Nominace Petra Springinsfelda do RV

Do tohoto fóra se přesouvají uzamčené a zpracované členské podněty.


Moderátor: Předsedající

Podporuji nominaci Petra Springinsfelda do volby Republikového výboru

PRO

134
84%

PROTI

20
13%

Zdržuji se

5
3%
 
Celkem hlasujících: 159 - Celkem hlasů: 159

Uživatelský avatar
Marketa.Gregorova
Republikové předsednictvo
Příspěvky: 1180
Registrován: 15 dub 2012, 21:18
Profese: europoslankyňa
Bydliště: Brno
Dal poděkování: 1225 poděkování
Dostal poděkování: 4290 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Nominace Petra Springinsfelda do RV

Příspěvek od Marketa.Gregorova »

Krásný den, Celostátní fórum,

Petr Springinsfeld (celý výčet možných variant jmen zde) je můj brněnský kolega, váš věrný zástupce v Rozhodčí komisi a člověk, kterému naprosto důvěřuji, že se snaží vždy o principiální a objektivní rozhodování.

Už roky se domnívám, že by jeho orientace na detail, právnicky založený mozek (toto má být lichotka!), znalost předpisů a pevné hodnoty měly přispívat do vícero týmů, nejen RK či PKS. A proto bych mu ráda založila tuto nominaci do Republikového výboru - ostatně já z RV nyní odešla a je jen příhodné za sebe nabízet náhradu. .)

Tím samozřejmě netvrdím, že se s Petrem shodneme na všem. To však pro vyjádření podpory někoho ve straně ani nepotřebuji. Plně mi stačí, že za ty roky, kdy Petra znám, neudělal nic, co by neměl důkladně odargumentované a promyšlené a co by si nedokázal obhájit. Pokud tedy budete s jeho vizí působení v RV (kterou vám v případě přijetí nominace nepochybně předloží) souhlasit, já se mohu zaručit za to, že ji i bude poctivě naplňovat.

Díky za zvážení této nominace!

Europoslankyňa.
Místopředsedkyňa.
Vedoucí RT EZO.

Pravda bolí.
Politika je pro všechny.
NEklikat.
Píše se to AI.

Uživatelský avatar
Petr.Springinsfeld
Republikový výbor
Příspěvky: 2028
Registrován: 29 srp 2015, 23:41
Profese: Zastupitel JmK
Bydliště: Brno-střed
Dal poděkování: 2702 poděkování
Dostal poděkování: 3190 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Nominace Petra Springinsfelda do RV

Příspěvek od Petr.Springinsfeld »

Ahoj Pirátky a Piráti,

předně moc děkuji @Marketa.Gregorova za nominaci a za milá slova.

Nominaci přijímám. Rád bych posílil řady našeho republikového výboru, kde bych chtěl pomoct s prací na předpisech, s předsedáním a s volebními záležitosmi.

Co se týká našich předpisů, je jasné, že širokou agendu strany musíme nějakým způsobem v předpisech obsáhnout a popsat. Byl bych ale rád, kdybychom ke tvorbě a změnám předpisů přistupovali tak, aby byly srozumitelné pro členskou základnu a aby jich nebylo příliš velké množství. Zároveň bych chtěl, abychom předpisy udržovali aktuální tak, aby zbytečně nekomplikovaly běžnou činnost oblastních sdružení, odborů a dalších orgánů, samozřejmě se zachováním principů transparence. Uvedu konkrétní příklad – rád bych, aby se RV věnoval aktualizaci Pravidel hospodaření – zejména prahové hodnoty pro vypsání výběrového řízení, která v současné výši platí od května 2017 a nereflektuje vysokou míru inflace v minulých letech.

S předsedáním mám poměrně bohatou zkušenost, procesní předpisy si umím osvojit rychle a myslím, že dokážu jednání vést konsensuálně. Rád tím pádem pomůžu předsedat jednáním republikového výboru; vím, že tým předsedajících RV posilu určitě potřebuje a uvítá.

Předpisy a předsedání se kloubí v poslední agendě, kterou zde zmíním, a to je volební dohled. Rád bych využil svou znalost předpisů a zkušenost s primárními volbami i v této oblasti a chtěl bych být krajským a místním sdružením k dispozici nejen jako “dohled”, ale i jako někdo, s kým mohou prokonzultovat situace, kdy není postup stoprocentně jasný.

