republikového předsednictva (bod 5 pořadu jednání). Podle schváleného úkolu má republikové předsednictvo zajistit, aby kandidáti do republikového předsednictva mohli představit na internetovém fóru, k čemuž je určena právě tato rozprava.

Celostátní fórum v doplňující volbě zvolí předsedu strany a čtvrtého místopředsedu strany. Pokud je někdo proti tomu, aby zůstalo pořadí místopředsedů, ve kterém byli zvoleni, tak to prosím urychleně dejte vědět, jinak to budu považovat za konsensuálně schválené. Hlasování ve věci doplňující volby republikového předsednictva proběhne na zasedání celostátního fóra dne 7. září v Plzni, kam se již nyní můžete registrovat.

Seznam kandidátů

Do volby republikového předsednictva nominují kandidáty krajská sdružení Pirátů. Zatím jsem obdržel následující přihlášky do volby a následující nominace (další mi oznamujte prosím soukromou zprávou nebo sem do tématu):

Abychom udrželi jasnou posloupnost jednání, prosím nejprve kandidáty do republikového předsednictva, aby každý kandidát v souladu s jednacím řádem popsal v rozpravě způsob, jakým bude funkci vykonávat, a jakou má k výkonu funkce způsobilost. Uveďte také prosím, zda kandidujete na předsedu strany nebo místopředsedu.

Přednostní právo kandidátů (i těch neuvedených v seznamu) představit se celostátnímu fóru nechávám do 19. července 2013, od té doby budou mít členové prostor na otázky a na rozpravu.
Jakub Michálek, předseda poslaneckého klubu Pirátů a místopředseda strany

Za tento příspěvek dostal jeho autor Jakub.Michalek 5 poděkování od:
Libor.Spacek, Michal Wagner, Ondrej.Kallasch, Petr.Kopac, Vojtech.Pikal
Jakub.Michalek
Republikové předsednictvo

Dal poděkování: 5028 krát
Dostal poděkování: 17140 krát

Re: CF 16/2013(5) Doplňující volba republikového předsednict

Příspěvekod Jakub.Michalek » 14 črc 2013, 22:39

V tomto tématu mají přednostní právo na představení kandidáti do republikového předsednictva, a to až do 19. července 2013. Do té doby se prosím ostatní zdržte komentářů o kandidátech, bude na to času dost a dost. 8-)
Jakub Michálek, předseda poslaneckého klubu Pirátů a místopředseda strany

Za tento příspěvek dostal jeho autor Jakub.Michalek poděkování od:
Vojtech.Pikal
Jakub.Michalek
Republikové předsednictvo

Dal poděkování: 5028 krát
Dostal poděkování: 17140 krát

Příspěvekod Josef.Ulehla » 15 črc 2013, 07:41

Kdybyste někdo hledal příspěvky, které původně byly v tomto vlákně nějak se asi samovolně přestěhovaly do tohoto vlákna a zamkly za sebou.

Za tento příspěvek dostal jeho autor Josef.Ulehla 5 poděkování od:
Helca, Jakub.Michalek, Patrik Dolezal, Petr.Vileta, Roman.Glaser
Josef.Ulehla
Místní předsednictvo

Dal poděkování: 3089 krát
Dostal poděkování: 1074 krát

Příspěvekod Martin.Kucera » 19 črc 2013, 10:25

Oznamuji že olomoucký kraj nominoval do republikového předsednictva Petra Bajgara.
tel.: +420 778 702 711
NEPIŠTE MI NA FACEBOOKU, TÉMĚŘ TAM NECHODÍM.

