Nominace Pavlíny Poláškové na čelo kandidátky do KV 2024

Moderátoři: PKS Moravskoslezský kraj, KoKS Moravskoslezský kraj

Odpovědět

Podporuji nominaci Pavlíny Poláškové na čelo kandidátky do krajských voleb 2024

ANO

21
75%

NE

4
14%

Zdržuji se

3
11%
 
Celkem hlasujících: 28 - Celkem hlasů: 28

Uživatelský avatar
Pavlina.Polaskova
Místní předsednictvo
Příspěvky: 623
Registrován: 20 kvě 2016, 12:41
Profese: úředník
Bydliště: Ostrava-Hrabůvka
Dal poděkování: 291 poděkování
Dostal poděkování: 404 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Nominace Pavlíny Poláškové na čelo kandidátky do KV 2024

Příspěvek od Pavlina.Polaskova »

Milé kolegyně a kolegové,
dovoluji si, inspirována @Michal.Najvarek, založit si vlastní nominaci na čelo (lídra nikoliv) kandidátky do krajských voleb pro rok 2024. Poslední dobou jsou samonominace spíš výjimkou, asi je to považováno za troufalé a možná trochu drzé, ale oboje tak trošku patří k Pirátům a možná bychom o to neměli přijít ani po těch dlouhých letech v politice. :)

Nominační řeč:
Co mohu nabídnout, jsou zkušenosti komunální zastupitelky obvodu Ostrava-Jih (opozice). Vzhledem k tomu, že náš klub byl už předtím malý a teď je ještě menší, tak jsem vždy dělala od každého trochu – tu veřejný prostor, tu dopravu, tu majetek. Nějaká vyjádření, pokud někoho zajímá styl práce, najdete na podplachtami.info (super název domény vymyslel @ondrej.rucka). Vedu druhé volební období zastupitelský klub a myslím, že snad celkem dobře (pokud má někdo stížnosti, tak ke mne se nedostaly, ale všichni ví, že mi zpětnou vazbu říct mohou).
Mým profesním zájmem a koníčkem je kultura, které se tak nějak věnuji posledních deset let z pozice zaměstnance na úřadech, nejdřív ve Vítkovicích, pak v Porubě a nyní na Magistrátu města Ostravy. V Porubě jsem si vyzkoušela práci s financemi, dramaturgii, produkci a obhajován a skoro řízení Galerie Dukla. Dodnes Duklu považuji za svůj srdcový projekt, protože dělat nezávislé, alternativní umění ve veřejném prostoru je těžké pro nezávislou scénu, která se ale nemusí zodpovídat veřejnosti jako takové, natož pro obvod. Bohužel, pořád je zde u mnohých lidí ta optika, že jen velké a navštěvované akce jsou smysluplné a to paradigma se těžko mění.
Na MMO se věnuji naplňování koncepce kultury, kterou město před pár lety přijalo. Ta koncepce je podle mě velmi dobrá – asi proto, že z velké části vznikla díky spolupráci stakeholderů. Mým úkolem je dávat dohromady dílčí strategie a plány, snad do budoucna se dostanu k nějakému sběru dat z kulturní oblasti. Proto myslím, že bych mohla pomoci i v té krajské kultuře, která samozřejmě funguje jinak, ale i kraj ji ve své koncepci má. Nemám zkušenosti z výboru jako Michal, ale myslím, že orientaci zvládnu.
Ona ta kultura má pak návaznost i na cestovní ruch, využití technických památek, mobilitu a spoustu dalších věcí. Kulturně kreativní odvětví jsou velké téma a kraj důležitou platformou.
A kdo mě zná, tak ví, že mi to nedá a když bude potřeba, tak se podívám i na další věci, jen k nim musím mít aspoň trochu blízko nebo vědět, že má problém aspoň náznak řešení.
V současném zastupitelském klubu kraje se mi líbí, že se poskládal z lidí, kteří mají každý nějaké své odborné směřování (např. u Arnošta považuji za skvělé, že řeší školství na úrovni kraj-město-obvod) nebo alespoň svůj zájem a myslím, že to může být i do budoucna funkční model, aby na kandidátce na volitelných místech byli lidé, kteří dokáží pokrýt obrovské penzum informací, které bude krajem protékat. A snadné to není, kraj je totiž přes ty dlouhé roky fungování v mnoha ohledech neuchopitelnou, vágní, přesto však finančně velmi zajímavou samosprávou, kde se točí velké peníze a strategická rozhodnutí.
Pro ty, kdo mě zase tak moc neznají, tak jen na doplnění dodávám, že jsem už třetí volební období v předsednictvu MO Ostravsko.

