Nominace Marka Čmiela do Krajských voleb 2024

Moderátoři: KoKS Moravskoslezský kraj, PKS Moravskoslezský kraj

Podporuji nominaci Marka Čmiela na čelo kandidátky do krajských voleb 2024.

Ano

15
56%

Ne

4
15%

Zdržuji se

8
30%
 
Celkem hlasujících: 27 - Celkem hlasů: 27

Uživatelský avatar
Michaela.Davidova
Předseda/předsedkyně místního sdružení
Příspěvky: 159
Registrován: 16 dub 2018, 17:37
Profese: Marketing, komunikace
Bydliště: Frýdek-Místek
Dal poděkování: 203 poděkování
Dostal poděkování: 119 poděkování

Nominace Marka Čmiela do Krajských voleb 2024

Příspěvek od Michaela.Davidova »

Na čelo krajské kandidátky nominuji @Marek.Cmiel, člena MS frýdecko-místecko a zastupitele v Krmelíně. Má můj obdiv za to, jak se mu daří pracovat se svou komunitou, a za jeho drive a organizační schopnosti, které jsme mohli sledovat při kampani do komunálních voleb. Člověka z malé obce se zkušenostmi ze zastupitelstva bych určitě v čele naší kandidátky ráda viděla.

Tito uživatelé poděkovali autorovi Michaela.Davidova za příspěvky (celkem 3):
Pavlina.Polaskova, Marek.Cmiel, Adam.Wantulok
Uživatelský avatar
Marek.Cmiel
Komunální zastupitel/ka
Příspěvky: 37
Registrován: 25 lis 2017, 17:30
Profese: Kominík
Bydliště: Krmelín
Dal poděkování: 53 poděkování
Dostal poděkování: 51 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Nominace Marka Čmiela do Krajských voleb 2024

Příspěvek od Marek.Cmiel »

Ahoj, diky za nominaci - prijimam a rec dodam.

Tito uživatelé poděkovali autorovi Marek.Cmiel za příspěvky (celkem 2):
Michaela.Davidova, Leonard.Varga
Uživatelský avatar
Rostislav.Matuska
Člen KS Moravskoslezský kraj
Příspěvky: 109
Registrován: 30 bře 2018, 17:16
Dal poděkování: 99 poděkování
Dostal poděkování: 113 poděkování

Re: Nominace Marka Čmiela do Krajských voleb 2024

Příspěvek od Rostislav.Matuska »

Víc takových lidí na Krajské kandidátce! Mou podporu Marek samozřejmě má :)

Tito uživatelé poděkovali autorovi Rostislav.Matuska za příspěvky (celkem 2):
Marek.Cmiel, Leonard.Varga
Uživatelský avatar
Marek.Cmiel
Komunální zastupitel/ka
Příspěvky: 37
Registrován: 25 lis 2017, 17:30
Profese: Kominík
Bydliště: Krmelín
Dal poděkování: 53 poděkování
Dostal poděkování: 51 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Nominace Marka Čmiela do Krajských voleb 2024

Příspěvek od Marek.Cmiel »

Vážení členové a příznivci Krajského fóra,

nejdřív bych se rád představil těm, kteří mě neznají nebo na mě možná i zapomněli. Jmenuje se Marek, je mi 31 a jako člen strany působím od roku 2018, kdy jsem na jaře kontaktoval tehdejší koordinátorku Verču Murzynovou, že bychom rádi šli pod Pirátskou vlajkou do komunálních voleb. Vše se řešilo tehdy strašně narychlo, ale proběhlo klasické grilování v Opici třeba od Rosti Řehy, Lukáše Černohorského nebo dokonce i u nás v Krmelíně za účastí Kuby Dědka, Pavla Pořízka.

V roce 2018 v Krmelíně kandidovalo 7 stran na 15 zastupitelů. Naše kandidátka byla údajně nejmladší v celé ČR (nemám ověřeno). KSČM se nedostalo, já tedy získal mandát s 6,65% a při povolebním vyjadnávání to vypadalo celou dobu dokonce na to, že skončím v radě, nakonec se domluvily 2 nejsilnější . V tomto období jsem navíc působil jako člen KV. Jak v zastupitelstvu, tak ve výboru jsem měl 100% docházku.

