Participativní Rozpočet 2017

Moderátoři: Odbor - personalni, PKS Ustecky kraj, PMS Decin

Pravidla fóra
V tomto vlákně se prosím ostatním členům stručně představte:
  • Představení vložíte kliknutím na ikonu Obrázek, která se zobrazuje, pokud jste přihlášeni.
  • Do předmětu napište svoje jméno a příjmení.
  • V textu se nám prosím stručně představte a napište nám, co vás vede k zájmu o členství v Pirátech. Budeme rádi, když nám zároveň řeknete, jak byste se chtěli do činnosti strany zapojit a jaké máte zájmy, schopnosti a dovednosti.

Místní předsednictvo vás bude informovat o nejbližší schůzi v tomto tématu nebo jiným vhodným způsobem.
Členství vznikne, jakmile na schůzi podáte písemnou přihlášku, budete přijati předsednictvem a zaplatíte členský příspěvek na transparentní bankovní účet (podrobnosti).

Participativní Rozpočet 2017

Příspěvekod Tobias.Esner » 24 lis 2017, 15:35

Republikový výbor 23 lis 2017 vyhlásil kolo participativního rozpočtování roku 2017 v rámci České pirátské strany.

„Participace “ znamená podílení se nebo účast na něčem, v tomto případě účast na sestavování části rozpočtu. Pokud jste první kolo nesledovali a chcete se o participativním rozpočtování dovědět více, přečtěte si článek Mikuláše Ferjenčíka Piráti hledají hranice demokracie, zavádějí participativní rozpočet. Každý z vás má možnost přihlásit svůj projekt, který je v souladu politikou Pirátů, a ucházet se o financování ostatními Piráty. Cílem je vytvořit příznivé místo pro dobrovolnické členské projekty. Nenabízíme placená místa, nicméně za časově náročnou práci na úspěšně dokončeném projektu můžete být finančně kompenzováni až 80 Kč za hodinu, přičemž projekt ale musí být založen hlavně na práci dobrovolníků.

Jestli máte nějaký skvělý nápad, jak pomoci k šíření pirátských myšlenek, přečtěte si stručný postup od přihlášení projektu k jeho vyřešení a neváhejte zkusit své štěstí. Můžete se také inspirovat projekty přihlášenými v předchozích kolech.

Konečný termín pro přihlášky je 8. prosince 12. prosince 2017, 24.00 (z moci úřední prodlouženo, jelikož rozhodující hlasování proběhne až od 15. 12. a je tedy žádoucí ponechat členům co nejvíce času por podání přihlášek). K později podaným přihláškám nelze přihlížet.

Všechny relevantní odkazy najdete na rozcestníku participativního rozpočtování. Na hlasování o projektech v tomto kole budete předem upozorněni soukromou zprávou.

Nejdůležitější informace:
  • Rozpočtový strop: 1 000 000 Kč
  • Počet hlasů na člena: 7
  • Hodnota hlasu: 500 Kč
  • Termín pro podání přihlášek: 12. prosince 2017
  • Termín řádného ukončení projektů: 31. března 2019


Hodně kreativních nápadů a štěstí vám přeje administrativní odbor

Drazí členi, jelikož od tohoto ročníku přecházíme na redmine, prosím vyčkejte s přihlášením projektu, jelikož ještě ve velmi brzké době dojde k úpravě formuláře a návodů. Budete informování
778 7O2 713,
___
Kdo chce, hledá způsob. Kdo nechce, hledá důvod. Jan Werich
Uživatelský avatar
Tobias.Esner
Asistent pro administrativu
 
Příspěvky: 7721
Registrován: 22 čer 2013, 11:03
Bydliště: Praha
Dal poděkování: 5606 krát
Dostal poděkování: 3852 krát

Podobná témata

Zpět na Zájemci o členství Děčín

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků