Plnohodnotná Evidence lobbistických kontaktů

Moderátoři: Vedouci organu, asistent strany, Odbor - personalni

Pravidla fóra
Úkoly nyní postupně převádíme do nového specializovaného systému Úkoly. Nové úkoly prosím dávejte přímo tam. Diskuse k úkolům je tam také možná, pouze musíte být přihlášeni. Jakmile dojde k odladění nového systému a převedení veškerých úkolů, bude toto fórum uzavřeno, archivováno a zrušeno.
Děkujeme za pochopení.

Re: Plnohodnotná Evidence lobbistických kontaktů

Příspěvekod Rostislav.Reha » 09 lis 2017, 16:46

next_ghost píše:Sice z toho nebudete mít radost, ale hlásit se to musí. Minulý týden jsem se v práci nechal zatáhnout do projektu, který dost hoří, takže na vývoj lobbyregistru nebudu mít příští 2 týdny vůbec čas. Zatím jsem dělal hlavně technické experimenty s Nette a OpenID, takže i na zveřejnění rozpracované verze na GitHubu je pořád brzo...

A jak to prosim te vypada ted? Stavajici topic praska ve svech...
Neverim na mensi zlo. Je jen velke zlo a zlo, co zatim nemelo sanci vyrust.
Rostislav.Reha
Předseda kontrolní komise

Dal poděkování: 4649 krát
Dostal poděkování: 4519 krát

Příspěvekod next_ghost » 09 lis 2017, 21:25

Rostislav.Reha píše:A jak to prosim te vypada ted? Stavajici topic praska ve svech...

Už trochu líp. Projekt v práci už jede celkem rozumně podle plánu, takže tenhle víkend budu mít čas i na lobbyregistr.
Chceš, aby organizace fungovala? Komunikuj!
Česká pirátská strana: Neškodná.
Otisk PGP klíče: B5E9 147C A94C 9B75 6817 9CA4 43D0 B4CF 1CDE 2360 (nový klíč od listopadu 2016)

Za tento příspěvek dostal jeho autor next_ghost 3 poděkování od:
Petr.Vileta, Rostislav.Reha, Vit.Jurasek
next_ghost
Příznivec Pirátů – Ústecký kraj

Dal poděkování: 1709 krát
Dostal poděkování: 5583 krát

Příspěvekod Petr.Vileta » 09 lis 2017, 21:46

next_ghost píše:
Rostislav.Reha píše:A jak to prosim te vypada ted? Stavajici topic praska ve svech...

Už trochu líp. Projekt v práci už jede celkem rozumně podle plánu, takže tenhle víkend budu mít čas i na lobbyregistr.

Pokud bys potřeboval beta-testera, hlásím se.
stínový ministr švihlých nápadů
----------------------------------------
Já vyjdu s každým, ale s kým nemohu vyjít, s tím vyběhnu.

Za tento příspěvek dostal jeho autor Petr.Vileta poděkování od:
Rostislav.Reha
Petr.Vileta
Člen KS Plzeňský kraj

Dal poděkování: 21283 krát
Dostal poděkování: 18818 krát

Příspěvekod Honza.Hora » 10 lis 2017, 09:14

Já taky, když budu mít v době testování čas, rád se zúčastním. Dokážu simulovat nečekanou uživatelskou kreativitu a najít díru skoro v jakékoliv aplikaci do 30 minut :)

Za tento příspěvek dostal jeho autor Honza.Hora 3 poděkování od:
Ladislav.Kos, Petr.Vileta, Vit.Jurasek
Honza.Hora
Člen KS Praha

Dal poděkování: 5 krát
Dostal poděkování: 32 krát

Příspěvekod Roman.Kucera » 10 lis 2017, 11:44

Olga.Richterova píše:Ok, vaše argumenty beru, jen pléduju za co nejjednodušší obsluhu.

