Plnohodnotná Evidence lobbistických kontaktů

Moderátoři: Vedouci organu, asistent strany, Odbor - personalni

Pravidla fóra
Úkoly nyní postupně převádíme do nového specializovaného systému Úkoly. Nové úkoly prosím dávejte přímo tam. Diskuse k úkolům je tam také možná, pouze musíte být přihlášeni. Jakmile dojde k odladění nového systému a převedení veškerých úkolů, bude toto fórum uzavřeno, archivováno a zrušeno.
Děkujeme za pochopení.

Re: Plnohodnotná Evidence lobbistických kontaktů

Příspěvekod Petr.Vileta » 06 pro 2017, 22:05

Asi by neměl být velký problém zobrazit reporty vybraného "reportéra" nějak jinak, než napřed najít jeho jméno pomocí search a pak kliknout na odkaz s jeho jménem. Možná by stačil jednoduchý výpis všech "profilů", ale vodorovně.

profil.jpg
profil.jpg (4.85 KiB) Zobrazeno 166 krát

I když mě zrovna napadá, že se to bude třídit stejně blbě, jako v našem phpbb. Nebylo by opravdu lepší udělat konverzí tabulku příjmení, jméno, loginy (z různých Moje/Pirate/Open-ID systémů)? Co když se jednou přihlásím z MojeID a podruhé z PirateID?
stínový ministr švihlých nápadů
----------------------------------------
Já vyjdu s každým, ale s kým nemohu vyjít, s tím vyběhnu.

Za tento příspěvek dostal jeho autor Petr.Vileta poděkování od:
Jan.Bednarik
Petr.Vileta
Člen KS Plzeňský kraj

Dal poděkování: 21646 krát
Dostal poděkování: 19048 krát

Příspěvekod Jan.Bednarik » 07 pro 2017, 17:35

Petr.Vileta píše:Asi by neměl být velký problém zobrazit reporty vybraného "reportéra" nějak jinak, než napřed najít jeho jméno pomocí search a pak kliknout na odkaz s jeho jménem. Možná by stačil jednoduchý výpis všech "profilů", ale vodorovně.

profil.jpg

I když mě zrovna napadá, že se to bude třídit stejně blbě, jako v našem phpbb. Nebylo by opravdu lepší udělat konverzí tabulku příjmení, jméno, loginy (z různých Moje/Pirate/Open-ID systémů)? Co když se jednou přihlásím z MojeID a podruhé z PirateID?

Nějaký rozumný výpis autorů reportů přidám, s možností je prohledávat a třídit/filtrovat. Je jich okolo 150, tak už to přerostlo nějaký rozumný počet pro výpis na jednu stránku a prohledání očima.

Pokud se jednou přihlásíš přes MojeID a podruhé přes PirateID, budou z toho dva nezávislé uživatelské účty. Možnost přihlášení k jednomu účtu pomocí více OpenID providerů zvažuji (hlavně jako záloha, kdyby jeden přestal fungovat, či uživatele zablokoval). Je to ale "nice to have" featura, takže až po ostrém spuštění.
Jan.Bednarik
Uživatel fóra – není člen Pirátů

Dal poděkování: 48 krát
Dostal poděkování: 73 krát

Příspěvekod Petr.Vileta » 07 pro 2017, 22:55

Jan.Bednarik píše:Nějaký rozumný výpis autorů reportů přidám, s možností je prohledávat a třídit/filtrovat. Je jich okolo 150, tak už to přerostlo nějaký rozumný počet pro výpis na jednu stránku a prohledání očima.

Moc se přimlouvám, aby tam byla i možnost vygenerovat všechny autory, třeba na samostatném odkazu a s upozorněním, že to může trvat déle, nebo zaseknout počítač. ;) Ono někdy to stránkování je "na nervy", když máš 1500 řádek, ale stránkování po 100 a nejde to změnit. Nebo alespoň volitelný počet položek na stránku, 100, 500, 1000.

