Nominace MSK do eurovoleb - Raman Ojha

Moderátoři: PKS Moravskoslezský kraj, KoKS Moravskoslezský kraj

Zamčeno

Nominaci Ramana Ojhy do Eurovoleb za MSK:

Anketa končí za 02 čer 2023, 17:51

Podporuji

15
68%

Nepodporuji

3
14%

Zdržuji se

4
18%
 
Celkem hlasujících: 22 - Celkem hlasů: 22

Uživatelský avatar
Raman.Ojha
Zahraniční odbor
Příspěvky: 20
Registrován: 20 kvě 2021, 13:07
Profese: Student evropských práv, Zástupce ZO
Dal poděkování: 8 poděkování
Dostal poděkování: 37 poděkování

Nominace MSK do eurovoleb - Raman Ojha

Příspěvek od Raman.Ojha »

Ahoj Piráti,

pro ty, kteří mne ještě neznají, se jmenuji Raman Ojha, je mi 20 let a v současné době studuji evropské právo na Maastrichtské univerzitě v Nizozemsku. Vstoupil jsem do Pirátské strany v květnu 2021 pod MS Ostrava; od července 2022 jsem se stal platným členem. V současnosti působím jako zástupce vedoucího ZO, člen Mladého Pirátstva a náhradní člen rady PPI. Také jsem v roce 2022 doplňoval volební kandidátku v místě mého trvalého bydliště v Orlové.

Po pečlivém zvážení jsem se rozhodl kandidovat do voleb do Evropského parlamentu, zejména na čelo kandidátky.

Již před tím, než jsem začal studovat evropské právo v zahraničí, mne problematika EU velmi zajímala. Ačkoliv si nemyslím, že je to dokonalá kvazifederalistická unie, věřím, že je v současné situaci to nejlepší, co máme. Od krize “prázdného křesla” v 60. letech přes neúspěšný pokus o evropskou ústavu v roce 2005 až po Brexit v roce 2020 EU úspěšně dokázala čelit výzvám, aby posunula evropský projekt vpřed. Dle mého názoru spočívá tento projekt v budování silnějšího evropského společenství národů, které se rozhodly zlepšit životní podmínky Evropanů a vytvořit lepší budoucnost pro další generace.

Jako člověk, který studuje právo EU již téměř dva roky, mám větší povědomí o fungování EU než většina poslanců EP, kteří poprvé vstupují do funkce. Při svém studiu se obzvlášť zaměřuji na legislativní proces EU, přezkum zákonnosti (článek 263/267 SFEU) a to, jak legislativa nabývá přímého účinku v členských zemích (direct effect). Během mých studií jsem obzvlášť projevil zájem o analýzu legislativy, která je v rozporu s ochranou osobních dat (Data Retention Directive, případně neúspěšný Chat Control Directive). Věřím, že tyto podrobné znalosti ohledně fungování orgánů EU mohou být velmi výhodné. Také jsem pracoval jako stážista u našeho úžasného poslance EP Mikuláše Peksy (který je stále mým vzorem) po dobu 3 měsíců a získal tak hlubší praktické znalosti o fungování Evropského parlamentu. Dále věřím, že má rozsáhlá znalost evropského práva mi umožní být lepším Whistleblowerem proti členským státům a orgánům EU, když jednají v rozporu se zákony nebo smlouvami EU.

Vždy jsem se díval na svět s určitou naivitou - více se soustředím na kladné povahové rysy v lidech a racionální myšlení. Jsem toho názoru, že tento přístup je v můj prospěch, protože věřím, že s dostatečným úsilím a odhodláním mohu mnoho dokázat. Od základní školy jsem se vždy angažoval v studentských radách a kandidoval jsem i ve volbách do univerzitní rady v Maastrichtu. Usiluji o zlepšení životních podmínek a životní úrovně lidí a rád bych se soustředil zejména na sociální politiku. Ačkoli se nepřikláním k žádné víře, funguji se silným morálním kompasem a sadou základních hodnot, které mne v životě vedou.