No a jaké mám pro práci v RV relevantní zkušenosti?

  • V letech 2018–2023 jsem byl členem rozhodčí komise, kde jsem nabral bohatou zkušenost se stranickými předpisy. Jako zpravodaj jsem řešil celou řadu předběžných otázek a stížností a myslím, že jsem se vždy podílel na tom, abychom rozhodovali spravedlivě a rozhodnutí kvalitně zdůvodňovali.
  • Od roku 2018 jsem členem PKS Jihomoravského kraje (mandát mi končí 21. února a nebudu znovu kandidovat), kde jsem měl na starosti administrativu, předpisy, předsedání jednáním a volby.
  • Mám i zkušenost z veřejných funkcí - konkrétně jsem zastupitelem Jihomoravského kraje (od 2020) a městské části Brno-střed (od 2022).
  • V neposlední řadě jsem byl hlavním organizátorem zasedání CF 2024 v Brně, což mě naučilo, jaké to je si v praxi odřídit v pirátském prostředí větší projekt.

Pokud si myslíte, že bych mohl svou prací a svými zkušenostmi k činnosti republikového výboru přispět, budu moc rád za Vaši podporu. Jsem taky připravený odpovědět na dotazy.

Díky za podporu,
Petr

Petr Springinsfeld
zastupitel Jihomoravského kraje a městské části Brno-střed
608 366 554, petr.springinsfeld@pirati.cz

Uživatelský avatar
Petr.Springinsfeld
Republikový výbor
Příspěvky: 2028
Registrován: 29 srp 2015, 23:41
Profese: Zastupitel JmK
Bydliště: Brno-střed
Dal poděkování: 2702 poděkování
Dostal poděkování: 3190 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Nominace Petra Springinsfelda do RV

Příspěvek od Petr.Springinsfeld »

Dalibor.Zahora píše: 05 úno 2024, 10:39

1) Jaké činnosti by si se chtělx nejvíce věnovat?
2) Do jaké pracovním skupiny RV by ses zapojilx?
3) Bylx by si ochotnx se přihlásit i jako jednatelx?

1) Činnostem popsaným v kandidátské řeči
2) Do předpisové, kde jsem byl v rámci působení v RK stálým hostem, a do volební, která v tuto chvíli podle všeho nefunguje, takže bych ji rád pomohl nastartovat.
3) Ano, ale raději bych dal přednost zkušenějším členům a členkám RV.

Tito uživatelé poděkovali autorovi Petr.Springinsfeld za příspěvky (celkem 3):
Dalibor.Zahora, Ondrej.Vojta, Milan.Dadourek

Petr Springinsfeld
zastupitel Jihomoravského kraje a městské části Brno-střed
608 366 554, petr.springinsfeld@pirati.cz

Uživatelský avatar
Tereza.Vovesova
Člen KS Středočeský kraj
Příspěvky: 1331
Registrován: 01 pro 2017, 22:10
Profese: rozpočtář, referent EU fondů a strategie
Dal poděkování: 1418 poděkování
Dostal poděkování: 2104 poděkování

Re: Nominace Petra Springinsfelda do RV

Příspěvek od Tereza.Vovesova »

Petr.Springinsfeld píše: 09 úno 2024, 17:56
Dalibor.Zahora píše: 05 úno 2024, 10:39

1) Jaké činnosti by si se chtělx nejvíce věnovat?
2) Do jaké pracovním skupiny RV by ses zapojilx?
3) Bylx by si ochotnx se přihlásit i jako jednatelx?

1) Činnostem popsaným v kandidátské řeči
2) Do předpisové, kde jsem byl v rámci působení v RK stálým hostem, a do volební, která v tuto chvíli podle všeho nefunguje, takže bych ji rád pomohl nastartovat.
3) Ano, ale raději bych dal přednost zkušenějším členům a členkám RV.

