Fórum ČPS napadla "hackerka" Ingrid Romancová

Administrativní odbor vede seznam členů a spravuje členské příspěvky, administruje a moderuje webovou diskuse včetně předsedání jednáním na Internetu.

Moderátor: Administrativní odbor

Ingrid.Romancova
Návštěvník – nepatří k Pirátům
Příspěvky: 401
Registrován: 21 bře 2010, 15:02
Profese: student světa
Dal poděkování: 6 poděkování
Dostal poděkování: 7 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Fórum ČPS napadla "hackerka" Ingrid Romancová

Příspěvek od Ingrid.Romancova »

Prostě se Vítek přihlásil na mém počítači. Tečka. Nevím, proč se tady přiznává k nějaké spolupráci, asi je hrdý, že je v tom namočený.

Ale jestli to je "hack" nebo ne je celkem jedno, protože to vede k cíli a slovíčkařením teda nic nezachráníte -> manipulace s hlasováním a čtení sz. Nic víc jsem nepotřebovala dokázat. Navíc mě o to požádali lidi ze strany, abych ověřila, jestli lze s hlasováním manipulovat. Tak teoreticky to bohužel možné je, ale praktická proveditelnost je obtížná:
a) sebrat lidem cookies přímo z počítače - nemožné, bydlí po celé republice a hlasování trvá jen dva dny a ještě hrozí, že se někde přihlásí či odhlásí a cookies se pak změní.
b) nebo se stačí dostat na web server
Mohla bych vymyslet skutečný "hack", ale nechci abyste kvůli mě museli zase ponocovat a trávit život roztržkami na fóru.

Takže teď si ty přístupy zabezpečte třeba přes IP adresu nebo zaheslovaný certifikáty či ověřovací SMS :D

Navíc dělám straně bulvární PR, který je poměrně úspěšný - fiktivní únik tajného vlákna RP, který provedla histerická exmístopředsedkyně, měl návštěvnost 100 lidí za hodinu. Spolupracuju s jedním novinářem, který mě učí dělat PR, tak jak ho dělá ODS nebo ČSSD. Dělám to zadarmo a ve volném čase.

Jelikož je demokracie a já ze strany oficiálně vystoupila, tak je zbytečné odebírat mi RegP, protože jím nejsem. AO měl pouze problém nastavit mi účet tak, abych se dostala do Pirátských novin, tak to vyřešili takto šalamounsky.

Ale popravdě řečeno už mě nebaví způsobovat Pirátům infarktové stavy. Takže navrhuju mír a už mě proboha o půlnoci neřešte, spěte. Jestli přijdu znova na toto vlákno nevím, fórum mě už dávno nebaví, takže další reakci nečekejte.
Iluzionistka, která dokáže vytvořit dojem, že je Pirát. Tento trik je natolik přesvědčující, že to dotáhla až na místopředsedkyni strany. Ale byla to iluze, nic víc a nic míň.
Uživatelský avatar
Jiri.Kaderavek
Republikový výbor
Příspěvky: 8029
Registrován: 21 dub 2009, 12:58
Profese: programátor, hoteliér, manažer, trenér
Dal poděkování: 2793 poděkování
Dostal poděkování: 8202 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Fórum ČPS napadla "hackerka" Ingrid Romancová

Příspěvek od Jiri.Kaderavek »

Nedokázala žádnou manipulaci, to je stejné jako by jí někdo sdělil heslo. Triviální postup vydává za objev ameriky, ano je to opravdu bulvár. Protože tedy Ingrid není RegP nechápu proč má statut RegP. A pokud ho má jen kvůli PN nevím proč nám kecá do rozpravy o volbě RP (to je samo o sobě zvláštní, někdo chce spolupracovat s PN tak dostane přístup do ČPS :roll: a stává se účastníkem jednání CF ČPS). Jakube, prosím opravme to nějak.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Jiri.Kaderavek za příspěvek:
Jan.Widerlechner
Zakladatel České pirátské strany
Svobodu nekoupíte, tu si volíte
https://lide.pirati.cz/personProfile/96/
Uživatelský avatar
Vlastimil.Efraim
Návštěvník – nepatří k Pirátům
Příspěvky: 2612
Registrován: 11 říj 2009, 23:08
Profese: sekáč
Bydliště: Olomouc, Morava, CZ, EU, Země, Slunce, Mléčná dráha
Dal poděkování: 555 poděkování
Dostal poděkování: 1188 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Fórum ČPS napadla "hackerka" Ingrid Romancová

Příspěvek od Vlastimil.Efraim »

OFFTOPICted lituju, ze tu neni minusova karma! :twisted:
Naposledy upravil(a) Vlastimil.Efraim dne 16 lis 2010, 14:39, celkem upraveno 1 x.
Anonym101
Návštěvník – nepatří k Pirátům
Příspěvky: 1624
Registrován: 11 čer 2009, 01:44
Profese: nic
Dal poděkování: 493 poděkování
Dostal poděkování: 569 poděkování

Re: Fórum ČPS napadla "hackerka" Ingrid Romancová

Příspěvek od Anonym101 »

OFFTOPIC[quote="Ingrid Romancova"]Prostě se Vítek přihlásil na mém počítači. Tečka. Nevím, proč se tady přiznává k nějaké spolupráci, asi je hrdý, že je v tom namočený. [/quote]
ja si nemyslim ze by bylo potreba moji "pomoc" pri sebehakovani zatajovat ;)
Uživatelský avatar
Jakub.Michalek
Poslanec/poslankyně Parlamentu ČR
Příspěvky: 12339
Registrován: 22 čer 2009, 14:54
Profese: poslanec
Bydliště: Žižkov - Praha 3
Dal poděkování: 5384 poděkování
Dostal poděkování: 20692 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Fórum ČPS napadla "hackerka" Ingrid Romancová

Příspěvek od Jakub.Michalek »

Ingrid Romancové byla tedy zrušena registrace příznivcem na její vlastní žádost, a tím pádem byla i vyřazena z členství v zahraničním odboru.

Vítek dostává tímto varování za sdělení přístupových údajů (cookie) cizí osobě. To by neměl dělat, tím spíš, pokud je moderátor.

Jelikož Ingrid není regp, pouze neformálně konstatuji, že pokud se bude přihlašovat do fóra pod identitami členů České pirátské strany, dostane IP ban.

Tím kauza končí. Námitky u přezkumných orgánů.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Jakub.Michalek za příspěvky (celkem 2):
Jiri.Kaderavek, Martin.Svadlenka

Jakub Michálek, předseda poslaneckého klubu Pirátů a vedoucí resortního týmu Spravedlnost
Nenič mě, sloužím všem. :)

Zamčeno

Zpět na „Administrativní odbor“