Aktivně se podílím na boji proti diskriminaci mládeže a momentálně se zaměřuji na výzkum v oblasti věkové diskriminace v pracovní sféře i ve společnosti na úrovni EU. V Evropském parlamentu bych se chtěl zasazovat o silnější sociální práva pro mládež. Jako člověk, který vždy projevoval zájem o lidská práva, právní stát a ochranu svobod, bych se zejména chtěl aktivně angažovat nejen v prosazování těchto cílů, ale i v propagaci legislativy v těchto oblastech. Rád bych se také aktivně zapojil do podpory transparentnosti v rozhodovacím procesu EU, konkrétně v rámci trialogů a rozhodnutí přijímaných Radou EU, protože informace z těchto procesů často nejsou snadno přístupné. Nakonec bych se také rád zaměřil na Úřad pro ochranu osobních údajů (ÚOOU), který vychází z požadavků GDPR. Jako Pirátská strana přikládáme ochraně osobních údajů velkou váhu, ale v rámci samotné instituce je velmi obtížné získat aktuální informace o přijatých rozhodnutích. Proto bych rád koordinoval své úsilí mezi EDPB (European Data Protection Board) a ÚOOU s cílem zajistit větší transparentnost v rozhodnutích o ochraně osobních údajů v České republice. Zásadní pro mě bude prosazování jasného stanoviska proti zemím, které nadále porušují principy EU, a budování efektivních sankčních mechanismů.

Moji první prioritou jako zástupce by bylo procestovat zem a shromáždit nápady a podněty občanů. Jsem toho názoru, že zástupce musí řešit obavy, které mají lidé ohledně EU, a buď je vyvrátit, nebo pracovat na možných řešeních. Tento přístup může posílit důvěru v EU v České Republice. Právě mladí lidé mají na EU velice striktní požadavky a spoléhají na ni ohledně stabilní a udržitelné budoucnosti. Proto těmto hlasům musíme naslouchat intenzivněji.

Při mnoha příležitostech mne lidé označili jako dobrého řečníka, který rovněž umí naslouchat ostatním. Jelikož jsem vyrůstal v mezinárodním prostředí, je pro mne přirozené pracovat s různými komunitami. Mluvím perfektně anglicky, domluvím se španělsky a také trochu korejsky a nizozemsky (úroveň A1).

Než začnou volby, budu splňovat minimální věkovou hranici pro kandidáta (21 let). V únoru 2024 se budu stěhovat do Prahy v rámci svého výměnného pobytu Erasmus na Karlově univerzitě, tudíž budu schopen s kampaní pomoci i fyzicky.

Ve svém klíčovém rozsudku Van Gend & Loos uvedl Soudní dvůr EU, že EU “představuje nový právní řád”. Považuji se za zastánce tohoto právního řádu, který se postupně rozvíjí a přizpůsobuje novým výzvám. Mým cílem je podílet se na vytvoření silnější, spravedlivější a transparentnější EU. Jsem přesvědčen, že jsem připraven přijmout tuto výzvu a jsem odhodlán věnovat svůj čas a energii na dosažení těchto cílů.

Předem děkuji všem za zvážení podpory 🖤.

Naposledy upravil(a) Tomas.Valek dne 04 čer 2023, 22:11, celkem upraveno 1 x.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Raman.Ojha za příspěvek:
Michal.Soltys

Ve chvíli, kdy vše ostatní selže, vlož svou důvěru především do sebe sama.

Uživatelský avatar
Michal.Breskovec
Člen KS Moravskoslezský kraj
Příspěvky: 833
Registrován: 22 dub 2009, 12:58
Profese: IT
Bydliště: Ostrava - Bělský les / Osek nad Bečvou
Dal poděkování: 597 poděkování
Dostal poděkování: 676 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Nominace MSK do eurovoleb - Raman Ojha

Příspěvek od Michal.Breskovec »

Ahoj Ramane, všem kandidátům v MSK pokládám stejné otázky.

Ví se o mě, že jsem velkým podporovatelem Bitconu a proto mi záleží na tom, aby naši zástupci v EU Bitcoin podporovali.

