Marek Novák [PŘIJAT]

V tomto fóru se představují příznivci Pirátů, kteří se chtějí stát členy.

Moderátoři: PKS Středočeský kraj, Personální odbor - celý

Pravidla fóra
V tomto vlákně se prosím ostatním členům stručně představte:
  1. Představení vložíte kliknutím na ikonu Obrázek, která se zobrazuje, pokud jste přihlášeni.
  2. Do předmětu napište svoje jméno a příjmení.
  3. V textu se nám prosím stručně představte a napište nám, co vás vede k zájmu o členství v Pirátech. Budeme rádi, když nám zároveň řeknete, jak byste se chtěli do činnosti strany zapojit a jaké máte zájmy, schopnosti a dovednosti.
Krajské předsednictvo vás bude informovat o nejbližší schůzi v tomto tématu nebo jiným vhodným způsobem.
Členství vznikne, jakmile na schůzi podáte písemnou přihlášku, budete přijati předsednictvem a zaplatíte členský příspěvek na transparentní bankovní účet (podrobnosti).
Marek.Novak
Člen KS Středočeský kraj
Příspěvky: 7
Registrován: 21 čer 2023, 18:35
Dal poděkování: 1 poděkování
Dostal poděkování: 8 poděkování

Marek Novák [PŘIJAT]

Příspěvek od Marek.Novak »

Ahoj, pokusil jsem se odpovědět na všechny otázky tak, abyste se o mne dozvěděli co nejvíc. Co mne vede k žádosti o členství jsem se snažil popsat v odpovědích.
Bydlím v Radonicích a pracuji v Praze. Je mi 58, tý brďo, když to takhle napíšu vypadá to dost děsivě. Prostě mám pocit, že to co dělají Piráti má smysl, a tím že se zúčastním mohu také k něčemu přispět. Nejsem úplně teenager, ale již několik voleb jsem např. přesvědčil i svoje rodiče (87/80) že Piráti jsou správná volba. Profesně jsem prošel soukromým sektorem - stavebnictví (ne moc úspěšně), automobilní interiery (tam už to bylo lepší) a nyní pracuji v Praze na městské části jako údržbář. Jako hobby mám pečení chleba a střelbu na velké vzdálenosti. A protože vidím jak to tady funguje strašně s tím chci něco udělat! A je něco lepšího, než se zapojit a být nápomocen a mít možnost? Nechci být ten co jen doma prská, jak všechno stojí za prd!

