KF KHK 6/2023 - Senátní volby 2024 - obvod č. 47 Náchod

Fórum pro diskusi členů a registrovaných příznivců. Zde lze vyhlašovat závazná hlasování členů krajského sdružení.

Moderátoři: PKS Královéhradecký kraj, Krajsti predsedajici, KoKS Královéhradecký kraj

Odpovědět
Uživatelský avatar
Filip.Jirousek
Krajské předsednictvo
Příspěvky: 94
Registrován: 30 říj 2020, 17:11
Profese: Venkovský učitel, historik
Bydliště: Starkoč
Dal poděkování: 315 poděkování
Dostal poděkování: 133 poděkování

KF KHK 6/2023 - Senátní volby 2024 - obvod č. 47 Náchod

Příspěvek od Filip.Jirousek »

Vážené krajské fórum,

zahajuji jednání k primárním volbám pro senátní obvod č. 47 - Náchod, jenž je podle zákona č. 247/1995 Sb. tvořen částí okresu Náchod, ohraničenou na severu obcemi Heřmánkovice, Hejtmánkovice, Křinice, Police nad Metují, Žďár nad Metují a Česká Metuje, a severní částí okresu Hradec Králové, ohraničenou na jihu obcemi Hněvčeves, Benátky, Hořiněves, Sendražice, Lochenice, Skalice, Černilov, Divec, Blešno a Běleč nad Orlicí.

Lhůta pro přihlašování a navrhování kandidátů potrvá do 16. 6., 23:59. Následovat bude grilování kandidátů, které se uskuteční dne 18. 6. 2023 na schůzi krajského sdružení.

První kolo hlasování bude spuštěno dne 19. 6. 2023 v 9:00 a potrvá do 22. 6. 2023, 21:00.
Druhé kolo hlasování bude spuštěno neprodleně po vyhlášení výsledků prvního kola.

Jednací řád

Jednání krajského fóra se řídí naším jednacím řádem, který je dostupný na
wiki a volebním řádem strany.

Pro zařazení do hlasování musí kandidát získat podporu skupiny 1/10 členů počítané z počtu členů KF. Ten je ke dni vyhlášení 47 členů a skupina pro zařazení do běžícího jednání tak čítá 5 členů. Podporu kandidátům vyjádřete poděkováním (palcem) u příspěvku s jejich nominací zde ve vlákně.

Oznámení kandidatury
Kandidaturu oznamujte v tomto vlákně spolu s kandidátskou řečí. Kandidát ve své kandidátské řeči uvede, jak chce funkci vykonávat, jaké pro ní má předpoklady a shrne hlavní témata, kterým by se chtěl na půdě senátu věnovat. Kandidát/ka musí mít nejpozději v den zahájení volby aktuální prezentaci na pirátském webu.
Primární volby jsou otevřené. Kandidovat za Českou pirátskou stranu může člen, nebo registrovaný příznivec, který splní podmínky kandidatury. Kandidát, který nesplní podmínky kandidatury, nemusí být připuštěn k primárním volbám, nebo může být z kandidátní listiny odvolán. Kandidát musí být také starší 40 let ke dni konání voleb.

Přihlášení kandidáti:

Petr Jeništa ( kandidatura, profil )

Tito uživatelé poděkovali autorovi Filip.Jirousek za příspěvky (celkem 7):
Arnost.Stepanek, Ales.Dohnal, Pavel.Volk, Alena.Valentova, Petr.Jenista, Petr.Polacek, Hana.Hajnova

Filip Jiroušek

„Domnívám se, že politik může říkat pravdu a žít v souladu se svým svědomím. Já se o to alespoň snažím.“
— Václav Havel


https://www.youtube.com/watch?v=WazjUode6uU

Uživatelský avatar
Petr.Jenista
Komunální zastupitel/ka
Příspěvky: 23
Registrován: 22 úno 2020, 21:15
Profese: zeměměřič, starosta
Bydliště: Velká Jesenice 53
Dal poděkování: 59 poděkování
Dostal poděkování: 99 poděkování

Re: KF KHK 6/2023 - Senátní volby 2024 - obvod č. 47 Náchod

Příspěvek od Petr.Jenista »

Kandiduji
Rád bych se nabídnul jako kandidát za Piráty do senátu v senátním obvodě 47 – Náchod.