  1. Bitcoin asi už dnes zná každý, ale rozumíš tomu jak funguje, jaké jsou jeho výhody a přínos a zkoušel jsi ho používat?

  2. Jak se díváš na možnost používat Bitcoin v EU / ČR jako peníze, tedy bez toho aby se směna Bitcoinu za zboží, či nějakou měnu musela danit, tak jako je tomu teď?

  3. Jak se díváš na těžbu Bitcoinu, jsi pro omezení těžby nebo bys těžařům a trhu v EU dal volný průchod?

  4. Jak vnímáš regulace používání Bitcoinu, nebo kryptoměn obecně, jsi pro přísnější režim nebo spíše méně regulací?

  5. Jak vnímáš to, že Banky v ČR a EU obecně odmítají otevírat účty firmám z kryptobyznysu, vyjádřil bys veřejně podporu Bitcoinu tak, aby se u institucí dostával z „šedé“ zóny?

  6. Jsi pro to, aby každý uživatel Bitcoinu mohl zůstat anonymní a držet Bitcoin na svojí peněžence, nebo podporuješ spíš jen kustodiální úschovu u bank či jiných institucí a jasnou identifikaci každého uživatele Bitcoinu?

Díky za odpovědi.

Tito uživatelé poděkovali autorovi Michal.Breskovec za příspěvek:
Raman.Ojha
Michal Breškovec (mojeID vizitka)

Jsi správný Pirát? Pojď na Zulip.
Uživatelský avatar
Raman.Ojha
Zahraniční odbor
Příspěvky: 20
Registrován: 20 kvě 2021, 13:07
Profese: Student evropských práv, Zástupce ZO
Dal poděkování: 8 poděkování
Dostal poděkování: 37 poděkování

Re: Nominace MSK do eurovoleb - Raman Ojha

Příspěvek od Raman.Ojha »

Díky za otázky @Michal.Breskovec

1. Bitcoin asi už dnes zná každý, ale rozumíš tomu jak funguje, jaké jsou jeho výhody a přínos a zkoušel jsi ho používat?

O Bitcoinu vím už delší dobu, a když jsem byl na střední škole, dokonce jsem ho několikrát zkoušel těžit. Jsem drobným kryptoinvestorem, nicméně aktuálně raději investuji do menších kryptoměn. Mým favoritem je Dogecoin. Bitcoin funguje na síti peer-to-peer, která k ověřování a přenosu transakcí využívá blockchain. To mu umožňuje fungovat na decentralizované úrovni a do jisté míry chránit soukromí uživatelů.

Myslím, že výhody této decentralizace jsou obzvláště významné v zemích se špatným právním řádem, protože disidenti a protestující jsou často systematicky sledováni a často je jim zmrazován majetek. Decentralizované krypto je podle mého názoru pro řešení těchto problémů výhodné.

2. Jak se díváš na možnost používat Bitcoin v EU / ČR jako peníze, tedy bez toho aby se směna Bitcoinu za zboží, či nějakou měnu musela danit, tak jako je tomu teď?

Věřím, že každý by měl společnosti přispívat svým dílem. V Nizozemsku, kde v současné době žiju, je krypto majetek zdaněn jako každé jiné aktivum a podléhá také dani z majetku. V podstatě se daní pouze zisk, který z kryptoinvestic získáte (přibližně 5 %). Na základě mého průzkumu je v Česku daň ze zisku plynoucího z kryptoměn 15 %. Domnívám se, že zdanění kryptoměn výhradně ve formě zisku je v podstatě spravedlivý systém, ale pokud by měly být přijímány jako oficiální měna, měly by podléhat stejné daňové politice jako běžná měna. Domnívám se také, že osvobození od daně do 100 000 Kč, které je k dispozici pro cenné papíry, by mělo být k dispozici i pro krypto, aby pomohlo posílit krypto jako zdroj pasivního příjmu pro drobné investory, kteří krypto nevyužívají pro svůj hlavní zdroj příjmu. To už je ale až moc podrobná daňová politika.