Jan.Bednarik píše:Pokud se jednou přihlásíš přes MojeID a podruhé přes PirateID, budou z toho dva nezávislé uživatelské účty. Možnost přihlášení k jednomu účtu pomocí více OpenID providerů zvažuji (hlavně jako záloha, kdyby jeden přestal fungovat, či uživatele zablokoval). Je to ale "nice to have" featura, takže až po ostrém spuštění.

Mě spíš jde o situace, kdy máš PirateID doma, ale v práci máš MojeID na jiné věci, tak ho použiješ i pro evidenci kontaktů. Ale pochopitelně jsi to pořád ty, jeden a ten samý, a nemělo by se to od sebe oddělovat. Podle mě je důležitá lidská identita, nikoliv počítačová. ;) Fakt je takový problém tam mít relační tabulku? Třeba i jen ID1 = ID2, ID1 = ID64, ... kde ID1 by bylo prvotní ID, pod kterým jsi se registroval. Spojovat by to mohl admin ručně, na požádání uživatele. Vypadalo by to nějak takhle
Kód: Vybrat vše
jan.bednarik@pirati.cz | jbednarik@mojeid.cz
jan.bednarik@pirati.cz | bednarik.jan@piraten.de
jan.bednarik@pirati.cz | jabed@othergalaxy.net

Muselo by se jen něj zařídit, aby si někdo nenechal připojit své ID k někomu jinému. ;) Pravidla pro žádost a pravidla pro admina, případně ID1 si na stránce žádostí vygeneruje nějaký token, který pak vloží do potvrzovací stránky, jsa přihlášený pod ID2.
Petr.Vileta
Člen KS Plzeňský kraj

Příspěvekod Honza.Hora » 08 pro 2017, 11:28

To se dá vyřešit validačním mailem - kdo si dá spárovat účet, dostane na odpovídající mail potvrzovací odkaz, aby prokázal, že do účtu má přístup.

Za tento příspěvek dostal jeho autor Honza.Hora 3 poděkování od:
Jan.Bednarik, Petr.Vileta, Vit.Jurasek
Honza.Hora
Člen KS Praha

Dal poděkování: 29 krát
Dostal poděkování: 83 krát

Příspěvekod Jan.Bednarik » 08 pro 2017, 17:40

A nebo místo spojování účtů bude možné přidat si další OpenID identity (případně Google, FB, apod.) k existujícímu účtu.

Jen je potřeba vyřešit, kdo bude autorita pro jméno a kontaktní email (každá připojená identita to může mít jinak). Nebo se z OpenID jméno a email nakopíruje jen při prvotním vytvoření účtu v registru. Pak je ale třeba mít možnost změnit si jméno a kontaktní email přímo v registru.

Při volnosti změny jména v registru bude třeba vyřešit kolize jmen autorů. To bych ale měl ošetřit každopádně, protože ty kolize mohou nastat přirozeně.

Za tento příspěvek dostal jeho autor Jan.Bednarik 2 poděkování od:
Roman.Semik, Vojtech.Pikal
Jan.Bednarik
Uživatel fóra – není člen Pirátů

Dal poděkování: 48 krát
Dostal poděkování: 73 krát

Příspěvekod Petr.Vileta » 08 pro 2017, 21:48

Jan.Bednarik píše:Při volnosti změny jména v registru bude třeba vyřešit kolize jmen autorů. To bych ale měl ošetřit každopádně, protože ty kolize mohou nastat přirozeně.

Jo, to mě také napadlo. Už teď je tu jeden bývalý člen Martin "Brooch" Brož a jeden současný člen Martin "Cryo" Brož. Doposud je autoritativním seznamem členů tohle
celostatni-forum-g47.html?sk=a&sd=a
ale bohužel to třídí jen jméno + příjmení. Netuším, co připravuje TO, ale určitě se to bude měnit.
Petr.Vileta
Člen KS Plzeňský kraj

Předchozí

Podobná témata

Zpět na Administrativa