Piráti by měli postavit kandidáta!
• seriózní politická strana musí kandidáty ve volbách nabízet
• máme dlouhodobě v průzkumech třetí nejvyšší preference, tak přeci té skupině lidí neřekneme pardon, za nás vlastně nikdo nechce, nikdo to neumí, rozhlédněte se jinde
• dlouhodobě nabízíme jiný způsob výkonu politiky, než předvádí očekávaní konkurenční kandidáti
• kampaň bude zviditelnění hlavně celé strany, následně naší krajské „party“ s jejími názory
• my Piráti z kraje tím ukážeme schopnost kolektivního rozhodování a schodu na směřování

Nabízím co umím. Zvažte, jestli se hodím právě já.
• mám dlouholetou zkušenost s regionální politikou
• vím, že se v senátu dá udělat plno práce
• chci pomoct obrazu Pirátů, že to nejsou jenom mladí měšťáci od počítačů
• jsem poměrně známý v regionu
• chuť do další veřejné práce budu mít, i kdybych případně neuspěl proti silnějším kandidátům
• nehodlám ustupovat politickým pletichám, které nejsou správou věcí veřejných, ale jsou to obchody s židlemi


Senátorskou funkci budu v případě úspěchu vykonávat naplno.

Starostování (uvolněné, naplno) u toho dělat určitě nejde – já nechci – nebudu.
Případný souběžný výkon neuvolněné zastupitelské funkce by měl být zvládnutelný a vzájemně i užitečný.

Hlavní směry činnosti:
• Kontrolovat navrhované zákony. Nepřijímat a připomínkovat ty špatné. Iniciovat a podporovat ty dobré.
• Dělat naplno, poctivě a otevřeně svoji práci veřejné funkce – alespoň tak jako dosavadních 13 let starostování
• Omezovat dotace a jejich objemy přesměrovat na pravidelné a řádné rozpočtování. Tím spořit veřejné peníze vynakládané na dotační administrativu.
• Usměrnit zdravotnictví a lékárnictví do regulovaného podnikání – pouze podnikatelský model již selhává.
• Veřejnou agendu nastavit tak, aby občan nemusel nikde uvádět data, která už stát má – daně, důchody, děti, …
• Sjednotit prostor pro výkon veřejné správy a tím ji optimalizovat, zlevnit a zjednodušit.

Forma kampaně:
• Levná – protože je úspěch málo pravděpodobný
• Jednoduchá – Všichni děláme naplno své práce a není čas dělat kašpárky
• Právě tohle chceme přeci lidem říct – že už teď na plno pracuju a tak to pro ně budu dělat i potom
• Společná s Krajem

Jak kampaň financovat:
• Očekávám náklad 80-120 tisíc
• Nabízím 20 tisíc ze svého
• V případě úspěchu předpokládám, že bych straně odváděl 10 tisíc měsíčně.

Co jsou hlavní volební zásady uvnitř strany a ven pro voliče:
• Miluju svobodu - jsem zásadně proti totalitním ideologiím
• Mám rád lidi – nesnáším rozdělování podle kůže, vlasů, pohlaví, věku, místa narození,…
• Rozum jednoho člověka je krátký - veřejná správa musí být výsledkem kolektivního rozhodování
• Politik je zaměstnancem svých voličů.

Předem dík za úvahu, jestli do toho půjdeme. Jestli do toho půjdeme „se mnou“.

Tito uživatelé poděkovali autorovi Petr.Jenista za příspěvky (celkem 9):
Filip.Jirousek, Zdenek.Kricka, Michal.Cepelka, Tomas.Unger, Anna.Ungerova, Pavel.Volk, Dusan.Plch, Ales.Dohnal, Petr.Polacek
Petr Jeník Jeništa

*****************************************************************************************************
Mám moc rád lidi a lidi mě moc baví. Když chtějí dokážou obrovskou spoustu věcí.
Uživatelský avatar
Filip.Jirousek
Krajské předsednictvo
Příspěvky: 94
Registrován: 30 říj 2020, 17:11
Profese: Venkovský učitel, historik
Bydliště: Starkoč
Dal poděkování: 315 poděkování
Dostal poděkování: 133 poděkování

Re: KF KHK 6/2023 - Senátní volby 2024 - obvod č. 47 Náchod

Příspěvek od Filip.Jirousek »

Registruji kandidaturu @Petr.Jenista a doplňuji do úvodního příspěvku.