Myslím si, že v současné době není přijetí Bitcoinu nebo jiné kryptoměny jako zákonné měny v rámci EU příliš reálné a mělo by být případně ponecháno na politice jednotlivých členských států. Myslím si, že v současné době je krypto užitečným prostředkem doplňujícím formální zákonné měny a mělo by být na jednotlivých podnicích, zda se rozhodnou je akceptovat, či nikoli.

3. Jak se díváš na těžbu Bitcoinu, jsi pro omezení těžby nebo bys těžařům a trhu v EU dal volný průchod?

Můj obecný přístup k těmto věcem je: neomezovat nic, pokud to není přiměřené zmírnění negativních dopadů na společnost. Je tedy nutné posoudit, zda těžba kryptoměn vytváří nepříznivé účinky na společnost.

V tomto případě se domnívám, že nejvýznamnější dopad na životní prostředí způsobuje spotřeba energie a masový nákup počítačů, které jsou složeny z drahých kovů, jejichž těžba způsobuje významné dopady na naši společnost. V tomto případě se domnívám, že nadměrná spotřeba elektřiny by měla podléhat vyšším daňovým sazbám (zejména pro podniky) a na konkrétní kovy by mohly být uvaleny určité poplatky, aby se kompenzoval jejich dopad na životní prostředí. Důležité je také zdůraznit cíl EU stát se do roku 2050 uhlíkově neutrální, a proto by i tězba kryptoměn z tohoto hlediska měla podléhat regulaci pro dosažení těchto cílů.

Pokud však jde o samotnou otázku využívání těžby kryptoměn jako zdroje příjmů a podnikání, nemám se samotnou metodou žádné problémy a nepodroboval bych ji žádné zbytečné regulaci.

4. Jak vnímáš regulace používání Bitcoinu, nebo kryptoměn obecně, jsi pro přísnější režim nebo spíše méně regulací?

Domnívám se, že regulace kryptoměn je do značné míry provázána s právem svobodného používání internetu. V souladu s tím se domnívám, že jakákoli regulace kryptoměn by se měla řídit pravidly o striktní nutnosti a měla by podléhat pouze oblastem zahrnujícím otázky bezpečnosti nebo jiného nebezpečného použití vyplývajícího z používání kryptoměn, jako je identifikace koncového uživatele.

Myslím si, že existuje určitý druh rizika, když jde o používání kryptoměn v nelegálních věcech, nicméně toto riziko může vyplývat i z používání běžných měn, a proto by regulace kryptoměn neměla být založena pouze na této domněnce.

Jak jsem již zmínil ve své odpovědi výše, určité regulace by byly automaticky přípustné, pokud by se týkali životního prostředí.

5. Jak vnímáš to, že Banky v ČR a EU obecně odmítají otevírat účty firmám z kryptobyznysu, vyjádřil bys veřejně podporu Bitcoinu tak, aby se u institucí dostával z „šedé“ zóny?

Myslím si, že absence formálního právního uznání kryptoměn a obecná skepse vůči této měně vedou k určitému váhání o jejím přijetí.

Na druhou stranu obavy, které mohou mít některé banky z uznání kryptoměn, nejsou vždy neopodstatněné, zejména vzhledem ke způsobu, jakým je tato technologie konstruována.

Domnívám se však, že by měl existovat rámec, který by stanovil stejné standardy pro uznávání pro všechny finanční instituce v EU, nebo aspoň základní pravidla.

6. Jsi pro to, aby každý uživatel Bitcoinu mohl zůstat anonymní a držet Bitcoin na svojí peněžence, nebo podporuješ spíš jen kustodiální úschovu u bank či jiných institucí a jasnou identifikaci každého uživatele Bitcoinu?

Kombinace obou přístupů by mohla být přínosná, zejména pro řešení rizik spojených s bezpečností kryptoměn.

Myslím si, že vlastnictví kryptoměn by mělo být co nejvíce decentralizované, a proto by osobám mělo být umožněno otevřít si vlastní peněženkové účty pro ukládání kryptoměn. Přesto by měly existovat nařízení, podle kterých by bylo možné identifikovat koncové vlastníky v případech nelegálních činností.

