Daniel Pawlas

Moderátoři: KoKS Moravskoslezský kraj, PKS Moravskoslezský kraj, PMS Ostravsko

Odpovědět
Uživatelský avatar
Daniel.Pawlas
Místní předsednictvo
Příspěvky: 8
Registrován: 12 led 2023, 15:47
Profese: Celní deklrant
Dal poděkování: 2 poděkování
Dostal poděkování: 11 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Daniel Pawlas

Příspěvek od Daniel.Pawlas »

Ahoj,

od začátku letošního roku jsem registrovaným příznivcem a nyní bych se rád stal již plnohodnotným členem Pirátské strany.

Jmenuji se Daniel Pawlas a je mi 26 let. Pocházím z Havířova, ale poslední tři roky již žiju v Ostravě, konkrétně v Hrabůvce. V Havířově jsem odmaturoval na Střední průmyslové škole elektrotechnické, kde jsem si uvědomil, že technika mým životním směrem nebude. Ten jsem si naopak našel ve svém zájmu o geografii a politiku, takže jsem následně vystudoval bakalářský obor "Politická a kulturní geografie" na Přirodovědecké fakultě, Ostravské univerzity. V současné době jsem zaměstnancem společnosti Mobis Automotive Czech v Nošovicích, která je výhradním dodavatelem pro HMMC. Pracuji na pozici celního deklaranta a mou hlavní pracovní náplní jsou celní procesy pro doručování kontejnerů ze zemí mimo EU (převážně Korea a Čína). Ve zmíněné Hrabůvce žiju společně se svou partnerkou, se kterou jsme se poznali právě na studiích na OSU.

Politika a vše kolem ní mě zajímalo již od útlého mládí a vždy jsem sledoval, co se v ní děje. Letos jsem se odhodlal tento zájem přetavit do aktivní participace, protože pokud chceme ve společnosti něco změnit, nemůžeme čekat, že to udělá někdo za nás, ale musíme se sami k této změně přičinit. Již v několika posledních letech byla pro mne Pirátská strana jasnou volbou. Piráti se totiž vyznačují jako jasně demokratická, proevropská, liberální strana, která je otevřená novým myšlenkám a směrům. Také je to strana 21. století, když se snaží o potřebnou digitalizaci veřejné správy či klade důraz na transparentnost. Líbí se mi, že v měřítku Ostravy se Piráti snaží o nasměřování města k trendům západních metropolí. K tomu všemu je zároveň u Pirátů stále taková malá špetka rebélie a to rozhodně není na škodu.

Od první chvíle, kdy jsem se stal RegP, jsem se snažil být aktivní. Účastnil jsem se krajských schůzí, videokonferencí "svých" Jižanů, schůzí jednotlivých týmů ke SWOT analýze či letošního Celostátního fóra v Liberci, abych se co nejrychleji etabloval ve strukturách strany. Rozhodně jsem připraven se i nadále ve svých politických dovednostech vzdělávat, k čemuž byl například skvělý řečnický kurz s Filipem Vítkem.

Věřím, že Pirátská strana má díky hodnotám, které zastává, jasnou budoucnost na politické mapě Česka a Evropy a že bude i mým přispěním nadále úspěšná.

Jsem připraven zodpovědět Vaše případné otázky a těším se na naši budoucí spolupráci.

Děkuji za Vaši pozornost a přeji pěkný den.
Daniel Pawlas

Tito uživatelé poděkovali autorovi Daniel.Pawlas za příspěvky (celkem 2):
Jakub.Dedek, Michal.Najvarek
Odpovědět

Zpět na „Zájemci o členství Ostravsko“