Filip Jiroušek

„Domnívám se, že politik může říkat pravdu a žít v souladu se svým svědomím. Já se o to alespoň snažím.“
— Václav Havel


https://www.youtube.com/watch?v=WazjUode6uU

Uživatelský avatar
Filip.Jirousek
Krajské předsednictvo
Příspěvky: 94
Registrován: 30 říj 2020, 17:11
Profese: Venkovský učitel, historik
Bydliště: Starkoč
Dal poděkování: 315 poděkování
Dostal poděkování: 133 poděkování

Re: KF KHK 6/2023 - Senátní volby 2024 - obvod č. 47 Náchod

Příspěvek od Filip.Jirousek »

Vážené krajské fórum,

hlasování bude zahájeno 19. 6. 2023, 9:00 a potrvá do 22. 6. 2023, 21:00.

Hlasovat můžete zde: https://helios.pirati.cz/helios/electio ... 00710/view

Filip Jiroušek

„Domnívám se, že politik může říkat pravdu a žít v souladu se svým svědomím. Já se o to alespoň snažím.“
— Václav Havel


https://www.youtube.com/watch?v=WazjUode6uU

Uživatelský avatar
Filip.Jirousek
Krajské předsednictvo
Příspěvky: 94
Registrován: 30 říj 2020, 17:11
Profese: Venkovský učitel, historik
Bydliště: Starkoč
Dal poděkování: 315 poděkování
Dostal poděkování: 133 poděkování

Re: KF KHK 6/2023 - Senátní volby 2024 - obvod č. 47 Náchod

Příspěvek od Filip.Jirousek »

Hlasování bylo uzavřeno. Výsledek:

PRO 25
PROTI 2
ZDRŽELI SE 1

@Petr.Jenista, gratuluju a přeju hodně sil. :)

Filip Jiroušek

„Domnívám se, že politik může říkat pravdu a žít v souladu se svým svědomím. Já se o to alespoň snažím.“
— Václav Havel


https://www.youtube.com/watch?v=WazjUode6uU

Uživatelský avatar
Petr.Jenista
Komunální zastupitel/ka
Příspěvky: 23
Registrován: 22 úno 2020, 21:15
Profese: zeměměřič, starosta
Bydliště: Velká Jesenice 53
Dal poděkování: 59 poděkování
Dostal poděkování: 99 poděkování

Re: KF KHK 6/2023 - Senátní volby 2024 - obvod č. 47 Náchod

Příspěvek od Petr.Jenista »

Moc děkuju všem.
Tak jdeme na to!

Tito uživatelé poděkovali autorovi Petr.Jenista za příspěvek:
Filip.Jirousek
Petr Jeník Jeništa

*****************************************************************************************************
Mám moc rád lidi a lidi mě moc baví. Když chtějí dokážou obrovskou spoustu věcí.
Uživatelský avatar
Petr.Jenista
Komunální zastupitel/ka
Příspěvky: 23
Registrován: 22 úno 2020, 21:15
Profese: zeměměřič, starosta
Bydliště: Velká Jesenice 53
Dal poděkování: 59 poděkování
Dostal poděkování: 99 poděkování

Re: KF KHK 6/2023 - Senátní volby 2024 - obvod č. 47 Náchod

Příspěvek od Petr.Jenista »

Vzdávám se své senátní kandidatury.

Jsem moc vděčný a vážím si Vašich hlasů, které mě podporovaly.
Omlouvám se za naděje, jejich následné zahození i za administrativní komplikace.

Důvodem je změna mé práce a zaměstnání.
Od 1. února nastupuji do odborné nepolitické práce a rád bych ji dělal naplno. Nemůžu proto slíbit svoji aktivní účast na kampani a už vůbec nemůžu zaměstnavateli zase v listopadu utéct v případě zvolení.

Dík

Tito uživatelé poděkovali autorovi Petr.Jenista za příspěvky (celkem 2):
Filip.Jirousek, Adam.Valenta
Petr Jeník Jeništa

*****************************************************************************************************
Mám moc rád lidi a lidi mě moc baví. Když chtějí dokážou obrovskou spoustu věcí.
Odpovědět

Zpět na „Krajské fórum Královéhradecký kraj“