CF 13/2015 Neutralita (změna bodu Mezinárodní vztahy)

Celostátní fórum tvoří všichni členové a je nejvyšším orgánem Pirátské strany.


Moderátor: Predsedajici

Pravidla fóra

Na celostátním fóru se vyjadřujte slušně a k věci. Nepřístojnosti budou vykázány do samostatného vlákna.
Než napíšete nový příspěvek, zamyslete se, zda má takovou hodnotu, aby ho musely číst stovky lidí.

Zamčeno
Uživatelský avatar
Libor.Spacek
Uživatel fóra – není člen Pirátů
Příspěvky: 2222
Registrován: 16 říj 2012, 09:30
Dal poděkování: 2636 poděkování
Dostal poděkování: 4247 poděkování

Re: CF 13/2015 Neutralita (změna bodu Mezinárodní vztahy)

Příspěvek od Libor.Spacek »

A co s tím referendem, když ho někdo označí za zásadní?
Senilní dědouch a troll.
Uživatelský avatar
Petr.Vileta
Člen KS Plzeňský kraj
Příspěvky: 31254
Registrován: 22 črc 2009, 18:12
Profese: Celkem Spokojený Důchodce
Bydliště: Plzeň 2
Dal poděkování: 27893 poděkování
Dostal poděkování: 23762 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: CF 13/2015 Neutralita (změna bodu Mezinárodní vztahy)

Příspěvek od Petr.Vileta »

Robert.Magni píše:A tohle je taky svinstvo
http://zpravy.idnes.cz/nato-zahajilo-ma ... r_nato_inc
Do tradičních manévrů BALTOPS se zapojí 49 plavidel, 61 letounů a celkově 5 600 vojáků ze 14 zemí NATO a tří partnerských států - Finska, Švédska a Gruzie.
No ty brďo, neutrální Švédsko, fakt? :o
Cvičné operace se zaměří na protiponorkový a protiletadlový boj, zachycování podezřelých plavidel nebo vylodění na pobřeží. Právě to má prověřit polskou pobřežní obranu, když se na polygonu v Ustce vylodí 700 finských a švédských vojáků.
A ruská RT1 ve zprávách ohlásí, že USA právě začaly okupovat Polsko. Přesně jako v tom starém vtipu:

Uskutečnil se závod v běhu na 500 metrů, zúčastnili se pouze dva běžci, Rus a Američan. Američan vyhrál, Rus prohrál. Druhý den o tom vyšly zprávy v novinách.
Washington Post: V běhu na 500 metrů zvítězil Američan a Rus se umístil jako druhý.
Komsomolskaja Pravda: V běhu na 500 metrů náš ruský reprezentant obsadil krásné druhé místo, kdežto Američan doběhl jako předposlední.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Petr.Vileta za příspěvky (celkem 3):
Michal.Gill, Andrej.Polescuk, Alexandr.Mansurov
Kumulovaný zastupitel a člen finančních výborů zastupitelstev Města Plzně a Městského obvodu Plzeň 2.
tel: 608 445 655 (odpoledne a večer)
stínový ministr švihlých nápadů a fórista
----------------------------------------
Mějme vždy na paměti: Běžný občan je až ten poslední, komu bychom chtěli něco zakazovat.
Uživatelský avatar
Michal.Gill
Zahraniční odbor
Příspěvky: 1451
Registrován: 06 kvě 2012, 07:20
Profese: Copywriter, byrokrat, volej. rozhodčí
Bydliště: Praha 3
Dal poděkování: 2993 poděkování
Dostal poděkování: 2113 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: CF 13/2015 Neutralita (změna bodu Mezinárodní vztahy)

Příspěvek od Michal.Gill »

Robert.Magni píše:A máme po píči všichni :oops:
http://zpravy.idnes.cz/usa-rusko-rakety ... anicni_aha

OFFTOPICA tohle je taky svinstvo
http://zpravy.idnes.cz/nato-zahajilo-ma ... r_nato_inc
Tyhle dva články mají všechno: napětí, zápletku... Ne, vážně, mají jak argumenty proti existenci "neutrality" v dnešní době (Petrem zmíněné Švédsko či Finsko v mezinárodním cvičení), tak velmi dobrý nástin toho, jak dobrý nápad by byl stát se ostrůvkem neutrality (a.k.a.vymezujícím se proti všem), leží-li v dostřelu "země-zemí" obou stran :-).
Tito uživatelé poděkovali autorovi Michal.Gill za příspěvky (celkem 3):
Robert.Magni, Vojtech.Pikal, Lenka.Kozlova