Ve chvíli, kdy vše ostatní selže, vlož svou důvěru především do sebe sama.

Uživatelský avatar
Michal.Breskovec
Člen KS Moravskoslezský kraj
Příspěvky: 833
Registrován: 22 dub 2009, 12:58
Profese: IT
Bydliště: Ostrava - Bělský les / Osek nad Bečvou
Dal poděkování: 597 poděkování
Dostal poděkování: 676 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Nominace MSK do eurovoleb - Raman Ojha

Příspěvek od Michal.Breskovec »

Díky za odpovědi.

Michal Breškovec (mojeID vizitka)

Jsi správný Pirát? Pojď na Zulip.
Uživatelský avatar
Rostislav.Reha
Republikový výbor
Příspěvky: 5261
Registrován: 15 říj 2013, 12:16
Profese: informatik
Bydliště: Ostrava
Dal poděkování: 7653 poděkování
Dostal poděkování: 8840 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Nominace MSK do eurovoleb - Raman Ojha

Příspěvek od Rostislav.Reha »

Nevim @Raman.Ojha , jak mas udelanou tu anketu, ale upozornuji, ze treba ja v ni ted hlasovat nemuzu - cili bud jsi nepovolil menit hlas, nebo jsi ji uz uzavrel a jeste nemas dostatecny pocet hlasu. Zkontroluj si to prosim, diky :)

Tito uživatelé poděkovali autorovi Rostislav.Reha za příspěvek:
Michal.Breskovec

Neverim na mensi zlo. Je jen velke zlo a zlo, co zatim nemelo sanci vyrust.
exJunior clen KK.
Podporuji myšlenky Renesance Pirátů. web | forum | zulip

Uživatelský avatar
Raman.Ojha
Zahraniční odbor
Příspěvky: 20
Registrován: 20 kvě 2021, 13:07
Profese: Student evropských práv, Zástupce ZO
Dal poděkování: 8 poděkování
Dostal poděkování: 37 poděkování

Re: Nominace MSK do eurovoleb - Raman Ojha

Příspěvek od Raman.Ojha »

Díky za upozornění @Rostislav.Reha, opraveno!

Ve chvíli, kdy vše ostatní selže, vlož svou důvěru především do sebe sama.

Uživatelský avatar
Raman.Ojha
Zahraniční odbor
Příspěvky: 20
Registrován: 20 kvě 2021, 13:07
Profese: Student evropských práv, Zástupce ZO
Dal poděkování: 8 poděkování
Dostal poděkování: 37 poděkování

Re: Nominace MSK do eurovoleb - Raman Ojha

Příspěvek od Raman.Ojha »

Zdravím, jelikož nebylo moc prostoru reagovat při krajské schůzi, chtěl bych ještě zareagovat na to, co řekla @Andrea.Hoffmannova

Myslím si, že pro politika je důležité být realistou, avšak nesouhlasím s tvrzením, že bychom se neměli věnovat některým otázkám, protože jsou nereálné. Tato perspektiva by mohla poškodit naši stranu a politiku a zbavit nás mnoha témat, která jsou Pirátům blízká, jako například zavedení eura.

Věřím, že každý Pirát je v srdci idealistou a právě idealisté jsou ti, kteří často dokáží prosadit největší změny ve společnosti.

Být idealistou vyžaduje opravdovou odvahu a odhodlání, protože jedině tak můžeme dosáhnout zásadních změn. A domnívám se, že to je pro Europoslance klíčové.

Myslím, že stojí za úvahu, která jiná strana než Pirátská tak jednoznačně podporuje zavedení eura v ČR. Ostatní strany se tímto tématem nezabývají tak, jak by měly, nebo alespoň ne v takové míře. Pokud neotevřou diskuzi veřejnosti a Piráti nezaujmou postoj ve vládě, pak se o této věci asi nikdy nedohodneme. A dovoluji si tvrdit, že právě klíčoví hráči na evropské úrovni, jako jsou Europoslanci, by měli být těmi, kteří tato témata otevřou a prosadí.