To je podmínka nutná, leč nikoliv postačující. Musí to mít co nejjednodušší datovou strukturu. Zatím mi to připadá, že každý přijde s nějakou novou tabulkou, aby se tam dala, a když neprosadí svou tabulku, tak aspoň sloupec v jiné tabulce. Pejsek a kočička byli velice střídmý pár! ;-)
Garant svobody pRojevu (pokud to ještě existuje)

Pirátem se človék nestává, pirátem se rodí!
Roman.Kucera
Krajské předsednictvo

Dal poděkování: 10276 krát
Dostal poděkování: 18829 krát

Příspěvekod Petr.Vileta » 10 lis 2017, 22:49

Roman.Kucera píše:
Olga.Richterova píše:Ok, vaše argumenty beru, jen pléduju za co nejjednodušší obsluhu.

To je podmínka nutná, leč nikoliv postačující. Musí to mít co nejjednodušší datovou strukturu. Zatím mi to připadá, že každý přijde s nějakou novou tabulkou, aby se tam dala, a když neprosadí svou tabulku, tak aspoň sloupec v jiné tabulce. Pejsek a kočička byli velice střídmý pár! ;-)

Nic prosazovat netřeba. My mu s Honzou Horou tu jeho datovou strukturu tak rozvrtáme, že si další tabulky a pole raději vymyslí sám. :D

OFFTOPICHele, proč nenajdu slovo "RP" psáno velkými písmeny?
Proč nenajdu "pozdější", když hledám "pozdě*"?
Proč si nemůžu vyfiltrovat "Pikal", "pivo", "přijatá výhoda"?
stínový ministr švihlých nápadů
----------------------------------------
Já vyjdu s každým, ale s kým nemohu vyjít, s tím vyběhnu.
Petr.Vileta
Člen KS Plzeňský kraj

Dal poděkování: 21283 krát
Dostal poděkování: 18818 krát

Příspěvekod Honza.Hora » 14 lis 2017, 09:46

Jestli chcete nějaké review datové struktury, taky se hlásím. Jsem minimalista a fanda normálních forem (stačí mi teda první tři), můžu poskytnout kritický rýpavý pohled člověka, co to nenavrhoval, ale je z oboru. Snáze zjistíme, co tam být musí a co má čistější řešení bez zásahu do struktury.

PS: V případě potřeby prosím o SZ, ať to náhodou nepřehlídnu v záplavě nových příspěvků.

Za tento příspěvek dostal jeho autor Honza.Hora 2 poděkování od:
Petr.Vileta, Vit.Jurasek
Honza.Hora
Člen KS Praha

Příspěvekod Jan.Bednarik » 15 lis 2017, 11:29

Jak jsem před týdnem nabídl, tak jsem si našel čas a vytvořil základ registru lobbistických schůzek. Není to nic proti next_ghostovi a jeho snaze. Jen je to téma, které mě palí, a chci aby se s tím pohlo.

Testovací verze běží na: https://lobby.pldev.eu

Jsou tam nakopírovány skoro všechny reporty z fóra a funguje české fulltextové hledání v reportu a přijatých a poskytnutých výhodách. Takže "pro čtení" je základ hotov (s tím že se to bude vylepšovat o pokročilejší možnosti vyhledávání, atp.). Musím pořešit autentifikaci přes OpenID/PirateID, aby bylo možné reporty i přidávat, a pak to vlastně může nahradit registr na fóru, protože to bude umět vše co fórum. A pak samozřejmě vylepšovat a vylepšovat a vylepšovat.

Tak si s tím pohrajte a dejte vědět, co si o tom myslíte.

Až pořeším přidávání reportů, přidám zvýraznění hledaných výrazů v textu. A pak se můžu vrhnout na cokoliv dalšího. Mám spoustu nápadů, co by se tam hodilo, ale uvítám zpětnou vazbu a návrhy. Pokud teda budete chtít tenhle registr používat. Pokud next_ghost přijde s nějakým jiným a budete preferovat jeho řešení, nemám s tím problém.