Bc. Michal Gill • generální sekretář Pirate Parties International • asistent pirátských radních Prahy 3 • mobil: +420 603 590 571 • pevná linka: +420 222 116 782 • michal.gill@pirati.czmichal.gill@pp-international.netgill.michal@praha3.cz

Uživatelský avatar
Roman.Kucera
Příspěvky: 15166
Registrován: 14 zář 2010, 10:04
Profese: IT
Bydliště: Praha, Letná
Dal poděkování: 9751 poděkování
Dostal poděkování: 17930 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: CF 13/2015 Neutralita (změna bodu Mezinárodní vztahy)

Příspěvek od Roman.Kucera »

Libor.Spacek píše:i když možná ne na Rojovo neúnavné obtelefonovávání
Jaké obtelefonovávání? Mohl by Libor toto nařčení dokázat, nebo se za něj omluvit?
Tito uživatelé poděkovali autorovi Roman.Kucera za příspěvek:
Mikulas.Peksa
Pirátem se člověk nestává, pirátem se rodí!
Uživatelský avatar
Martin.Shanil
Uživatel fóra – není člen Pirátů
Příspěvky: 7036
Registrován: 07 dub 2012, 21:03
Profese: eshop + prodejna
Bydliště: Karoliny Světlé 486, Sadská 28912
Dal poděkování: 9169 poděkování
Dostal poděkování: 9464 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: CF 13/2015 Neutralita (změna bodu Mezinárodní vztahy)

Příspěvek od Martin.Shanil »

OFFTOPICspálil jsem si břicho
[m]Vojtěch Pikal: Účastník pořádkovým opatřením vyloučen na 48 hodin za znevažování půdy fóra k ilustraci tvrzení v jiné diskuzi. viz: https://cs.wikipedia.org/wiki/Wikipedie ... rzen%C3%AD a https://cs.wikipedia.org/wiki/Wikipedie ... and%C4%9Bl[/m]
Tito uživatelé poděkovali autorovi Martin.Shanil za příspěvek:
Ivo.Vasicek
Uživatelský avatar
Martin.Shanil
Uživatel fóra – není člen Pirátů
Příspěvky: 7036
Registrován: 07 dub 2012, 21:03
Profese: eshop + prodejna
Bydliště: Karoliny Světlé 486, Sadská 28912
Dal poděkování: 9169 poděkování
Dostal poděkování: 9464 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: CF 13/2015 Neutralita (změna bodu Mezinárodní vztahy)

Příspěvek od Martin.Shanil »

Michal.Gill píše:
Robert.Magni píše:A máme po píči všichni :oops:
http://zpravy.idnes.cz/usa-rusko-rakety ... anicni_aha

OFFTOPICA tohle je taky svinstvo
http://zpravy.idnes.cz/nato-zahajilo-ma ... r_nato_inc
Tyhle dva články mají všechno: napětí, zápletku... Ne, vážně, mají jak argumenty proti existenci "neutrality" v dnešní době (Petrem zmíněné Švédsko či Finsko v mezinárodním cvičení), tak velmi dobrý nástin toho, jak dobrý nápad by byl stát se ostrůvkem neutrality (a.k.a.vymezujícím se proti všem), leží-li v dostřelu "země-zemí" obou stran :-).
ja tá chápu. myslíte si že netralita znamená být sami proti všem. ale tak to přeci vůbec není. neutralita znamená nebýt nikým manipulován a ovládán a možnost spolupráce s každým a ne jen s tím s kým to máme někým dovoleno nebo k čemu nás zaváže TTIP.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Martin.Shanil za příspěvky (celkem 4):
Robert.Magni, Ales.Jakl, Libor.Spacek, Tomas.Klapka
Uživatelský avatar
Petr.Vileta
Člen KS Plzeňský kraj
Příspěvky: 31254
Registrován: 22 črc 2009, 18:12
Profese: Celkem Spokojený Důchodce
Bydliště: Plzeň 2
Dal poděkování: 27893 poděkování
Dostal poděkování: 23762 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: CF 13/2015 Neutralita (změna bodu Mezinárodní vztahy)

Příspěvek od Petr.Vileta »