Odkaz na profil: https://lide.pirati.cz/profil/1923/

Tito uživatelé poděkovali autorovi Pavlina.Polaskova za příspěvky (celkem 4):
Michal.Soltys, Arnost.Zidek, Michal.Najvarek, Hana.Pavlickova
,,Když člověk dojde na konec života, měl by si při ohlédnutí říct víc než jen -Byl jsem tady-"
Uživatelský avatar
Pavlina.Polaskova
Místní předsednictvo
Příspěvky: 623
Registrován: 20 kvě 2016, 12:41
Profese: úředník
Bydliště: Ostrava-Hrabůvka
Dal poděkování: 291 poděkování
Dostal poděkování: 404 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Nominace Pavlíny Poláškové na čelo kandidátky do KV 2024

Příspěvek od Pavlina.Polaskova »

Prosím o zařazení do dovolby na další pozice za čelo, to jest do trupu ;)

,,Když člověk dojde na konec života, měl by si při ohlédnutí říct víc než jen -Byl jsem tady-"
Uživatelský avatar
Martin.Kucera
Kontrolní komise
Příspěvky: 18673
Registrován: 23 dub 2009, 16:41
Profese: nakladatel
Dal poděkování: 2165 poděkování
Dostal poděkování: 33871 poděkování

Re: Nominace Pavlíny Poláškové na čelo kandidátky do KV 2024

Příspěvek od Martin.Kucera »

To znamená, že do hlasování o 11. místě zařadit nechceš?

Jak jednoduchý by byl svět, kdybychom četli a dělali věci hned správně. :) -- Lucie Spáčilová

Uživatelský avatar
Pavlina.Polaskova
Místní předsednictvo
Příspěvky: 623
Registrován: 20 kvě 2016, 12:41
Profese: úředník
Bydliště: Ostrava-Hrabůvka
Dal poděkování: 291 poděkování
Dostal poděkování: 404 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Nominace Pavlíny Poláškové na čelo kandidátky do KV 2024

Příspěvek od Pavlina.Polaskova »

Chci,však to už není čelo

,,Když člověk dojde na konec života, měl by si při ohlédnutí říct víc než jen -Byl jsem tady-"
Uživatelský avatar
Martin.Kucera
Kontrolní komise
Příspěvky: 18673
Registrován: 23 dub 2009, 16:41
Profese: nakladatel
Dal poděkování: 2165 poděkování
Dostal poděkování: 33871 poděkování

Re: Nominace Pavlíny Poláškové na čelo kandidátky do KV 2024

Příspěvek od Martin.Kucera »

11. místo, tedy to ke kterému aktuálně běží dovolba, právě ještě čelo je (čelo je 10 míst za lídryní).

Jak jednoduchý by byl svět, kdybychom četli a dělali věci hned správně. :) -- Lucie Spáčilová

Uživatelský avatar
Pavlina.Polaskova
Místní předsednictvo
Příspěvky: 623
Registrován: 20 kvě 2016, 12:41
Profese: úředník
Bydliště: Ostrava-Hrabůvka
Dal poděkování: 291 poděkování
Dostal poděkování: 404 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Nominace Pavlíny Poláškové na čelo kandidátky do KV 2024

Příspěvek od Pavlina.Polaskova »

No dobře, tak teda se chci ucházet o pozici č. 11 a děkuji ti za upřesnění.

A i kdyby to nedopadlo, tak vždy budu ráda za důvěru těch, co mi hlas dali, protože důvěra a víra v dovednosti někoho dalšího jsou cenné, protože to zavazuje :)

Tito uživatelé poděkovali autorovi Pavlina.Polaskova za příspěvek:
Michal.Soltys
,,Když člověk dojde na konec života, měl by si při ohlédnutí říct víc než jen -Byl jsem tady-"
Uživatelský avatar
Pavlina.Polaskova
Místní předsednictvo
Příspěvky: 623
Registrován: 20 kvě 2016, 12:41
Profese: úředník
Bydliště: Ostrava-Hrabůvka
Dal poděkování: 291 poděkování
Dostal poděkování: 404 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Nominace Pavlíny Poláškové na čelo kandidátky do KV 2024

Příspěvek od Pavlina.Polaskova »

Moc se stále neorientuji v tom, jak se teď sbírají nominace, každopádně, 11. jsem neuhájila a prosím o zařazení na seznam na další pozice, jak půjdou za sebou. nevím, označuji pro jistotu @Martin.Kucera Děkuji :)

,,Když člověk dojde na konec života, měl by si při ohlédnutí říct víc než jen -Byl jsem tady-"
Uživatelský avatar
Martin.Kucera
Kontrolní komise
Příspěvky: 18673
Registrován: 23 dub 2009, 16:41
Profese: nakladatel
Dal poděkování: 2165 poděkování
Dostal poděkování: 33871 poděkování

Re: Nominace Pavlíny Poláškové na čelo kandidátky do KV 2024

Příspěvek od Martin.Kucera »

Jak jednoduchý by byl svět, kdybychom četli a dělali věci hned správně. :) -- Lucie Spáčilová

Odpovědět

Zpět na „Členské podněty a nominace“