JRV 5/2022 - Žádost o změnu zprostředkovatelů volebního dohledu pro KS Praha

Moderátoři: asistent/ka RV, Jednatelé, Republikový výbor

Odpovědět
Uživatelský avatar
Dalibor.Zahora
Člen KS Ústecký kraj
Příspěvky: 13440
Registrován: 21 dub 2009, 12:29
Profese: zakládající člen
Bydliště: Praha
Dal poděkování: 34806 poděkování
Dostal poděkování: 17632 poděkování
Kontaktovat uživatele:

JRV 5/2022 - Žádost o změnu zprostředkovatelů volebního dohledu pro KS Praha

Příspěvek od Dalibor.Zahora »

Ctěné jednatelstvo,
@Sarka.Vaclavikova
@Jana.Kolarikova
@Jakub.Michalek
@Zdenek.Kubala

V podatelně je "Žádost o změnu zprostředkovatelů volebního dohledu pro KS Praha"
viz https://redmine.pirati.cz/issues/39402.

Vzhledem k tomu, že jsme stanoven jako jeden ze dvou členů RV pro volební dohled nad Prahu, jsem v kolizi zájmů a z dalšího jednání se vylučuji, včetně hlasování.

Tito uživatelé poděkovali autorovi Dalibor.Zahora za příspěvek:
Sarka.Vaclavikova

zakládající člen, více na profilu lide.pirati.cz, občas píšu na Deník Referendum, preferuji twitter @daliborzz před FB fb.com/dlbrz, najdete mě i na Mastodon witter.cz/@daliborzz
tel. 773 993 465, e-mail: dalibor.zahora(zav)pirati.cz

Uživatelský avatar
Dalibor.Zahora
Člen KS Ústecký kraj
Příspěvky: 13440
Registrován: 21 dub 2009, 12:29
Profese: zakládající člen
Bydliště: Praha
Dal poděkování: 34806 poděkování
Dostal poděkování: 17632 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: JRV 5/2022 - Žádost o změnu zprostředkovatelů volebního dohledu pro KS Praha

Příspěvek od Dalibor.Zahora »

Vlastně ještě jedna podstatná věc, kterou je nutné uvést.

Vzhledem ke skutečnostem:

  • že podavatel Michal Macek je "zaměstnancem" poslaneckého klubu (tajemník klubu) a tedy podřízeným jeho předsedy Jakuba Michálka
  • že Jakub Michálek je člen KF Praha
  • že Jakub Michálek byl koncipientem u JUDr. Hany Marvanové a opakovaně s ní kooperuje (v minulosti (2017) ji zkoušel navrhovat jako kandidátku na ministriny spravedlnosti za Piráty) a HM je součástí inkriminovaného jednání KF Praha, které bylo impulsem k podání uvedené žádosti

Má několik kolizí zájmů i Jakub Michálek a předpokládám, že se z jednání sám vyloučí. O věci mohou rozhodnout zbývající dvě jednatelky a jednatel.

Tito uživatelé poděkovali autorovi Dalibor.Zahora za příspěvky (celkem 2):
Daniela.Weissova, Sarka.Vaclavikova

zakládající člen, více na profilu lide.pirati.cz, občas píšu na Deník Referendum, preferuji twitter @daliborzz před FB fb.com/dlbrz, najdete mě i na Mastodon witter.cz/@daliborzz
tel. 773 993 465, e-mail: dalibor.zahora(zav)pirati.cz

Uživatelský avatar
Sarka.Vaclavikova
Návštěvník – nepatří k Pirátům
Příspěvky: 333
Registrován: 22 bře 2018, 15:45
Profese: filosofka
Dal poděkování: 1460 poděkování
Dostal poděkování: 625 poděkování

Re: JRV 5/2022 - Žádost o změnu zprostředkovatelů volebního dohledu pro KS Praha

Příspěvek od Sarka.Vaclavikova »

Tak já asi budu stručná, pro výměnu nevidím opodstatněný důvod. Senatky v Praze sleduju od počátku a je to jedna bota vedle druhé (a to jsem tu prepsala ostrejsi vyraz :D). Nebudu tady opakovat všechny důvody, proč je jednání PMS a PKS Pha v rozporu, to už vypsal Dalibor, jsem ráda, že to s Davidem zodpovědně řeší. Michalova námitka o podjatosti stojí na jeho osobním pocitu křivdy, oba David i Dalibor v minulosti ukázali, že umí spolupracovat s kýmkoliv čestným bez ohledu na kraj, těm ostatním nastavují zrcadlo a to jako členové RV a Piráti za mě dělají dobře. V diskuzi také bylo řečeno, že kdo vykonává dohled není až tak podstatné, jako konečné rozhodnutí celého RV, pokud se neopakuje nějaké velmi nevhodné chování hraničící se sikanou, což tady rozhodne není, vidím tohle jako spíš snahu rozmělnit pozornost, odpoutat oči RV od Prahy a řešit personální záležitosti bez vážného duvodu a to ještě v době, kdy trpime nízkou aktivitou napříč stranou. Naopak, pojďme se pořádně podívat, co se tam děje, kdo za tím stojí a proc.