API je připravené, tak se dá prakticky hned vytvořit samostatná aplikace, která bude nově přidané reporty kopírovat do fóra.

Technické poznámky:
* GraphQL API endpoint a GraphiQL běží na https://lobbyapi.pldev.eu/graphql (zatím je to beta, může se měnit)
* zdrojáky jsou na https://github.com/openlobby (je to prototyp, chybí testy, dokumentace, a semtam to chce refactoring...)

Za tento příspěvek dostal jeho autor Jan.Bednarik 5 poděkování od:
Ondrej.Profant, Rostislav.Reha, Tomas.Klapka, Vit.Jurasek, Vojtech.Pikal
Jan.Bednarik
Uživatel fóra – není člen Pirátů

Dal poděkování: 8 krát
Dostal poděkování: 16 krát

Příspěvekod Honza.Hora » 15 lis 2017, 13:46

Takže moje user experience po úvodním proklikání tvojí bety (dal jsem tomu asi deset minut, takže jen to spíš úvodní brainstorming):

Můžeme předpokládat, že tool bude používán i veřejností a novináři, tj. orientace v něm musí být usnadněna. Tj. chtělo by to ovládací prvky umožňující filtrovat podle jména a/nebo podle času.

Časové jsou jednoduché (řazení, od-do, tento týden, tento měsíc, atd).

Podle osoby - někde po straně by měl být seznam přispěvatelů s možností je řadit (podle data posledního příspěvku, podle počtu příspěvků, ale třeba i filtrovat obecně lidi hodně viditelné, navrhoval bych kategorie "funkcionářů", kam by spadalo předsednictvo, RV, krajská předsednictva. Drouhou by byli "zvolení", což by byli poslanci, senátoři, zastupitelé a členové různých komisí, rad apod. Klidně možno zobrazovat jen třeba TOP 20 dle aktuálního řazení a filtru s možností zobrazit/rozbalit zbytek seznamu.

Tyhle filtry by mělo být možné kombinovat a je potřeba aby byly jasné a intuitivní a neustále dostupné, aby umožnili snadné probírání se databází.

Samotný příspěvek je přehledný, oceňuju to uvedení zdroje (pokud byl vycucnut z fóra, je to tam jasně uvedeno včetně odkazu na zdrojový příspěvek). Permalink taky super.

U jména autora by to chtělo fotku - a to pořádnou (ne ty mrňky tady z fóra). Otázkou je, jestli je kde automatizovaně nabrat. Stejně tak detailnější info o osobě (člověk neznalý pirátské scény by měl snadno poznat, jestli report psal řadový člen, člen RV nebo poslanec a z kterého KS je) Bude se to hodit i při filtrování a pri zobrazení feedu jednotlivých autorů.

A last but not least: Napiš zatím někam do záhlaví té stránky něco v tom smyslu že "cokoliv funkčního se může změnit, obsah stránky je testovací a není aktuální, pro aktuální obsah registru přejděte na pirátské fórum <odkaz>". Ať se toho neaktuálního obsahu za týden nějaký dobrák nechytí, nevykonstruuje nějaké nesmyslné obvinění či teorii a nemusí se to pak vysvětlovat v televizi a novinách :) V patičce stránky jednou kratičkou větou je příliš nevýrazné.

Za tento příspěvek dostal jeho autor Honza.Hora 6 poděkování od:
Jan.Bednarik, kainashi, Petr.Vileta, Rostislav.Reha, Vit.Jurasek, Vojtech.Pikal
Honza.Hora
Člen KS Praha

Příspěvekod Jan.Bednarik » 15 lis 2017, 14:21

Díky za zpětnou vazbu. Prozatím jsem tam nahodil to upozornění do záhlaví, souhlasím že v té patičce to bylo příliš nenápadné.
Jan.Bednarik
Uživatel fóra – není člen Pirátů

Dal poděkování: 8 krát
Dostal poděkování: 16 krát

Předchozí

Podobná témata

Zpět na Administrativa