Rezignace DZ na krajského zástupce v RV

Fórum pro diskusi členů a registrovaných příznivců. Zde lze vyhlašovat závazná hlasování členů krajského sdružení.

Moderátoři: Předsedající, Krajsti predsedajici, PKS Ústecký kraj

Odpovědět
Uživatelský avatar
Dalibor.Zahora
Člen KS Ústecký kraj
Příspěvky: 13440
Registrován: 21 dub 2009, 12:29
Profese: zakládající člen
Bydliště: Praha
Dal poděkování: 34805 poděkování
Dostal poděkování: 17632 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Rezignace DZ na krajského zástupce v RV

Příspěvek od Dalibor.Zahora »

Ahoj ústecká posádko,
předem se omlouvám za částečně nečekaný a předem neprodiskutovaný krok, byť jsme již něco takového v minulosti naznačoval. Ale rozhodl jsem se - rezignuji na pozici krajského zástupce v RV ke dní zvolení nového.
Díky všem, že mi tuhle práci umožnili přes dva roky vykonávat, byla to cenná zkušenost. Ale strana potřebuje změnu a já k ní nejlépe můžu přispět tímto krokem. Osobně se zkusím teď spíš zaměřit na nějaké aktivity lokální krajské.

Podrobnější vysvětlení je níže, sepsal jsme ho pro RV, protože jsme s nimi trávil hodně času a byl jsem ty dva roky jedním z několika tahounů.

Bude potřeba vyhlásit novou volbu, věřím, že se zástupce se najde, můžu mu být zpočátku nápomocen v záběhu. Možná bude lepší se zahájením volby počkat na výsledky dovolby RV, která by měla proběhnout nejpozději koncem května, ale záleží hlavně na PKS, jak se rozhodne.

Dalibor.Zahora píše: 30 dub 2023, 10:57

Vážený výbore,
bylo mi ctí být s vámi přes dva roky na palubě, ale časy se mění. Rezignuji na členství v RV jako zástupce za Ústecký kraj ke dni zvolení nového krajského zástupce, případně ke dni zvolení kandidáta za Úsk v dovolbě do RV.

Bezprostředním důvodem jsou tři podobné postřehy ze sobotního CF, jeden od novináře, druhý od Honzy Bartoníčka (Úsk) třetí z debaty s Terezy Vovesové s Tomášem Válkem, všechny tří míří na jeden podstatný problém, a sice na to, že strana se místo veřejné politiky zabývá sama sebou více než je zdrávo. Honza to vyjádřil večer, když všechno skončilo, jasně zhruba takto: "Proč jsme tu vůbec celý den byli, k čemu to bylo dobré, vždyť jsme tu řešili zbytečně úplné pí....! Zatímco tu máme krizi a obrovské problémy."

Podobně to viděl dlouholetý novinář, který zažil x stranických sjezdů:

Screenshot 2023-04-30 10.51.38.png

https://twitter.com/PepaKopecky/status/ ... 3522795520

A do třetice Tereza s Tomášem řešily otázku, jak by asi vypadal strana, kdyby z ní nějakým kouzlem, všechny staré hlavní osoby zmizely.

Takže to nejlepší co mohu osobně jako starý harcovník udělat, pokud chci v tomto změnu, je, stáhnout se z této čelní vnitrostranické pozice i z první linie těchto střetů. Doporučuji, aby se nad tím zamysleli i ostatní, co může být přínosem pro stranu jako takovou, ale samozřejmě každého věc.

Jsem si jist, že strana potřebuje do čela nové tváře a novou energii, za sebe zkusím aspoň takto symbolicky uvolnit místo a přestat se snažit ovlivňovat stranické dění. Zůstanu zatím řadovým členem a zkusím spíš pomáhat v regionech, což jsem dělal již dříve. Protože z nich ze zdola může snad přijít změna a obroda, která může z Pirátů udělat opět relevantní sílu, která nebude jen poklonkovat špatné vládě a politika pro některé její představitele nebude především osobní byznys a kariéra. Nadějných lidí má stranu spoustu, musíme jim pomoct dostat se do čela. Bude to trvat, ale asi jedině v tomhle vidím teď smysl.

Tito uživatelé poděkovali autorovi Dalibor.Zahora za příspěvky (celkem 8):
Jakub.Backa, Vladimir.Vlach, Jan.Bartonicek, Ivor.Kollar, Lukas.Rysavy, Jana.Hladova, martin.kos, anon1012

zakládající člen, více na profilu lide.pirati.cz, občas píšu na Deník Referendum, preferuji twitter @daliborzz před FB fb.com/dlbrz, najdete mě i na Mastodon witter.cz/@daliborzz
tel. 773 993 465, e-mail: dalibor.zahora(zav)pirati.cz

Odpovědět

Zpět na „Krajské fórum Ústecký kraj“