Nominace MSK do eurovoleb - Andrea Hoffmannová

Moderátoři: PKS Moravskoslezský kraj, KoKS Moravskoslezský kraj

Podporuji nominaci Andrey za MSK do eurovoleb?

Anketa končí za 30 kvě 2023, 17:40

ANO

18
64%

NE

4
14%

ZDRŽUJI SE

6
21%
 
Celkem hlasujících: 28 - Celkem hlasů: 28

Uživatelský avatar
Rostislav.Reha
Republikový výbor
Příspěvky: 5260
Registrován: 15 říj 2013, 12:16
Profese: informatik
Bydliště: Ostrava
Dal poděkování: 7653 poděkování
Dostal poděkování: 8840 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Nominace MSK do eurovoleb - Andrea Hoffmannová

Příspěvek od Rostislav.Reha »

Vážené KF,

rád bych tímto navrhl na nominaci do europarlamentu Andreu Hoffmannovou.

Andreu asi většina z nás zná, je aktuálně "nejvýše" postaveným politikem v MSK - náměstkyně na MMO (pro školství a inovace). Zkušenosti má z politiky značné a v minulosti dokonce již osobně v europarlamentu působila jakožto asistentka europoslance. Jejím primárním oborem je školství, ale myslím že za tu dobu už přesáhla do dalších, jako je sport, kultura a další.

Pokud je mi známo, tak nad touto nominací uvažovala, proto ji poprosím @Andrea.Hoffmannova , aby to případně sama upřesnila a případně doplnila i další náležitosti (na jakou pozici, kandidátskou řeč atd dle podmínek v jednání), pokud tento návrh přijme :)

Hodně štěstí :)

Tito uživatelé poděkovali autorovi Rostislav.Reha za příspěvky (celkem 5):
Andrea.Hoffmannova, Alena.Klocova, Dalibor.Zahora, Michal.Soltys, Jiri.Ulip

Neverim na mensi zlo. Je jen velke zlo a zlo, co zatim nemelo sanci vyrust.
exJunior clen KK.
Podporuji myšlenky Renesance Pirátů. web | forum | zulip

Uživatelský avatar
Martin.Kucera
Kontrolní komise
Příspěvky: 18667
Registrován: 23 dub 2009, 16:41
Profese: nakladatel
Dal poděkování: 2165 poděkování
Dostal poděkování: 33859 poděkování

Re: Nominace MSK do eurovoleb - Andrea Hoffmannová

Příspěvek od Martin.Kucera »

První otázka, která se zákonitě nabízí - jak by to v případě zvolení do EP dopadlo se zmíněnou pozicí náměstkyně na MMO?

Tito uživatelé poděkovali autorovi Martin.Kucera za příspěvky (celkem 2):
Lukas.Dolezal, Alena.Klocova

Jak jednoduchý by byl svět, kdybychom četli a dělali věci hned správně. :) -- Lucie Spáčilová

Uživatelský avatar
Andrea.Hoffmannova
Komunální zastupitel/ka
Příspěvky: 280
Registrován: 14 říj 2017, 15:44
Profese: vysokoškolská pedagožka
Dal poděkování: 116 poděkování
Dostal poděkování: 384 poděkování

Re: Nominace MSK do eurovoleb - Andrea Hoffmannová

Příspěvek od Andrea.Hoffmannova »

Děkuji Rosťovi za nominaci, kterou přijímám. Ve své nominační řeči vám předestřu všechny důvody, proč budu usilovat na kandidátku do Evropských voleb. Dodám do pár dnů. Pro přehled nyní alespoň odpovím Martinovi na otázku, která se zákonitě nabízí. Nekumuluji, což dokazuje i má rezignace na post zastupitelky Ostravy Poruby, kde jsem přeskákala a, také vzhledem k nízkému volebnímu výsledku, jsem rezignovala a předala tak možnost participovat na politické práci naší místostarostce Martině Duškové. V případě zvolení do pozice samozřejmě odstoupím ze své funkce náměstkyně MMO a také zastupitelky. Tyto pozice nejdou kombinovat, vždy dělám věci na plno, avšak jsem připravena svou práci svému nástupci/nástupkyni řádně předat a pomoci, když bude potřeba.