Za tento příspěvek dostal jeho autor Martin.Kucera poděkování od:
Vojtech.Pikal
Martin.Kucera
Vedoucí administrativního odboru

Dal poděkování: 2300 krát
Dostal poděkování: 15411 krát

Příspěvekod Petr.Bajgar » 19 črc 2013, 22:58

Kandiduji do RP protože chci z této pozice pracovat na tom, aby Pirátská strana začala být vnitřně efektivnější a navenek mnohem otevřenější a přátelštější-přístupnější politickou stranou pro veřejnost. Protože dnes je především na nás Pirátech hledat si cesty k našim sympatizantům podporovatelům a potenciálním voličům. Politika je podle mého mínění svou základní podstatou služba a dohoda mezi občany o to kdo co a proč bude dělat. Chci usilovat dle svých sil schopností a možností rozvíjet naš jedinečné výhody a možnosti a důrazně kolegy i veřejnost varovat před opakováním neblahých praktik, které používají konzervativní strany v ČR. Zatím to v ČR vypadá jako by v ČR neexistovala progresivní politická strana. Toto nám aspoň podle mého mínění dává jedinečnou výhodu, pokud ovšem nebudeme opět konformní jako v roce 2009-10.
Žádám vás tímto o vaši důvěru a možnost pracovat v RP a oslovovat naše starší i mladší spouobčany s tím, že naše Pirátská strana chce být progresivní společenskou silou přinášející nové a hlavně společenský přínosné myšlenky a podněty k veřejné diskuzi a prosazování společensky optimálních řešení(asi to zní frázovitě a rád toto vysvětlím osobně).
Považuji za nezbytné umět se nebojácně postavit proti všem zatím Česku vládnoucí konzervativním stranám.
Mám za to a chci podporovat decentralizci našeho politického seskupení a mnohem efektivnější využívání našeho politického potenciálu.
Považuji za trestuhodné jak laxně jsme se zatím chovali k našim, členům, potenciálním voličům, sympatizantům a podporovatelům.
Považuji za nezbytné politicky pracovat nejen před volbami, ale trvale a díky internetu k tomuto máme a můžeme nabízet skutečně dostupnou cestu. Dobře to popisuje tento článeček
Líbí se mi deklarace "My děti sítě" a považuji za také naši velikou zodpovědnost, aby internet společensky nezplaněl do podoby dnešních komerčních medií, ale aby byl a to i díky naší činnosti a trvalé kultivaci dlouhodě společensky přinosný.

Za tento příspěvek dostal jeho autor Petr.Bajgar poděkování od:
Lenka.Wagnerova
Petr.Bajgar
Příznivec Pirátů – Pardubický kraj

Dal poděkování: 6941 krát
Dostal poděkování: 3444 krát

Příspěvekod Martin.Shanil » 19 črc 2013, 23:39

Vzhledem k tomu že je 20.7.2013 dovoluji si (ač nevyzván, ale zrovna mám na to chuť) položit kandidátům otázku.

Jak si představuješ, že by mělo vypadat financování politických stran?
Jak si se postavil k návrhu finančního prgramu v původním (radikálnějším) znění Ivo Vašíčka?
Jsi zastáncem základního příjmu? Dokážeš ho z pozice předsednictva obhájit?
Co hodláš udělat se zastánci tvrdé byrokracie uvnitř strany? resp. zdá se ti vše nastaveno přiměřeně a dokonale?
Kdy a zda se, podle tvého mínění strana zprofesionalizuje a zavede placené funkce?
Která část pirátského programu je ti nejbližší?
Budeš kandidovat do parlamentu? nebo kam?
Máš rád Piráty? Toleruješ Pyráta? Vzal by si ho do strany? Je Josef Úlehla normální? (poslední otázky jsou takto postaveny záměrně - prosím přímé nevyhýbavé odpovědi, stačí ANO/NE)

kdo se bude vykrucovat, muj hlas nedostane :)

Za tento příspěvek dostal jeho autor Martin.Shanil 5 poděkování od:
Dalibor.Zahora, Josef.Ulehla, Pavel.Cisar, Petr.Vileta, Vojtech.Pikal
Martin.Shanil
Komunální zastupitel

Dal poděkování: 10359 krát
Dostal poděkování: 10699 krát

Příspěvekod Ivo.Vasicek » 20 črc 2013, 20:05

Do předsednictva kandiduji, protože jsem o to byl požádán. Přiznávám, že mne zájem potěšil, nicméně se do předsednictva "nehrnu" a vůbec mi nevadí, když nebudu zvolen.
Moje přidaná hodnota spočívá ve formulaci a prezentaci názorů. Pokud budu zvolen stávají se tím mé názory více ztotožňovány s Pirátskou stranou. Pokud se mnou souhlasíte a zda chcete, abychom směřovali tam, kam mířím, tak mě volte. Neslibuji žádnou "práci" (administrativa ,mne krutě nebaví, předpisy považuji za nutné zlo), ale jen prezentaci postojů a motivaci okolí. Očekávám, že pokud mi body volebního programu "projdou" vyvolá to potřebu, abych je veřejně prezentoval a odborně zdůvodnil. Mám rád všechny lidi, a ty kteří způsobují problém chápu jako tápající (i když oni si většinou myslí, že jejich sebeprosazení je nejdůležitější věc ve Vesmíru). Nezlobím se na ně, naopak snažím se jim pomoci.
Můj postoj ke světu: Všichni jsme jeden Vesmír.
Můj postoj k systému: Kolaps v blízké době je nevyhnutelný, budoucnost (z dlouhodobého hlediska) je skvělá. Vývoj nelze zastavit,
Můj vztah k Pirátům: Jsme platforma, která umožňuje komunikaci a propojení lidí, kteří se vymykají "systémovým" požadavkům (v poslední době však mám obavy, že jsme pro některé jen nový způsob jak se začlenit do systému, což zcela odmítám)
Má krátkodobá vize: Chci abychom se dostali do parlamentu. V žádném případě se však nechci podílet na provozování současného systému. Proto trvám na to být v opozici a podpořit kohokoliv, kdo nás nechá kontrolovat a zveřejňovat a dle situace prosadí námi požadované zákony.
Dlouhodobá vize: Vymanit společnost z područí globálního finančního systému. Vytvořit celospolečenskou platformu pro správu věcí veřejných pomocí otevřené internetové komunikace.
Vztah mezi Pirátstvím a politikou: Kopírovací monopol je výsledkem nadvlády korporací, je však pouze jedním z důsledků jejich moci. Na aplikaci kopírovacího monopolu jsou nejvíce patrné rozpory mezi zájmem společnosti a zájmy korporací.
Martinovi odpovím v druhém postu.
Tech. poznámka: Najít toto vlákno není vůbec jednoduché, myslím, že o něm ostatní kandidáti a lidi neví.
Naposledy upravil Ivo.Vasicek dne 20 črc 2013, 20:47, celkově upraveno 1
"Skutečná svoboda slova je právo říkat lidem to, co nechtějí slyšet"(George Orwell)

Ivo.Vasicek
Krajský zastupitel

Dal poděkování: 10793 krát
Dostal poděkování: 11233 krát

Příspěvekod Ivo.Vasicek » 20 črc 2013, 20:46

Odpovědi Martinovi:

Jak si představuješ, že by mělo vypadat financování politických stran? Doufám, že už brzy politické strany nebudou potřebné. Nyní je mi to v podstatě jedno, důležitější mi připadá omezení výdajů. Celý sponzoring je něco za něco (samozřejmě se to nesmí říkat, a máme zákony, které to neumožní dokázat), korupce je podstatou systému, politické strany jsou tu především proto, aby získaly peníze (okradli občany) pro své investory.
Jak si se postavil k návrhu finančního prgramu v původním (radikálnějším) znění Ivo Vašíčka? :-)
Jsi zastáncem základního příjmu? Dokážeš ho z pozice předsednictva obhájit? Já vnímám nepodmíněný příjem jako historickou nutnost, podobně jako zrušení roboty v roce 1848 a 8hod. prac doba až v r. 1919 (u nás). Problémy vyplývající z kapitalizace růstu produktivity řeší společnost už odedávna např, zde tomu říkali růst racionalizacehttp://www.psp.cz/eknih/1929ns/ps/tisky/t1359_00.htm, v sedmdesátých letech byly zavedeny nepracovní soboty. Tzv. ekonomická krize se prohlubuje tím více, čím více lidé pracují, což však vládnoucí elity vůbec nechápou.
Co hodláš udělat se zastánci tvrdé byrokracie uvnitř strany? resp. zdá se ti vše nastaveno přiměřeně a dokonale? Vnímám to podobně jako Pavel Císař (líp to nenapíšu)https://forum.pirati.cz/vnitrostranicka-diskuze-f75/piratsky-kompas-jak-cesti-pirati-nici-sami-sebe-t17733.html
Kdy a zda se, podle tvého mínění strana zprofesionalizuje a zavede placené funkce? Když se dostaneme do parlamentu.
Která část pirátského programu je ti nejbližší? Základ - svobodné šíření informací, ochrana soukromí a veřejná správa veřejně na internetu - tahle směs nutně ovlivní úspěch všeho ostatního
Budeš kandidovat do parlamentu? nebo kam? Do parlamentu,
Máš rád Piráty? Toleruješ Pyráta? Vzal by si ho do strany? Je Josef Úlehla normální? (poslední otázky jsou takto postaveny záměrně - prosím přímé nevyhýbavé odpovědi, stačí ANO/NE)
Mám rád Piráty a Pyrata do strany bych ho vzal, ale jeho spamování mne obtěžuje. Nechápu co je normální, a už vůbec nechápu proč je Josef Úlehla napadán. Obecně mi však vadí útoky na kohokoliv,
Naposledy upravil Ivo.Vasicek dne 21 črc 2013, 07:26, celkově upraveno 1
"Skutečná svoboda slova je právo říkat lidem to, co nechtějí slyšet"(George Orwell)

Ivo.Vasicek
Krajský zastupitel

Dal poděkování: 10793 krát
Dostal poděkování: 11233 krát

Příspěvekod Janek.Wagner » 20 črc 2013, 20:56

Petře, prosím, vysvětli blíže následující pasáže:
Petr Bajgar píše:Žádám vás tímto o vaši důvěru a možnost pracovat v RP a oslovovat naše starší i mladší spouobčany s tím, že naše Pirátská strana chce být progresivní společenskou silou přinášející nové a hlavně společenský přínosné myšlenky a podněty k veřejné diskuzi a prosazování společensky optimálních řešení(asi to zní frázovitě a rád toto vysvětlím osobně).
Jak chceš v RP oslovovat spoluobčany?
Petr Bajgar píše:Mám za to a chci podporovat decentralizci našeho politického seskupení a mnohem efektivnější využívání našeho politického potenciálu.
V čem se projevuje ona dnešní centralizace?
Janek.Wagner
Uživatel fóra – není člen Pirátů