Do voleb 2022 jsme šli pod značkou Piráti i přesto, že nám to lidé vyčítali a odmítali nám dát hlasy. Přišlo nám to jako správné rozhodnutí, kterého asi nejvíc zpětně lituji, protože si myslím, že s jiným názvem, po vzoru jiných obcí, bychom byli úspěšnější. No holt jsme se soustředili narozdíl od jiných na značku! :) Pokud se zaměříte na výsledky ostatních Pirátských kandidátek, které šli do voleb bez koalic nebo s čistě pirátským názvem, dosáhla Krmelínská kandidátka nejvyšší % volební výsledek v MSK - viz zde.
Takže se mi povedlo obhájit post zastupitele. Což jsme byli všichni zklamaní, protože jsme mířili mnohem výš. Mě upřímně to celkem vzalo. Volební vyjednávání bylo neúspěšné a pokračuje se u nás ve stejném složení jako minule, akorát s otočením sil v radě. Vyměnil jsem si nově KV za FV, abych byl blíž třeba u rozpočtu.

Do krajských voleb chci znát jasné cíle ostatních kandidátů a strany. ANO neporazíme, ale myslím si, že je reálné útočit na 2. flek a nemít poraženecké řeči, jak máme region nenávidící Piráty. Včerejší den nám do toho pán Vondrák sice hodil vidle a STAN určitě bude silný, ale o to víc musíme zabrat a zmobilizovat voliče. Krajské volby patří k těm s mizernou účastí, u nás dokonce mezi 2. nejhorší po Ústeckém kraji. Naším společným cílem by mělo být i dotáhnout voliče z gauče k volbám a zkusit atakovat alespoň průměrnou volební republikovou účast. Zaměřit se na regiony, nejen na Ostravu a velká města (i když průzkumy říkají, že jsme na venkově na tom zle) a dělat z nás "osobnosti", tak jako mají ostatní strany na kandidátkách. Bohužel, jen pracovitost nám volby nevyhraje a je třeba využít peníze na kampaň v rámci celého MSK do rozumných věcí.

Nemám určité témata, které bych měl obhajovat v diskuzi 25.11. před hlasováním, ale také si nemyslím, že to má být kritérium, zda někdo rozumí víc dopravě nebo školství, aby byl potenciální kandidát na zastupitele.

Mezi mé silné stránky patří "umění kompromisu", dochvilnost a týmovost. Když něčemu nerozumím, tak se radši zeptám nebo se snažím informace najít. Ta největší výhoda je, že jsem mladý a krásný chlap, takže na fotkách s lídrem budu vypadat dobře :D Naopak mezi negativní se může zdát, že působím arogantně, ale snažím se na tom pracovat. Může za to nejspíš obliba v sarkasmu.
Prošel jsem nějakými zastupitelskými kurzy, zkusil osobní koučink a určitě je na čem dál pracovat...

Co mě velmi mrzí, je to, že jsme transparentní strana a podporu vyjadřujeme tajným hlasováním. Nerozumím proč a věřím, že to časem změníme. Nemyslím si, že je za co se stydět ;)

... myslím si, že to pro začátek stačí :)

Tito uživatelé poděkovali autorovi Marek.Cmiel za příspěvky (celkem 3):
Michaela.Davidova, Rostislav.Matuska, Jakub.Dedek
Martin.Skapa
Místní předsednictvo
Příspěvky: 26
Registrován: 24 čer 2018, 18:01
Profese: programátor, ekonom
Dal poděkování: 20 poděkování
Dostal poděkování: 14 poděkování

Re: Nominace Marka Čmiela do Krajských voleb 2024

Příspěvek od Martin.Skapa »

Během naší spolupráce v MS FM jsem se přesvědčil, že Marek patří mezi ty piráty, na které se můžete spolehnout. Má mou plnou podporu a přeji mu hodně štěstí.