Evropská unie by měla udělat maximum pro to, aby nám pomohla prosadit klíčové záležitosti, ale není na Unii, aby nás vedla za ruku a čekala na nás, až se nastavíme. EU musí jít vpřed a Česko s ní musí držet krok. Pokud jde o implementaci v regionech a krajích, je na vládě, aby připravila vhodné podmínky.

Právě ti, kteří se drží velkých ideálů, jsou ochotni udělat všechno pro jejich naplnění, překračují překážky a nenechají se omezit.

Tito uživatelé poděkovali autorovi Raman.Ojha za příspěvek:
Veronika.Murzynova

Ve chvíli, kdy vše ostatní selže, vlož svou důvěru především do sebe sama.

Uživatelský avatar
Michal.Najvarek
Člen KS Moravskoslezský kraj
Příspěvky: 364
Registrován: 09 úno 2014, 08:41
Profese: IT programátor
Bydliště: Šenov
Dal poděkování: 251 poděkování
Dostal poděkování: 233 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Nominace MSK do eurovoleb - Raman Ojha

Příspěvek od Michal.Najvarek »

Ahoj Ramane,
jak se díváš na názor, který převládá u některých členů PS, že by nominovaní piráti do EP měli mít nějakou historickou zkušenost s prací a zapojením u pirátu, abych byli tak lépe vyprofilování a věděli tak jaké reprezentují postoje.? Nebo že by měli mít podporu ze spodu, aby jejich případný pád někdo zachytil?
a pak jedna otázka za mě:
Už si někdy narazil pořádně do zdi? (mám na mysli to, když se se idealismus srazí s realitou).

Správce zeměkoule na polovičním úvazku bez možnosti odvolání a bez nároku na jakoukoliv odměnu
Uživatelský avatar
Raman.Ojha
Zahraniční odbor
Příspěvky: 20
Registrován: 20 kvě 2021, 13:07
Profese: Student evropských práv, Zástupce ZO
Dal poděkování: 8 poděkování
Dostal poděkování: 37 poděkování

Re: Nominace MSK do eurovoleb - Raman Ojha

Příspěvek od Raman.Ojha »

Piráti často stojí na opačném konci politického spektra, hlavně kvůli tomu, že prosazujeme velmi progresivní a liberální hodnoty. Toto hodnotové cítění by se mělo přelívat i do způsobu, kterým vedeme politiku. Piráti vždy stáli za férovými podmínkami, rovnými šancemi a podporování kvalitních kandidátů, kteří se nebojí prosadit to, čemu věří. V kontextu eurovoleb bychom se od těchto principů neměli distancovat.

Každý politik musí někdy začít. Spousta Pirátů nemá univerzitní vzdělání a nebo se zaměřuje na oblasti, které vůbec nejsou s politikou spojeny. Důvodem, proč tyto lidi i přes to podpoříme, je protože klademe větší důraz na jejich názory, vize a charakteristiky. Ty totiž určují, co mají v srdci a co je pro ně klíčové. Mít politickou zkušenost je určitě jeden z prvků, který je pro kandidáta důležitý. Avšak když někdo nechce podporovat kandidáty, kteří nemají rozsáhlou politickou zkušenost, tak se do funkcí nikdy nedostane spousta našich mladých členů, kteří jsou (dovolím si říci) nejčastěji i ti nejcharismatičtější a nejvíce zapálení do politiky a aktivismu. Proto si nemyslím, že je férové soudit kandidáta jen na základě toho, jaké má politické zkušenosti, protože to jsou přeci jenom znalosti, které si může doplnit každý. Co je pro mě mnohem důležitější, jsou atributy, jako je schopnost sebereflexe, kritického přemýšlení a pevného držení svých ideálů. Hlavně to, jak se člověk dokáže vypořádat s neznámými situacemi a přizpůsobit se danému případu. V tom jsou mladí lidé docela zkušení a dokážou se snadněji adaptovat. A když jde o vyprofilování nebo zjištění postoje, tak nejlepší způsob je vždy se zeptat :).