  1. Proč my a ne někdo jiný? Popiš strany, nad kterými bys uvažoval/a, a proč jsi je zavrhl/a. Původně – historicky jsem volil konzervativní strany (ODS a potom TOP09). Když na politické kolbiště vstoupili Piráti začal jsem pravidelně volit je – nás . Prostě když postupem času zjistíte, že jste liberál a naprostou většinu názorů najdete u jedné strany, máte celkem jasno. To co mne donutilo chtít se přidat je: chci se spolupodílet na rozhodování, doufám, že můj názor může být přínosem (že jsem jako normální). Co se mi moc líbí je téměř absence velkých průšvihů. Myslím, že co se za průšvihy vydává jimi ve skutečnosti ani nejsou. Anebo se s nimi strana umí vyrovnat.
  2. Máš nějakou politickou nebo aktivistickou minulost? Kandidoval(a)s ve veřejných volbách? Ne
  3. Myslíš, že existuje něco z tvé minulosti či současnosti nebo z tvého okolí, co by mohlo po tvém případném přijetí poškodit dobré jméno Pirátské strany? Např. spolupráce s represivními složkami (agent nebo spolupracovník, v minulosti např. u STB), nebo je proti tobě vedeno trestní řízení a nebo to očekáváš? Ne, ne, ne – snad jen to, že jsem byl majitelem společnosti, která zkrachovala. Ale to už je 11 let.
  4. Jaký máš názor na legalizaci drog? Legalizoval/a bys konopí? LSD? Heroin? Legalizace drog – nesouhlasím / jsem proti legalizaci – s jedinou výjimkou a to je konopí pro lékařské účely a pěstování pro sebe. Tam jsem naopak zcela pro!
  5. Co si myslíš o státních dotacích? V zemědělství? V průmyslu? V ohledu na rozvoj podnikání? Dotace ve své podstatě považuji za rakovinu státního rozpočtu. Již metastázovali do běžného myšlení a chápání reality. Pokud se nedostanou pod kontrolu je to průšvih. Něco jiného jsou dotace na ekologii, školství, …….tedy to co si na sebe nemůže vydělat samo. Prostě dotace jako takové musejí mít smysl a naprostá většina z nich smysl nemají a je to jenom dojení státu.
  6. Co si myslíš o OSA, Intergramu a autorském zákonu? Víš jaké sdílení dat je legální a nelegální a že se platí poplatky z prázdných médií? OSA je pro mne něco jako různé profesní komory. Připadá mi, že slouží jen k zajištění živobytí těch, kteří to ovládají. Sakra přece v dnešní době musí rozdělovaní peněz dle přehrávání/shlédnutí/nahlédnutí vyřešit i složitější excelovký program se vstupem dat zvenčí! Autorský zákon a Intergram po pravdě neznám. Co je sdílení dat legální a poplatky asi vím.
  7. Kde vidíš největší díru/nebezpečí v ochraně soukromí a svých osobních údajů? Jak je všechno rozházené na tisíci formulářů a stovkách stránek a desítkách portálů atd.…… Snad se to teď zlepší. Prostě když se digitalizace dělá s rozmyslem – no uvidíme.
  8. Kde si myslíš, že je hranice mezi svobodou projevu a rozumným omezením kvůli hanobení rasy a vyzývání k násilí? Svobodu projevu mám u sebe ohraničenou tím, že nemá nikdy ublížit tomu druhému. Je to jako se svobodou jako takovou – končí tam, kde začíná svoboda toho druhého.
  9. Co si myslíš o imigraci? Migrace vždy existovala a existovat bude. Myslím, že ten kdo přijde do svého náhradního/nového domova má ale povinnost se chovat dle místních zvyklostí a zákonů. Otázkou je, kterým migrantům pomáhat, a kterým ne – tedy jestli vůbec. Přeneseno na dnešní situaci: Ukrajincům ano pomáhat, ekonomickým migrantům nepomáhat, s výjimkou pomoci se začleněním do společnosti tzn. pochopením a vysvětlením oněch místních zvyklostí, jazyka, zákonů…. Stále ale mluvíme o legálních migrantech.
  10. Jaký je tvůj názor na referendum? Myslím, že stávající právní norma je dostačující. Nejsme tak uvědomnělí jako třeba švícaři, abychom ho uměli používat smysluplně.
  11. Co nejvíc pálí Českou republiku? Hmmm, tolik času nemám – ale nejvíc asi uvědomění si sebe sama. Přebujelost státu. Finance. Vláda neumí jednat s lidmi.
  12. Máš v úmyslu se u Pirátů zapojit do dění v kraji, sledovat fórum a účastnit se hlasování? Ano, ano, ano
  13. Je nějaký krajský expertní tým, do kterého by ses mohl(a) a chtěl(a) zapojit? To ještě nevím
  14. Už jsi v kontaktu s nějakými piráty, třeba ve svém okolí? Ne
  15. Četl/a jsi náš program? Který? Co tě v něm zaujalo, co se ti líbí a k čemu máš výhrady? Četl jsem části , které mne zaujaly a se kterými se umím ztotožnit. Nenašel jsem nic, co by mi bylo proti ststi.

Díky Marek :geek:

Tito uživatelé poděkovali autorovi Marek.Novak za příspěvky (celkem 3):
Lukas.Kohout, Barbora.Knotova.Vaicova, Martin.Martin
Uživatelský avatar
Lukas.Kohout
Předseda/předsedkyně místního sdružení
Příspěvky: 639
Registrován: 28 lis 2017, 16:54
Profese: tajemník ZK KÚSK
Bydliště: Čelakovského 149, Veltrusy, PSČ: 277 46
Dal poděkování: 1205 poděkování
Dostal poděkování: 968 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Marek Novák

Příspěvek od Lukas.Kohout »

Ahoj Marku, díky za tvoje představení. okud bys nechltěl být tzv. trosečníkem ve středočeském krajském sdružení, tak nejblíže je pro tebe místní sdružení (MS) Brandýs nad Labem - Stará Boleslav Označím zde @Patrick.Zandl, @Samuel.Volpe a @Jan.Prokop z předsednictva tohoto MS.