Tito uživatelé poděkovali autorovi Martin.Skapa za příspěvky (celkem 2):
Michaela.Davidova, Marek.Cmiel
Uživatelský avatar
Leonard.Varga
Krajský zastupitel
Příspěvky: 101
Registrován: 07 pro 2017, 19:09
Profese: volná noha
Dal poděkování: 204 poděkování
Dostal poděkování: 109 poděkování

Re: Nominace Marka Čmiela do Krajských voleb 2024

Příspěvek od Leonard.Varga »

Čau, taky bych rád podpořil Markovu nominaci. Je to akční parťák, který jako jeden z mála z nás uspěl s pirátskou značkou v komunálních volbách. Krmelínský opoziční zastupitel do krajského zastupitelstva bezpochyby patří!

Tito uživatelé poděkovali autorovi Leonard.Varga za příspěvek:
Marek.Cmiel
Uživatelský avatar
Marek.Cmiel
Komunální zastupitel/ka
Příspěvky: 37
Registrován: 25 lis 2017, 17:30
Profese: Kominík
Bydliště: Krmelín
Dal poděkování: 53 poděkování
Dostal poděkování: 51 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Nominace Marka Čmiela do Krajských voleb 2024

Příspěvek od Marek.Cmiel »

Ahoj, ještě to napíšu zde. Prosím o podporu jiných kandidátů v následujícím hlasování "KF MSK 6/2023 - volba od 12. místa - 1. kolo"
https://helios.pirati.cz/helios/electio ... ff2ac/view

Došlo k omylu a nechci být na středních pozicích kandidátky. Pokud bude potřeba, rád podpořím pouze na PŘEDPOSLEDNÍM místě kandidátky, protože poslední je již zabráno :) Děkuji za pochopení a šťastnou volbu.

Tito uživatelé poděkovali autorovi Marek.Cmiel za příspěvek:
Pavel.Korizek
Uživatelský avatar
Martin.Kucera
Kontrolní komise
Příspěvky: 18678
Registrován: 23 dub 2009, 16:41
Profese: nakladatel
Dal poděkování: 2165 poděkování
Dostal poděkování: 33872 poděkování

Re: Nominace Marka Čmiela do Krajských voleb 2024

Příspěvek od Martin.Kucera »

Poslední (ani předposlední) místo nemůže být zabráno. Zbytek kandidátky (tedy až budou obsazena aspoň místa 12-28) bude schvalovat KF usnesením na návrh PKS. Přičemž PKS k přáním ohledně posledního a předposledního místa přihlédnout může, ale nemusí.

Jak jednoduchý by byl svět, kdybychom četli a dělali věci hned správně. :) -- Lucie Spáčilová

Uživatelský avatar
Marek.Cmiel
Komunální zastupitel/ka
Příspěvky: 37
Registrován: 25 lis 2017, 17:30
Profese: Kominík
Bydliště: Krmelín
Dal poděkování: 53 poděkování
Dostal poděkování: 51 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Nominace Marka Čmiela do Krajských voleb 2024

Příspěvek od Marek.Cmiel »

Ano, naprosto tomu rozumim, ze nemusi byt prihlednuto. Spis nevidim duvod, proc by nemelo byt :) Napsal jsem to myslim hezky a pochopitelne. Pokud chcete moje jmeno na kandidatce, tak na predposlednim miste, jinak ne. Dekuji.

Uživatelský avatar
Martin.Kucera
Kontrolní komise
Příspěvky: 18678
Registrován: 23 dub 2009, 16:41
Profese: nakladatel
Dal poděkování: 2165 poděkování
Dostal poděkování: 33872 poděkování

Re: Nominace Marka Čmiela do Krajských voleb 2024

Příspěvek od Martin.Kucera »

To musíš napsat PKS, já jako předsedající na to nemám žádný vliv.

Jak jednoduchý by byl svět, kdybychom četli a dělali věci hned správně. :) -- Lucie Spáčilová

Odpovědět

Zpět na „Členské podněty a nominace“