Dal poděkování: 4272 krát
Dostal poděkování: 4259 krát

Příspěvekod Petr.Bajgar » 20 črc 2013, 22:28

Janek Wagner píše:Petře, prosím, vysvětli blíže následující pasáže:
Pokusím se jak jen budu písemně umět.
Janek Wagner píše:
Petr Bajgar píše:Mám za to a chci podporovat decentralizci našeho politického seskupení a mnohem efektivnější využívání našeho politického potenciálu.
V čem se projevuje ona dnešní centralizace?
Centralizace je podle mě pozůstatkem našeho dosavadního vývoje. Z počátku od založení dominovala představa, že se nebudeme potřebovat vůbec setkávat a že vše budeme řešit přes internet. Už první rok od založení však ukázal, že tato teze je neudržitelná a bez osobních setkávání a jednání se neobejdeme. Centralizace přirozeně vytvořila dnes dominující seskupení členů a RegP soustředěných ve velkých městech kde se mohli kolegové setkávat a vytvářet osobní vazby a posilovat součinnost v Brně, Praze, Plzni, Ostravě protože tam k sobě lidé měli blízko a našli si mezi sebou přirozené vůdčí osobnosti. První předseda Pirátů však svého času systematicky podporoval existenci a činnost všech KS a prosazoval mezikrajovou spolupráci, součinnost a výpomoc při oživování činnosti v člensky slabších krajích. Na tento směr vývoje I.Bartoš hned po zvolení předsedou na CF 10/2009 rezignoval a omezil se na občasné výjezdy na akce v krajích. Výsledek máme před očima: čtyři členové RP bydleli v Praze většina dění se řešila na tamních hospodských sešlostech, v Brně donedávna vedoucí ZO, PO, FO,TO a 4.MP RP a navíc velice silný osobní vliv Kadeřávků ml. a st. Dnes je situace o něc jiná, ale stále máme tři MP RP z Prahy a v Brně vedoucí PO, TO a Kadeřávky, ale stejně není nikdo, kdo by měl zájem a chuť povzbuzovat KS a MS k životu.
Já jsem pevně přesvědčen, že bez živých a aktivních krajských a místních sdružení budeme jen další kulisou politické strany. Proto chci z pozice MP RP všemi dostupnými prostředky a možnostmi prosazovat oživení činnosti v krajských sdruženích a vzájemné mezikrajové spolupráci a součinnosti. Chci podporovat vznikání dalších MS a jejich činnosti tak, aby nás bylo vidět mezi našimi spoluobčany. Pokud se ptáš jak, tak vzájemný setkávání a jednáními. Jde mi o to, že se musíme do voleb dokázat zviditelnit, že nejsme jen virtuální značkou, ale že reálně žijeme a pracujeme na tom co se týká našich spolobčanů a bezprostředně jejich životů. Bez tohoto nemáme v politice ani naději ani opodstatnění! pokud ovšem nejde někomu jen o vytvoření jména a historie k následnému prodeji jako tomu bylo u VV.

Janek Wagner píše:
Petr Bajgar píše:Žádám vás tímto o vaši důvěru a možnost pracovat v RP a oslovovat naše starší i mladší spouobčany s tím, že naše Pirátská strana chce být progresivní společenskou silou přinášející nové a hlavně společenský přínosné myšlenky a podněty k veřejné diskuzi a prosazování společensky optimálních řešení(asi to zní frázovitě a rád toto vysvětlím osobně).
Jak chceš v RP oslovovat spoluobčany?

Následně je třeba pořádat akce pro naše spoluobčany a to starší ohledně toho co jsme zač a o co nám jde stejně jako pro mladší, že je také jejich zájmem aby nebyli jen jako doposud konzervativně konformními otroky ale aby usilovali o to být svéprávnými a dospělými spoluobčany protože se jim to v budoucnu bude trvale vyplácet. Proto chci usilovat aby jednotlivé KS začali pořádat setkávání s občany tak jako to dělal svého času Vítek Praks ve středočeském kraji a dosáhl tím čtyřnásobné voličské podpory oproti KS Zlín a dalším kde nedělali v podstatě nic.
Proto chci podporovat činnost vedoucího PO a žádat samostatné jednání předsedů KS před nebo i mimo jednání RV a tyto velice zásadní otázky otevřeně projednávat a podporovat při těchto jednáních součinnost a spolupráci mezi vzájemně blízkými KS. Další věc je jednání přes KS a MS s občanskými iniciativami působícími převážně lokálně o možnostech podporovat naši kandidaturu. nejde o koalice jde o sympatie a politickou blízkost.
Jinak totiž opět prokoučujeme naše dnešní volební šance jako v roce 2010.

PS: Neslibuji lacině libivě brzské zrušení politických stran. Protože bez práce politických stan by podle mě nastal neuvěřitelný mocenský chaos, nikdo by v podstatě nenesl žádnou zodpovědnost a nebylo by v podstatě koho trestat za selhání a neuvážená rozhodnutí. Plně však podporuji emancipaci Občanské společnosti, tak aby tato trvale kontrolovala činnost politických stran a trestala je za případné zproněvěry nejen volebními debakly, ale také bezprostředními silnými požadavky na odstupování nedůvěryhodných politiků.

Za tento příspěvek dostal jeho autor Petr.Bajgar 3 poděkování od:
Jindrich.Bartek, Pavel.Cisar, Petr.Vileta
Petr.Bajgar
Příznivec Pirátů – Pardubický kraj

Dal poděkování: 6941 krát
Dostal poděkování: 3444 krát

Další

Podobná témata

Zpět na Celostátní fórum