Zaujalo mě nastartování Volební skupiny. Ta skupina byla ustanovena s myšlenkou "obecné přípravy na volby" tj. včasné přípravy úpravy předpisů v částech, které se týkají voleb a například dlouhodobou prací s povolebními analýzami, které v dnešní době po dotvoření končí nějak tak v šuplíku.
Taky je mi líto, že skupina se utlumila. Za minulého RV jsme nakonec využili aktivity aparátu spadajícího pod RP a velkou část aktuálně plánované aktivity odvedli v rámci Super volebního týmu, který vznikl tuším že z popudu Pavla Štepánka nebo RP hned po založení téhle RV skupiny. I s ohledem na komunální volby, které nás čekají už v roce 2026 bych byla ráda za její oživení už jen proto, abychom zase neměnili předpisy na poslední chvíli a dali tak komunálním politikům tentokrát jistotu vnitrostranického rámce pro jejich volby.

Chtěla bych se proto zeptat, jakým způsobem si představuješ fungování Volební skupiny?

Tito uživatelé poděkovali autorovi Tereza.Vovesova za příspěvek:
Dalibor.Zahora

Tereza Vovesová
Obrázek

Uživatelský avatar
Petr.Springinsfeld
Republikový výbor
Příspěvky: 2028
Registrován: 29 srp 2015, 23:41
Profese: Zastupitel JmK
Bydliště: Brno-střed
Dal poděkování: 2702 poděkování
Dostal poděkování: 3190 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Nominace Petra Springinsfelda do RV

Příspěvek od Petr.Springinsfeld »

Tereza.Vovesova píše: 10 úno 2024, 11:53

Chtěla bych se proto zeptat, jakým způsobem si představuješ fungování Volební skupiny?

Přemýšlel jsem nad tím v kontextu dvou hlavních bodů:

  1. Práce s volebními analýzami, kterou taky zmiňuješ. Po volbách si vždy vyhodnotíme, co by šlo příště dělat lépe, ale mám dojem, že už to pak ne vždy uvedeme do praxe. Volební skupina by tím pádem měla projednat povolební analýzu a v maximální míře zajišťovat zapracování jejích relevantních výstupů do přípravy následujících voleb.
  2. Volební skupinu si také představuju jako skupinu, která má odpovědnost za volební dohled prováděný RV. V současnosti tahle agenda přešla na jednatelstvo a myslím, že by bylo dobré, aby byla zajišťovaná právě volební skupinou.

Naopak jsem se v rámci této skupiny nezamýšlel nad úpravou volebních předpisů, protože jsem měl dojem, že to je spíš agenda předpisové skupiny. To je asi tím, že nejsem v rámci RV zatím v takovém detailu. Určitě ale dává smysl, aby změny volebních předpisů projednávala i volební skupina (a aby zároveň tlačila na jejich včasné projednání).

Tito uživatelé poděkovali autorovi Petr.Springinsfeld za příspěvky (celkem 3):
Tereza.Vovesova, Tomas.Valek, Dalibor.Zahora

Petr Springinsfeld
zastupitel Jihomoravského kraje a městské části Brno-střed
608 366 554, petr.springinsfeld@pirati.cz

Uživatelský avatar
Tereza.Vovesova
Člen KS Středočeský kraj
Příspěvky: 1331
Registrován: 01 pro 2017, 22:10
Profese: rozpočtář, referent EU fondů a strategie
Dal poděkování: 1418 poděkování
Dostal poděkování: 2104 poděkování

Re: Nominace Petra Springinsfelda do RV

Příspěvek od Tereza.Vovesova »

Petr.Springinsfeld píše: 10 úno 2024, 12:15
Tereza.Vovesova píše: 10 úno 2024, 11:53

Chtěla bych se proto zeptat, jakým způsobem si představuješ fungování Volební skupiny?

Přemýšlel jsem nad tím v kontextu dvou hlavních bodů:

  1. Práce s volebními analýzami, kterou taky zmiňuješ. Po volbách si vždy vyhodnotíme, co by šlo příště dělat lépe, ale mám dojem, že už to pak ne vždy uvedeme do praxe. Volební skupina by tím pádem měla projednat povolební analýzu a v maximální míře zajišťovat zapracování jejích relevantních výstupů do přípravy následujících voleb.
  2. Volební skupinu si také představuju jako skupinu, která má odpovědnost za volební dohled prováděný RV. V současnosti tahle agenda přešla na jednatelstvo a myslím, že by bylo dobré, aby byla zajišťovaná právě volební skupinou.