Rád bych se tě zeptal ohledně legalizace návykových látek. Byl bys tedy i pro zákaz prodeje alkoholu, který má prokazatelně největší socio-ekonomické dopady na naši společnost, popř. dalších návykových látek, které jsou v současné době legálně prodejné, jako je nikotin či kofein? Jaký podle tebe přinedla benefit desetiletí trvající "válka proti drogám," kromě zvýšení kriminality, ohromých hospodářských škod a podpry teroristických organizací těmito penězi?

Jaký je podle tebe rozdíl mezi člověkem prchajícím z válečného konfliktu na Ukrajině a člověkem prchajícím před občanskou válkou v Sýrii či Somálku nebo terorem Talibanců v Afganistánu?

Díky za odpovědi.

Tito uživatelé poděkovali autorovi Lukas.Kohout za příspěvky (celkem 2):
Barbora.Knotova.Vaicova, Martin.Martin

:arrow: místostarosta města Veltrusy,
:arrow: vedoucí kMO Středočeského kraje,
:arrow: předseda MS Mělník
+420 792 224 676 - lukas.kohout@pirati.cz - Lidé - Mastodon - Facebook - X (twitter) - Instagram

Marek.Novak
Člen KS Středočeský kraj
Příspěvky: 7
Registrován: 21 čer 2023, 18:35
Dal poděkování: 1 poděkování
Dostal poděkování: 8 poděkování

Re: Marek Novák

Příspěvek od Marek.Novak »

Lukas.Kohout píše: 04 črc 2023, 16:43

Rád bych se tě zeptal ohledně legalizace návykových látek. Byl bys tedy i pro zákaz prodeje alkoholu, který má prokazatelně největší socio-ekonomické dopady na naši společnost, popř. dalších návykových látek, které jsou v současné době legálně prodejné, jako je nikotin či kofein? Jaký podle tebe přinedla benefit desetiletí trvající "válka proti drogám," kromě zvýšení kriminality, ohromých hospodářských škod a podpry teroristických organizací těmito penězi?

Jaký je podle tebe rozdíl mezi člověkem prchajícím z válečného konfliktu na Ukrajině a člověkem prchajícím před občanskou válkou v Sýrii či Somálku nebo terorem Talibanců v Afganistánu?

ad1) otázka zněla na legalizaci LSD heroinu atd.. Na to jsem odpovídal - co se týká drog, které jsou dnes legální , nemám problém se zákazem nikotinu, ale u ostatního to nevidím realně. Řekl bych politicky neprůchodné. Nevím, jestli je zcela korektní porovnávat prodej v trafice - kávu s sebou a dávku heroinu s sebou. O žádném benefitu z omezení distribuce drog nevím, tedy kromě toho, že kdyby byly volně přístupné tak náklady na léčbu nebo odvykání závislosti se vyšplhají do astronomických výšin. Nevím jestli by přínos z legalizace dokázal pokrýt náklady způsobené jak léčbou, tak výpadky práce závislých. Po kafi nebo čaji jsem v práci ještě nikoho nevidel úplně mimo.
ad2)myslím, že jsem již odpověděl. Je to právě v chování a prolínání kultur. Pokud uteče např. Somálec před válkou, přijde k nám získá statut uprchlíka, tak to samo o sobě již něco přináší. Když se sám bude snažit naučit se jazyk, poznat a pochopit zemi ve které je a chovat se podle toho, není přece nikde problém. Pokud to bude islámký věřící a okamžitě se značne pokoušet zemi která ho přijala v jeho neštěstí , násilím předelat k obrazu svému, tak to považuji za nepřijatelné.
Za sebe stále nemohu pochopit, jak je mžné, že z ukrajiny utekly ženy a děti (hlavně) a z afghanistánu somálska.... hlavně chlapi.
Vlastně musím přiznat že toho o problematice moc nevím, tak jsem spíš popsal svoje pocity.
snad to stačilo ;)
Marek

Tito uživatelé poděkovali autorovi Marek.Novak za příspěvek:
Martin.Martin
Uživatelský avatar
Lukas.Kohout
Předseda/předsedkyně místního sdružení
Příspěvky: 639
Registrován: 28 lis 2017, 16:54
Profese: tajemník ZK KÚSK
Bydliště: Čelakovského 149, Veltrusy, PSČ: 277 46
Dal poděkování: 1205 poděkování
Dostal poděkování: 968 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Marek Novák

Příspěvek od Lukas.Kohout »

Díky za tvoje odpovědi, jak uvádiš v závěru:

Autodoktor píše: 04 črc 2023, 18:03

Vlastně musím přiznat že toho o problematice moc nevím, tak jsem spíš popsal svoje pocity.

