Zdeněk Ralík (registrovaný příznivec)

Moderátoři: PKS Pardubický kraj, KoKS Pardubický kraj, PMS Chrudimsko

Odpovědět
zdenekralik
Příznivec Pirátů – Pardubický kraj
Příspěvky: 3
Registrován: 26 zář 2022, 20:53
Profese: Finanční manažer
Dal poděkování: 2 poděkování
Dostal poděkování: 4 poděkování

Zdeněk Ralík (registrovaný příznivec)

Příspěvek od zdenekralik »

Ahoj všichni,

Chci se stát registrovaným příznivcem Pirátů a rád bych se vám představil. V roce 2019 jsem se přestěhoval z Prahy do osady patřící pod obec Předhradí u Skutče na Chrudimsku a ukončil tím, nebo možná jen přerušil, kočovnou část svého života. K Pirátům jsem se rozhodnul vstoupit po komunálních volbách 2022. Na komunální úrovni na venkově často neexistuje alternativa pro liberálního voliče a často neexistuje subjekt, který by na místní úrovni otevíral témata vztahující se například k životnímu prostředí nebo sociálnímu vyloučení a nabízel řešení, které by odpovídaly době a stavu poznání. Pokud je v tuto chvíli jedinou relevantní liberální politickou silou, která toto nabízí, Pirátská strana, pak bych rád byl její součásti. Rád bych se zapojil do lokální politiky na Chrudimsku a Pardubicku a až splním všechny požadavky, rád bych se ucházel o členství v Pirátské straně.

Od roku 2005 pracuju jako finanční manažer v organizaci Člověk v tísni. Vystřídal jsem několik pozic, pracoval jsem pět let jako finanční ředitel Sekce humanitární pomoci a rozvojové spolupráce, pracoval jsem jako finanční manažer na misích v zahraničí – nejdéle rok a půl v Afghánistánu a dva roky v Iráku. Podílel jsem se na vývoji a implementaci interních systémů organizace a na nastavování a standardizaci interních procesů, což je i má současná práce. Oblasti mé profesní specializace jsou finanční řízení, účetnictví, daně a projektový management. Dále jsem získal znalost grantových schémat a veřejných zakázek v gescích institucí z České republiky, Evropské Unie, OSN a zahraničních vlád (USA, GB, Německo, Švýcarsko).

V několika pro mě klíčových oblastech jsem se jako občanský aktivista snažil nebo se stále ještě snažím přispět ke zjednání nápravy. V roce 2011 jsem se zapojil do blokády kácení u Ptačího potoka v Národním parku Šumava a následně jsem se podílel na monitoringu následků kácení. V roce 2015 jsem byl součásti takzvaného ‚Czech teamu‘, který v Maďarsku, Srbsku a Řecku poskytoval pomoc uprchlíkům a následně jsem se svou profesní specializací několik let podporoval organizaci Pomáháme lidem na útěku, z.s., která v té době na Balkánské trase vznikla a která funguje dodnes. Podporuju aktivity směřující k narovnání práv LGBT komunity, ke které patřím.

Zajímá mě historie, politika, přírodě blízké hospodaření, udržitelný rozvoj, architektura, hudba, rave. Hodně jsem cestoval. Společně s několika kamarády měníme zchátralou Thurn-Taxisovu hájenku a zapomenutý zemědělský brownfield na místo pro setkávání a kulturu.

Pokud vás zajímá něco dalšího, tak se ptejte. Těším se na osobní setkání.

Díky,
z.

Tito uživatelé poděkovali autorovi zdenekralik za příspěvky (celkem 4):
Daniel.Lebduska, Ales.Nunvar, Ivo.Diblik, Ivana.Mrkvickova
Uživatelský avatar
Daniel.Lebduska
Místní předsednictvo
Příspěvky: 435
Registrován: 27 říj 2013, 10:54
Profese: Výkonný ředitel, marketér
Bydliště: Chrudim
Dal poděkování: 221 poděkování
Dostal poděkování: 486 poděkování

Re: Zdeněk Ralík (registrovaný příznivec)

Příspěvek od Daniel.Lebduska »

Ahoj Zdeňku,

díky moc za představení. Určitě bych se s tebou rád sešel a probral možnosti zapojení. Také přivolávám @Katerina.Fialova, jako koordinátorku, aby pomohla s procesem nalodění.

Dan

Tito uživatelé poděkovali autorovi Daniel.Lebduska za příspěvky (celkem 2):
zdenekralik, Katerina.Fialova
V naléhavých případech mne zastihnete na: +420 775 544 666
Uživatelský avatar
Daniel.Lebduska
Místní předsednictvo
Příspěvky: 435
Registrován: 27 říj 2013, 10:54
Profese: Výkonný ředitel, marketér
Bydliště: Chrudim
Dal poděkování: 221 poděkování
Dostal poděkování: 486 poděkování

Re: Zdeněk Ralík (registrovaný příznivec)

Příspěvek od Daniel.Lebduska »

Napadá tě něco, s čím bys teď potřeboval pomoct? Případně můžeme probrat na osobní schůzce.

V naléhavých případech mne zastihnete na: +420 775 544 666
zdenekralik
Příznivec Pirátů – Pardubický kraj
Příspěvky: 3
Registrován: 26 zář 2022, 20:53
Profese: Finanční manažer
Dal poděkování: 2 poděkování
Dostal poděkování: 4 poděkování

Re: Zdeněk Ralík (registrovaný příznivec)

Příspěvek od zdenekralik »

Čau Dane, všechno je v pořádku. S čím můžu pomoci já probereme na schůzce. Díky, z.

Uživatelský avatar
Ales.Nunvar
Předseda/předsedkyně místního sdružení
Příspěvky: 170
Registrován: 07 bře 2018, 17:18
Profese: Projektový manažer
Bydliště: Chrudim, Dostálova 269
Dal poděkování: 231 poděkování
Dostal poděkování: 182 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Zdeněk Ralík (registrovaný příznivec)

Příspěvek od Ales.Nunvar »

Ahoj Zdeňku,

díky že jsi se ozval, rádi Tě mezi námi přivítáme 👍

Já jsem bohužel aktuálně v nemocnici, ale jinak bych se schůzky účastnil též, koukám, že zajímavých témat bylo bylo více.

Budu se těšit na příště a ahoj!
Aleš

P.S: Zapiš si termín 11.6., to bude schůze MS Chrudimsko, více info později 👍

Tito uživatelé poděkovali autorovi Ales.Nunvar za příspěvky (celkem 2):
zdenekralik, Ivo.Diblik

Ing. Aleš Nunvář
předseda MS Chrudimsko, radní města Chrudim
ales.nunvar@pirati.cz
mobil: 608 530 251
"Ochraňuj Dharmu a Dharma ochrání Tebe." - Mahábhárata

zdenekralik
Příznivec Pirátů – Pardubický kraj
Příspěvky: 3
Registrován: 26 zář 2022, 20:53
Profese: Finanční manažer
Dal poděkování: 2 poděkování
Dostal poděkování: 4 poděkování

Re: Zdeněk Ralík (registrovaný příznivec)

Příspěvek od zdenekralik »

Ahoj Aleši,

díky za přivítání. Na schůzi MS Chrudimsko příjdu.

Díky a ahoj,
z.

Odpovědět

Zpět na „Zájemci o členství Chrudimsko“