Naopak jsem se v rámci této skupiny nezamýšlel nad úpravou volebních předpisů, protože jsem měl dojem, že to je spíš agenda předpisové skupiny. To je asi tím, že nejsem v rámci RV zatím v takovém detailu. Určitě ale dává smysl, aby změny volebních předpisů projednávala i volební skupina (a aby zároveň tlačila na jejich včasné projednání).

Třeba v případě těch komunálních voleb ti to právě hezky nasedne. :) Tak, jak je v dnešní době v předpisech vydefinováný volební dohled pro komunální volby, tak je v podstatě extrémně a zbytečně zatěžující pro RV a je potřeba dotáhnout úpravu. Samotné znění ať určitě dopracuje předpisová, ale návrh bych ráda viděla z Volební skupiny.

Tito uživatelé poděkovali autorovi Tereza.Vovesova za příspěvek:
Petr.Springinsfeld

Tereza Vovesová
Obrázek

Uživatelský avatar
Petr.Vileta
Člen KS Plzeňský kraj
Příspěvky: 34760
Registrován: 22 črc 2009, 18:12
Profese: Celkem Spokojený Důchodce
Bydliště: Plzeň 2
Dal poděkování: 31659 poděkování
Dostal poděkování: 25745 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Nominace Petra Springinsfelda do RV

Příspěvek od Petr.Vileta »

@Petr.Springinsfeld Mohl bys, prosím, vyplnit tohle a dát sem výsledek?
https://www.politicalcompass.org/test

Pohled lidí na svět se někdy vyvíjí, že jo. ;)

Tito uživatelé poděkovali autorovi Petr.Vileta za příspěvek:
Lukas.Novy

Řadový člen, stínový ministr švihlých nápadů a fórista

Fide, sed cui fidas, vide.
Věř, ale komu věříš měř.

(Perchta z Pernštejna - Bílá paní)

Uživatelský avatar
Petr.Springinsfeld
Republikový výbor
Příspěvky: 2028
Registrován: 29 srp 2015, 23:41
Profese: Zastupitel JmK
Bydliště: Brno-střed
Dal poděkování: 2702 poděkování
Dostal poděkování: 3190 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Nominace Petra Springinsfelda do RV

Příspěvek od Petr.Springinsfeld »

Petr.Vileta píše: 10 úno 2024, 15:55

@Petr.Springinsfeld Mohl bys, prosím, vyplnit tohle a dát sem výsledek?
https://www.politicalcompass.org/test

Pohled lidí na svět se někdy vyvíjí, že jo. ;)

Ale prosím, beze všeho.

compass.png
Tito uživatelé poděkovali autorovi Petr.Springinsfeld za příspěvky (celkem 3):
Lukas.Novy, Petr.Vileta, Eva.Novakova

Petr Springinsfeld
zastupitel Jihomoravského kraje a městské části Brno-střed
608 366 554, petr.springinsfeld@pirati.cz

Uživatelský avatar
Jiri.Hlavenka
Republikový výbor
Příspěvky: 161
Registrován: 23 pro 2014, 09:50
Profese: Podnikatel
Dal poděkování: 165 poděkování
Dostal poděkování: 553 poděkování

Re: Nominace Petra Springinsfelda do RV

Příspěvek od Jiri.Hlavenka »

Petrovu nominaci jednoznačně podporuju, zejména s jeho zaměřením na předpisovou oblast.Vnímám, že v současné době je trochu "osiřelá" a nemá své tahouny, a práce je zde hodně. Jak Petra znám z vlastní zkušenosti, je toto jeho silná stránka a může zde hodně odpracovat.

Uživatelský avatar
Jiri.Kaderavek
Republikový výbor
Příspěvky: 8032
Registrován: 21 dub 2009, 12:58
Profese: programátor, hoteliér, manažer, trenér
Dal poděkování: 2793 poděkování
Dostal poděkování: 8202 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Nominace Petra Springinsfelda do RV

Příspěvek od Jiri.Kaderavek »

Petr ještě v RV není? 😀 Tak šup tam s ním. A to jak zvládl CF 2024, klobouček 🙂

Zakladatel České pirátské strany
Svobodu nekoupíte, tu si volíte
https://lide.pirati.cz/personProfile/96/
Zamčeno

Zpět na „[Archív] Ukončené členské podněty“