Tak to je to, co se snaží Piráti z politiky co nevíce odstranit. My se rozhodujeme na základě dat. K tomu se váže tvoje další tvrzení:

Autodoktor píše: 04 črc 2023, 18:03

O žádném benefitu z omezení distribuce drog nevím, tedy kromě toho, že kdyby byly volně přístupné tak náklady na léčbu nebo odvykání závislosti se vyšplhají do astronomických výšin.

K tomuto tvrzení máš nějaká data? Co náklady na represi? Policie, soudy, vězenství? Kde jsou příjmy ze spotřební daně, daně z příjmu FO/PO a DPH z legálního prodeje drog? Proč by si podle tebe neměl mít možnost dospělý svéprávný člověk vybrat, jaké tvrdé drohy chce užívat? Jestli alkohol nebo opiáty?

Závěrem bych doplnil, že jsem absitnent a nekuřák, aby to nevypadalo, že si tady obhajuju nějaké svje zájmy, já jen zastávám Pirátský dlouhodobý program v bodě Psychotropní látky

Co se týče migrace, tak východiska Pirátské politiky jsou shrnuta ve Stanovisku k migraci

Tito uživatelé poděkovali autorovi Lukas.Kohout za příspěvek:
Martin.Martin

:arrow: místostarosta města Veltrusy,
:arrow: vedoucí kMO Středočeského kraje,
:arrow: předseda MS Mělník
+420 792 224 676 - lukas.kohout@pirati.cz - Lidé - Mastodon - Facebook - X (twitter) - Instagram

Marek.Novak
Člen KS Středočeský kraj
Příspěvky: 7
Registrován: 21 čer 2023, 18:35
Dal poděkování: 1 poděkování
Dostal poděkování: 8 poděkování

Re: Marek Novák

Příspěvek od Marek.Novak »

Co se týče migrace, tak východiska Pirátské politiky jsou shrnuta ve Stanovisku k migraci - pod to se podepíšu, vlastně z mého pohledu jsem se snažil popsat více či méně to samé.
Ohledně psychotropních látek to dle mne tak jednoduché není. Za prvé si nemyslím, že musím rozumnět každé oblasti v lidském životě. Když se mne budeš ptát na zdravotnictví, tak to taky budou jen pocity. (mimo soutěž - jaký má pirátstvo přístup k zavázání se odpracování nákladů za poskytnuté vzdělání u toho, kdo prostředky poskytl?)
V uvedeném nejsou žádná data, která by tvrdě doložila, že legalizace by byla jen přínosem. Tím ale také netvrdím, že to tak nemůže být. Ztratí se kouzlo zakázaného? Opravdu se tím omezí dostupnost pro děti? Nestane se to, že když mají dospělí drogy legálně , tak o to bude větší tlak na děti?
Jak jsem psal - nerozumím tomu. A to že mi někdo předloží TVRDÁ data ještě neznamená , že je správně pochopím a správné bude i rozhodnotí.
A ano - člověk by si měl mít možnost si vybrat.

Uživatelský avatar
Lukas.Kohout
Předseda/předsedkyně místního sdružení
Příspěvky: 639
Registrován: 28 lis 2017, 16:54
Profese: tajemník ZK KÚSK
Bydliště: Čelakovského 149, Veltrusy, PSČ: 277 46
Dal poděkování: 1205 poděkování
Dostal poděkování: 968 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Marek Novák

Příspěvek od Lukas.Kohout »

Ahoj Marku, ještě jednou díky moc za tvoje reakce. Určitě každý nemusí rozumět všemu a já jsem toho nejlepším příkladem. :) Kdyby tě k problematice závislostí zajímalo více, máme k tomu dle mého názoru nejsofistikovanější tým ze všech politických stran. Více se o jejich práci a východiscích můžeš dozvědět na webu tohoto meziresortního týmu Návykové chování. Těším se na osobní setkání třeba na krajské schůzi v neděli 6. 8. na zatím neznámem místě :)