Spousta kandidátů do evropských voleb jsou lidé, kteří členům nic nemusí dokazovat. Mohou se jednoduše obrátit na svůj předchozí mandát nebo funkci a málokdy si musí získat respekt a vybudovat si své jméno. Mladí kandidáti většinou začínají od nuly a tento respekt a viditelnost si musí získat. Proto je důležité dát těmto lidem co nejvíce prostoru ukázat své schopnosti a prosadit své názory a vize a soudit je férově na základě toho, čeho jsou schopni. Pirátská strana realizuje ideály a podporuje diverzifikaci politického spektra, na to nesmíme zapomenout.

Co se týče druhé otázky, musím říct, že jsem v životě narazil na mnoho zdí. Když šlo o mé akademické cíle, prosazování klíčových změn nebo dokonce v osobním životě. Často neumím předpovědět tu silnou nenávist, cynismus a neschopnost ostatních otevřít se novým myšlenkám a možnostem. Zaměřuji se spíše na analýzu dobra a zla (případně pozitivního a negativního), ale chybí mi zaměření na lidský faktor. V politice je tohle velmi klíčové, protože kandidáti často drží určité priority, které jsou pro ně logické, ale nejsou připraveni čelit tomu, že někteří lidé to prostě nechtějí slyšet a nikdy se jim nepřizpůsobí. Těchto zdí je bohužel ve světě (a politice) spousta. Nicméně v těchto případech je nutné se nevzdávat. Připouštím, že to nebude vždy jednoduché a bude to vyžadovat spoustu energie a úsilí a může trvat i spoustu let, než něco zásadně ovlivníme, ale díky svému idealismu jsem se naučil, že když opravdu v něco věřím a udělám pro to vše co je v mých silách, časem se to naplní. Při vykonávání našich funkcí nesmíme zapomínat na ideály a vize, s kterými jsme do politiky vstoupili. Politická kultura nás často může od těchto ideálů odtrhnout, ale přesto se jich musíme pevně držet.

Je načase nejenom voličům věci vysvětlovat, ale i je inspirovat. Politik může být velice vlivný a často může změnit věci, které se zdají nemožné. Myslím si, že bychom se neměli omezovat kompetencemi, které nám přiřazuje právní řád, ale hledat alternativní způsoby, které nám pomohou dosáhnout úspěšných výsledků. Řešení je v životě často více než jedno a v tom právě hrají roli atributy politiků jako kritické myšlení a schopnost inovace, které nám pomohou nalézt jiná řešení. Už jenom to, že se osoba začne zabývat určitým tématem nebo veřejně otevře diskuzi, může mít obrovské důsledky a inspiraci pro ostatní. Politik se může obrátit na své věrné voliče nebo na podporu strany, aby prosadil klíčová témata, ale změny se nevedou jen tak tím, že se vyjedná kompromis s vládou. Změny se také mohou uskutečnit zdola nahoru. Často nám Pirátům bylo řečeno, že si nedokážeme svoji pozici adekvátně vybojovat. Myslím si, že bychom v tomto ohledu měli být resilentní a neměli bychom se bát udělat to, co je potřeba.

Proto bychom se měli právě obrátit na novou generaci mladých pirátských bojovníků, neboť právě ona je ochotná udělat cokoli, aby si své vize probojovala a pomohla vytvořit lepší svět. Jsou to právě oni, kteří mají v srdci největší jiskry, odvahu a neochvějnou víru. Jejich mysl není ještě ovlivněna stoicismem společnosti, a jsou schopni hledat inovativní strategie tam, kde ostatní ne.

Můj idealismus často do zdí naráží, ale ty také časem proráží..

Tito uživatelé poděkovali autorovi Raman.Ojha za příspěvek:
Michal.Najvarek

Ve chvíli, kdy vše ostatní selže, vlož svou důvěru především do sebe sama.

Zamčeno

Zpět na „Členské podněty a nominace“