Tito uživatelé poděkovali autorovi Sarka.Vaclavikova za příspěvek:
Jan.Bednarik

Zen pičo

Uživatelský avatar
Zdenek.Kubala
Jednatel/ka republikového výboru
Příspěvky: 1676
Registrován: 25 pro 2012, 19:32
Profese: Linux Architect, AT Engineer, UNIX Admin
Bydliště: Chrudim,Praha
Dostal poděkování: 1034 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: JRV 5/2022 - Žádost o změnu zprostředkovatelů volebního dohledu pro KS Praha

Příspěvek od Zdenek.Kubala »

Na uvod napisu, jak chapu - a jak jsme diskutovali - smysl volebniho dozoru.

Hlidat, aby se predeslo situacim, ktere jsou v rozporu s nasim volebnim radem ci jinym predpisem nebo nedemokraticnosti a neferovosti procesu sestavovani kandidatnich listin. Dohled napomaha a radi, aby se vse vyresilo predtim, nez dojde ke spatne situaci. Sam o sobe nema zadnou pravomoct rozhodovat, to ma RV jako celek.

Z tohodle pohledu v podani nevidim nic, co by bylo spojeno s narusenim vyse zmineneho. Kdyztak at me @Michal.Macek opravi, jestli jsem neco spatne pochopil nebo doda konkretni poruseni/naruseni v ramci dohledu, to bychom pak mohli resit.

Nicmene protoze je to interni "dobrovolna" aktivita, tak pokud by to byl extra problem napr. pro PKS, tak v ramci dobre vule jsem otevren pripadnym zmenam, ale diky tomu, ze neni dostatek lidi k dispozici(jsou v jinych dohledech), tak by to byla vyzva.

Muj podpis? Ten "ve spravny cas" kazdy pozna. :)

UNIX - Where is a shell, there is a way.

Emeritni mistopredseda KS Pardubicky kraj a MS Chrudimsko.
clen Republikoveho vyboru za CF (drive za PaK)
soucasti technickeho odboru

Uživatelský avatar
Dalibor.Zahora
Člen KS Ústecký kraj
Příspěvky: 13440
Registrován: 21 dub 2009, 12:29
Profese: zakládající člen
Bydliště: Praha
Dal poděkování: 34806 poděkování
Dostal poděkování: 17632 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: JRV 5/2022 - Žádost o změnu zprostředkovatelů volebního dohledu pro KS Praha

Příspěvek od Dalibor.Zahora »

repost z redmine
https://redmine.pirati.cz/issues/39402#note-3

Aktualizováno uživatelem Michal Macek před 2 dny(ů)
Sleduji vlákno a jen bych si dovolil apelovat na členy a členky RV, aby se zabývali skutečně mou žádostí (a to i v případě, že ji prostě budou chtít shodit ze stolu).

Zatím bohužel úvodní příspěvky ve vlákně řeší jiné věci než věcnou podstatu mé žádosti (zejm. se zabývají jedním konkrétním hlasováním a řeší nerelevantní personálie, ačkoli volební dohled, kterého se týká moje žádost, se týká zejm. minimálně 16 různých komunálních voleb vč. celopražských, tedy těch na úrovni krajských voleb).

Děkuji moc.

zakládající člen, více na profilu lide.pirati.cz, občas píšu na Deník Referendum, preferuji twitter @daliborzz před FB fb.com/dlbrz, najdete mě i na Mastodon witter.cz/@daliborzz
tel. 773 993 465, e-mail: dalibor.zahora(zav)pirati.cz

Uživatelský avatar
Zdenek.Kubala
Jednatel/ka republikového výboru
Příspěvky: 1676
Registrován: 25 pro 2012, 19:32
Profese: Linux Architect, AT Engineer, UNIX Admin
Bydliště: Chrudim,Praha
Dostal poděkování: 1034 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: JRV 5/2022 - Žádost o změnu zprostředkovatelů volebního dohledu pro KS Praha

Příspěvek od Zdenek.Kubala »

Ahoj, na jednani RV jsme tuto vec s Jednateli RV i s pritomnym zastupcem PKS Prahaprobrali a nektere veci vysvetlili. I tak jsme v podani zavazny duvod poruseni, ktery by vedl k nutnosti vymenit volebni dohled nenasli.

Tito uživatelé poděkovali autorovi Zdenek.Kubala za příspěvky (celkem 3):
Dalibor.Zahora, Jan.Bednarik, Sarka.Vaclavikova

Muj podpis? Ten "ve spravny cas" kazdy pozna. :)

UNIX - Where is a shell, there is a way.

Emeritni mistopredseda KS Pardubicky kraj a MS Chrudimsko.
clen Republikoveho vyboru za CF (drive za PaK)
soucasti technickeho odboru

Odpovědět

Zpět na „Jednání a Hlasování jednatelů“