Podpora stávky

Fórum pro diskusi členů a registrovaných příznivců. Zde lze vyhlašovat závazná hlasování členů krajského sdružení.

Moderátoři: Předsedající, Krajsti predsedajici, PKS Ústecký kraj

Uživatelský avatar
Mikulas.Ferjencik
Kontrolní komise
Příspěvky: 14661
Registrován: 24 dub 2009, 00:25
Profese: Asistent předsedy poslaneckého klubu
Bydliště: Praha Vršovice
Dal poděkování: 12033 poděkování
Dostal poděkování: 20484 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Podpora stávky

Příspěvek od Mikulas.Ferjencik »

Ahoj,
můžu se zeptat, kde najdu usnesení krajského fóra, nebo předsednictva k podpoře stávky? Zachytil jsem, že ji Piráti Ústecký kraj na Facebooku podporují, ale nemohu dohledat na základě čeho.
Díky moc

Garant pro oblast veřejných rozpočtů, mikulas.ferjencik@pirati.cz, 737 943 770

Podporuji Rekonstrukci Pirátů www.rekonstrukcepiratu.cz

Uživatelský avatar
Petr.Stastny
Místní předsednictvo
Příspěvky: 63
Registrován: 14 srp 2020, 08:35
Profese: konstruktér
Dal poděkování: 239 poděkování
Dostal poděkování: 188 poděkování

Re: Podpora stávky

Příspěvek od Petr.Stastny »

@Mikulas.Ferjencik Zachytil jsi to správně. Zvyšování investic do vzdělání a vědy jsou nejen jedním z hlavních programových bodů Pirátů, ale taky jeden z hlavních programových bodů této vlády, která na to poněkud zapomněla a sluší se jí to připomenout. Tak kde vidíš problém?

Uživatelský avatar
Mikulas.Ferjencik
Kontrolní komise
Příspěvky: 14661
Registrován: 24 dub 2009, 00:25
Profese: Asistent předsedy poslaneckého klubu
Bydliště: Praha Vršovice
Dal poděkování: 12033 poděkování
Dostal poděkování: 20484 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Podpora stávky

Příspěvek od Mikulas.Ferjencik »

Já nikde o žádném problému nepíšu, ptám se jenom, jak u vás v ústeckém kraji takovéto rozhodnutí vzniká.

Garant pro oblast veřejných rozpočtů, mikulas.ferjencik@pirati.cz, 737 943 770

Podporuji Rekonstrukci Pirátů www.rekonstrukcepiratu.cz

Uživatelský avatar
Adam.Senk
Krajské předsednictvo
Příspěvky: 305
Registrován: 14 led 2021, 10:44
Profese: Programátor
Bydliště: Roudnice nad Labem
Dal poděkování: 436 poděkování
Dostal poděkování: 536 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Podpora stávky

Příspěvek od Adam.Senk »

Ahoj,
Facebookové posty u nás vznikají tak, že si krajské MO vytipuje aktuální téma, pak s někým, kdo na kraji to téma nese (což je typicky někdo z krajských zastupitelů, kteří se na kraji tématu věnují, případně nominant v nějakém krajském poradním orgánu, případně jinak významný politik/politička - čili buď lidé s mandátem od voličů/nebo strany se k tomu tématu vyjadřovat) ten post připraví a tím to je. Případně tam probíhá nějaké neformální diskuze/kontrola i s PKS v nějakém operativním chatu.

Přijde mi to jako standardní postup, pokud máš dojem, že děláme něco špatně, že je běžné že kraje, či celostát nejdříve facebookový post schválí usnesením, než ho vystaví, budu rád když mě na taková jednání odkážeš.

Díky.