Tito uživatelé poděkovali autorovi Andrea.Hoffmannova za příspěvky (celkem 3):
Dalibor.Zahora, Karel.Zalesky, Jiri.Ulip
Andrea Hoffmannová
Uživatelský avatar
Martin.Kucera
Kontrolní komise
Příspěvky: 18667
Registrován: 23 dub 2009, 16:41
Profese: nakladatel
Dal poděkování: 2165 poděkování
Dostal poděkování: 33859 poděkování

Re: Nominace MSK do eurovoleb - Andrea Hoffmannová

Příspěvek od Martin.Kucera »

To mám z toho, že píšu dotazy v pozdních večerních hodinách. Měl jsem to rovnou rozvést.
Z kumulace jsem tě samozřejmě nepodezíral, spíš mě zajímá, jaký bys v takovém případě odhadla další vývoj na MMO. Protože nástupce/nástupkyně pravděpodobně nebude mít identické odborné kompetence, takže jestli bys v takovém případě očekávala změnu v gescích.

Tito uživatelé poděkovali autorovi Martin.Kucera za příspěvek:
Andrea.Hoffmannova

Jak jednoduchý by byl svět, kdybychom četli a dělali věci hned správně. :) -- Lucie Spáčilová

Uživatelský avatar
Andrea.Hoffmannova
Komunální zastupitel/ka
Příspěvky: 280
Registrován: 14 říj 2017, 15:44
Profese: vysokoškolská pedagožka
Dal poděkování: 116 poděkování
Dostal poděkování: 384 poděkování

Re: Nominace MSK do eurovoleb - Andrea Hoffmannová

Příspěvek od Andrea.Hoffmannova »

Nemohu odhadovat ani výsledky jednání v rámci koalice, ani výsledky jednání v rámci klubu. Jsem si ale vědoma, že na kandidátce a v zastupitelstvu máme lidi s kompetencemi v oblasti IT a/nebo školství, takže to nevidím jako problém. Kdyby mne zítra zajelo auto a nebo jsem se rozhodla seknout s politikou, muselo by se to řešit stejně(omlouvám se za nadsázku) a hlavně, jsem názoru, že bychom měli jako Piráti umět politicky růst a přenechávat pozice svým nástupcům, což se v případě politického růstu nikdy nevleze do volebních obdobích, když nechceš kumulovat( případně si dát politickou pauzu, ale do toho se zase těžko naskakuje).

Tito uživatelé poděkovali autorovi Andrea.Hoffmannova za příspěvky (celkem 3):
Rostislav.Reha, Dalibor.Zahora, Karel.Zalesky
Andrea Hoffmannová
Uživatelský avatar
Andrea.Hoffmannova
Komunální zastupitel/ka
Příspěvky: 280
Registrován: 14 říj 2017, 15:44
Profese: vysokoškolská pedagožka
Dal poděkování: 116 poděkování
Dostal poděkování: 384 poděkování

Re: Nominace MSK do eurovoleb - Andrea Hoffmannová

Příspěvek od Andrea.Hoffmannova »