Martin Shanil píše:ja tá chápu. myslíte si že netralita znamená být sami proti všem. ale tak to přeci vůbec není. neutralita znamená nebýt nikým manipulován a ovládán a možnost spolupráce s každým a ne jen s tím s kým to máme někým dovoleno nebo k čemu nás zaváže TTIP.
Jenže kdo teď skutečně uvěří Švédsku jeho neutralitu? Je to jako když o sobě vojín Manning prohlásí, že je žena. Jasně, obviněný se může hájit jakkoliv, třeba i lží. Proč se ale necítil být ženou, když se nechal nabrat do armády? Takže nějaký stát je papírově neutrální, ale fakticky se zapojuje do akcí NATO. Těžko uvěřitelná neutralita.
http://www.thelocal.se/20141029/support ... membership
Tito uživatelé poděkovali autorovi Petr.Vileta za příspěvky (celkem 3):
Mikulas.Peksa, Michal.Gill, Frantisek.Kopriva
Kumulovaný zastupitel a člen finančních výborů zastupitelstev Města Plzně a Městského obvodu Plzeň 2.
tel: 608 445 655 (odpoledne a večer)
stínový ministr švihlých nápadů a fórista
----------------------------------------
Mějme vždy na paměti: Běžný občan je až ten poslední, komu bychom chtěli něco zakazovat.
Uživatelský avatar
Martin.Shanil
Uživatel fóra – není člen Pirátů
Příspěvky: 7036
Registrován: 07 dub 2012, 21:03
Profese: eshop + prodejna
Bydliště: Karoliny Světlé 486, Sadská 28912
Dal poděkování: 9169 poděkování
Dostal poděkování: 9464 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: CF 13/2015 Neutralita (změna bodu Mezinárodní vztahy)

Příspěvek od Martin.Shanil »

ano, realita je často jiná, ale v programu si nehrajeme na nějaké jenže, ten by měl obsahovat jasně pojmenované cíle. Dobře víme jak to chodí s transparencí a v programu jí máme. Známe stav jaký je v oblasti kriminalizace drog a že to bude dlouho trvat než se něco změní a máme v programu legalizaci. Víme že se těžko vymkneme z US nadvlády a přesto chceme neutralitu. Tušíme že smlouva TTIP projde a bojujeme proti ní.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Martin.Shanil za příspěvky (celkem 4):
Ales.Jakl, Robert.Magni, Dominika.Michailidu, Ivo.Vlasaty
Uživatelský avatar
Roman.Kucera
Příspěvky: 15166
Registrován: 14 zář 2010, 10:04
Profese: IT
Bydliště: Praha, Letná
Dal poděkování: 9751 poděkování
Dostal poděkování: 17930 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: CF 13/2015 Neutralita (změna bodu Mezinárodní vztahy)

Příspěvek od Roman.Kucera »

Hele a jaktože ty další návrhy jsou zařazeny bez hlasování?
Pirátem se člověk nestává, pirátem se rodí!
Uživatelský avatar
Frantisek.Navrkal
Rozhodčí komise
Příspěvky: 4644
Registrován: 11 kvě 2012, 23:42
Profese: datový inženýr a poslanec
Dal poděkování: 9744 poděkování
Dostal poděkování: 5619 poděkování

Re: CF 13/2015 Neutralita (změna bodu Mezinárodní vztahy)

Příspěvek od Frantisek.Navrkal »

Roman.Kucera píše:Hele a jaktože ty další návrhy jsou zařazeny bez hlasování?
§ 17 Rozhodující hlasování

V rozhodujícím hlasování celostátní fórum vybere jednu z následujících možností:

a) schválení některého návrhu usnesení ve znění po skončení rozpravy,
b) ukončení projednávání návrhů usnesení bez schválení usnesení, i když předsedající takový návrh postupu nezaznamenal,
c) schválení některého návrhu usnesení ve znění, ve kterém předsedající návrh poprvé zaznamenal, pokud o to kdokoliv do ukončení rozpravy požádá,
d) odročení na jiný čas, odkázání republikovému výboru, nebo jiný návrh postupu, který předsedající zaznamenal.

Pokud celostátní fórum v rozhodujícím hlasování nevybere žádnou možnost, je projednávání návrhů ukončeno bez schválení usnesení.
Návrh A1 by ovšem zařazen IMHO být neměl. Jen návrh A0 a A2. Návrh A1 by musel být podán separátně jako úplně jiný návrh.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Frantisek.Navrkal za příspěvek:
Vojtech.Pikal
Flamewar does not determine who is right - only who is left.
Moje poslancování: poslanecký report, stránka na Facebooku, Twitter profil, podcast Na vrkanou
Zamčeno

Zpět na „Celostátní fórum“