Participace je klíč!
https://www.senkadam.cz/
senkadam[at]gmail.com, 606 310 239
https://lide.pirati.cz/person/2807/

Uživatelský avatar
Vit.Rous
Místní předsednictvo
Příspěvky: 75
Registrován: 13 kvě 2018, 13:22
Profese: projektant
Bydliště: K.Světlé 582, Dubí, 417 01
Dal poděkování: 266 poděkování
Dostal poděkování: 231 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Podpora stávky

Příspěvek od Vit.Rous »

Mikulas.Ferjencik píše: 25 lis 2023, 22:55

Ahoj,
můžu se zeptat, kde najdu usnesení krajského fóra, nebo předsednictva k podpoře stávky? Zachytil jsem, že ji Piráti Ústecký kraj na Facebooku podporují, ale nemohu dohledat na základě čeho.
Díky moc

Ahoj, můžu se zeptat, kde najdu usnesení celostátního fóra, že budeme popírat některé vlastní (i vládní) programové body? Jak takové rozhodnutí vzniká?
Prošlo to všeobecnou shodou, je to politické vyjádření za náš kraj, který má hromadu problémů a jedním z nich je právě vzdělání obyvatel. Na takové věci jsme tu asi citlivější, než u vás v Praze. Zároveň jsme stále ještě snad v demokratickém státě a v demokratické straně a neřídíme stranu jako firmu, aby měli všichni jen jeden názor na všechno. Tak nějak nevidím problém. Že ne všichni souhlasíme s tím, co vláda dělá, mi připadá celkem normální. A stejně tak normální mi připadá, zaujmout k tomu třeba i nějaké stanovisko. Osobně bych tedy spíš řešil třeba Blažka a jeho ministerstvo spravedlnosti než legitimní stávku..

Uživatelský avatar
David.Wagner
Republikový výbor
Příspěvky: 2198
Registrován: 06 lis 2017, 23:35
Profese: vykonavatel vůle
Dal poděkování: 944 poděkování
Dostal poděkování: 7376 poděkování

Re: Podpora stávky

Příspěvek od David.Wagner »

Podporujeme stávku na základě piratského programu, tak jsme to nehlasovali no. Ale můžeme jestli je to třeba!

Podporuji myšlenky.

Jan.Stepanek
Člen KS Olomoucký kraj
Příspěvky: 4
Registrován: 07 lis 2022, 20:10
Dal poděkování: 151 poděkování
Dostal poděkování: 8 poděkování

Re: Podpora stávky

Příspěvek od Jan.Stepanek »

Proč rovnou nepodpořit stávku školských odborů na celostátní úrovni?

Tito uživatelé poděkovali autorovi Jan.Stepanek za příspěvky (celkem 7):
Petr.Stastny, Jan.Podhajsky, Eva.Novakova, Vit.Rous, Jaroslav.Lainz, Petr.Konecny, Vladimir.Kozak
Uživatelský avatar
Mikulas.Ferjencik
Kontrolní komise
Příspěvky: 14661
Registrován: 24 dub 2009, 00:25
Profese: Asistent předsedy poslaneckého klubu
Bydliště: Praha Vršovice
Dal poděkování: 12033 poděkování
Dostal poděkování: 20484 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Podpora stávky

Příspěvek od Mikulas.Ferjencik »

Já proti stávce nic nemám a nemám ani nic proti tomu, aby ji Piráti v Ústeckém kraji podpořili, jen mě překvapilo, že čtu na Facebooku Pirátů Ústeckého kraje, že stávku podporují, ale přitom jsem se nikde nemohl dopátrat toho, jak toto rozhodnutí vzniklo. Přiznám se, že prezentovat stanovisko s celostátním mediálním dosahem na základě rozhodnutí jednoho krajského zastupitele mi přišlo zvláštní. Myslím si, že mít k tomu usnesení odpovědného orgánu ať už pks nebo krajského zastupitelského klubu by bylo fajn, bylo by transparentně vidět, kdo o tom rozhodl.