Milé Pirátky, milí Piráti,

přijala jsem nominaci @Rostislav.Reha a žádám vás o podporu své kandidatury do Evropského parlamentu a to do čela kandidátky jednoduše proto, že svou kandidaturu beru zcela vážně a jsem zvyklá pracovat naplno. Byť jsem před půl rokem v komunálních volbách dovedla spolu s kolegy ostravskou kandidátku do úspěšné koalice, stalo se toho hodně jak v politickém tak osobním životě a veškeré změny mne motivovaly pokusit posunout sama sebe dál a využít veškeré své zkušenosti nejen z komunální a krajské politiky ve prospěch Pirátů a naší země.
S Piráty spolupracuji od roku 2014, od roku 2017 jsem pak plnohodnotnou členkou Pirátů. Mám za sebou mnoho volebních kampaní, které vyvrcholily v roce 2018 naším úspěchem v komunálních volbách, kdy jsem se stala náměstkyní primátora pro školství a sport. V roce 2022 jsme ve volbách svou pozici obhájili. Jako lídryně kandidátky jsem obhájila svou funkci, tentokrát s gescemi školství a (mi bližší) kultury, ale hlavně jsme jako ostravský tým udrželi naše mandáty, bohužel jako jediné město v MSK (pro mimokrajské, aby viděli, jak těžké to zde máme). Jsou to právě témata vzdělávání, inovací, podnikavosti a kreativity, kultury, regionální spolupráce z podstaty mé politické práce, které jsou mi nejbližší a ráda bych tak navázala na svou dosavadní práci i v mém dalším politickém angažmá a předvolební kampani. Mohli jste mne zaznamenat jako členku Republikového výboru, zastupuji Piráty nově také v dozorčí komisi NSA (neplacená funkce), kde se budeme snažit kontrolovat hospodaření a fungování poměrně problematické agentury.
Můj medailonek : https://lide.pirati.cz/profil/1532/
Půda Evropského parlamentu pro mne není nová. V rámci své pracovní historie jsem působila jako asistentka europoslance, znám velmi dobře fungování výborů (v mém případě to byl výbor rozpočtový a kontrolní, který jsme měli na starosti, chodila jsem se koukat i jinam 😊), prostředí plenárních zasedání ve Štrasburku, evropské politické kultury, jednotlivé agendy v ČR i zahraničí a troufnu si říci, že vím, do čeho jdu a jak časově náročná pozice europoslankyně je. V Parlamentu bych se ráda věnovala tématům, která jsou mi blízká – tedy kultura a vzdělávání (výbor CULT), regionální rozvoj (výbor REGI), a v neposlední řadě práva žen a rovnost pohlaví.
Mou motivací kandidovat je nejen smysluplně využít a přetavit své zkušenosti z odborné praxe a exekutivní politiky, která člověka jasně naučí spíše než filozofovat a rozhodovat od stolu (což je častá diagnóza profesionálních politiků žijících v bublině bez předešlých reálných zkušeností), lépe propojit evropskou agendu s naší českou oběma směry, nastavovat a vézt komunikaci mezi evropskými a českými institucemi, vézt debatu a také osvětu o EU a její smysluplné prezentaci. Vím, že je těžké a možná i nereálné plnohodnotně přenášet evropskou agendu k nám, vysvětlovat lidem, v čem je EU důležitá, komunikovat benefity spolupráce, ale pokoušet se o to musíme dál a dál. V rámci své komunální práce jsem v rámci komunikace s Evropskou komisí, zejména komisaři a úředníky a jednotlivými institucemi v Bruselu viděla velký potenciál ve spolupráci, přenášení dobré praxe (nejen v oblasti vzdělávání), možnost efektivního nastavení evropských prostředků v rámci vypisovaných programů a další. Z pozice europoslankyně bych mohla tuto agendu lépe posouvat a pomáhat tak vzájemné spolupráci, implementaci a také outsorcingu.
Byla bych v neposlední řadě velmi ráda, aby měl Moravskoslezský kraj, velký a také strukturálně postižený region se silným potenciálem proměny a euroregionální spolupráce, svou kandidátku (a jsem moc ráda, že kandiduje také naše Zuzana Klusová). Jsem si vědoma, že kandidátka je postavena celostátně a europoslanec bude fungovat a reprezentovat celou zemi, myslím si však, že právě Moravskoslezský kraj si svého "domácího" europoslance zaslouží už vzhledem ke své pozici a také proto, jak těžké to tady u nás v regionu rázovitém Piráti mají. Nemáme ministra, nemáme poslance tak třeba cinkne alespoň europoslanec/europoslankyně 😊
Pokud je Vám můj přístup a vize sympatický, budu ráda za Vaši podporu v primárních volbách.
Andrea

Tito uživatelé poděkovali autorovi Andrea.Hoffmannova za příspěvky (celkem 3):
Rostislav.Reha, Pavel.Korizek, Michal.Soltys
Andrea Hoffmannová
Uživatelský avatar
Michal.Breskovec
Člen KS Moravskoslezský kraj
Příspěvky: 833
Registrován: 22 dub 2009, 12:58
Profese: IT
Bydliště: Ostrava - Bělský les / Osek nad Bečvou
Dal poděkování: 597 poděkování
Dostal poděkování: 676 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Nominace MSK do eurovoleb - Andrea Hoffmannová

Příspěvek od Michal.Breskovec »

Ahoj Andreo, všem kandidátům v MSK pokládám stejné otázky.

Ví se o mě, že jsem velkým podporovatelem Bitconu a proto mi záleží na tom, aby naši zástupci v EU Bitcoin podporovali.

  1. Bitcoin asi už dnes zná každý, ale rozumíš tomu jak funguje, jaké jsou jeho výhody a přínos a zkoušel jsi ho používat?

  2. Jak se díváš na možnost používat Bitcoin v EU / ČR jako peníze, tedy bez toho aby se směna Bitcoinu za zboží, či nějakou měnu musela danit, tak jako je tomu teď?

  3. Jak se díváš na těžbu Bitcoinu, jsi pro omezení těžby nebo bys těžařům a trhu v EU dal volný průchod?

  4. Jak vnímáš regulace používání Bitcoinu, nebo kryptoměn obecně, jsi pro přísnější režim nebo spíše méně regulací?

  5. Jak vnímáš to, že Banky v ČR a EU obecně odmítají otevírat účty firmám z kryptobyznysu, vyjádřil bys veřejně podporu Bitcoinu tak, aby se u institucí dostával z „šedé“ zóny?