Tito uživatelé poděkovali autorovi Lukas.Kohout za příspěvky (celkem 2):
Martin.Martin, Dominika.Michailidu

:arrow: místostarosta města Veltrusy,
:arrow: vedoucí kMO Středočeského kraje,
:arrow: předseda MS Mělník
+420 792 224 676 - lukas.kohout@pirati.cz - Lidé - Mastodon - Facebook - X (twitter) - Instagram

Marek.Novak
Člen KS Středočeský kraj
Příspěvky: 7
Registrován: 21 čer 2023, 18:35
Dal poděkování: 1 poděkování
Dostal poděkování: 8 poděkování

Re: Marek Novák

Příspěvek od Marek.Novak »

Lukas.Kohout píše: 07 črc 2023, 10:30

Těším se na osobní setkání třeba na krajské schůzi v neděli 6. 8. na zatím neznámem místě :)

Díky taky - to zní jako plán!

Tito uživatelé poděkovali autorovi Marek.Novak za příspěvky (celkem 2):
Lukas.Kohout, Martin.Martin
Uživatelský avatar
Jan.Prokop
Kontrolní komise
Příspěvky: 2459
Registrován: 22 dub 2009, 08:49
Profese: ITak
Bydliště: Brandýs nad Labem
Dal poděkování: 2011 poděkování
Dostal poděkování: 3231 poděkování

Re: Marek Novák

Příspěvek od Jan.Prokop »

Ahoj, kdyby si se chtěl zůčastnit schůze MS v Brandýse, kam by si, pokud by si chtěl, příslušel, tak jsou každý 1. čtvrtek v měsíci. Nevím jak to bude o prázdninách (lidi jsou často pryč), ale v září pokud se nic nestane by mohla být. Jakmile se bude vědět, kde bude, tak bych ti napsal SZ tady na foru.

PS: omlouvám se za pozdní reakci, byl jsem do včerejška na dovolené.

Tito uživatelé poděkovali autorovi Jan.Prokop za příspěvky (celkem 4):
Barbora.Knotova.Vaicova, Marek.Novak, Martin.Martin, Lukas.Kohout
Uživatelský avatar
Martin.Martin
Krajské předsednictvo
Příspěvky: 897
Registrován: 25 úno 2013, 11:08
Profese: stavební tech, ISP tech, audio inženýr
Bydliště: Nymburk
Dal poděkování: 4168 poděkování
Dostal poděkování: 1316 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Marek Novák [V PROCESU]

Příspěvek od Martin.Martin »

Ahoj @Autodoktor !
Je určitě zcela v pořádku chtít být tzv. "trosečníkem", tedy členem spadajícím přímo pod Krajské Sdružení. Práva a povinosti by jsi měl stejné jako všichni ostatní, každopádně by jsi přišel o možnost ovlivňovat svým hlasem složení předsednictva některého z místních sdružení, stejně jako jejich případnou kandidátku do komunálních voleb.

Vřele ti doporučuji zaběhnout do tobě fyzicky, či jinak blízkých místních sdružení na pifko a tak!

Tito uživatelé poděkovali autorovi Martin.Martin za příspěvek:
Lukas.Kohout

“Once men turned their thinking over to machines in the hope that this would set them free. But that only permitted other men with machines to enslave them.” ― Frank Herbert, Dune
https://lide.pirati.cz/osoba/505/

Skrytě ovládám stranu pomocí postování kapybar na Zulipu v Podpalubí.

Uživatelský avatar
Barbora.Knotova.Vaicova
Koordinátor/ka krajského sdružení
Příspěvky: 370
Registrován: 30 lis 2020, 18:39
Profese: Koordinátorka dobrovolníků
Bydliště: Rakovník
Dal poděkování: 422 poděkování
Dostal poděkování: 662 poděkování

Re: Marek Novák [V PROCESU]

Příspěvek od Barbora.Knotova.Vaicova »

Ahoj Marku, velmi ideální příležitostí budou Kulaté stoly! FB odkaz zde: https://fb.me/e/6frcfFNgF, případně máš více info v mailu. :)

Barbora Knotová Vaicová

Koordinátorka dobrovolníků pro Středočeský kraj

Nic není neuskutečnitelné. Pokud to není vyloženě nemožné. – Sir Nicholas Winton

Odpovědět

Zpět na „Zájemci o členství Středočeský kraj“