Tito uživatelé poděkovali autorovi Mikulas.Ferjencik za příspěvky (celkem 4):
Martin.Ulovec, David.Wagner, Jakub.Backa, Jaroslav.Toman

Garant pro oblast veřejných rozpočtů, mikulas.ferjencik@pirati.cz, 737 943 770

Podporuji Rekonstrukci Pirátů www.rekonstrukcepiratu.cz

Martin.Ulovec
Vedoucí resortního týmu
Příspěvky: 118
Registrován: 22 led 2019, 16:06
Profese: Analytik
Dal poděkování: 16 poděkování
Dostal poděkování: 139 poděkování

Re: Podpora stávky

Příspěvek od Martin.Ulovec »

Adam.Senk píše: 26 lis 2023, 09:34

Ahoj,
Facebookové posty u nás vznikají tak, že si krajské MO vytipuje aktuální téma, pak s někým, kdo na kraji to téma nese (což je typicky někdo z krajských zastupitelů, kteří se na kraji tématu věnují, případně nominant v nějakém krajském poradním orgánu, případně jinak významný politik/politička - čili buď lidé s mandátem od voličů/nebo strany se k tomu tématu vyjadřovat) ten post připraví a tím to je. Případně tam probíhá nějaké neformální diskuze/kontrola i s PKS v nějakém operativním chatu.

Přijde mi to jako standardní postup, pokud máš dojem, že děláme něco špatně, že je běžné že kraje, či celostát nejdříve facebookový post schválí usnesením, než ho vystaví, budu rád když mě na taková jednání odkážeš.

Díky.

Ahoj. Bylo by nicméně vhodné to, obzvlášť v takto citlivých věcech, konzultovat s příslušnými resortními týmy, i od toho tu koneckonců jsou. Za ÚSK tak nikdo neučinil. V opačném případě byste totiž měli poslední info o výsledcích koaličního jednání, kde se nakonec podařilo alespoň nějak rozumně vyřešit stabilizaci nepedagogických pozic, i zásah do rozpisu finančních prostředků na školy (PHmax) bude výrazně mírnější (a třeba pro školské asociace přijatelný). Nemluvě o dalších věcech, které se stávky týkají, ale nejsou zdaleka na pořadu dne: konkrétně třeba tak často zmiňovaná úprava ve financování asistentů pedagoga od roku 2025, ve které nicméně ještě vůbec nepadlo žádné politické rozhodnutí o tom, jak to bude vypadat. A další věci...A teda ještě na okraj: Nijak nerozporuji to, že jste podpořili stávku. V řadě věcí je ta stávka samozřejmě legitimní. Ale ta podpora se dá vyjádřit i tak, aniž by se to pak otočilo proti nám...

Tady jsem k tomu případně sepsal pár věcí.

Tito uživatelé poděkovali autorovi Martin.Ulovec za příspěvky (celkem 6):
Jakub.Backa, Mikulas.Ferjencik, Marek.Krejpsky, Ivana.Mrkvickova, Jaroslav.Toman, Tomas.Raiter
Uživatelský avatar
Jan.Podhajsky
Člen KS Praha
Příspěvky: 4177
Registrován: 07 črc 2009, 15:14
Profese: sociolog,
Bydliště: Praha
Dal poděkování: 1266 poděkování
Dostal poděkování: 1502 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Podpora stávky

Příspěvek od Jan.Podhajsky »

Stávka je výstražná. Mmj. reaguje nejenom na rozpočtovou nejistotu, která trvá skoro do poslední chvíle. Ale taky na veřejnou komunikaci vlády směrem k aktérům ve školství. Pokud to není bagatelizace situace, tak se komunikuje opovržení a někdy i explicitně.

Výzvy ke klidu na práci. které zněly ze začátku volebního období se nyní překlápí do varieté východního typu, ve kterém vystupují v představách veřejnosti i Piráti, jakkoliv můžou odvádět tvrdou práci. S tim klidem na práci se vracim zpátky k mojí hypotéze, že debolševizace v naší zemi neproběhla a vygenerovala hejno samožerných postbolševiků, jak vidíme prakticky na mnohých vládních figurách.

Podpora stávky je správná. Neměli bychom ve vládě vystupovat jako koťata s mléčnym chrupem, ale rozštěkávat se. Pozice submisivní přestává být efektivní.

Vzkaz stávkujících ve školství čtu: příště takto ne!

Stopuji zásadně v županu.
Pište mi na email jan.podhajsky@pirati.cz ; https://lide.pirati.cz/profil/2811/
Sem pirát i bez předpicu.

Odpovědět

Zpět na „Krajské fórum Ústecký kraj“