  6. Jsi pro to, aby každý uživatel Bitcoinu mohl zůstat anonymní a držet Bitcoin na svojí peněžence, nebo podporuješ spíš jen kustodiální úschovu u bank či jiných institucí a jasnou identifikaci každého uživatele Bitcoinu?

Díky za odpovědi.

Michal Breškovec (mojeID vizitka)

Jsi správný Pirát? Pojď na Zulip.
Uživatelský avatar
Ondrej.Rucka
Krajský zastupitel
Příspěvky: 248
Registrován: 07 úno 2018, 22:49
Profese: právník
Dal poděkování: 32 poděkování
Dostal poděkování: 300 poděkování

Re: Nominace MSK do eurovoleb - Andrea Hoffmannová

Příspěvek od Ondrej.Rucka »

Ahoj, pro kterého europoslance a v jakém období jsi pracovala?

Uživatelský avatar
Andrea.Hoffmannova
Komunální zastupitel/ka
Příspěvky: 280
Registrován: 14 říj 2017, 15:44
Profese: vysokoškolská pedagožka
Dal poděkování: 116 poděkování
Dostal poděkování: 384 poděkování

Re: Nominace MSK do eurovoleb - Andrea Hoffmannová

Příspěvek od Andrea.Hoffmannova »

Michal.Breskovec píše: 03 čer 2023, 11:53

Ahoj Andreo, všem kandidátům v MSK pokládám stejné otázky.

Ví se o mě, že jsem velkým podporovatelem Bitconu a proto mi záleží na tom, aby naši zástupci v EU Bitcoin podporovali.

  1. Bitcoin asi už dnes zná každý, ale rozumíš tomu jak funguje, jaké jsou jeho výhody a přínos a zkoušel jsi ho používat?

  2. Jak se díváš na možnost používat Bitcoin v EU / ČR jako peníze, tedy bez toho aby se směna Bitcoinu za zboží, či nějakou měnu musela danit, tak jako je tomu teď?

  3. Jak se díváš na těžbu Bitcoinu, jsi pro omezení těžby nebo bys těžařům a trhu v EU dal volný průchod?

  4. Jak vnímáš regulace používání Bitcoinu, nebo kryptoměn obecně, jsi pro přísnější režim nebo spíše méně regulací?

  5. Jak vnímáš to, že Banky v ČR a EU obecně odmítají otevírat účty firmám z kryptobyznysu, vyjádřil bys veřejně podporu Bitcoinu tak, aby se u institucí dostával z „šedé“ zóny?

  6. Jsi pro to, aby každý uživatel Bitcoinu mohl zůstat anonymní a držet Bitcoin na svojí peněžence, nebo podporuješ spíš jen kustodiální úschovu u bank či jiných institucí a jasnou identifikaci každého uživatele Bitcoinu?

Díky za odpovědi.

Ahoj Michale,

problematice bitcoinu nerozumím, to by bylo opravdu silné slovo. Vím, o co jde, jak se používá, ale nikdy jsem nezískala osobní zkušenost. Pokud bych se měla vyjadřovat, případně hlasovat o této problematice, určitě bych tak udělala po domluvě s odborným týmem (zabývá se vůbec této problematice nějaká rezortní skupina? Máme ji nějak uchopenou v programu?A mohla bych ji vidět? :-D ) Podle mého osobního názoru by se bitcoin měl používat jako jin měny, v případě nákupu danit (a pak nebude v šedé zóně) a nastavit jasnější pravidla. To ale bez veřejné diskuze a informovaném rozhodnutí nepůjde.

Andrea Hoffmannová
Uživatelský avatar
Michal.Breskovec
Člen KS Moravskoslezský kraj
Příspěvky: 833
Registrován: 22 dub 2009, 12:58
Profese: IT
Bydliště: Ostrava - Bělský les / Osek nad Bečvou
Dal poděkování: 597 poděkování
Dostal poděkování: 676 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Nominace MSK do eurovoleb - Andrea Hoffmannová

Příspěvek od Michal.Breskovec »

Ahoj Andy, ano máme odbornou skupinu Kryptoměny a v programu to máme, hledej pod Hospodaření --> Znalostní ekonomika --> Infrastruktura --> čtvrtý odstavec.

Michal Breškovec (mojeID vizitka)

Jsi správný Pirát? Pojď na Zulip.
Zamčeno

Zpět na „Členské podněty a nominace“